Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 316301 alkalommal)
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1005 Dátum: 2014. Október 14. - 11:53:32 »

Üdv a Varjúvadásznak és gratulálok minden Elejtőnek!
Egy érdekes élményemet szeretném megosztani veletek.
Ukrajnában jártam a múlt hétvégén, Matúz Pista barátom (mr.Hucul) meghívására mint hívó, megvadásztattam őket dolmányos varjúra (helyi elnevezése hamvas varjú), illetve szombaton ebéd után tartottam náluk egy vadhívó bemutatót. Nagyon kedves emberek, Pista anyukája az ukrán gasztronómia jellegzetességeivel lepett meg (kivételt a búcsúebéd tiszta magyar menüje jelentette). A tiszabecsi határátkelőtől pár kilométerre, Tiszapéterfalván volt a főhadiszállásunk.
Péntek délután egy gyors ebédet követően kimentünk a területre, ahol a kissé csepegős idő ellenére megpróbáltuk a szürkéket becsalogatni. Azzal nem is volt baj, de a fiúknak nem sikerült terítékre hozni most a berepülő madarakat. Kissé magasan voltak felettünk, Pista bőszen osztotta őket a duplájával (csak vasárnap derült ki, hogy egyet megcsípett, mert nem messze a tetthelytől a fácánvadászatkor megtalálta egy vadásztárs). Levezetésképpen egy Ford Transitban rapsicokat fogtunk, egy combos légpuskával lőttek Pista feje fölé, én azt hittem kispuskával lőttek. Ennek eredményeképpen másnap reggel a községházán kezdtünk, ahol a vadászati felügyelő a helyi rendőrparancsnokkal karöltve mintegy 6300Ft körüli összegre bírságolta a jómadarakat. Persze még nekik állta feljebb, hogy nem gratulált se Pista, se a többi vadász a mutatványukhoz, pláne, hogy Pista feje fölé ment a lövés! Sok a bajuk az ilyen mentalitású emberekkel a tiszapéterfalvai vadászoknak!
Másnap délelőtt kiszaladtunk varjúzni, itt már három szajkó és két dolmi bánta a kíváncsiságát!
Tetszett a fiúknak a történet, Pistát már „be akarták iskolázni” vadhívó tanfolyamra Magyarországon!
Délután megtörtént a bemutató, majd elbeszélgettünk egy estebéd mellett a világ nagy dolgairól, az ukrajnai magyarság bújáról-bajáról. Nem egyszerű az élet arrafelé (sem)! Az ember ilyen alkalmakkor döbben rá, mennyire viszonylagos a saját magunk baja másokéhoz képest…
Mivel nem iszom alkoholt, engem „kiütött” a saslik, éjszaka többször megjártam a hadak útját a mellékhelyiség felé.  Megyek Egy szavam se lehet, szóltak előre, hogy itt az éttermek nem feltétlen az élelmiszerbiztonság élharcosai!
Vasárnap egy kellemes fácánozásban volt részünk, persze nem a mi szokásainkkal mérve a dolgot!
Itt csak vonalhajtás van (a legveszélytelenebb módját alkalmazva a hajtásnak), nincs elállás (vagy csak a hajtás vége felé előre futva a szélső emberek által). Nem veszik túl komolyan a vonaltartás praktikumát sem, sőt még az őz is lőhető! Más ország, más szabályok! De a jobb érzésűek azért itt sem puskáznak madársöréttel őzre! Van néhány golyós fegyver egyes tagoknak, láttam is pár jó bakot az idei „termésből”. Kívánatos trófeák voltak!
A terítéken húsz kakas feküdt egy szajkó és egy balkáni gerle társaságában.

Vasárnap az ukrán határon még kaptam egy átfogó vizsgálatot, ahol a szarvasbőgés rejtelmeibe kellett egy rövidke bemutató keretein belül a vámosokat bepillantatnom és szórakoztatnom (pecchemre az egyik vámos vadász volt és felcsillant a szeme a lehetőségre)! Hogy mit gondolhattak a kilépni vágyók? Már nem is érdekes... S.Peti
Pista! Köszönöm neked és a fiúknak az igazán magyaros vendéglátást, az ismeretlenül is belém vetett hiteteket, no meg persze a lehetőséget, hogy együtt vadászhattunk!
Végezetül csak a Casablanca film befejező mondatát tudom plagizálni: „Pista! Úgy gondolom, ez egy csodálatos barátság kezdete!”. Folyt.köv. Magyarországon!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1006 Dátum: 2014. Október 15. - 09:59:56 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Igen Emelem Piál

Úgy láttam tegnap, hogy még hordják a szajkók a makkot, érdemes próbálkozni velük a derült, szélcsendes reggeleken.

Köszönöm Urak! Mindhármunk nevében is.   Röhög

Így igaz, mi is erről késtünk le. Egy lelkes természetfotós srácot kísértem hajnalban a területen, s nem egyszer láttunk szajkókat 7-8-asával elhúzni mellettünk. A kollégák már később érkeztek sajnos és csak a későn kelő Mátyásokból szedhettük a vámot.

Csaba! Nektek is gratulálok! Megadja ám az ilyesforma közös vadászat az ősz hangulatát.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1007 Dátum: 2014. Október 15. - 16:06:27 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1008 Dátum: 2014. Október 16. - 16:38:17 »

csak a Casablanca film befejező mondatát tudom plagizálni: „Pista! Úgy gondolom, ez egy csodálatos barátság kezdete!”. Folyt.köv. Magyarországon!

Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1009 Dátum: 2014. Október 19. - 19:35:01 »

Sziasztok!

Ma reggel Őrhalmi Csaba barátommal, fórumtársunkkal ismét sípolgattunk egy kicsit a Duna mentén.
Dolmányos varjút nem láttunk, és nem is hallottunk, de szarkák azért voltak.
Négy óra alatt 7 helyen hívtunk, ketten együtt 10 lőszert használtunk el.
Eredményünk 5 szarka és egy szajkó lett. Lehetett volna egy -két darabbal több is, ha nem várunk egymásra, hogy átengedjük a lövés lehetőségét a másiknak.


 Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1010 Dátum: 2014. Október 20. - 09:39:12 »


Ma reggel Őrhalmi Csaba barátommal, fórumtársunkkal ismét sípolgattunk egy kicsit a Duna mentén.
Nagy gratula mindkettőtöknek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1011 Dátum: 2014. Október 25. - 16:00:40 »

A mai szerencsés napomat megkoronázandó, Vele futottam össze hazafelé:

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1012 Dátum: 2014. Október 25. - 19:00:52 »

Gewehr  Igen
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1013 Dátum: 2014. November 04. - 10:40:36 »

Sikeresen megérkeztek az új Nike sörétes patronok, amiket hozattam.
Az első éles teszt nem váratott magára sokáig:



Gyönyörű ívesen repült két nagy bokor között, ideálissá téve a körülményeket.

Eddig úgy fest, marad a Nike.  Igen

 Emelem

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1014 Dátum: 2014. November 04. - 10:53:02 »

........ideálissá téve a körülményeket.


Neki nem volt ideális! Röhög
Gratulálok! Emelem



Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1015 Dátum: 2014. November 04. - 11:51:14 »

 Az elmúlt hetekben volt egy kis (jó nagy) problemám az epeköveimmel, így csak most tudom megköszönni Csabinak a bemutatót. Szorgalmasan gyakorolgatok aminek (miután hazakeveredtem a kórházból) két szarka itta meg a levét. Remélem élni tudunk majd a Csaba viszontmeghívásával mert egyre inkább kezdem azt hinni, hogy a magyar vadászok amolyan szabadkőművesek, akik mindig mindenkor megtalálják a hasonszórűeket és tök mindegy milyen országban laknak, szenvedélyük sok minden gátat képpes felülírni.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1016 Dátum: 2014. November 05. - 11:26:41 »

Neki nem volt ideális! Röhög
Gratulálok! Emelem


Köszönöm!  Emelem

Na igen, nézőpont kérdése.  Vigyorog Mellesleg nekem sem volt kifejezett élvezet kihalászni a harminc centis vízből lyukas gumicsizmában.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1017 Dátum: 2014. November 05. - 14:33:41 »

 Igen Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #1018 Dátum: 2014. November 20. - 00:55:17 »

Sziasztok!

Szeptemberi kép, akkor tájban vettem meg az olyannyira áhított külső kakasos puskámat, egy Tulát. (Az MC-21 után "csak egy kicsit" volt furcsa  Vadász ) Ez volt vele az első dolmányosom, egyedül cserkelgettem egy fasorban, repült egy kis kört hogy lássa mi újság a földúton. Gyorsnak, és szerencsésnek kellett lennem, szerencsére akkor éppen sikerült.

Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1019 Dátum: 2014. November 23. - 14:43:46 »

Sziasztok!
Gratulálok az elejtőknek!
Csütörtökön sikerült egy kellemeset vadászni a Szentendrei sziget északi részén, Vác magasságában.
Csejtei Tamással és Balog Tibivel szépen megosztoztunk a terítéken!
Film is készül persze, remélem segít majd jó néhányotoknak eredményesebbé tenni a dúmadarazást!
A képen első madár igen érdekes színváltozatú, még nem láttam ennyire "hamvas" varjút.
Köszönet Tibinek a lehetőséget, Tamáséknak a profi filmezést!
Majd jelentkezem, ha adásba kerül a film.
Tisztelet a Vadnak, üdv a vadásznak!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: