Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 235601 alkalommal)
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #570 Dátum: 2012. December 08. - 19:31:50 »

Ha van esetleg valakinek tapasztalata CZ 586-os fegyverrel, megköszönném, ha megosztaná velem!

Üdv: ptomi
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #571 Dátum: 2013. Január 11. - 20:28:00 »

Mire vagy kíváncsi?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #572 Dátum: 2013. Január 12. - 10:43:49 »

Bármilyen tapasztalat érdekelt volna, pl. hogy kell-e valamire különösen odafigyelni egy ilyen használt fegyver vásárlásakor. De mostanra megvettem, és eddig nagyon tetszik, egyedül a rajta levő kis 4x32-es Zeiss távcsővel nem vagyok kibékülve (két hibázás golyóval Vállat von), de hamarosan ez a akérdés is megoldódik... Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #573 Dátum: 2013. Január 12. - 10:59:37 »

Bármilyen tapasztalat érdekelt volna, pl. hogy kell-e valamire különösen odafigyelni egy ilyen használt fegyver vásárlásakor. De mostanra megvettem, és eddig nagyon tetszik, egyedül a rajta levő kis 4x32-es Zeiss távcsővel nem vagyok kibékülve (két hibázás golyóval Vállat von), de hamarosan ez a akérdés is megoldódik... Emelem

Szia!
Gondoltam, hogy vásárlás miatt, és bocs, hogy csak most, de nekem nem ez a típus van. Ettől függetlenül nagyon szeretem én is, legtöbbet azzal vadászom.
Leírtak már mindent a fegyvervásárlásról, mire kell figyelni. Ha visszaolvastál tudod.
Nekem is volt gondom a pontosságával, szerelék volt fellazulva, de csak annyira, hogy kézzel nem is kottyant, csak ha tenyérrel meglegyintettem, odébbment a hátulja és balra mellémentek a lövések. Át kell nézni mindent.
Kezdd azzal, hogy nyílt irányzékkal lősz néhányat lőlapra, s ha pontos, akkor a cső biztos jó.
Utána szerelék, távcső stb.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #574 Dátum: 2013. Január 12. - 13:56:45 »

Igen, így lesz! (+egy kis variábel céltávcső (S&B)) Igen Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2013. Január 12. - 14:28:30 »

Bármilyen tapasztalat érdekelt volna, pl. hogy kell-e valamire különösen odafigyelni egy ilyen használt fegyver vásárlásakor. De mostanra megvettem, és eddig nagyon tetszik, egyedül a rajta levő kis 4x32-es Zeiss távcsővel nem vagyok kibékülve (két hibázás golyóval Vállat von), de hamarosan ez a akérdés is megoldódik... Emelem

Szia!
Gratulálok az új puskádhoz, sok örömöd legyen benne!  Vadász                                                                                                                                     Az a két hibázás lőtéren történt, ugye?
 Emelem
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #576 Dátum: 2013. Január 12. - 15:33:59 »

Köszönöm Sanyooo!
A hibázások sajnos nem lőtéren történtek... Kaptam a puskuhoz lőszert is, így aztán igyekeztem minél előbb megismerni, el is lőttem belőle jó eredménnyel egy dobozzal. Vettem hozzá brennekét is, azt is jól hordja. Ezek után mentem ki a területre, ahol sikerült lőni szarkát söréttel, kóbor ebet golyóval (támadott... Ördög), tehát nem volt gond. Egyik nap egy gidát akartam lőni, ami kb. 110m-re állt, de a lövés után sértetlenül sétált tovább, de ezek után természetesen nem próbálkoztam tovább. Újra céltáblára lőttem, ahol kiderült, hogy 50m-en kb 12 cm-t alá hord a puska. Átnéztem, beállítottam, az utolsó lövések egybe szakadtak, minden oké. Csütörtökön egy süldőt hibáztam el (szerencsére teljesen) kb 45-50 m-ről, ma sem értem, hogy hogyan. Azóta nem lőttem vele, mert már előtte lebeszéltem rá a (nekem) új céltávcsövet. De kiváncsiságból fogok még vele lőni így is, hogy megtudjam,  a puskával, vagy az innenső végével van-e a baj... Ezt egyébként nem gondolnám, mert elég biztos pozícióból, nem nagy távolságra küldtem (volna) a golyót.
 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #577 Dátum: 2013. Január 24. - 22:24:23 »

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #578 Dátum: 2013. Január 25. - 12:51:09 »

Köszönöm Sanyooo!
A hibázások sajnos nem lőtéren történtek... Kaptam a puskuhoz lőszert is, így aztán igyekeztem minél előbb megismerni, el is lőttem belőle jó eredménnyel egy dobozzal. Vettem hozzá brennekét is, azt is jól hordja. Ezek után mentem ki a területre, ahol sikerült lőni szarkát söréttel, kóbor ebet golyóval (támadott... Ördög), tehát nem volt gond. Egyik nap egy gidát akartam lőni, ami kb. 110m-re állt, de a lövés után sértetlenül sétált tovább, de ezek után természetesen nem próbálkoztam tovább. Újra céltáblára lőttem, ahol kiderült, hogy 50m-en kb 12 cm-t alá hord a puska. Átnéztem, beállítottam, az utolsó lövések egybe szakadtak, minden oké. Csütörtökön egy süldőt hibáztam el (szerencsére teljesen) kb 45-50 m-ről, ma sem értem, hogy hogyan. Azóta nem lőttem vele, mert már előtte lebeszéltem rá a (nekem) új céltávcsövet. De kiváncsiságból fogok még vele lőni így is, hogy megtudjam,  a puskával, vagy az innenső végével van-e a baj... Ezt egyébként nem gondolnám, mert elég biztos pozícióból, nem nagy távolságra küldtem (volna) a golyót.
 Emelem

Nem biztos, hogy a távcső a hibás. Jártam én is így. A lőtéren jó volt, kint meg vagy jó vagy nem. Végül lecseréltem a távcsövet. Leszereléskor derült ki, hogy a szerelék hátsó gyűrűjében lötyögött a távcső. Nagyobb volt az első gyűrű mint a távcső.
Naplózva
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #579 Dátum: 2013. Február 08. - 21:28:22 »

Sziasztok!
Vegyescsövű fegyverek optimális irányzékának kiötlésében gondolkodtam rengeteget és nem jutottam megoldásra. A fő foglalkoztatottsági kör róka vadászata a nap bármely szakában. Természetesen kihasználva a vegyescsövű nyújtotta 2 az 1-ben megoldást, tehát a sörétes csőben sörét kerül elhelyezésre. Ebben az esetben merült fel bennem a kérdés! A golyós csőhöz mindenképp dukál egy rendes szürkületi értékkel megáldott céltávcső, ami a nagy könyvben megírt sörétlövést lehetetlenné teszi, viszont nem véletlenül akasztották rá a kombi nevet, ami miatt az ember tudomásul veszi, hogy semmire sem tökéletes. Nem is ezt akarom vitatni! Ahogy végignéztem a fórumot, legtöbb ilyen puskán vagy levehető, vagy kisebb variábel távcsöveket láttam. Szeretném megkérdezni tőletek, mivel ebben nincs gyakorlatom, hogy mennyire lehetetlen egy kis nagyítású (1,1; 1,5; 2; 3) céltávcsőből, ha nem is kapáslövést, de egy vadásziasan biztos lövést tenni futó vadra a sörétlövés határain belül!? A 3-as nagyítás 30 méteren 3m látómezőt eredményez, míg a 1,5-ös természetesen 6m-t. (ezek az értékek kb. a középkategóriás céltávcsővek katalógus adataiból származnak)
Illetve, ha valami okosabb megoldást használ valaki, akkor megoszthaja, ha már nem jutott eszembe.  :Mosolyog
Felmerült az olyan szerelék is amely lehetővé teszi a céltávcső alatt a nyílt irányzék használatát, azonban ilyet csak merevcsövű fegyver esetében láttam.
Válaszotokat előre is köszönöm!  Emelem

Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #580 Dátum: 2013. Február 08. - 22:00:30 »

Sziasztok!
Vegyescsövű fegyverek optimális irányzékának kiötlésében gondolkodtam rengeteget és nem jutottam megoldásra. A fő foglalkoztatottsági kör róka vadászata a nap bármely szakában. Természetesen kihasználva a vegyescsövű nyújtotta 2 az 1-ben megoldást, tehát a sörétes csőben sörét kerül elhelyezésre. Ebben az esetben merült fel bennem a kérdés! A golyós csőhöz mindenképp dukál egy rendes szürkületi értékkel megáldott céltávcső, ami a nagy könyvben megírt sörétlövést lehetetlenné teszi, viszont nem véletlenül akasztották rá a kombi nevet, ami miatt az ember tudomásul veszi, hogy semmire sem tökéletes. Nem is ezt akarom vitatni! Ahogy végignéztem a fórumot, legtöbb ilyen puskán vagy levehető, vagy kisebb variábel távcsöveket láttam. Szeretném megkérdezni tőletek, mivel ebben nincs gyakorlatom, hogy mennyire lehetetlen egy kis nagyítású (1,1; 1,5; 2; 3) céltávcsőből, ha nem is kapáslövést, de egy vadásziasan biztos lövést tenni futó vadra a sörétlövés határain belül!? A 3-as nagyítás 30 méteren 3m látómezőt eredményez, míg a 1,5-ös természetesen 6m-t. (ezek az értékek kb. a középkategóriás céltávcsővek katalógus adataiból származnak)
Illetve, ha valami okosabb megoldást használ valaki, akkor megoszthaja, ha már nem jutott eszembe.  :Mosolyog
Felmerült az olyan szerelék is amely lehetővé teszi a céltávcső alatt a nyílt irányzék használatát, azonban ilyet csak merevcsövű fegyver esetében láttam.
Válaszotokat előre is köszönöm!  Emelem



Szia!
Az enyémen fix 6X-os nagyítású van. A ravaszdis topicban anno megénekelt fantomrókámat mozgásban lőttem meg hatos söréttel úgy, hogy tökéletesen elé tudtam tartani, a látómező bőséggel elegendő volt. Ugyanez volt a helyzet akkor is, amikor kegyelemlövést kellett vele adnom egy sebzett komának a nyári tarlózásnál. Akkor a távolság nem volt több, mint 15 méter.
Dolmányos varjúra és szarkára lőttem még vele 10-es söréttel, itt azért jóval nagyobb az esély a hibázásra.
Egyetlen tanácsot adhatok neked ezzel kapcsolatban: a repülő varjúfélékre ne is próbáld használni az optikát. Csak ösztönből. Nekem is meg kellet fizetnem a tanulópénzt, mire hozzászoktam ahhoz, hogy a céltávcső bizony tetszik-nem tetszik, de kitakar. Nekem az vált be, hogy amennyire lehet figyelmen kívül hagyom, aztán próbálok sörétesként lőni vele. Pár "szárnyas kártevő" bánta már azóta. 
A rövidebb cső is nehezít valamelyest, de hidd el, amint ráérzel, hogy hogyan is kell lőni vele, nem fog akkora ördöngösségnek tűnni az egész.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #581 Dátum: 2013. Február 09. - 09:53:02 »

Sörétlövéshez le kell kapni a távcsövet és kész.
Az enyémen egyébként egy 3-12x52-es távcső van, nem tudom mi agyári adata 3x nagyításnál, de kb. 15m-t látok vele 40méteren...
A kifordítható szerelékkel meg lekapom egy mozdulattal, ha madár vagy róka jön.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #582 Dátum: 2013. Február 09. - 09:58:10 »

Sörétlövéshez le kell kapni a távcsövet és kész.
Az enyémen egyébként egy 3-12x52-es távcső van, nem tudom mi agyári adata 3x nagyításnál, de kb. 15m-t látok vele 40méteren...
A kifordítható szerelékkel meg lekapom egy mozdulattal, ha madár vagy róka jön.

 Emelem
Ez abban az esetben valósítható meg, ha oldható a szereléked. Az enyémen fix.
Ha meg egy kora nyári kirepülést veszünk, akkor nincs igazán idő oldani, mert már ott sincs a tarkavarjú. Szóval elég macerásnak tűnik így első olvasatra. Mondjuk nem jobban, mint az én sörétlövő technikám...  Ördög
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #583 Dátum: 2013. Február 09. - 10:04:58 »

Hát lehet hogy én gondolkodom rosszul, de mindegyik fegyveremen oldható szerelék van, golyós puskámon, az egyiken ráadásul két távcső/egy nagy szürkületi és egy kisebb nappali.../ egy mozdulattal csereszabatos...
Írtak már erről többen, hogy az optika meghibásodása miatt meghiusult egy vadászat, mert nem lehetett levenni, a megfelelő méretű imbuszkulcs meg éppen akkor nincs a zsebben...
Agyő disznóhajtás...

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #584 Dátum: 2013. Február 09. - 11:07:03 »

Elolvastam a fantomrókát, hát kb ő már júliusban le se reagálhatta a lövést úgy hozzászokott  Vigyorog. Amúgy gratulálok, nagyszerű érzés lehetett, mikor rátaláltál! (a kutyás rész pedig külön is megállta volna a helyét. remek volt.)
De visszatérve az irányzékokhoz. Lehet hogy én misztifikálom túl, ezek szerint. Majd tavasszal, ha már lesz rá lehetőségem kimegyek korongot lőni a távcsöves sörétessel  Vigyorog és akkor tapasztalat útján el lehet majd dönteni, hogy ilyen alkalomra milyen az ideális céltávcső (a 3x-os nagyításnál a 15m 40m-en elég sok, lehet ennyi szórás van 1-1 típus között?  Vállat von). Fehován tuti szempont lesz ez a céltávcsövek mustrálásakor  Mosolyog. Valamint abban teljes mértékben igazad lehet, hogy egy idő után már maga az emelés fogja meghatározni a célra tartást, így menni fog "belenézés" nélkül is, csak hát az nem kevés patron után. Így félek tőle, hogy majd ha eljön az idő akkor lokális nevetség tárgya lesz a céltávcsöves lövész a skeet pályán  Táncol
Az oldható szerelék megoldás tud lenni, de nekem is az a meglátásom, hogy nem minden esetben kivitelezhető, valamint a billenőcsövűeknél alkalmazott sínes szerelékre ha rászereli az ember akkor már akkora kinyúlása van, hogy nem vagyok biztos benne, hogy a rendszeres  erőhatás a kinyúló sín végénél nem-e állítaná el. Természetesen egy merevcsövűnél ez nem probléma mert ott nincs ez a hosszú vékonka közdarab. Bár lehet, hogy ez is felesleges félelem  Vállat von.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: