Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264427 alkalommal)
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #30 Dátum: 2009. Január 20. - 22:02:07 »

Sziasztok!

Sokan említették már nekem, hogy évente 1-2-szer "szétszedik" a psukát, méghozzá olyan módon, hogy a tokot a tusábaól kiveszik - alaposabb tisztítás gyanánt. Ilyenkor összeszerelés után nyílván belőni újra nem kell, hisz a tokon a távcsőszerelék és távcső nem moccan, de kontrollövést azért érdemes tenni?

Üdv.: Balázs

Amikor majd szétszeded a saját Mauseredet figyeld meg az ágyazás belsejében a hátsó csavar átmenő furatában van egy acélpersely. Majd ha rakod össze a puskát akkor először a hátsó perselyes csavart húzd meg koppig. Ezután húzd meg az első csavart. A meghúzás után ellenőrizzed egy papírlappal, hogy szabadon áll-e a cső.
Üdv:  Vgaby
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. Január 20. - 22:56:13 »

Köszönöm Nektek a tippeket!  Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #32 Dátum: 2009. Március 20. - 18:18:34 »

Megkértem Ansch kollegát, csináljon egy rövid összefoglalót fegyvertisztítás/fegyverápolás témakörben, biztosan sokat segít a kezdőknek.

Csőtisztítás.

Alapelvek:
- Puskavesszőt és minden egyéb tárgyat a töltényűr felől dugunk a csőbe.
-A csőben lehet tolni és húzni is bátran a kefét ronygyot…… de a húzás irányát a csőben megváltoztatni nem szabad.
   (azaz mindig végigtolni végighúzni egy lendülettel ha lehet)
-Csőben  többféle vegyszert csőtisztító anyagot eljárást egyszerre alkalmazni nem szabad!!
-A töltényűrről és az átmeneti kúpról se feledkezzűnk meg.


-Napi használatkor
(amikor versenyen vagyunk és minden nap egy hétig lövünk  kb napi 100-120 db-ot)

-Várok kb 30-40 percet, hogy a cső hőmérséklete 30-40 fok alá csőkkenjen.(meg lehessen fogni)
-Rézkefézés (kb 15 tolás 15 húzás)
-Csőtisztító vegyszer felvitele. (Robola solot használok ajánlani tudom, de egyéb szalmiákos tisztító is megfelel-rengeteg féle fajta van…)
-4-5 perc várakozás után egy másik rézkefével kb6-8 tolással áthúzom. (ilyenkor a 4-5 perc alatt a csőtorkolatot robolás ronygyal letisztítom)
-kihúzom tisztára és ujabb réteg robola felvitele
-Töltényűt és átmeneti kup tisztítás (én sörétes kefét használok asszem .410es a töltényürhöz tökéletes. Ide elég a müanyag kefe és a pamacsos kefe. Átmeneti kúpot kaliber alatti rérkefével lehet kitisztítani a 6mm-eshez 0.22-es rézkefe kell egy rövid vesszőn, és ilyenkor az első 5 cm huzagolt szakaszt tolva huzva, körbe rányomva, hisz kaliber alatti a fefe.
Átmeneti kupot csak tiszta rérköpeny esetén kell külön tisztítani a lerakodásoktól, molibdéndiszulfidos mag esetén nem feltétlen szoktuk.)
-4-5 perc(ez a várás alatt tisztítom a töltényürt kupot ha kell) után tiszta rongyal szárazra húzom (kb 4-5 rongyot  használok ilyenkor)
-Utolsó ronygot egy csepp ballistol (süsü üveges) olajjal bekenem és azt tolom át a csövön.
-Másnap lövés előtt egy tiszta száraz rongyot áttolok .

-Hosszabb időre elrakáskor (amikor vége a versenynek és 2-3 hétig nem lövünk a puskával esetleg)

A különbségeket irom csak le.
-dupla száraz rézkefézés
-dupla nedves rézkefézés
-feltétlen töltényűr és kúptisztítás
-A végén kb 5-6 csepp olaj a csőbe és a műanyag kefével eloszalatni hogy egy vastagabb olajréteget kapjon.
Természetesen ilyenkor a tár,zárdugattyú,tok… tisztítása szétszedése, olajozása is illetékes.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
hiperion
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #33 Dátum: 2009. Március 23. - 11:25:26 »

van egy 0.22-es kispuskám.puskavesszőt még tudtam barkácsolni olajos tisztításhoz,de állítólag a puha ólom beül a huzagolásba, és azt csak rézkefével lehet eltávolítani.
Tud valaki ilyet ? Hol lehet beszerezni? Állítólag,ha a huzagok feltelnek ólommal, pontatlan lesz a fegyver.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #34 Dátum: 2009. Március 23. - 11:43:30 »

Idézet
van egy 0.22-es kispuskám.puskavesszőt még tudtam barkácsolni olajos tisztításhoz,de állítólag a puha ólom beül a huzagolásba, és azt csak rézkefével lehet eltávolítani.
Tud valaki ilyet ? Hol lehet beszerezni? Állítólag,ha a huzagok feltelnek ólommal, pontatlan lesz a fegyver.

Vadászboltokban lehet kapni 0,22-eshez vagy 222 Rem.-hoz készletet. Abban van rézkefe is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Március 23. - 11:52:54 »

van egy 0.22-es kispuskám.puskavesszőt még tudtam barkácsolni olajos tisztításhoz,de állítólag a puha ólom beül a huzagolásba, és azt csak rézkefével lehet eltávolítani.
Tud valaki ilyet ? Hol lehet beszerezni? Állítólag,ha a huzagok feltelnek ólommal, pontatlan lesz a fegyver.

Szevasz hiperion, üdv a fórumon!

Ahogy Csabi is írja: bármely vadászboltban lehet ilyet kapni. Lehet kapni csőkígyót is, én ezt javasolnám.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Március 23. - 13:26:56 »

Biztosan jó a csőkígyó?
Engem pontosan a réz-, vagy bronzrésze tántorított el a megvásárlásától, mert nem minden tisztításhoz használom azokat a keféket.
Tudom, hogy az acél kontra réz, vagy bronz milyen kölcsönhatásban vannak, de mégis... Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Március 23. - 15:05:14 »

Biztosan jó a csőkígyó?
Engem pontosan a réz-, vagy bronzrésze tántorított el a megvásárlásától, mert nem minden tisztításhoz használom azokat a keféket.
Tudom, hogy az acél kontra réz, vagy bronz milyen kölcsönhatásban vannak, de mégis... Vállat von Vállat von Vállat von

Ne féllj tőle..
Csak jót tesz neki hidd el.
Gondold el hogy egy puha kefe milyen sérülést tudna tenni abban a lyukban ahol rézköpenyes lövedék kb 3 szoros hangsebességgel száguld egyébként.

 Kacsint
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ladis
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Március 29. - 23:54:18 »

Ne féllj tőle..
Csak jót tesz neki hidd el.
Gondold el hogy egy puha kefe milyen sérülést tudna tenni abban a lyukban ahol rézköpenyes lövedék kb 3 szoros hangsebességgel száguld egyébként.

 Kacsint

Tiszteletem! Kacsint
Örülök, h. ráleltem erre a fórumra! Kacsint
Egyébként nekem egy olyan meglátásom van .22-es puska esetében, h. a túlzott tisztítás se' használ ám, neki, tehát nem kell azt agyonpucolni, mert pl. az enyémmel a lőtéren, ha kimegyek tisztára kihúzott csővel, akkor belövés leadása előtt kell leadnom vagy 10-20 lövést, amire "beáll" úgymond a csöve & jóval kisebb lesz a szórása! Kacsint De persze ez lehet csőfüggő! Kacsint
A rézkefézés, meg szerintem mégha kis mértékben is, de koptatja a csövet (lassú víz partot mos... -alapon!), ha mondjuk minden használat után agyonhúzgáljuk rézzel...!  Vigyorog
Ja, meg ha már a belövésnél tartunk, akkor minden lövés leadása után érdemes várni 1-2 percet, amíg a cső visszahűl, mert elvégre vadászni se' melegebb csővel megyünk... Vigyorog (de, ez csak az én meglátásom)
Üdv, Ladis.
Naplózva

"A CSÖVEK LŐNEK, DE A TUSA TALÁL...!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Március 29. - 23:56:39 »

Nem lehet, HOGY  Kacsint ki van kopva a 0,22-esed csöve? Mosolyog
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #40 Dátum: 2009. Március 30. - 08:12:27 »

Tiszteletem! Kacsint
Örülök, h. ráleltem erre a fórumra! Kacsint
Egyébként nekem egy olyan meglátásom van .22-es puska esetében, h. a túlzott tisztítás se' használ ám, neki, tehát nem kell azt agyonpucolni, mert pl. az enyémmel a lőtéren, ha kimegyek tisztára kihúzott csővel, akkor belövés leadása előtt kell leadnom vagy 10-20 lövést, amire "beáll" úgymond a csöve & jóval kisebb lesz a szórása! Kacsint De persze ez lehet csőfüggő! Kacsint
A rézkefézés, meg szerintem mégha kis mértékben is, de koptatja a csövet (lassú víz partot mos... -alapon!), ha mondjuk minden használat után agyonhúzgáljuk rézzel...!  Vigyorog
Ja, meg ha már a belövésnél tartunk, akkor minden lövés leadása után érdemes várni 1-2 percet, amíg a cső visszahűl, mert elvégre vadászni se' melegebb csővel megyünk... Vigyorog (de, ez csak az én meglátásom)
Üdv, Ladis.

Nem vitatom amit irsz, biztos igazad van, tuti ellőtted már 0.22 -es lőszerből a testtömeged 3-4 szeresét.

"Nem lehet, HOGY   ki van kopva a 0,22-esed csöve?"   Szerintem a pucolás hiánya +vostok lőszer és egy év alatt tönkremegy.

0.22-t én sem rézkefézem minden nap, de a cső tisztára ki van húzva (és a lőszer sem orosz)
De mindennapi rézkefézés se ártana hidd el. (persze ha jól csinálod)
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #41 Dátum: 2009. Március 30. - 08:25:52 »

"(persze ha jól csinálod)"

Ezt kicsomagolnád?
Csak hogy okuljunk mi is.
Montagh Bácsi úgy írta, hogy legyen alaposan beolajozva a cső.
Te mit tanácsolsz?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #42 Dátum: 2009. Március 30. - 08:34:05 »

"(persze ha jól csinálod)"

Ezt kicsomagolnád?
Csak hogy okuljunk mi is.
Montagh Bácsi úgy írta, hogy legyen alaposan beolajozva a cső.
Te mit tanácsolsz?

Voldinak irtam kb 3 hete egy oldalnyit arról hogy hogy pucoljuk a nagykaliberű puskákat.
Fel is rakta ide.
Abban azthiszem irtam alapelvek között hogy hogy kell rézkefézni.

Megtaláltam közben

"-A csőben lehet tolni és húzni is bátran a kefét ronygyot…… de a húzás irányát a csőben megváltoztatni nem szabad.
   (azaz mindig végigtolni végighúzni egy lendülettel ha lehet)"

Annyi a különbség hogy 0.22-t csak szárazon rézkefézem.
És utánna kap olajat..
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #43 Dátum: 2009. Március 30. - 08:43:21 »

Bocs, nem olvastam vissza!

Azt jelenti, hogy a csőben nem "tekergetjük-csavargatjuk" a vesszőt?
Vagy azt, hogy nem fel-le húzgálni a csőben?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #44 Dátum: 2009. Március 30. - 08:51:29 »

Bocs, nem olvastam vissza!

Azt jelenti, hogy a csőben nem "tekergetjük-csavargatjuk" a vesszőt?
Vagy azt, hogy nem fel-le húzgálni a csőben?

Hagyd hogy a huzag csavarja a vesszőt a maga ütemében és egy tolás végig, majd egy vissza.

Az hejtelen ha a csőben van a rézkefe és ott megfordítod a z irányt.
A kefe szálai elhajlanak hátrafelé kissé, mert ugye nagyonn a mérete a kalibernél, pláne ahol a huzag van.
Ha tolod és meg akarod huzni visszafele akkor a szálaknak át kell fordulni a tuloldalra.
Ha erővel teszed át is fordul.
A kefe is tönkremegy mert letörik a szőr róla az belemegy mindenhova a puskába ......
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: