Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285477 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #600 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 13:18:01 »

Köszi!
(Most rakok képet az "őzbak"-ban a tarajosról.)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #601 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 14:19:28 »

Köszönöm! Wave

(6-nak lett bírálva. A fogkopást nem kell olyan szigorúan venni...)

Hááát...

Bár ha azt mondták, akkor biztos annyi...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #602 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 14:32:45 »

Hááát...

Bár ha azt mondták, akkor biztos annyi...  Stoel

Hááát...
Na igen. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #603 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 19:03:38 »

Szia Robi.kiváló trófea gratulálok hozzá azért szerintem sincs az 10 éves elég magas még az agancstő.
Üdv:HSanyi
Naplózva
vampire
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #604 Dátum: 2012. Február 27. - 17:56:42 »

sziasztok.
valaki tudna nekem videót vagy legalább hangfelvételt küldeni, hogy pontosan milyen hangja is van a gida és a suta hangnak? kezdő vagyok de nagyon szeretem a vadászatot és idén megpróbálkoznék az őzhívással. köszi!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #605 Dátum: 2012. Február 27. - 18:39:31 »

sziasztok.
valaki tudna nekem videót vagy legalább hangfelvételt küldeni, hogy pontosan milyen hangja is van a gida és a suta hangnak? kezdő vagyok de nagyon szeretem a vadászatot és idén megpróbálkoznék az őzhívással. köszi!

A jutubon van fönt elég sok videó. Sőt ha itt visszaolvasol, itt is találsz.

Meg olvasd el az idevágó könyveket (Bertóti István: Őzhívás, ill. van egy osztrák vagy német szerző által írott is - sajnos a szerző és a cím nem jut eszembe - de nagyon jó könyv sok fotóval), ill. nagyon jó Takács Viktor DVD-je is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #606 Dátum: 2012. Február 27. - 20:01:45 »

Szervusz .
Ahogy Kama is írta van mit olvasni bőven,de a gyakorlati tapasztalat is kell hozzá vastagon.Esetleg egy mentor aki gyakorlott hívó és tud segiteni.
a könyv cime:Siegfried Erker Eredményes Őzhivás .
                   Grof Georg zu Münster Az Őzhívás Titkai.
                   Farkas Dénes Nézd és lásd kézikönyv az Őzröl.

és nem utolsó sorban ajánlanám Mihalkó Károly Cd jét.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #607 Dátum: 2012. Február 29. - 17:01:24 »

Szervusz .
Ahogy Kama is írta van mit olvasni bőven,de a gyakorlati tapasztalat is kell hozzá vastagon.Esetleg egy mentor aki gyakorlott hívó és tud segiteni.
a könyv cime:Siegfried Erker Eredményes Őzhivás .
                   Grof Georg zu Münster Az Őzhívás Titkai.
                   Farkas Dénes Nézd és lásd kézikönyv az Őzröl.

és nem utolsó sorban ajánlanám Mihalkó Károly Cd jét.
Üdv:HSanyi

Szervusz!

Szivem szerint en betennem a felsorolasba Bertoti - Ozhivas c. konyvet is.

A tanulo DVD koze pedig a nagyon jol sikerult Takacs Viktor Ozhivas filmet.

Nagyon jo nemet nyelvu filmek es oktato CD-k kaphatok Weisskirchentol is: http://weisskirchen-lockjagd.de/

O arulja egy lengyel vadasz DVD filmjet is.  Pawel Bilinski nagyon nagyot alakit a filmen, amikor egy reten ozbak riasztast utanozva belop egy bakot!!! Erdemes megnezni! En meg ilyet soha nem lattam! Ler a kalappal a lengyel kollega elott!!!  Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #608 Dátum: 2012. Február 29. - 18:01:05 »

Ezt elneztem! Kama mar megelozott a Bertoti konyv es a Takacs Viktor film ajanlasaval!

Elnezest!

A lenyeg, hogy a konyv es a film is nagyon jo.  S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #609 Dátum: 2012. Február 29. - 19:17:08 »

Szervusz!

Szivem szerint en betennem a felsorolasba Bertoti - Ozhivas c. konyvet is.

A tanulo DVD koze pedig a nagyon jol sikerult Takacs Viktor Ozhivas filmet.

Nagyon jo nemet nyelvu filmek es oktato CD-k kaphatok Weisskirchentol is: http://weisskirchen-lockjagd.de/

O arulja egy lengyel vadasz DVD filmjet is.  Pawel Bilinski nagyon nagyot alakit a filmen, amikor egy reten ozbak riasztast utanozva belop egy bakot!!! Erdemes megnezni! En meg ilyet soha nem lattam! Ler a kalappal a lengyel kollega elott!!!  Emelem
Van most egy újabb film: Őzbak csalsípra című. Blaumann Ödön és Mihalkó Károly hív benne, ha jól emlékszem!
Számomra egy negatívum volt benne, mégpedig az, hogy szinte mindig szemből lőttek a bakra, nem várták meg, amíg szépen keresztbe fordul!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #610 Dátum: 2012. Február 29. - 19:54:27 »

Bertóti István a könyvében nagyon sokszor írja,hogy" szemből szügyön lőttem  x méterről. "
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #611 Dátum: 2012. Február 29. - 20:13:46 »

Ha már meg lett említve ennyi jó őzes könyv, akkor ha valakit érdekel Szederjei Ákos: Őz című könyve beszkennelve pdf formátumban olvasható minőségben, akkor el tudom küldeni neki, sőt ha a moderátorok megengedik, akkor tennék ide linket is, ahonnan le lehet tölteni. Eléggé ritkán fellelhető könyv, nem is olcsó, de igen sokat lehet belőle tanulni, a nyelvezete is igen jól érthető, nagyon jó szakkönyv.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #612 Dátum: 2012. Február 29. - 20:37:58 »

Ha már meg lett említve ennyi jó őzes könyv, akkor ha valakit érdekel Szederjei Ákos: Őz című könyve beszkennelve pdf formátumban olvasható minőségben, akkor el tudom küldeni neki, sőt ha a moderátorok megengedik, akkor tennék ide linket is, ahonnan le lehet tölteni. Eléggé ritkán fellelhető könyv, nem is olcsó, de igen sokat lehet belőle tanulni, a nyelvezete is igen jól érthető, nagyon jó szakkönyv.

A kanizsai zsibin éppen a múlt vasárnap akadt a kezembe. 7500-at kért érte az árus, kiröhögtem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #613 Dátum: 2012. Február 29. - 21:46:41 »

Néha én is járok oda, de még sosem láttam ezt a könyvet. 7500 szerintem nem sok érte. 3 éve a FEHOVA-n a Szarvasért kértek ennyit.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #614 Dátum: 2012. Február 29. - 22:00:02 »

Néha én is járok oda, de még sosem láttam ezt a könyvet. 7500 szerintem nem sok érte. 3 éve a FEHOVA-n a Szarvasért kértek ennyit.

A fedett rész közepén van az egyik antikvárus, vadászati szépirodalmat is árul. Rendszeresen itt van.
Nem nagyon értek én ahhoz, hogy mi sok, mi kevés.
300-500 Ft-ot szoktam adni mondjuk egy Mikszáthért, vagy egy Krúdyért. Ehhez képest 7500 nagyon sok.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: