Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92170 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #480 Dátum: 2021. április 28. - 11:59:15 »

Wave

https://www.grauwolf.net/366-9-3-rws-255-grain-18-5-gramm-teilmantel-rundkopf-50-stueck.html

Azt mondják, ez az etalon a 9,3*62-ben.

Ha egyszer ott tartok hogy belefogok a töltögetésbe, az elsők között lesz a TM  Wave


Köszi, már én is nézegettem/kérdeztem itt is meg a listán is fent van csak nagyon kevés infót találok róla. Árban nagyjából Mega árban van és a talált infók lapján nekem egy puhább lövedéknek tűnik de, hogy mennyire azt nem tudom.

Ehhez a kaliberhez szerintem minden SP mag használható kb, és ez a tömeg amire eredetileg készült szóval biztosan nem okozna csalódást, csak itt jönnek be az egyéni "követelmények" valaki a keményebb magokat részesíti előnyben a kétoldalú vérzés miatt (mint én is) valaki pedig inkább a puhább széteső lövedékekre esküszik Fejvakarás

Biztos vagyok benne, hogy fogok ilyet rendelni csak lehet nem ebben a körben, mert nagyon kíváncsi vagyok én is rá, csak ha nem tud többet mint pl a PPU fele ilyen áron akkor nem biztos, hogy megéri.

 Emelem

Nekem eddig az Accubond bejött. Bár asszem 5-6vadat lőttem vele eddig ami nem sok.De baj nem volt.
A puska is jol hordja.

Ha kell Speer szólj, párat tudok adni tesztelésre.

Köszi, ha úgy alakul lehet kereslek majd.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #481 Dátum: 2021. április 28. - 12:32:10 »

K valaki a keményebb magokat részesíti előnyben a kétoldalú vérzés miatt (mint én is) valaki pedig inkább a puhább széteső lövedékekre esküszik Fejvakarás


 Emelem
Azért 9,3-asban a "puhább széteső lövedék" is átüti a vadat az esetek túlnyomó többségében.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #482 Dátum: 2021. április 28. - 13:11:48 »

Emelem
Azért 9,3-asban a "puhább széteső lövedék" is átüti a vadat az esetek túlnyomó többségében.  Kacsint

 Wave

Persze, főleg ha azt is nézzük milyen arányban kerülnek elejtésre mondjuk 150+ Kg-s disznók, szarvasok (eddig nálam 0 ). De a széteső lövedéknek van néhány hátránya az én szemszögömből, "örökerdő"-ként művelt területen vadászom legtöbbet, ahol sokszor alig látni 30-50 métert, az hogy ne legyen egy abban a pillanatban távcsőben nem észrevehető gally ami belóg szinte kizárt, illetve a sűrű aljnövényzet miatt a túlnyomó többség (pl 10-ből 7 ) nem biztos, hogy elég ha nincs könnyen követhető vérnyom ( egy oldali vérzés is elég de a kettő biztosabb). Nem saját területen vadászom, így ha több az utánajárás mint indokolt lenne lehet legközelebb nem köthetnék szerződést ( nem valószínű de akár ez is lehet érv egy hosszabbításnál).  Illetve sok esetben elhozom a vadat, így ha lehet szeretem minimalizálni a kidobandó húsmennyiséget, tudom sokan legyintenek néhány dkg vagy kg húsra de nekem fontos, hogy minél többet tudjak felhasználni az elejtett állatból. Éppen ezért szeretnék ólommentes megoldást is találni, csak ez nagyon nehézkesnek tűnik eddig.  Nem utolsó sorban pedig ami mindent visz az, hogy én ebben hiszek Mosolyog  Ettől még nem mondom, hogy nem jók a széteső lövedékek sőt..., csak nekem nem jobban "tetszenek" a keményebbek.

 Emelem




Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #483 Dátum: 2021. április 28. - 18:37:36 »

Persze, főleg ha azt is nézzük milyen arányban kerülnek elejtésre mondjuk 150+ Kg-s disznók, szarvasok (eddig nálam 0 ). De a széteső lövedéknek van néhány hátránya az én szemszögömből, "örökerdő"-ként művelt területen vadászom legtöbbet, ahol sokszor alig látni 30-50 métert, az hogy ne legyen egy abban a pillanatban távcsőben nem észrevehető gally ami belóg szinte kizárt, illetve a sűrű aljnövényzet miatt a túlnyomó többség (pl 10-ből 7 ) nem biztos, hogy elég ha nincs könnyen követhető vérnyom ( egy oldali vérzés is elég de a kettő biztosabb). Nem saját területen vadászom, így ha több az utánajárás mint indokolt lenne lehet legközelebb nem köthetnék szerződést ( nem valószínű de akár ez is lehet érv egy hosszabbításnál).  Illetve sok esetben elhozom a vadat, így ha lehet szeretem minimalizálni a kidobandó húsmennyiséget, tudom sokan legyintenek néhány dkg vagy kg húsra de nekem fontos, hogy minél többet tudjak felhasználni az elejtett állatból. Éppen ezért szeretnék ólommentes megoldást is találni, csak ez nagyon nehézkesnek tűnik eddig.  Nem utolsó sorban pedig ami mindent visz az, hogy én ebben hiszek Mosolyog  Ettől még nem mondom, hogy nem jók a széteső lövedékek sőt..., csak nekem nem jobban "tetszenek" a keményebbek.

 Emelem
Hasonló szempontok alapján, nekem a Norma PP volt a befutó.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #484 Dátum: 2021. április 29. - 10:19:56 »

Sziasztok,  Emelem

nézegetem ismét az újratöltő cuccokat (idén remélem tényleg eljutok a tanfolyam + vizsgáig) és dilemmában vagyok.
Tetszenek a komplett szettek, azt viszont nem tudom, hogy a térfogatos lőpormérő mennyire megbízható ezeknél.
Persze gondolom szúrópróbaszerűen vissza kell ellenőrizni az adott lőportömeget és ha eltérés van, akkor korrigálni kell.
Konkrétan ez a típus nyerte el a tetszésemet, mivel minden benne van, ami az induláshoz kell, na persze meg a matricák.
https://proshooting.hu/lyman-brass-smith-victory-reloading-kit-loszer-ujratolto-szett/4946

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #485 Dátum: 2021. április 29. - 10:53:52 »

Sziasztok,  Emelem

nézegetem ismét az újratöltő cuccokat (idén remélem tényleg eljutok a tanfolyam + vizsgáig) és dilemmában vagyok.
Tetszenek a komplett szettek, azt viszont nem tudom, hogy a térfogatos lőpormérő mennyire megbízható ezeknél.
Persze gondolom szúrópróbaszerűen vissza kell ellenőrizni az adott lőportömeget és ha eltérés van, akkor korrigálni kell.
Konkrétan ez a típus nyerte el a tetszésemet, mivel minden benne van, ami az induláshoz kell, na persze meg a matricák.
https://proshooting.hu/lyman-brass-smith-victory-reloading-kit-loszer-ujratolto-szett/4946



 Emelem

Szerintem ez a készlet elég faxa!  Igen
Nekem is Lyman présem van, meg még több különféle Lyman kiegészítő.
Ehhez még egy trimmelő kell és megvagy.
Azt majd kitapasztalod, hogy csak térfogatra mérsz-e. (Nem úgy fogsz.  Vigyorog)
(Én azt tapasztaltam, hogy a kis szemű, gömb lőporokat elég pontosan lehet térfogatra adagolni, a nagyobb hengeres szemcséjüeket kevésbé.)
- De mivel ebben a készletben van digi mérleg is, a kérdés nem is kérdés.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #486 Dátum: 2021. április 29. - 11:11:36 »

nézegetem ismét az újratöltő cuccokat (idén remélem tényleg eljutok a tanfolyam + vizsgáig) és dilemmában vagyok.
Tetszenek a komplett szettek, azt viszont nem tudom, hogy a térfogatos lőpormérő mennyire megbízható ezeknél.
Általában, nem csak lőpormérésnél, a tömegmérés a precízebb. Ez nem azt jelenti, hogy nem megbízható a térfogatmérés, mindössze a hibahatára nagyobb. Ez neked belefér vagy sem, az a te döntésed. Hozzáteszem, nem véletlen kapható olyan mérleg, ami kipöcögteti az általad beállított tömeget, és neked csak be kell tölteni. De legalább jövőre is lesz mire gyűjteni Mosolyog
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #487 Dátum: 2021. április 29. - 11:21:47 »

Emelem

Szerintem ez a készlet elég faxa!  Igen
Nekem is Lyman présem van, meg még több különféle Lyman kiegészítő.
Ehhez még egy trimmelő kell és megvagy.
Azt majd kitapasztalod, hogy csak térfogatra mérsz-e. (Nem úgy fogsz.  Vigyorog)
(Én azt tapasztaltam, hogy a kis szemű, gömb lőporokat elég pontosan lehet térfogatra adagolni, a nagyobb hengeres szemcséjüeket kevésbé.)
- De mivel ebben a készletben van digi mérleg is, a kérdés nem is kérdés.  Kacsint

 Wave

Szevasz Anti,  Piál

na akkor el is dőlt a kérdés, maradok ennél a szettnél szerintem. Sokat megnéztem már és ez tényleg korrekt darabnak néz ki.
Trimmelőt majd veszek külön, bár mintha valamelyik készletben azt is láttam volna.  Fejvakarás
Digimérlegből is kinéztem már egy komolyabbat.  Ördög
https://proshooting.hu/rcbs-chargemaster-lite-lopormerleg_1120/1120
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #488 Dátum: 2021. április 29. - 11:26:52 »

Általában, nem csak lőpormérésnél, a tömegmérés a precízebb. Ez nem azt jelenti, hogy nem megbízható a térfogatmérés, mindössze a hibahatára nagyobb. Ez neked belefér vagy sem, az a te döntésed. Hozzáteszem, nem véletlen kapható olyan mérleg, ami kipöcögteti az általad beállított tömeget, és neked csak be kell tölteni. De legalább jövőre is lesz mire gyűjteni Mosolyog


Ez egyértelmű, hogy a tömegmérés a pontosabb, csupán tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy mit okoz egy nagyobb sorozatnál a térfogatos ill. a tömeges mérés.
Na de majd csinálok tesztet ha meglesz az új puskám, természetesen a lőtéren, mert ezt legalább 1 doboz ilyen, 1 doboz olyan lőportöltési megoldással lehetne mérni.
Kíváncsi vagyok a különbségre a szórásokban, persze mindezt szerény lőtudásom mellett.  Kacsint

köszi  Wave
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #489 Dátum: 2021. április 29. - 17:42:11 »


Még annyit tennék, hozzá a leírtakhoz, hogy érdemesebb német oldalakon nézelődni főleg ha sokmindent rendelnél mert bár a szállítás drágább összességében jobban jössz ki.

Mielőtt veszel egy ilyen drága mérleget szerintem érdemes kitapasztalnod, mennyi lőszert fogyasztasz és nyersz-e vele annyit mint amennyibe kerül. (Plusz elég hangos így nem mindegy hol mikor használnád) Hozzám hasonlóan mások is írták már, hogy nem túl nagy időveszteség ha a térfogatossal kiméred (pl a digi serpenyőjébe ) majd a digimérlegen minden adagot ellenőrzöl. Szerintem ez havi szinten 50-100 darabnál tökéletesen működik és megfelelően pontos.

Az így megspórolt pénzen meg inkább egy Co-Ax prést vennék a csomag helyett, abban benne van a csappantyúzó is a többit meg külön külön.
Én egy lee-t vettem elsőre csomagban és az egyik felét nem használom a másikat meg lecseréltem időközben.....

Nem töltök évek óta mint az Antiék de nekem eddig ez a módszer teljesen bevált és jobb befektetésnek gondolok egy igazán jó prést mint a mérleget, persze ez is csak egy vélemény Mosolyog

Nagyon jók tudnak lenni ezek a csomagok megfelő felhasználásra,  de amennyire tudom Te nem vadásztra szeretnéd elsősorban, és emiatt lehet jobban megéri ha nem csomagot veszel mert abban mindig van ami nagyon jó vagy nagyon gyenge vagy felesleges és emiatt kell még venni hozzá mást is vagy cserélni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom .

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #490 Dátum: 2021. április 29. - 18:58:04 »

Szevasz Anti,  Piál

na akkor el is dőlt a kérdés, maradok ennél a szettnél szerintem. Sokat megnéztem már és ez tényleg korrekt darabnak néz ki.
Trimmelőt majd veszek külön, bár mintha valamelyik készletben azt is láttam volna.  Fejvakarás
Digimérlegből is kinéztem már egy komolyabbat.  Ördög
https://proshooting.hu/rcbs-chargemaster-lite-lopormerleg_1120/1120

A pöcögtetős mérleget félig viccnek szántam, inkább vegyél faxa vegyszeres kanalat. Aki sokat mér port (öreg patikusok tudnának mesélni) egy ismert naállal szemre majdnem kiveszi a pontos adagot, a finomhangolás szintén csak egy pillanat a digitális mérlegen. Persze menő a mérleg, ahányszor elméletben eltervezem a lőszertöltést, mindíg szemezek vele én is.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #491 Dátum: 2021. április 29. - 19:06:30 »

Ez egyértelmű, hogy a tömegmérés a pontosabb, csupán tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy mit okoz egy nagyobb sorozatnál a térfogatos ill. a tömeges mérés.
Na de majd csinálok tesztet ha meglesz az új puskám, természetesen a lőtéren, mert ezt legalább 1 doboz ilyen, 1 doboz olyan lőportöltési megoldással lehetne mérni.
Kíváncsi vagyok a különbségre a szórásokban, persze mindezt szerény lőtudásom mellett.  Kacsint

köszi  Wave
Hány féle kalibert szeretnél tölteni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #492 Dátum: 2021. április 29. - 19:38:22 »

Mondjuk ami tetszik az a Turban precíziós prés, de az ára egyelőre sok, na meg a hozzávaló precíziós (Triebel) matrica szett is 400 euro környéke.
Meglátjuk még nem döntöttem el semmit, előbb legyen meg a vizsga, aztán utána szépen jöhet a többi.

Egy kalibert szeretnék tölteni egyébként, legalábbis egyelőre nem gondolkodom másban.



Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #493 Dátum: 2021. április 29. - 20:18:59 »

https://www.artax-vorderlader.de/lee-precision/lee-breech-lock-challenger-wiederlade-kit-fuer-pistolen-und-buechsenkaliber.html
Én ezzel a szettel kezdtem és ma is ezt a prést használom. Sokan fikázzák, ezer feletti hüvely visszaformázása után sincs gond vele. Vettem hozzá egy 20 dollár körüli digit mérleget, Lee hüvelyhossz trimmelő rudat és RCBS matricákat. 300 WM-hez töltve kb egy év alatt lenulláztam az árát. Persze, azóta egy szabadszemmel is jól látható ősszeget költöttem utántöltő cuccokra, teljesen feleslegesen.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #494 Dátum: 2021. április 29. - 20:42:51 »

https://www.artax-vorderlader.de/lee-precision/lee-breech-lock-challenger-wiederlade-kit-fuer-pistolen-und-buechsenkaliber.html
Én ezzel a szettel kezdtem és ma is ezt a prést használom. Sokan fikázzák, ezer feletti hüvely visszaformázása után sincs gond vele. Vettem hozzá egy 20 dollár körüli digit mérleget, Lee hüvelyhossz trimmelő rudat és RCBS matricákat. 300 WM-hez töltve kb egy év alatt lenulláztam az árát. Persze, azóta egy szabadszemmel is jól látható ősszeget költöttem utántöltő cuccokra, teljesen feleslegesen.
 Emelem

Köszi az infót neked is, hasznos volt és segít majd a döntésben.
Megfontolandó a külföldről rendelés is, mert nálunk minden horror áron megy.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: