Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923717 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Június 19. - 12:46:43 »

Én is erre gondoltam, de köszi az ötleteket.
Írtam a fickónak, remélem, még megvan. De hogy ezek a vadászboltok mekkora suttyók, írtam nekik mailt, hogy van e náluk szekrény, rám se bagóznak.  Woest
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Június 19. - 23:24:24 »

Kedves Vadásztársak!
Szükségem lenne a segítségetekre.
Létezik egy növény felénk (Alpokalja), ami csodaszerként híresült el az öregek között. Gyulladáscsökkenő és seblázcsökkentő hatása van, sokak szerint bizonyítottan.
Nevét nem ismerem, csak német dialektül: Sauniegelkraut.
A kép alapján talán van valaki aki ismeri és tudna segíteni. Fontos lenne. Virága egyenes szárú és májusban virágzik.
Íme:
makróval





Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Június 20. - 05:54:54 »

Horrido esetleg nézd meg a fotoimat hátha látsz olyan virágot ami ehhez a növényhez tartozik....valszeg még az is segítene.

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Június 20. - 10:02:11 »

Kedves Vadásztársak!
Szükségem lenne a segítségetekre.
Létezik egy növény felénk (Alpokalja), ami csodaszerként híresült el az öregek között. Gyulladáscsökkenő és seblázcsökkentő hatása van, sokak szerint bizonyítottan.
Nevét nem ismerem, csak német dialektül: Sauniegelkraut.
A kép alapján talán van valaki aki ismeri és tudna segíteni. Fontos lenne. Virága egyenes szárú és májusban virágzik.
Íme:
makróval






Ez véletlenül nem mezei juhar?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Június 20. - 10:13:33 »

Nem.
Cca. 10-12 cm magas a földtől és 4-5 levél van pici bokorként együtt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Június 20. - 10:29:55 »

Nem.
Cca. 10-12 cm magas a földtől és 4-5 levél van pici bokorként együtt.
Akkor tényleg nem.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Június 20. - 10:44:59 »

Nézd meg ezt!
Elég sokat kell kattintgatni, de az ernyősvirágúak között a gombernyő az első dia. Vannak elég jó képek, szerintem az lesz.

columbia.nyme.hu/~novenytan/novtan/tantargy/rt/emhgyak/rendszertan5.ppt
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Június 20. - 11:20:11 »

Nézd meg ezt!
Elég sokat kell kattintgatni, de az ernyősvirágúak között a gombernyő az első dia. Vannak elég jó képek, szerintem az lesz.

columbia.nyme.hu/~novenytan/novtan/tantargy/rt/emhgyak/rendszertan5.ppt

Köszömöm Kama!
Ez az!!!! A latin nevére tengernyi német oldal is feljött, képekkel, alkalmazással hatással.
A népi neve is a latinból származhat.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Június 20. - 13:07:34 »

Nézd meg ezt!
Elég sokat kell kattintgatni, de az ernyősvirágúak között a gombernyő az első dia. Vannak elég jó képek, szerintem az lesz.

columbia.nyme.hu/~novenytan/novtan/tantargy/rt/emhgyak/rendszertan5.ppt

Ez nem a Szent Lőrinc füve?-valamiért ez maradt meg bennem gyomnövény-felismerésről...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Június 20. - 19:23:51 »

Köszömöm Kama!
Ez az!!!! A latin nevére tengernyi német oldal is feljött, képekkel, alkalmazással hatással.
A népi neve is a latinból származhat.
Üdv,H


Szia horrido

Ha felmész a magasbérci kilátóhoz a nyomsávon jobbra a bükkösben találsz ilyent.Még Ó-Hermes elött....


Ja elég érdekes tanulmányozni a multat is  Bion Bion
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Június 21. - 13:35:54 »

Köszömöm Kama!
Ez az!!!! A latin nevére tengernyi német oldal is feljött, képekkel, alkalmazással hatással.
A népi neve is a latinból származhat.
Üdv,H


Szia horrido

Ha felmész a magasbérci kilátóhoz a nyomsávon jobbra a bükkösben találsz ilyent.Még Ó-Hermes elött....


Ja elég érdekes tanulmányozni a multat is  Bion Bion
Van fent a hegyen sokfelé, hál istennek, bár nem annyi mint régen. Pedig akkor szedték az öregek rendesen.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Június 22. - 17:37:49 »

Fegyverszekrény elkelt.  Fej a falba
Szedegetném össze a felszerelést, és a szekrénnyel együtt egy jó bakancs vásárlásán gondolkodom, ami nem megy tönkre két év alatt, de nyáron és télen is használható. Melyik márkák azok, amelyekben meg lehet bízni?
Néztem egy Kamik Stronghold márkájút, de nem tudom, hogy a kivehető bélés, amit írnak róla, nyárra alkalmassá teszi e, vagy megfő benne a lábam. A Kamik termékekről eddig jót hallottam.
Köszi!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Június 22. - 21:17:32 »

Fegyverszekrény elkelt.  Fej a falba
Szedegetném össze a felszerelést, és a szekrénnyel együtt egy jó bakancs vásárlásán gondolkodom, ami nem megy tönkre két év alatt, de nyáron és télen is használható. Melyik márkák azok, amelyekben meg lehet bízni?
Néztem egy Kamik Stronghold márkájút, de nem tudom, hogy a kivehető bélés, amit írnak róla, nyárra alkalmassá teszi e, vagy megfő benne a lábam. A Kamik termékekről eddig jót hallottam.
Köszi!

A Kamik szuper - télre... Igazi lesbakancs a Stronghold, a Cody, és a legtöbb hasonló típusa. Kivehető bélés = mosható, tisztítható illetve ha beleizzadsz szárítható - szellőztethető. Tehát nyárra felejtsd el a Kamik-ot, de ha van rá pénzed vagy nincs választási lehetőséged mert lefagy a lábad télen, akkor lesbakancsnak télre nagyon jó választás...
Nyárra nekem egy kb 6 éves Watzmann gojzervarrott marhabőr bakancsom van, pofás, erős, tartós, kényelmes viszonylag, de a lábat nem tartja, egész nap már fáj benne a lábam pl. etetés vagy lesépítés során.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Június 23. - 11:44:37 »

Én már nyárra is mezőgazdasági gumicsizmát használok térdzoknival, vékony hosszú alsónadrággal betűrve, a felső nadrág meg ráengedve csizmasszárra.
Ennek ellenére most szombaton az esti cserkelés után a zokni pereme alól egy kölyökkullancsot kellett kiszednem, szerencsére még nem fúrta be magát. az agyamra mennek: lemászott nadrágon, visszamászott csizmaszáron, lemászott a hosszú alsónadrágon és felmászott a zoknin.  Türelmetlenül  Türelmetlenül  Türelmetlenül
Sajnos a kullancsriasztó sem igen ér sokat, legalább is ami most van. A múltkor az egész kezem befújtam, mégis a kézfejemen kellett agyonnyomni egyet.
Ezt hogyan oldjátok meg? Csak én vagyok ilyen paranoiás?

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Június 23. - 11:52:51 »

Ezt hogyan oldjátok meg? Csak én vagyok ilyen paranoiás?


Kitartó volt a srác... legalább egy korty vért megérdemelt volna ennyi séta után Nyihi

Napi egy gerezd fokhagyma és egy negyed kocka élesztő lenyelve... tuti hatás. Csak ne kezdj el izzadni társaságban, mert olyan a szaga az embernek tőle, mint a 3 napos döglött borznak egy trágyakupac mellett. (Édesapám receptje-neki eddig bevált.Engem nem szeretnek a kullancsok-eddig csak egy kóstolt meg egész pályafutásom során)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: