Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285467 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #705 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 21:44:35 »

Komolyan megy az üzekedés, jót tett neki ez a jó idő.
Ma ezt a két bakot sikerült becsapnom:
1.



2.


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #706 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 10:39:25 »

Tegnap este 1 vadászismerőssel ültem ki az egyik szóróra, ide azonban csak malacos kocák járnak, tegnap is bejött 1koca 6db malaccal. De most nem ez a lényeg. Igen későn, negyed 11 fele bejött 1 őz a szóró melletti sózóra, megvilágítottuk, de suta volt. Lámpát csak a bírálás miatt használtuk, hisz a telihold bőven elég lett volna 1 disznó elejtéséhez.A suta se töltött sok időt a sózón, elindult kifele a hegynek. Rögtön a suta után szinte ugyan azon a nyomon jött még 1 őz. Lámpa erre is, bak! Nem valami nagy, füle fölött van kicsit, minimális ágakkal, szinte már gyilkos kategória, korba pedig olyan közepe fele jár. Lámpára ez is elindult vissza oda, ahonnan jött. Mondom ismerősnek, várjál, gyorsan rásípolok. Síp elő, 1 strófa sutával, erre nagy recsegés a les mellett kb 2-3 méterrel. A bak ugrott a sípra. Mivel a hang magasról jött, egyből rájött, hogy valami átbaszás van a dologban, beugrott a les mögé vagy 15 méterre, és elkezdett ugatni. Valószínűleg itt még most indulna az üzekedés, mivel szerintem ez a bak is a suta nyomán jött, csak mégis inkább a síp mellett döntött..de az ő szempontjából kár volt... Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #707 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 11:26:45 »

Urak!  Emelem Köszönöm Mindenkinek, még most sem igazán fogtam fel, hogy mi is történt velem...  Kacsint

Stefi! Nálunk minden bakot a tagok lőnek (mind a 8-at  Ördög). Annyi a feltétel (bár ez is inkább csak az én heppem, előttem senki nem foglalkozott ilyesmivel), hogy a korosztályviszokat tartsuk be... Noss, úgy adódott, hogy most augusztus elsejére bennmaradt még két öreg és egy középkorú...
 S.Peti

Nálunk meg 45 ből 45 öt a vendégek lövik mert " KÖLL A PÉZZZ !" pedig szerintem az évi 5 db. tagi bakkal mindenki lőhetne egy bakot a tízéves ciklus alatt.

Bár nekem nagyon eretnek nézeteim vannak !                    Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #708 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 14:06:56 »

Bár nekem nagyon eretnek nézeteim vannak !                    Emelem

Nah, azok vannak nekem is!  Röhög Van is néha az ib-n szemöldök emelgetés... Angyal

Egyébként nálunk őzben a "plafon" (gazdálkodás híjján-eddig!!! Kacsint) a 300g. Aztán ugye, ha elosztod a 8 bakot, hogy 4 fiatal (100-200g), 2 középkorú (200-250g), 2 öreg (280-300g), akkor kijön az, hogy a 8 bak eladása helyett inkább leadunk 5 ünővel többet a vadátvevőnek, akkor már ott is vagy...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #709 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 15:05:49 »

Nálunk meg 45 ből 45 öt a vendégek lövik mert " KÖLL A PÉZZZ !" pedig szerintem az évi 5 db. tagi bakkal mindenki lőhetne egy bakot a tízéves ciklus alatt.

Bár nekem nagyon eretnek nézeteim vannak !                    Emelem

Valamennyit pedig adni kell(-ene) a tagoknak is. (Szerintem.)

Nálunk a következő képen oszlik el az évi 25 bak: 
5 bak: kb 250g súlyban a tagoké  (sorszámhúzás, 1-5-ig lő az első évben, 6-10-ig a másodikban stb..., mikor vége ismét sorsolás, és kezdődik előröl.)
1 bak: tombola fődíj a bálon 250-280 g-ig kb
1 bak: emelt árú külön tombola (az eladott tombolák árával megegyező értékű bak lőhető)
2 bak: IB hatáskörben ajándékozásra
16 bak: eladásra bérvadásznak(ez lehet akár tag is, neki 30% kedvezmény az árból)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #710 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:27:50 »

Nah, azok vannak nekem is!  Röhög Van is néha az ib-n szemöldök emelgetés... Angyal

Egyébként nálunk őzben a "plafon" (gazdálkodás híjján-eddig!!! Kacsint) a 300g. Aztán ugye, ha elosztod a 8 bakot, hogy 4 fiatal (100-200g), 2 középkorú (200-250g), 2 öreg (280-300g), akkor kijön az, hogy a 8 bak eladása helyett inkább leadunk 5 ünővel többet a vadátvevőnek, akkor már ott is vagy...

Na, ezt jól csináljátok!
Ha van plusz öt ünő!
De hogy-hogy csak 8 bak a keret?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #711 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 19:36:22 »

Na, ezt jól csináljátok!
Ha van plusz öt ünő!
De hogy-hogy csak 8 bak a keret?

... hát igen. Nem tökrözi a valóságot... Tudod a régi megrögzött "TSZ-korszakos" állománybecslés beragadt nálunk, aztán ez már vagy 20 éve őznél 60db-ot jelent (4000 ha-on). A tavaszi állománybecslést már én csináltam, a disznót, meg a szarvast így is megdupláztam, ha még az őzhöz is hozzányúlok, akkor tuti felakasztanak (még ha igazam van, akkor is)... Majd jövőre (de már előre hallom a "hangokat": "Persze! Mert "Ti" akartok lelőni mindent...."
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #712 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 19:42:09 »

Szia Feri! Emelem

Gratulálok a két bakhoz, igazi kívánatos, jó trófeák!  Igen


Már meg ne bántsalak, de ha a plafon 300 g, akkor ez a kettő hogyan fér bele?

 Wave Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #713 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 19:52:21 »

Valamennyit pedig adni kell(-ene) a tagoknak is. (Szerintem.)

Nálunk a következő képen oszlik el az évi 25 bak: 
5 bak: kb 250g súlyban a tagoké  (sorszámhúzás, 1-5-ig lő az első évben, 6-10-ig a másodikban stb..., mikor vége ismét sorsolás, és kezdődik előröl.)
1 bak: tombola fődíj a bálon 250-280 g-ig kb
1 bak: emelt árú külön tombola (az eladott tombolák árával megegyező értékű bak lőhető)
2 bak: IB hatáskörben ajándékozásra
16 bak: eladásra bérvadásznak(ez lehet akár tag is, neki 30% kedvezmény az árból)

Szia Wipe!

Mennyi a terület, amiről a fenti bakmennyiség terítékre kerül? Esetleg mennyi még az évi egyéb veszteség, elhullás, vaddal történő ütközés? (sajnos nálunk idén mindkettővel kalkulálva eddig legalább 7-8 bakunk látta kárát, csak amiről tudunk)
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #714 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 20:20:17 »

Szia Wipe!

Mennyi a terület, amiről a fenti bakmennyiség terítékre kerül? Esetleg mennyi még az évi egyéb veszteség, elhullás, vaddal történő ütközés? (sajnos nálunk idén mindkettővel kalkulálva eddig legalább 7-8 bakunk látta kárát, csak amiről tudunk)

Szia!

Szűk 5000Ha. Az "egyéb veszteség" változó, azzal nem kalkulálhatsz!  Gázolás, kóbor kutyák, rókák, betegség, orvvadászat mind-mind "koptatja" az állományt, de hogy pontosan mekkora kárt okoznak együtt, azt csak megbecsülni lehet és azt is csak ha tudomásodra jut.
Sok esetben a gázoló elviszi az őzet, és csak a véres nyomok az aszfalton mutatják hogy "esemény" történt, vagy szól valaki, hogy az út mellett fekszik egy elütött őz, de mire oda érünk már csak a helye van, mert valaki elvitte.  De hogy mit ütött-, és vitt el a gázoló(vagy más) azt nem tudhatjuk.
Ha a kóbor kutyák megfognak télen egy bakot, azt megtudjuk mondani, hogy milyen korosztályú volt, de hogy milyen agancsot rakott volna azt nem. (Vagy csak ritkán.)
De a hsz-em nem is erről szólt, csupán egy példa, hogy lehet juttatni a tagoknak bakot többféle képen!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #715 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 20:49:12 »

Szia!

Szűk 5000Ha. Az "egyéb veszteség" változó, azzal nem kalkulálhatsz!  Gázolás, kóbor kutyák, rókák, betegség, orvvadászat mind-mind "koptatja" az állományt, de hogy pontosan mekkora kárt okoznak együtt, azt csak megbecsülni lehet és azt is csak ha tudomásodra jut.
Sok esetben a gázoló elviszi az őzet, és csak a véres nyomok az aszfalton mutatják hogy "esemény" történt, vagy szól valaki, hogy az út mellett fekszik egy elütött őz, de mire oda érünk már csak a helye van, mert valaki elvitte.  De hogy mit ütött-, és vitt el a gázoló(vagy más) azt nem tudhatjuk.
Ha a kóbor kutyák megfognak télen egy bakot, azt megtudjuk mondani, hogy milyen korosztályú volt, de hogy milyen agancsot rakott volna azt nem. (Vagy csak ritkán.)
De a hsz-em nem is erről szólt, csupán egy példa, hogy lehet juttatni a tagoknak bakot többféle képen!

Egyértelmű, nem kalkulálhatsz, de nálunk idén januárban tízes nagyságrendben volt elhullás a mezei pocok mérgezés miatt. Szerintem idén egy kicsit vissza kellett volna fogni magunkat, megy az IB-ben a vita. Már húsz baknál tartunk, melyből tíz fizetős szűk 4000 hektárról.
Ezért érdeklődtem, mert ezt a mennyiséget sokallom, régen nem lőttünk ennyit. Különben nálunk is van tagi bak, kevesen vagyunk, így minden második évben lőhetsz 300 g-ig, kimenetel csak és kizárólag a vadőr kísérésével.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #716 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 22:46:58 »

Kedves fórumtársunk volt ma a vendégünk. Immár hagyományosnak mondható szerencséjét most sem hagyta otthon:


A sztorit majd őrajta követeljétek... Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #717 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:18:51 »

Kedves fórumtársunk volt ma a vendégünk. Immár hagyományosnak mondható szerencséjét most sem hagyta otthon:

Szia Peti!

Én nem lehetnék " kedves fórumtárs"??? Ilyen bakért én is útra kelnék! Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 04. - 05:31:14 írta Sakac » Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #718 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 05:14:23 »

Kedves fórumtársunk volt ma a vendégünk. Immár hagyományosnak mondható szerencséjét most sem hagyta otthon:

A sztorit majd őrajta követeljétek... Ördög Ördög Ördög

 Emelem

Akárki volt is az elkövető, gratulálok neki!  Emelem
(Kár az ilyen bakért...  Kacsint  Ördög  )
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #719 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 08:25:39 »

Anti, vagy ki volt az irigylésre méltó, szerencsés elejtő? Na, ez a bak valóban remek, kedvemre való, gratulálok Nektek!  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: