Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elöltöltők  (Megtekintve 60647 alkalommal)
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Október 20. - 18:01:54 »

Is!!!    Sába! 
 Bion Is!!!!!


Bocsi, hogy belepofáztam!


Bizony, bizony mintha magam mondtam volna !  Meghajol
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Október 20. - 18:12:51 »

Most lett kész egy nagyon kedves vadászbarátom elöltöltő puskájára készített kifordítható távcsőszerelék. Íme.

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Október 24. - 05:36:18 »

Szia
Inches szorast tud az a Tradition 100-on ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Október 26. - 10:33:46 »

Szia
Inches szorast tud az a Tradition 100-on ?

Szia !

Nem tudom pontosan mire gondolsz, kérlek pontosíts !
Ami nálatok Tradition néven fut, az Európában Ardesa és spanyol gyártmányú, nem egy prémium minőség.
A barátom puskája is Ardesa gyártmányú ami lentebb szerepel és "Tracker" névre hallgat. A minőségére jellemző lehet a gyári ajánlott töltete 75 grain.
Az én puskám Pedersoli Denali és a gyári ajánlott töltete 85-150 grain BP. Van köztük egy árnyalatnyi különbség.  Kacsint A puskámon egyetlen dolog nem tetszik az a rettenetes "Mossy Oak" felülete ! De az legalább egy fa agyazáson van nem fröccsöntött műanyag ! Le akartam szedni róla ezt a számomra emészthetetlen finiselést de kiderült az agytalp leszedése után, hogy költséghatékonyság miatt kékgombás fából csinálták az agyazást, mivel a festék alatt úgysem látszik.  Nem
Így maradt az a randa csiricsáré ótvar.  :'(  Persze ettől még ugyanolyan jó puska csak nekem nem tetszik és amikor odaállítom bármelyik másik puskám mellé, akkor könnybelábad a szemem, persze nem a meghatottságtól.  Szomorú
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Október 26. - 14:52:00 »

Szia !

Nem tudom pontosan mire gondolsz, kérlek pontosíts !
Ami nálatok Tradition néven fut, az Európában Ardesa és spanyol gyártmányú, nem egy prémium minőség.
A barátom puskája is Ardesa gyártmányú ami lentebb szerepel és "Tracker" névre hallgat. A minőségére jellemző lehet a gyári ajánlott töltete 75 grain.
Az én puskám Pedersoli Denali és a gyári ajánlott töltete 85-150 grain BP. Van köztük egy árnyalatnyi különbség.  Kacsint A puskámon egyetlen dolog nem tetszik az a rettenetes "Mossy Oak" felülete ! De az legalább egy fa agyazáson van nem fröccsöntött műanyag ! Le akartam szedni róla ezt a számomra emészthetetlen finiselést de kiderült az agytalp leszedése után, hogy költséghatékonyság miatt kékgombás fából csinálták az agyazást, mivel a festék alatt úgysem látszik.  Nem
Így maradt az a randa csiricsáré ótvar.  :'(  Persze ettől még ugyanolyan jó puska csak nekem nem tetszik és amikor odaállítom bármelyik másik puskám mellé, akkor könnybelábad a szemem, persze nem a meghatottságtól.  Szomorú


Szia

Hat erre gondoltam kerdesemmel: - tud-e a baratod Tradition Tracker -je 2.5cm-es szorast 100m-en ? (bocs, ha nem voltam ertheto....  itt is Tracker a nevuk, es messze jar a premiumoktol ....$ 149-ert  Bion)
A Denali viszont jon szebb feluletekbe is nem csak Mossy Oak-ba, ha az nem tetszik.

Itt most a TC-mennek a legjobban in-line-okba (Thomson Center) ezelott meg a Knight-ok dominaltak a piacot sok even at.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Október 26. - 23:16:05 »

Szia

Hat erre gondoltam kerdesemmel: - tud-e a baratod Tradition Tracker -je 2.5cm-es szorast 100m-en ? (bocs, ha nem voltam ertheto....  itt is Tracker a nevuk, es messze jar a premiumoktol ....$ 149-ert  Bion)
A Denali viszont jon szebb feluletekbe is nem csak Mossy Oak-ba, ha az nem tetszik.

Itt most a TC-mennek a legjobban in-line-okba (Thomson Center) ezelott meg a Knight-ok dominaltak a piacot sok even at.





Sajnos nem tudom a választ mert én nem lőttem vele, de meg fogom kérdezni.
Hozzánk a Denali csak ebben a kivitelben jött. A Pedersoli rendesen elszúrta az amerikai piacra dobását az in-line szériájának. Két nagy hibát követtek el az egyik, hogy későn eszméltek, a másik pedig a pótalkatrész ellátás Amerikában nem megszokott hiánya volt. De ettől még igen jó fegyverek.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. November 24. - 14:42:20 »

Tiszteletem Uraim!

Friss vagyok még a fórumon, és még vadásznak is nagyon friss, de engedjétek meg, hogy a figyelmetekbe ajánljak egy olyan anyagot, melyet a Magyar Elöltöltő-Fegyveres Lövészek Szövetsége készített.

Üdv
SC

Tisztelt Vadászbarátunk!

A Magyar Elöltöltő-Fegyveres Lövészek Szövetsége berkein belül létrehoztunk egy önálló bizottságot, mely feladata, hogy az országos vadászati szerveket felkeresve, és támogatásukat kérve elindítsa azt a folyamatot, mely célja, hogy hazánkban megteremtsük a jogi lehetőséget az elöltöltő és egyéb muzeális fegyverekkel történő vadászatra.

Az elöltöltő-fegyveres vadászat egykorú a magyar tűzfegyveres vadászat történetével, s bár 50 évre eltűnt a történelem süllyesztőjében, helye azonban továbbra is meg van a hazai vadászkultúrában. Az alább közölt link alatt található rövid ismertetőnkből választ kaphat a legfontosabb kérdésekre, melyek a történelmi tűzfegyverekkel űzött vadászat kapcsán felmerülhetnek.

Kérjük, hogy amennyiben ön aktív vadász, és javaslata, észrevétele van az elkészített anyaggal kapcsolatban, keressen meg minket a dokumentumban megadott elérhetőségek valamelyikén. Szintén nagy segítséget jelent az ügynek, ha továbbküldi a dokumentumot vadász ismerőseinek.

http://www.kapszli.hu/doc/BPvadaszat.pdf

Várjuk észrevételeit!

Tisztelettel:

Dr. Batta József Tamás
Nagy Sándor
Németh Balázs

MEFLSZ vadászati bizottság
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. November 24. - 15:14:58 »

Szia Cowboy! Wave
Sok sikert és kitartást a kezdeményezéshez.
Több vadász barátom is nagyon örülne, ha véghez tudnátok vinni a kitűzéseteket.
Talán minket is érintene legalább annyiban az ügy, hogy valami megindúlt ebben az országban a fegyvertatás terén.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. November 24. - 15:19:13 »

Szia Zoli!

Köszönjük a jókívánságokat. Az elöltöltőzés is úgy indult, hogy esély sem volt rá jogilag, mégis most pezsgő lövészélet van. Talán ez is sikerülhet, mi teszünk érte.

Üdv
SC
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. November 24. - 15:34:40 »

Szia Zoli!

Köszönjük a jókívánságokat. Az elöltöltőzés is úgy indult, hogy esély sem volt rá jogilag, mégis most pezsgő lövészélet van. Talán ez is sikerülhet, mi teszünk érte.

Üdv
SC

 Mosolyog kitartás... Wave
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. November 24. - 18:28:43 »

Mosolyog kitartás... Wave

Az bizony! Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. December 02. - 09:53:49 »

Egyébként nekem igen kellemes tapasztalatom volt mostanság egy elöltöltőssel lőtéren.

Ez egy - ha jól tudom Pedersoli gyártmányú - Howdah névre hallgató szerkezet volt. Egy rövid, dupla csövű, tus nélküli szerkezet, aminek az eredetijét tigristámadások ellen tartották az angolok a howdah-ban, azaz az elefánt hátán levő kosárban. Félig-meddig pisztolyszerű, leginkább a kurucok által a nyergtokban hordott "csontos kalabérhoz" tudnám hasonlítani, de annál modernebb. Súlya olyan 2 kiló, két kézzel kell fogni mint egy puskát. Irgalmatlan nagy ólmokkal kell megtölteni.

A fegyver megdöbbentően pontos volt úgy 25-30 méteren, visszarúgás semmi! Igaz durran mint a veszedelem, de a füstképződés sem olyan nagy mint vártam. Az erejéről csak annyit, hogy egy tekintélyes rönköt állítottunk fel egy atrappra, azt már az első lövés leverte mint a szél.

Utánkeresésnél igen hasznos szerszám lehetne.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Január 04. - 10:11:18 »

18-19. századi vadászlövész dzsembori a Börzsönyben

Az idei év első elöltöltő-fegyveres vadászlövész találkozóját Márianosztrán tartottuk 2009. január 3-án, a kitűnő adottságokkal bíró, márianosztrai BV lőtéren a Börzsöny LE és Muskétás SE közös szervezésében. A cél az volt, hogy igazi vadászati szituációkat teremtve idézzük meg a 18-19. század vadászatait. A hangsúly nem csak a lövés etikus leadásán volt, hanem a lövést megelőző tevékenységek (tűzgyújtás, lövedéköntés, gyors, biztonságos, vadászias fegyvertöltés) elsajátításán, megismerésén.

Aki esetleg még nem járt a márianosztrai lőtéren, annak azt tudom javasolni, hogy életében egyszer legalább látogassa meg. A lőtér semmi „különös”, csak egy golyófogókkal övezett 250 m-es ködös völgy a Börzsönyben, melyen egy kis patak vág át. A nosztrai lőtér valóban kissé szürreális látvány az épített lőterek világában, és ez különösen igaz egy verőfényes de csikorgó, – 10 fokos, havas januári napra.

Előkészületek

A nap természetesen tábortűzrakással, majd egy forró teával kezdődött. A gyűjtött fa és gyújtós elég nedves volt, ez okozott némi nehézséget, de a végére csinos kis tüzünk lett. A titka, hogy gyújtósnak való száraz füvet, háncsot érdemes tartani a tűzszerszám és szenesített szövet mellett. Az aznapra való lövedékeket ott öntöttük le a tűznél a lehető legprimitívebb fogó-szerű öntőformákkal. Az elkészült golyók átmérésére nem volt természetesen lehetőség, úgyhogy pontosságukat csak a „puding próbája az evés” módszerrel tudtuk ellenőrizni, de nem hagytak cserben.

Az ólom megolvadásához mindössze pár percre volt szükség a parázson, és a kokillák átmelegedése után gyorsan, egyszerűen, pontosan tudtuk önteni a .530”-es gömböket. A forró lövedéket a hóba ejtve hűtöttük, majd a fogó csípő részével távolítottuk el az öntőcsonkot. A friss öntvény ballisztikája tovább fejleszthető, ha egy fém konzervdobozban pár percen keresztül rázzuk, egymáshoz ütjük a golyókat. Így ellapíthatjuk az öntőcsonk maradványát, a lövedék felszínét pedig a golflabdához tehetjük hasonlatossá, így a turbulens légörvények könnyebben válnak le majd róla miután elhagyta a csőtorkolatot.

A töltetek

A pontlövész versenyeken törekszünk arra, hogy a lőportöltetet és lövedéktömeget 0,001 g pontossággal mérjük ki. Egy versenyen millimétereken múlhat a győzelem, ehhez pedig a lehető legnagyobb precizitásra van szükség. A vadászati jellegű felhasználás azonban más hozzáállást igényel. A vad etikus elejtéséhez energia kell, tehát olyan töltetet kell keresnünk fegyverünkhöz mely a következő tényezők optimumán helyezkedik el:
-pontos
-megfelelő torkolati energiával rendelkezik
-precíziós mérlegek nélkül is könnyen, biztonságosan, gyorsan kimérhető
E célra a modern vadászlövedékek mellett a gömblövedékes töltetek is megfelelnek. 50” kaliber felett az ólom gömb is teljesíteni tudja a 2500 J feletti energiát. A helyben öntött .530”-as lövedékek és a 75 grain FFFg Swiss volumetrikusan kimért lőpor szórása 100 m-en kb. 8 cm, tehát megfelel az igényeinknek.

A lövészet

A célok (kb. 1:1 méretarányú vaddisznós lőlapok) ismeretlen távolságban voltak elhelyezve, hiszen vadászaton sem tudhatjuk előre, hogy pontosan hány méteren jön ki a sertevad az erdőből. A célok elhelyezésénél a lehető legéletszerűbb körülményeket akartuk megteremteni, így változatosan nehezítettük a lövészek feladatát. A legközelebbi cél találati zónája a fej rész volt, e mögé tettünk be egy kb. 15 cm-es fémcélt, hogy jól halljuk a becsapódást. A középső cél kb. 45 fokos szögben állt a lőirányra, vagyis a malac éppen jobbra elfelé futott tőlünk (találati zóna: blatt, mögötte 30 cm-es fémcél). A harmadik cél fele pedig egy bokor által volt takarásban, de úgy hogy a blatt teljes egészében látszódjék (találati zóna mögött 30 cm-es fémcél). A lövészek csak azt tudták, hogy a célok 100 m-en belül vannak mind.

A célokra csappantyús vagy kovás gömblövedékes fegyverrel kellett leadni a lövéseket. Ha az első lövés talált, 3 pont, ha a második 2, ha a harmadik 1. Az ismeretlen távolságok ellenére a vasak igen jól muzsikáltak. 70 m-re belőtt töltetek esetén nem kell céláthelyezéssel lőni, így a lövések nagy többsége nem vétette el a célokat. A lövészet természetesen szabad kézből, állva történt. A töltéshez szükséges kiegészítőket minden lövész magán viselte természetesen, vadászias módon.

A csapatok által megbecsült távolságokat a végén távmérővel ellenőriztük. A három cél 48, 72 és 86 m távolságban volt, tehát egészen jól lefedtük az elöltöltők hatékony lőtávolságát, és nem csak céloztunk, hanem találtunk is gazdagon.

Rövid kis videó is készült a napról, remélem vissza ad valamit a hangulatból (22 mega a cucc):

http://www.kapszli.hu/emagazin/video/2009wwww/wwww2009_kicsi.wmv

üdv
SC
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Január 04. - 17:36:08 »

Gratula SC!!Nagyon jó kis videó,külön öröm számomra,hogy azon a tájon készült ahol én is vadászom. Igen
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Január 04. - 17:50:12 »

A Börzsöny nagy szerelmem nekem is. Majd az összes nyarat 14-22 éves koromig Kismaroson töltettem. Épp novemberben töltöttem el egy hétvégét Királyházán a vadászházban családommal (egyelőre nem vadásztam ott, de ami késik nem múlik)
Üdv
SC
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: