Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923714 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3270 Dátum: 2012. Január 30. - 14:56:45 »


Nekünk innét van egy bolygótrapp gép. 2 éve vettük, eddig semmi probléma nem volt vele.
Használtunk még másik két fix gépet, azok is kiválóan muzsikáltak.
Ár-érték arányba nagyon jó gépek.   
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #3271 Dátum: 2012. Január 30. - 18:34:04 »

 Wave Wave Wave
!!!Segítség!!!

Keresném a vadászvizsga aktuális tananyagát (könyvet sikerült szerezni - inkább a szóbeli tételekre gondolok) és ami ennél is fontosabb a fegyverismereti vizsgára felkészítő tesztkönyvet/kérdéseket.

Ha valaki nemrégiben vizsgázott és megtenné, hogy kölcsönadná, nagyon megköszönném!

Üdv:
cujoe
 Wave Wave Wave
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3272 Dátum: 2012. Január 31. - 12:57:57 »

Nekünk innét van egy bolygótrapp gép. 2 éve vettük, eddig semmi probléma nem volt vele.
Na, ezt kapásból megcáfolom. Igenis volt vele probléma, amikor korongozni voltam nálatok. Ugyanis amikor cikkbe lőttem, akkor cakkba dobta a korongot, és fordítva. Több korongot szedtünk össze a lövészet után, mint amennyit kidobott. Vadász Türelmetlenül Rííí
Az egy álnok, sunyi gép. Stoel Ördög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3273 Dátum: 2012. Január 31. - 13:23:30 »

Na, ezt kapásból megcáfolom. Igenis volt vele probléma, amikor korongozni voltam nálatok. Ugyanis amikor cikkbe lőttem, akkor cakkba dobta a korongot, és fordítva. Több korongot szedtünk össze a lövészet után, mint amennyit kidobott. Vadász Türelmetlenül Rííí
Az egy álnok, sunyi gép. Stoel Ördög

 Röhög

Legközelebb neked kézzel dobunk.  :Mosolyog
Ennyi könnyítést megtehetünk.  Ördög
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3274 Dátum: 2012. Január 31. - 13:39:13 »

Röhög

Legközelebb neked kézzel dobunk.  :Mosolyog
Ennyi könnyítést megtehetünk.  Ördög

Minek egyáltalán dobni  Fejvakarás  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3275 Dátum: 2012. Január 31. - 13:46:56 »

Minek egyáltalán dobni  Fejvakarás  Ördög Ördög Ördög

Teljesen igazad van.
Van nyúlkorong is. Azt nem kell dobni csak gurítani.  Igen Sokkal könnyebb is eltalálni. Csak 50 centire (esetleg 1 méterre) ugrik fel néha .
De szép árkokat lehet lőni a gyepben.
 Fácánvadász
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3276 Dátum: 2012. Január 31. - 16:13:59 »

Adott egy Vt., ahol nincs saját, csak közös les. Aki ki kívánkozik, napközben körülnéz mi merre jár, mi az aktualitás. Kérdés: Mennyire zavar, mennyire káros, ha valaki rendszeresen kutyával nézelődik? Pl: fiatal vizsla-fiatal gazda póráz nélkül, nap nap után végigsorolja a leseket és szórókat. Magyarázat: A saját szagom is ott marad, a kutyáé már nem oszt nem szoroz..... Vállat von
Hogy álljon az ember a dologhoz? Ha nem kolbászol el a kutya 30 m -en túl, nem gáz a dolog? Vagy esetleg, hagyja a bánatba a kutyát mindenki otthon, sétáljon vele .... hol is nem zavar, vagy zavar egyáltalán? Vélemények?

Talán ha nagyon szőrösen nézzük a dolgot, az első pár alkalommal okozhat egy kis hátrány a szórókon, mert mint minden kuty gondolom ez is jelöl, és néha ez elugrasztja a félénk disznaját, de ez is csak pár alkalom lehet..., utána semmilyen problémát nem okozott ez a dolog, legalább is nálunk.
Ugyanis én is így és ezt csináltam mikor fiatal vadász voltam és ráadásul fiatal volt a vizslám is.
Volt olyan alkalom, hogy célirányosan kint is maradtam, és biz jöttek a disznók, nem érdekelte őket, hogy előtte 10 perccel ott brunyált a kuty.

 Wave


 
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3277 Dátum: 2012. Január 31. - 18:41:06 »

Teljesen igazad van.
Van nyúlkorong is. Azt nem kell dobni csak gurítani.  Igen Sokkal könnyebb is eltalálni. Csak 50 centire (esetleg 1 méterre) ugrik fel néha .
De szép árkokat lehet lőni a gyepben.
 Fácánvadász
Mondjuk én arra gondoltam, hogy a cső végéhez kellene rögzíteni, mert így talán sikeresebb lennék!
Naplózva
gyeli
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #3278 Dátum: 2012. Február 01. - 08:58:48 »

Sziasztok,

Öreg hátizsákomat szeretném lecserélni.

Ki mit használ, mit ajánlana.

kb. 50-60l-es „hagyományos” (szélessége-magassága kb. egyforma) típust szeretnék, lehetőleg nem zörgős anyagból és 10 max 20eFt-ért, ha olcsóbb az sem baj.

Köszönöm az ötleteket.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #3279 Dátum: 2012. Február 01. - 09:22:28 »

Sziasztok,

Öreg hátizsákomat szeretném lecserélni.

Ki mit használ, mit ajánlana.

kb. 50-60l-es „hagyományos” (szélessége-magassága kb. egyforma) típust szeretnék, lehetőleg nem zörgős anyagból és 10 max 20eFt-ért, ha olcsóbb az sem baj.

Köszönöm az ötleteket.
A minap voltam a vadászboltban, épp hátizsák ügyben. Elkeserítő. Hagyományos vászon hátizsákot kerestem, túra, military cuccokkal el vagyok látva. A "választék" a kos fashion termékeit jelentette, drágán adott vackokat. Én elhiszem, hogy a fém csatok tudnak zörögni, de azt nem, ezért "madzaggal" kell felmókolni a szíjazást a zsákra. A vállszíjak alsó rögzítése úgy néz ki, hogy a zsák sarkába tesznek egy dugót vagy valamit, fölötte zsineggel körbetekerik háromszor és ez a zsineg rögzíti a szíjat. Biztos megvan az ideológia hozzá, az is tény, hogy az alsó csat a válszíjon hajlamos a vállravett puskát összekarmolászni, az is tény, hogy így sokkal olcsóbb nekik előállítani mint rávarrott bőr erősítésekkel megoldani, de nekem nem tetszik...
A zsák "fedele" sem csatos, hanem bőr "beakasztós" megoldású, ami biztos szép meg csendes, de nem állítható, egy rendes kabátot már nem tudna az ember alá szorítani amíg eljut a lesig.
Szóval elég gagyinak tűnt a felhozatal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3280 Dátum: 2012. Február 01. - 10:21:30 »

A minap voltam a vadászboltban, épp hátizsák ügyben. Elkeserítő. Hagyományos vászon hátizsákot kerestem, túra, military cuccokkal el vagyok látva. A "választék" a kos fashion termékeit jelentette, drágán adott vackokat. Én elhiszem, hogy a fém csatok tudnak zörögni, de azt nem, ezért "madzaggal" kell felmókolni a szíjazást a zsákra. A vállszíjak alsó rögzítése úgy néz ki, hogy a zsák sarkába tesznek egy dugót vagy valamit, fölötte zsineggel körbetekerik háromszor és ez a zsineg rögzíti a szíjat. Biztos megvan az ideológia hozzá, az is tény, hogy az alsó csat a válszíjon hajlamos a vállravett puskát összekarmolászni, az is tény, hogy így sokkal olcsóbb nekik előállítani mint rávarrott bőr erősítésekkel megoldani, de nekem nem tetszik...
A zsák "fedele" sem csatos, hanem bőr "beakasztós" megoldású, ami biztos szép meg csendes, de nem állítható, egy rendes kabátot már nem tudna az ember alá szorítani amíg eljut a lesig.
Szóval elég gagyinak tűnt a felhozatal.

Tudnám ajánlani, a Teszvesz.hu...Vatera.hu...turkáló boltok, angol használt ruha boltok...nem vadonatúj 20-30 ezres dolgok...de lehet használhatóak..és még eszmei értékük is van...én elhibáztam, nem akartam babonából előre megvenni (el is vitték), a teszveszen egy 40 éves eredeti bőr vese tarisznya volt, vadászmotívumokkal...ötezerért...ez csak példa
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
gyeli
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #3281 Dátum: 2012. Február 01. - 11:39:36 »

A minap voltam a vadászboltban, épp hátizsák ügyben. Elkeserítő. Hagyományos vászon hátizsákot kerestem, túra, military cuccokkal el vagyok látva. A "választék" a kos fashion termékeit jelentette, drágán adott vackokat. Én elhiszem, hogy a fém csatok tudnak zörögni, de azt nem, ezért "madzaggal" kell felmókolni a szíjazást a zsákra. A vállszíjak alsó rögzítése úgy néz ki, hogy a zsák sarkába tesznek egy dugót vagy valamit, fölötte zsineggel körbetekerik háromszor és ez a zsineg rögzíti a szíjat. Biztos megvan az ideológia hozzá, az is tény, hogy az alsó csat a válszíjon hajlamos a vállravett puskát összekarmolászni, az is tény, hogy így sokkal olcsóbb nekik előállítani mint rávarrott bőr erősítésekkel megoldani, de nekem nem tetszik...
A zsák "fedele" sem csatos, hanem bőr "beakasztós" megoldású, ami biztos szép meg csendes, de nem állítható, egy rendes kabátot már nem tudna az ember alá szorítani amíg eljut a lesig.
Szóval elég gagyinak tűnt a felhozatal.
Ezzel van nekem is a bajom, drága pénzen lehet venni hátizsákokat, ami vérzsákos meg minden (egy darab nejlont én is tudok bele tenni).
A 1211-es hozzászólásban még 2009-ben van fénykép felrakva hátizsákról, amiből többen összefogva rendeltetek és nekem is valami hasonló bőven megfelelne.
Egyébként hasonló a mostani hátizsákom is csak már öregebb lehet mint én és félek, hogy a szíj elszakad.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3282 Dátum: 2012. Február 01. - 11:55:12 »

Ezzel van nekem is a bajom, drága pénzen lehet venni hátizsákokat, ami vérzsákos meg minden (egy darab nejlont én is tudok bele tenni).
A 1211-es hozzászólásban még 2009-ben van fénykép felrakva hátizsákról, amiből többen összefogva rendeltetek és nekem is valami hasonló bőven megfelelne.
Egyébként hasonló a mostani hátizsákom is csak már öregebb lehet mint én és félek, hogy a szíj elszakad.

http://www.munder.hu/index.php?p=termekek&dir=21
Hátha találsz itt valamit, nekem jók a tapasztalataim a bolttal. (bár hátizsákot nem vettem, de mást már igen)
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3283 Dátum: 2012. Február 01. - 11:57:55 »

Üdv!  Emelem
Többek közt én is ilyen hátizsákot rendeltem Tamás közreműködésével. Még mindig tökéletes.
Itt is van, de árat nem látok hozzá. Valszeg ez a típus elfogyott.  Wave
http://www.huntland.hu/vadaszat/hatizsakok_es_taskak.html
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3284 Dátum: 2012. Február 01. - 12:32:40 »

Üdv!  Emelem
Többek közt én is ilyen hátizsákot rendeltem Tamás közreműködésével. Még mindig tökéletes.
Itt is van, de árat nem látok hozzá. Valszeg ez a típus elfogyott.  Wave
http://www.huntland.hu/vadaszat/hatizsakok_es_taskak.html

Ezeket is megnézhetitek..

http://www.spjagd.hu/spbolt2/index.php?p=p_90&iCategory=90&iPage=3
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: