Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113842 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #435 Dátum: 2008. Július 14. - 10:52:42 »

Üdv!

Megvan a bak!
(az a bak amiről legutóbb tettem fel képeket)
Bővebbet később.

Ez most jó vagy nem jó? Wave
Azért gratula! Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #436 Dátum: 2008. Július 14. - 10:54:45 »

Üdv!

Megvan a bak!
(az a bak amiről legutóbb tettem fel képeket)
Bővebbet később.

Gratulálok! Igen
Nagyon várom a részleteket és a fényképeket.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2008. Július 14. - 11:48:54 »

Üdv!

Megvan a bak!
(az a bak amiről legutóbb tettem fel képeket)
Bővebbet később.

Gratulálok!

De kiváncsi vagyok. Szerintem korosabb bak (4 éven túl).
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #438 Dátum: 2008. Július 14. - 12:46:32 »

Gratulálok Jan!

Érzésem szerint középkorúnál idősebb a bak, de nagyon kíváncsi vagyok!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #439 Dátum: 2008. Július 14. - 13:48:13 »

Gratulálok!

Hadddd jöjön a kép..... Táncol
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #440 Dátum: 2008. Július 14. - 17:29:45 »

Hát kérem már rosszul indult a vadászat, ugyanis a beirókönyvnél összefutottunk a vt legidősebb tagjával (75éves), aki köztudottan egy szentségesen rossz természetű öregember, egyesek szerint már csak az irigység tartja életben. Miután közöltem hogy itt és itt kinéztem egy bakot, az öregúr rögtön közölte hogy nem mehetek oda, mert az kiméleti terület. Tudtommal nem az, úgyhogy egy darabig kötöttem az ebet a karóhoz, de az öreg annyira határozottan állitotta hogy le van zárva a területrész, hogy végül elbizonytalanodtam; hátha volt közben egy IB határozat vagy vadászmesteri utasitás amiről nem tudok, gondoltam jobb a békesség. A bakról úgy véltem hogy egy kisebb hársas sűrűben lakik, és esténként onnan indul fel a tetőre, a disznóknak kihordott almát csipegetni. Hogy pontosan milyen útvonalon arra több lehetőség is volt, az általam legesélyesebbnek gondolt helyre így nem tudtam menni.  (utóbb kiderült hogy egyáltalán nincs lezárva a terület, csak az öreg ott csinált valami zugszórót, és nem akarta hogy arra mozogjak... )

Szóval ilyen előzmények után nem túl jó hangulatban helyezkedtem el kisszékemen a sűrű fölött, egy vastag cserfa tövében az út szélén. Mivel előző napon már fél 9 előtt fent volt a bak a tetőn, arra számitottam hogy 8 - negyed 9 körül megindul.  Ez nem történt meg, teljes csend volt és időnként enyhe szél. 20:45 után már teljesen esélytelennek itéltem a dolgot, eldöntöttem hogy még 15 percet maradok és lelépek. Egy roppanást sem lehetett hallani csak a lomb mozgott a szellőtől, kellemes idő volt, egy kicsit elméláztam. Egyszercsak felnézek, kint áll egy őz. Kapom a keresőt: a bak! Elindult felfelé, aztán csinált egy kis kanyart és bejött pontosan elém úgy 40-50m-re. Egy keskeny  kikaszált úton állt meg, de farral felém.  Lassan felvettem a puskát,  nekitámaszkodtam a cser törzsének és vártam hogy beforduljon. Elég óvatosan, lassan, szinte hang nélkül mozgott, de végig rosszul állt. Az erdőben közben rohamosan fogyott a világosság, kezdett melegedni a helyzet. Aztán pár perc elteltével ismét megindult volna fölfelé, de ahogy keresztbefordult rögtön odalőttem. Láttam hogy jó lövést jelzett, és egy vágtában berohant a galagonyabokrok közé. Kicsit vártam, aztán megkerestem a rálövés helyét.
Ez a kép fogadott:



Ekkor jött ki rajtam a remegés, mert a lövésig egész nyugodt voltam.
Elindultam a csapán a sűrűbe, lámpa sem kellett.



Aztán megtaláltam, és rettentően örültem.







Hamar csináltam pár képet mert már erősen sötétedett, majd barátom érkezése után megadtuk a végtissztességet, ahogy kell.
A bak zsigerelt súlya 13kg volt.

Közben egy másik vadásztárs egy rendes méretű disznót lőtt zabon, átmentünk neki segiteni. Majd miután mindent rendeztünk, kocsit-puskát leraktuk otthon, a présházában hajnal fél háromig "elemeztük" az eseményeket, az elemzés során elfogyott egy szál szalámi, egy kenyér, csomó erőspaprika és nagy mennyiségű vörösbor... szóval ahogy kell.  Bion
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #441 Dátum: 2008. Július 14. - 17:42:58 »

Közben egy másik vadásztárs egy rendes méretű disznót lőtt zabon, átmentünk neki segiteni. Majd miután mindent rendeztünk, kocsit-puskát leraktuk otthon, a présházában hajnal fél háromig "elemeztük" az eseményeket, az elemzés során elfogyott egy szál szalámi, egy kenyér, csomó erőspaprika és nagy mennyiségű vörösbor... szóval ahogy kell.  Bion

 Igen Igen Igen Gratulálok, a sztori tetszett, a bak nagyon jó, igazi ritkaság. A történet végén a baráti összejövetel külön tetszik!
 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #442 Dátum: 2008. Július 14. - 17:55:15 »

Jan!

Gratulálok! Jó bakot lőttél, csak hát "kár érte"!!! Igen Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #443 Dátum: 2008. Július 14. - 18:41:10 »

Jan
Gratulálok tényleg kár érte különösen a szalámis vörösborért Wave
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2008. Július 14. - 18:50:53 »

Gratulálok!  Igen
Mivel lőtted meg? Jó nagy lyukat csinált...
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #445 Dátum: 2008. Július 14. - 19:43:03 »

Jan!

Gratulálok jó öreg visszarakott bak. Szívesen megnézném a fogát, de így a képről ítélve van vagy 7-9 éves.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Steve
Vendég
« Új üzenet #446 Dátum: 2008. Július 14. - 19:54:19 »

Jan!
Tiszta szívből gratulálok. Hatalmasan jó bakot lőttél.... Igen
És igazad van! Igy kell végződnie egy vadászatnak.... Igen Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2008. Július 14. - 20:08:58 »

Jan!  Igen
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #448 Dátum: 2008. Július 14. - 20:09:42 »

Sziasztok!
Köszönöm a gratuláciokat.Üdv HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #449 Dátum: 2008. Július 14. - 20:12:14 »

Szia Jan!
Gratulálok  neked ehez a ritka trófeához.A puska egy dupla gólyos ? Milyen kaliberben van?Üdv HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: