Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285483 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #660 Dátum: 2012. Július 30. - 14:27:13 »

Háát...
Nem tudom, nem akarok kötekedni, de ezen nem igazán látszott, hogy a sípra jött be.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #661 Dátum: 2012. Július 30. - 21:33:47 »

Szia Vadaszfun.
Ezt a sutát csak a "hangforrás" érdekelte ,nem a hangra jött.remélem érted amit írók.
Figyeld meg majd mennyire másként viselkedik a sipra jövő vad.Az egész  habitusa más.Próbáld meg gida(pi-pi-pi) hanggal vagy vészsirámmal (piie-jé-piie-jé-piie-jé)másként másként fog viselkedni .
Suta hívó hagja Pie-pie-pie .lágyan dallamosan x6 és szünet 1-2 perc aztán újra .
Üdv:HSanyi
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #662 Dátum: 2012. Július 31. - 00:06:24 »

Szik: nem kell kötekedni, ahogy H. Sanyi írta, hangforrás érdekelte és ezért szaladt be kb 30 másodperc alatt.
H. Sanyi: Igen, persze, értem amit írtál. Mivel hubertus reh-fiep sípom van, csak gida-suta hang utánozható vele. Azonban majd jövőre szeretnék 1 új sípot is. Nem mintha ezzel gond volna. Egyébként ma is kint voltunk. Ahogy mentünk felfelé 1 völgyön, észrevettük, hogy 1 őz akkor jön kifelé a vágásból. Igen messze volt, és sutának néztük. Kerestünk 1 kis takarást és rásípoltam suta hívó hanggal. 2. fújásra már szaladt is felénk . Gondoltam magamba, hogy megint jön a suta suta hangra. Azonban mikor bejött 25-30 méterre, rájöttünk, hogy nagyon kis agancsot viselő bak, ezért ugrott ez ilyen szépen a sípra. Van róla videó is, de csak annyi, hogy áll 1 helyben és néz minket. Majd holnap , akarommondani ma mutatom, ha felkeltem  Ördög Röhög Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #663 Dátum: 2012. Július 31. - 08:05:12 »

Szervusz .
Közülünk aki tud Őzet hívni az Gyula "Szik"  nem kötekedet csak megjegyezte egyszerüen a tényt ennyi.Sokkal jobblenne ha többet írna de kevés az ideje.

Gondoloma Hubertus sipód a megyfa síp amin van egy csavar és avval tudod állitani jó de nem igazán egy hangra érdemes beállitani és azon hagyni.Érdemes mellé venni akár egy magyar gida hangót.Nekem több féle sípom van de leg jobb a Denava hívó suta és buttoló gida .
Nagyon sokat kell kint lenni és halgatozni és figyelni mikor melyik hangra ugrik a bak .A Kereső bak ingább hívó ,a sutás bakot gida hangal tudod mozditani vagyis a sutát mozditod el.
Üzekedés tetőpontján állt a vészsirám a járható út.
Szóval csak hajrá  gyakoráljál szorgalmasan az egyik leg szebb vadászati mód az Őzhivás .

Üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #664 Dátum: 2012. Július 31. - 10:10:58 »

Szervusz .
Közülünk aki tud Őzet hívni az Gyula "Szik"  nem kötekedet csak megjegyezte egyszerüen a tényt ennyi.Sokkal jobblenne ha többet írna de kevés az ideje.

Gondoloma Hubertus sipód a megyfa síp amin van egy csavar és avval tudod állitani jó de nem igazán egy hangra érdemes beállitani és azon hagyni.Érdemes mellé venni akár egy magyar gida hangót.Nekem több féle sípom van de leg jobb a Denava hívó suta és buttoló gida .
Nagyon sokat kell kint lenni és halgatozni és figyelni mikor melyik hangra ugrik a bak .A Kereső bak ingább hívó ,a sutás bakot gida hangal tudod mozditani vagyis a sutát mozditod el.
Üzekedés tetőpontján állt a vészsirám a járható út.
Szóval csak hajrá  gyakoráljál szorgalmasan az egyik leg szebb vadászati mód az Őzhivás .

Üdv:HSanyi

Egy öreg tanítómesterem mondta " Gyerök ha a közelben üzekedésre kész suta van akkor a bak beugrik a vékonyabb fingásra is. "   Röhög      de igaz     Igen
Van mikor a sutahangra  úgy rohan mintha ki akarná végeztetni magát . Ugyan e hely közelében egy másik bak is rohanni fog a síp felé . A terület másik részén ahol még nem lángolt fel ennyire a szerelem komótosabban óvatosabban jönnek (ha jönnek) a bakok .                                    Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #665 Dátum: 2012. Július 31. - 10:27:45 »

Ma reggel ő jött:



Meg egy rutinosabb az erdőből, szél alá kerülve...
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #666 Dátum: 2012. Július 31. - 15:33:21 »

Szik: nem kell kötekedni,

Mint írtam nem kötekedni akarok.Csak a véleményemet fejeztem ki. Azt Te valószínűleg nem tudod, hogy a 32.évemet taposom a szakmában és már pár őzet sikerült behívnom. Valószínűleg azt sem tudod, hogy  több éve minden évben írok egy részletes összefoglalót mindkét nagy fórumon, sok képpel, esetleg filmmel színesítve, az az évi üzekedésről.
Ha esetleg veszed a fáradtságot és az elmúlt évekre visszakeresel akkor meglátod.
Hegedűs Sanyival volt szerencsém már lövetni általam hívott bakot. Nem is akármilyent, úgyhogy Ő mesélhetne.
További sikeres hívásokat és tapasztalat szerzést kívánok!  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #667 Dátum: 2012. Július 31. - 16:07:25 »

Idézet
Nem tudom, nem akarok kötekedni, de ezen nem igazán látszott, hogy a sípra jött be.
Én erre írtam, hogy nem kell kötekedni. Én elhiszem, hogy jó pár éve sípolsz. Én is szeretnék. Nekem még ez a 2. évem, hogy próbálkozok sípolással, tehát mindent elolvasok és minden tanácsot elfogadok. Vissza is fogok keresni, és remélem nincs harag.  S.Peti Emelem
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #668 Dátum: 2012. Július 31. - 16:45:27 »

Tegnapi sípra jött bak.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #669 Dátum: 2012. Július 31. - 19:07:20 »

Gratulálok a bakodhoz Robi!
Szinte együtt vadásztam Veled.
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #670 Dátum: 2012. Július 31. - 21:01:00 »

Urak!  Emelem

Kinek mi a tapasztalata  a síppal "átvert" (nem elhibázott!) bakkal? Be lehet még azt hívni?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #671 Dátum: 2012. Július 31. - 22:43:10 »

Ma is kimentünk ismerősömmel. Bakot akar lőni és segítek neki. Eddig sose volt semmi, tegnap ugrott ez a nagyon kicsi bak. Azonban 1 völgyben ismer 2 bakot, azokat próbálgattuk eddig, de sose semmi. Ma azonban változás volt. Első helyen ők lesre felültek, én 1 fa mögül hívtam. Ahogy fordítottam a fejem sípolás közbe, les felé néztem, és láttam, hogy integet a domb felé. Fordulok oda, hát szalad befele 1 őz, de mikor odanéztem, pont megállt. Látom, hogy veszi a puskát, célozza, de gondoltam úgyse lövi, hisz a táv bőven 200 méter fölött volt. Fújom tovább, bak megint szalad, 1x megáll. Fejét a földre vágja. Mondom mi lett ezzel, szagot nem kaphatot, nem is ott jöttünk, na mind1, gondoltam magamba, jön mindjárt. Hát tévedtem. Szerintem a bak 1 suta nyomát találta meg, és valamiért az jobban érdekelte, mint az én hívó hangom, és elindult jobbkéz felé úgy, hogy végig a földön volt a feje. Néha néha felkapta a fejét a sípra, hosszasan nézett, de a nyom mellett döntött. Esetleg ha valaki tudja a helyes megfejtést, hogy a bak mért ment arra, leírhatja. Mi ezt gondoltuk. Egyébként jó óra múlva bejött 1 suta a lucernára, gidával rásípoltam, és semmi. Még a fejét se emelte a hang irányába.
Remélem, lassan már összejön a bak lövése is Mosolyog  Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #672 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 00:44:55 »

Kinek mi a tapasztalata  a síppal "átvert" (nem elhibázott!) bakkal? Be lehet még azt hívni?
? ? ? ? ?

Be . Az "átvertet" is , meg az elhibázottat is !

 Emelem
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #673 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 08:02:49 »

 Emelem
Engedjék meg Uraim, hogy bemutassam az idei első beugró vendégem.
Ma hajnalban 6:16-kor ugrott be.
Lassan-lassan beindulnak.  Mosolyog
(Bács megye, Harta)

 Wave


Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #674 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:18:14 »

Urak!  Emelem

Kinek mi a tapasztalata  a síppal "átvert" (nem elhibázott!) bakkal? Be lehet még azt hívni?

Tavaly volt egy amit egy nap alatt háromszor hívtam be és csak másnap került terítékre.
Nyugodtan próbálkozz legfeljebb kicsit óvatosabb lesz, de ha nincs sutája bejön, ha van akkor meg gidahanggal lehet próbálni és a sutával jön be.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: