Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 165925 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #570 Dátum: 2018. Május 09. - 19:44:24 »

Kedes beutalt társak.
Szekrénybe került nemrég egy Sabatti SKL98DL 308 as kaliberben, kapott szereléket, távcsövet, muníciót, pottyant vele már 2róka egy kancsi. Eddíg renben is van csakhát kaptam hozzá egy 25 06 os váltócsövet amit úgygondoltam elhever majd a szekrényben. Csak hát az a HÜLYEBOGÁR ZM ZZZM így bakszezon elòtt, úgyhogy gyorsan ugrasztottam hozzá egy szereléket meg egy 2,5-10x52 Zeiss Diavarit. Na itt kezdődött a gond, mivel etetni? Kutakodás után kaptam 88 gr Federal Vital shokot., azt is elég goromba áron(majd 50 eur -doboz) Igaz durranni még nem hallotam  de szeretnék bele valami olcsóbb patront amit nem sajnállok rókára, a PPU  90gr HPBT lenne szimpatikus csak nálunk nem kapható.esetleg ha valakinek lenne valami megbízható forrárása Magyar honban, egy 100-200darabér már érdemes lenne átruccanni. Esetleg ha van valami más hasonló kategóriájú kérem ne titkoljátok.
Üdv felvidékről Janika

Ha nálatok 50 euro, akkor nálunk 70 vagy 80. Tornalján a Molnár vadászbolt honlapja hozza a Prvi Partizan lőszereket. Hívd fel, kérdezd meg.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #571 Dátum: 2019. Január 07. - 14:55:46 »

Üdvözletem!

Olvasgattam a topicot és feltűnt, hogy a 6,5x47-ről nem nagyon van fent semmi információ.
Tudom, hogy nem vadászatra lett kitalálva és valószínűleg nem is sokan használják erre a célra, de engem nagyon érdekelnének a tapasztalatok ezzel a kaliberrel.
Van esetleg aki használ ilyet?  Ha jól láttam 9,1 g-s naturalis vadászmag is van hozzá ugyanakkor a sport lőszerek 7,8g -9 g-ig vannak, mi ebben a kaliberben az ideális magtömeg?
Milyen körülmények között lehet használni a kalibert idehaza vadászatra?

Nem szeretnék ilyen kaliberű fegyvert vásárolni, csak érdekelnének a vélemények és elég régen nem írt ide senki hátha most kedvet kapnak akik eddig magukban tartották az infókat Mosolyog

Előre is köszönöm
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #572 Dátum: 2019. Március 24. - 15:44:00 »

Van egy barátom aki ezt használja sakálra rókára varnyúra hornady a-max 140gr lövedékkel nagyon nagy elégedettséggel,SST lövedékkel egyéb mindenre jó lehet.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Zotmund76
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #573 Dátum: 2020. április 17. - 20:59:40 »

Sziasztok!

6,5 PRC vagy 6,5-284 Norma kalibert használók tapasztalataira lennék kíváncsi. Minden érdekel, lőtéri és vadászati élmények is, illetve hogy milyen gyártmányú puskából lövitek? Köszönettel: Z.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #574 Dátum: 2020. április 17. - 21:49:52 »

Sziasztok!

6,5 PRC vagy 6,5-284 Norma kalibert használók tapasztalataira lennék kíváncsi. Minden érdekel, lőtéri és vadászati élmények is, illetve hogy milyen gyártmányú puskából lövitek? Köszönettel: Z.

Ez a 6,5 PRC ez valami kínai kaliber?  Csodalk  Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #575 Dátum: 2020. április 19. - 01:39:11 »

Ez a 6,5 PRC ez valami kínai kaliber?  Csodalk  Stoel
Üdv precizion rifle cartridge
Az ámerikai csoda. A 6,5 -284 est volt szerencsém kipróbálni nem egy 'konyha' kaliber nagyon impozáns ballisztikával.A vörsönylövők sokan szeretik magnum kategóriában lehet indulni vele de nem olyan nagyon vad mint egy 30-378wetherby.De mivel sok por fér a lövedék mögé hamar elég a cső.A PRC ről csak a neten olvastam én is.Tán a 6,5Creedmoor nagyobb marketinget kap de azt viszi a redneck a vadász a hazafi, aPRC talán jobban a versenyek kalibere.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #576 Dátum: 2020. április 19. - 16:49:31 »

Üdv precizion rifle cartridge
Az ámerikai csoda. A 6,5 -284 est volt szerencsém kipróbálni nem egy 'konyha' kaliber nagyon impozáns ballisztikával.A vörsönylövők sokan szeretik magnum kategóriában lehet indulni vele de nem olyan nagyon vad mint egy 30-378wetherby.De mivel sok por fér a lövedék mögé hamar elég a cső.A PRC ről csak a neten olvastam én is.Tán a 6,5Creedmoor nagyobb marketinget kap de azt viszi a redneck a vadász a hazafi, aPRC talán jobban a versenyek kalibere.

Azt hittem People's Republic of China. De lehet, hogy ott gyártják. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #577 Dátum: 2020. Július 14. - 15:17:27 »

Sziasztok!

6.5x55-ös kaliberben otthon lévők segítsenek rendet tenni a fejemben. Három "ágát" találom a neten a 6.5x55-ös családnak.
6.5x55 Swedish Mauser
6.5x55 SE és
6.5x55 SKAN


Mik a különbségek, nálunk melyik az elterjedtebb, melyikhez kapható többféle lőszer?
 Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #578 Dátum: 2020. Július 14. - 16:03:26 »

Ez mind ugyan az a kaliber,csak más megnevezésekkel.
6,5x55 SE  a CIP szabvány szerinti megnevezés
6,5x55 SKAN a skandináv megnevezés
6,5x55 Swidsh Mauser meg a SAAMI szabvány szerinti megnevezés (tudtommal ez USA rendszer).

Szóval ugyan az,mint  a 7,92x57 mm 8x57 IS,8X57 JS illetve a 8mm Mauser... Ez mind ugyan az a kaliber csak más szabvány szerinti megnevezés.
Naplózva
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #579 Dátum: 2020. Július 14. - 16:16:01 »




   Üdvözlettel.

  Szerintem semmi,lőszerválaszték általános ,kinek jó, kinek nem szerintem :jó elsütéssel, jól megválasztott lőszerrel, megfelelő kezekben kiváló.( nó biztos lesz más vélemény is)


  Üdvözlettel:Zest
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #580 Dátum: 2020. Július 14. - 19:40:43 »

Ez mind ugyan az a kaliber,csak más megnevezésekkel.
6,5x55 SE  a CIP szabvány szerinti megnevezés
6,5x55 SKAN a skandináv megnevezés
6,5x55 Swidsh Mauser meg a SAAMI szabvány szerinti megnevezés (tudtommal ez USA rendszer).

Szóval ugyan az,mint  a 7,92x57 mm 8x57 IS,8X57 JS illetve a 8mm Mauser... Ez mind ugyan az a kaliber csak más szabvány szerinti megnevezés.
 
Ez nem teljes mértékben igaz mert a megengedett maximális nyomásértékek lényegesen eltérnek egymástól a 6,5 esetében míg pl a 8x57 esetében valóban csak a nyelvterület miatti eltérés mutatkozik. Illetve a JS vagy S nélküli változatnál a magátmérő is eltér ellentétben a 6,5 csoportnál ahol tudtommal ebben nincs különbség.

Sziasztok!

6.5x55-ös kaliberben otthon lévők segítsenek rendet tenni a fejemben. Három "ágát" találom a neten a 6.5x55-ös családnak.
6.5x55 Swedish Mauser
6.5x55 SE és
6.5x55 SKAN


Mik a különbségek, nálunk melyik az elterjedtebb, melyikhez kapható többféle lőszer?
 Emelem

Amennyiben modern puskát veszel akkor az lényegesen magasabb nyomást is elvisel mint az első svéd fegyverek így nincs jelentősége, alapvetően azért definiáltak más nyomásértékeket mert nagyon sok régi fegyver csak alacsonyabb nyomást visel el de a modern fegyverek adta pluszt is szerették volna kihasználni vagyis így mindenki a fegyverének megfelelőt tudja választani. A Mauser M1896-ban csak a 6,5x55 swedish mauser használható. 
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #581 Dátum: 2020. Július 14. - 19:59:45 »

 
Ez nem teljes mértékben igaz mert a megengedett maximális nyomásértékek lényegesen eltérnek egymástól a 6,5 esetében míg pl a 8x57 esetében valóban csak a nyelvterület miatti eltérés mutatkozik. Illetve a JS vagy S nélküli változatnál a magátmérő is eltér ellentétben a 6,5 csoportnál ahol tudtommal ebben nincs különbség.

Amennyiben modern puskát veszel akkor az lényegesen magasabb nyomást is elvisel mint az első svéd fegyverek így nincs jelentősége, alapvetően azért definiáltak más nyomásértékeket mert nagyon sok régi fegyver csak alacsonyabb nyomást visel el de a modern fegyverek adta pluszt is szerették volna kihasználni vagyis így mindenki a fegyverének megfelelőt tudja választani. A Mauser M1896-ban csak a 6,5x55 swedish mauser használható. 
 Emelem


Köszönöm a választ. Az bizonytalanított el, hogy a Vihtavuori reloading oldalán külön hozza a 6.5x55 swedish mauser-t és külön az SE/SKAN kalibert mint kategóriát.
Naplózva
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #582 Dátum: 2020. Július 14. - 21:30:59 »




  Üdvözlettel

 Szerintem az se az super exprest jelent vadásziasan, a többi hadi jelölés


   Üdvözlettel :Zest
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #583 Dátum: 2020. Július 14. - 22:01:56 »



  Üdvözlettel

 Szerintem az se az super exprest jelent vadásziasan, a többi hadi jelölés
   Üdvözlettel :Zest

Az SE az ISO 3166-1 alpha-2 szabvány szerinti jelölése Svédországnak Mosolyog 
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #584 Dátum: 2020. Július 14. - 22:38:57 »




  Üdvözlettel

  Mint a vom hofe se.


  Üdvözlettel:Zest
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: