Oldalak: 1 ... 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 [1383] 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1164784 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #20730 Dátum: 2022. április 09. - 20:43:23 »

https://index.hu/belfold/2022/04/09/varosliget-halpusztulas-szennyezodes/
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 225


« Új üzenet #20731 Dátum: 2022. április 10. - 08:32:15 »

A kezdeti hírek szándékos mérgezésről szóltak.
Újabban lehetségesnek tartják, hogy a Széchenyi fürdő vizének túl magas klór tartalma okozta a halpusztulást.
Ha így történt, akkor az súlyos gondatlanság volt, aminek nem szabadott volna előfordulnia.
A vizsgálat folyik és majd kiderül mi volt a pontos ok.
 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #20732 Dátum: 2022. április 10. - 12:12:48 »

https://index.hu/belfold/2022/04/10/varosligeti-halpusztulas-laborvizsgalat-szechenyi-furdo-termalviz/
Tehát a halak a hibásak mert amúgy minden a legnagyobb rendben volt. Ezekre a rebellis amúrokra amúgy is haragszom, hát most úgy túltolták a lázadást, hogy megdöglöttek... Fejvakarás
Vagy chemtrail... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20733 Dátum: 2022. április 30. - 23:04:06 »

Ezt most, csak úgy...

Volt ma egy érdekes telefonhívásom.
Olyan ember hívott, akivel már jó ideje semmilyen kapcsolatom sincsen.
Persze nem volt ez mindig így.
Kb. 17-18 évvel ezelőtt alig múlt el nap anélkül, hogy fel-ne hívott volna.
Akkoriban lett vadászjegye.... érdekelte minden (is), anyagilag igen jól állt (mondjuk a szarrágása legendás lett a hivatásos vadászaink körében),
így elkezdett vágtatni a vadásszá válás útján.
Bérvadászként járt párszor nálunk, úgy láttam rajta, hogy a felszíni máz alatt egy rendes srác lapul.... de végül nagyon elszállt.
Első évben bőgő és barcogó bika, másodikban nagy terítékű hajtás a csodálók csapatának, utána sorozatban Afrika, vastagbőrűekkel és nagymacskákkal,
Alaszka, Ausztrália és Új-Zéland.... Pár év alatt hatalmasat nőtt a saját szemében... már alig látott le a földig.
Öntelt lett és hangos.
Talán szerepelt 20 vad a naplójában amikor már katedrai előadást tolt nekem arról, hogy miért nem jó az a lőszer, amit használok.
Amikor megtudta, hogy készülök a házi lőszertöltésre is (akkor még messze voltunk a hivatalos lehetőségtől, de már lehetett innen-onnan infókhoz jutni és Szlávik
Attila segítségével már én is elkészítettem titokban az első saját lőszereimet) akkor nemes egyszerűseggel kinevetett miatta.
Mert a mentora (valamilyen Sanyi bácsi, aki kellő képen tudta értékelni a lehullott morzsákat) elmondta neki, hogy az egyszerűen lehetetlen, hogy valaki
csak úgy, otthon a gyárit megközelítő minőségű lőszert csináljon, és ő bizony a közelemben sem lenne szívesen, ha én saját töltésű lőszerrel lőnék.

Nem mellesleg úgy gondolta, hogy pénzzel bármit el lehet intézni, és megvenni.... bárkit is.
Engem is.
Na, akkor telt be a pohár nálam.
Megkértem rá, hogy ha egy mód van rá, akkor mellőzze a társaságomat.
Lett volna kedvem elküldeni a büdös kurva anyjának a retkes picsájába is, de nem adtam fel a gyerekszobámat egy ilyen faszfej miatt.
Meg is sértődött rám, de hálistennek eleget tett a kérésemnek. Talán felfogta, hogy jobb lesz másfelé keresnie a görbe utakat.

És eltelt közel másfél évtized úgy, hogy nem találkoztunk és nem is tudtam róla semmit.
Egészen a mai napig.
Első hallásra ismerős volt a hangja ahogyan közvetlen hangnemben, szinte barátilag köszönt, de amíg nem árulta el, hogy ki is ő, nem jöttem rá.
Idő közben sok száz hektáros földtulajdonos és bérlő lett, valamint egy távoli vadászegyesület vezetője.
Egy banális vadkáros ügyben kérte a tanácsomat az általános udvariassági körök után, de éreztem, hogy nem igazán emiatt hívott fel.
Aztán előjött azzal, ami miatt gondolom, hogy vette a pléhpofát ahhoz, hogy rám telefonáljon.
Ritka és iszonyat drága lőszerrel vadászik, aminek a beszerzése korabban sem volt egyszerű, de a jelen allapotok között gyakorlatilag lehetetlen.
És mivel biztosan emlékszem rá, hogy mi micsoda jó barátok voltunk (és fel nem foghatja, hogy ez mitől romlott el....) arra gondolt, hogy biztosan segítek
neki, hogy ezt a problémáját megoldjuk.... Szóval arra akart rávenni, hogy töltsek neki lőszert.

Köpni-nyelni nem tudtam először.
Tudtam, hogy vastag bőr van a képén de, hogy ennyire, azt nem feltételeztem volna.
Nagyon rövid úton lehűtöttem a lelkesedését.
Mondtam neki, hogy én még most is ugyan az az ember vagyok, aki 15 éve nem felelt meg az elvárásainak,
így azt kell feltételeznem, hogy ez az állapot most is fenn áll.
És feltételezve azt, hogy ha bárki miatt kockára is tenném a fegyvertartási engedélyemet, abban azért egészen biztos vagyok, hogy nem ő lenne az.
Itt nagyon gyorsan lezárta a beszélgetésünket azzal, hogy ezt nem gondolta volna rólam és hálistennek kinyomta a telefont.
Nagyon remélem, hogy szemetelt bele az életembe.

Utána azért egy valamin elgondolkodtam.
Visszaemlékezve a jó 10-12 évvel ezelőttiekre, amikor egyáltalán szóba került a házi töltés, mint lehetőség, számos elutasító veleményt olvastam.
Itt ezen a fórumon is, es persze más helyeken is.
Voltak sokan, akik szerint szintén csak rossz lőszert lehet otthon csinálni, akkor olyanok is szép számban, akik véresebbnél véresebb horrorbaleseteket
vízionáltak, gyakori csőrobbanásokkal együtt.

Szerencsére semmi sem jött be a jóslataikból. Azóta sem volt gyári lőszer a puskáimban, de a gyakorlat engem és az otthon tőtikéző ápolt-tásakat igazolja.
Mostanában egyre többször találkozom olyannal, aki érdeklődik a házi szerelés iránt.

Engem annak idején a saját szerelésben annak gazdasági vonzata erdekelt a legkevesbé.
Ez mostanra sem változott, habár a befektetett értéknek mostanra már a sokszorosát hozta vissza, ez egészen biztos.
Ahogyan azok is erről számolnak be, akiket sikerült megfertőznöm és azóta is tartjuk a kapcsolatot.
De őszintén szólva, amikor azt látom, hogy egy bolti lőszer árából átlagosan hármat tudok otthon előállítani, ráadásul olyan minőségben amilyent
sorozatgyártásban soha nem fognak tudni elérni.... és közben még élvezem is azt, amit csinálok.... akkor ez nem egy rossz érzés😁👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #20734 Dátum: 2022. Május 01. - 00:41:38 »

Ezt most, csak úgy...

......Volt ma egy érdekes telefonhívásom.



......
De őszintén szólva, amikor azt látom, hogy egy bolti lőszer árából átlagosan hármat tudok otthon előállítani, ráadásul olyan minőségben amilyent
sorozatgyártásban soha nem fognak tudni elérni.... és közben még élvezem is azt, amit csinálok.... akkor ez nem egy rossz érzés😁👍

 Nincs híján ez az ország sem a vastagbőrüeknek! :Mosolyog :Mosolyog :Mosolyog

Ez az egy a háromhoz arány -ahogy az árak mennek felfelé- nagyon hamar még nagyobb lesz! 

 Wave Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #20735 Dátum: 2022. Május 01. - 13:04:01 »

Ezt most, csak úgy...

Csak három gondolat:
Első: emelje fel a kezét aki látott már megtért, bőkezű egykori szarrágót. Erre születni kell, a génekben van, soha nem fogja levetkőzni.
Második: engem csak foglalkoztat a házi töltés, még nem álltam neki, sőt, inkább spájzoltam a nekem bevált gyári termékekből. Az ok egyszerű, az asszony nem engedi  Röhög Fél a lőportól, hogy az robban, én meg ezt a csatát úgy döntöttem nem vívom meg, puskát venni enged mindíg, az fontosabb nekem.
Harmadik: komoyan nem értem a félelmet a házi töltésű lőszerrel kapcsolatban, maga a vadászfegyver a veszély, a házi lőszer ezen nem sokat változtat szerintem.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #20736 Dátum: 2022. Május 02. - 16:20:03 »

Ezt most, csak úgy...

Volt ma egy érdekes telefonhívásom.
Olyan ember hívott, akivel már jó ideje semmilyen kapcsolatom sincsen.
Persze nem volt ez mindig így.
Kb. 17-18 évvel ezelőtt alig múlt el nap anélkül, hogy fel-ne hívott volna.
Akkoriban lett vadászjegye.... érdekelte minden (is), anyagilag igen jól állt (mondjuk a szarrágása legendás lett a hivatásos vadászaink körében),
így elkezdett vágtatni a vadásszá válás útján.
Bérvadászként járt párszor nálunk, úgy láttam rajta, hogy a felszíni máz alatt egy rendes srác lapul.... de végül nagyon elszállt.
Első évben bőgő és barcogó bika, másodikban nagy terítékű hajtás a csodálók csapatának, utána sorozatban Afrika, vastagbőrűekkel és nagymacskákkal,
Alaszka, Ausztrália és Új-Zéland.... Pár év alatt hatalmasat nőtt a saját szemében... már alig látott le a földig.
Öntelt lett és hangos.
Talán szerepelt 20 vad a naplójában amikor már katedrai előadást tolt nekem arról, hogy miért nem jó az a lőszer, amit használok.
Amikor megtudta, hogy készülök a házi lőszertöltésre is (akkor még messze voltunk a hivatalos lehetőségtől, de már lehetett innen-onnan infókhoz jutni és Szlávik
Attila segítségével már én is elkészítettem titokban az első saját lőszereimet) akkor nemes egyszerűseggel kinevetett miatta.
Mert a mentora (valamilyen Sanyi bácsi, aki kellő képen tudta értékelni a lehullott morzsákat) elmondta neki, hogy az egyszerűen lehetetlen, hogy valaki
csak úgy, otthon a gyárit megközelítő minőségű lőszert csináljon, és ő bizony a közelemben sem lenne szívesen, ha én saját töltésű lőszerrel lőnék.

Nem mellesleg úgy gondolta, hogy pénzzel bármit el lehet intézni, és megvenni.... bárkit is.
Engem is.
Na, akkor telt be a pohár nálam.
Megkértem rá, hogy ha egy mód van rá, akkor mellőzze a társaságomat.
Lett volna kedvem elküldeni a büdös kurva anyjának a retkes picsájába is, de nem adtam fel a gyerekszobámat egy ilyen faszfej miatt.
Meg is sértődött rám, de hálistennek eleget tett a kérésemnek. Talán felfogta, hogy jobb lesz másfelé keresnie a görbe utakat.

És eltelt közel másfél évtized úgy, hogy nem találkoztunk és nem is tudtam róla semmit.
Egészen a mai napig.
Első hallásra ismerős volt a hangja ahogyan közvetlen hangnemben, szinte barátilag köszönt, de amíg nem árulta el, hogy ki is ő, nem jöttem rá.
Idő közben sok száz hektáros földtulajdonos és bérlő lett, valamint egy távoli vadászegyesület vezetője.
Egy banális vadkáros ügyben kérte a tanácsomat az általános udvariassági körök után, de éreztem, hogy nem igazán emiatt hívott fel.
Aztán előjött azzal, ami miatt gondolom, hogy vette a pléhpofát ahhoz, hogy rám telefonáljon.
Ritka és iszonyat drága lőszerrel vadászik, aminek a beszerzése korabban sem volt egyszerű, de a jelen allapotok között gyakorlatilag lehetetlen.
És mivel biztosan emlékszem rá, hogy mi micsoda jó barátok voltunk (és fel nem foghatja, hogy ez mitől romlott el....) arra gondolt, hogy biztosan segítek
neki, hogy ezt a problémáját megoldjuk.... Szóval arra akart rávenni, hogy töltsek neki lőszert.

Köpni-nyelni nem tudtam először.
Tudtam, hogy vastag bőr van a képén de, hogy ennyire, azt nem feltételeztem volna.
Nagyon rövid úton lehűtöttem a lelkesedését.
Mondtam neki, hogy én még most is ugyan az az ember vagyok, aki 15 éve nem felelt meg az elvárásainak,
így azt kell feltételeznem, hogy ez az állapot most is fenn áll.
És feltételezve azt, hogy ha bárki miatt kockára is tenném a fegyvertartási engedélyemet, abban azért egészen biztos vagyok, hogy nem ő lenne az.
Itt nagyon gyorsan lezárta a beszélgetésünket azzal, hogy ezt nem gondolta volna rólam és hálistennek kinyomta a telefont.
Nagyon remélem, hogy szemetelt bele az életembe.

Utána azért egy valamin elgondolkodtam.
Visszaemlékezve a jó 10-12 évvel ezelőttiekre, amikor egyáltalán szóba került a házi töltés, mint lehetőség, számos elutasító veleményt olvastam.
Itt ezen a fórumon is, es persze más helyeken is.
Voltak sokan, akik szerint szintén csak rossz lőszert lehet otthon csinálni, akkor olyanok is szép számban, akik véresebbnél véresebb horrorbaleseteket
vízionáltak, gyakori csőrobbanásokkal együtt.

Szerencsére semmi sem jött be a jóslataikból. Azóta sem volt gyári lőszer a puskáimban, de a gyakorlat engem és az otthon tőtikéző ápolt-tásakat igazolja.
Mostanában egyre többször találkozom olyannal, aki érdeklődik a házi szerelés iránt.

Engem annak idején a saját szerelésben annak gazdasági vonzata erdekelt a legkevesbé.
Ez mostanra sem változott, habár a befektetett értéknek mostanra már a sokszorosát hozta vissza, ez egészen biztos.
Ahogyan azok is erről számolnak be, akiket sikerült megfertőznöm és azóta is tartjuk a kapcsolatot.
De őszintén szólva, amikor azt látom, hogy egy bolti lőszer árából átlagosan hármat tudok otthon előállítani, ráadásul olyan minőségben amilyent
sorozatgyártásban soha nem fognak tudni elérni.... és közben még élvezem is azt, amit csinálok.... akkor ez nem egy rossz érzés😁👍

 Emelem

Kutyából nem lesz szalonna... csak szafaládé... Ördög

Egyébként mostanában - ahogy a lőszer árak emelkednek és lassan választék se lesz - engem is egyre több ismerős keres meg, hogy nem-e tudnék nekik seíteni tőtikézéssel.
Hááát, azon kívül, hogy törvénytelen , még időm sincs rá. A saját töltős projektjeim is erős elmaradásban vannak.
Bár én arról se vagyok meggyőződve, hogy az én szintemen pénzügyileg nettó megéri töltögetni. Fejvakarás
De persze nem is azért csinálom. Kacsint  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #20737 Dátum: 2022. Május 03. - 23:59:09 »

https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/r%C3%B3ma-t%C3%B6bb-lak%C3%B3negyed%C3%A9ben-is-kij%C3%A1r%C3%A1si-tilalmat-javasolnak-%C3%A9jjelente/ar-AAWSJPC?ocid=winp1taskbar&cvid=eef6cc1fe5714ce1d6d572bd76566936
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20738 Dátum: 2022. Május 07. - 17:19:23 »


Tibi atya

A mai napon tragikus hirtelenséggel elhunyt egy postás, egy vasúti váltókezelő, két rendőr, öt tanár, két ipari alpinista, egy kazántechnikus (és még sokan mások, a lista hosszú). Tegnap is, ma is anyák, apák, férjek, feleségek és nagyszülők, és biztosan (nem üres szófordulat, tényleg kevés dolog ennyire biztos) holnap is hosszú lesz a lista.

Infarktus, agyvérzés, egy vérrög rosszkor rossz helyen. Rosszkor rossz helyen. Mondjuk éppen ott és akkor, ahol egy drogos pszichopata a több tízmilliós luxusautójával jogosítvány nélkül száguldozik, hogy aztán szabadlábon védekezzen, kokainozzon, műsorfelületet kapjon a magasrangú kormányzati haverjaitól az Echo TV-n, kokainozzon, Thaiföldre utazzon a nőjével, kokainozzon, sorozatosan megszegje még azt a kevés előírást is, amit be kéne tartania hogy megússza, kokainozzon, meghurcoltassa a sofőrt, aki mellett az áldozata ült, kokainozzon, megpróbálja megvesztegetni a nyomozókat (és kokainozzon), majd nagyvonalúan pénzt ajánljon a hozzátartozóknak, mintha csak a nőjének vetne oda egy húszast, hogy rakassa rendbe a fogsorát, miután egy pofozós numerában elfelejtett leállni a biztonsági szónál.

És persze vannak, akiknek a drogok meg a veretés negyvennél büntetőfékeznek, mert az egész életük nem szól másról, minthogy megpróbálnak ilyennek látszani, csillogni, tündökölni, másokat frusztrálni a kamu életszínvonalukkal. Sima herével, hungarocell aranytömbökkel meg közúti veszélyeztetéssel kompenzálják, hogy nyomorult strómanok, burzsoák kutyái, teljesítmény nélküli csicskák, akiknek ez lehet a legnagyobb örömük az életben.

Sokan halnak bele a foglalkozásukba. Ki közvetlenül, ki közvetetten, a stresszbe, a munka terhébe. Ha tömegesen meggyászoltuk valamennyit, a postást, a vasúti váltókezelőt, a rendőrt, a tanárt, az ipari alpinistát és a kazántechnikust, mindenkit, aki valaha egy fűszálat is keresztbe tett, hogy a Föld egy jobb hely legyen, akkor elgondolkodom rajta, hogy ez a két ember érdemel-e bármi egyebet a közvéleménytől, mint egy hosszú és megkönnyebbült sóhajt, amiért az utak biztonságosabbak lettek, a világ meg két bűnözővel (egy igazival és egy hamisítottal) szegényebb.

A haláluk puszta ténye semmit sem változtat azon, ahogy éltek: istentudattal, miközben az életünk és a biztonságunk sosem jelentett számukra többet, mint a gázpedál mámora. A korai halál egyiknél sem baleset, mindkettejük a saját választott életének köszönheti, annak egyenes következménye.

Ezek az emberek legfeljebb annyi kegyeletet érdemelnek, amennyit ők életükben másoknak adtak. Requiem helyett Highway to hell,  mától kedvükre száguldhatnak rajta az idők végezetéig, a gyerekeink pedig ennyivel is biztonságosabban utaznak a közutakon.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20739 Dátum: 2022. Május 07. - 18:14:00 »

Thomas barátom ma tapasztalta meg, hogy mit jelent a válság Németországban.
250 ezres városban él.
5 nagy vadászbolt van.
Felhívta mindet.
Ők még mind felhívták a partnereiket.
És nem tudtak a pultra tenni egyetlen doboz RWS 270win STP lőszert!
És még ígéret sincs rá, hogy belátható időn belül hozzáférhető lesz.
Németországban.... RWS lőszert...  Fejvakarás
Fasza mi?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #20740 Dátum: 2022. Május 07. - 19:00:54 »

Tibi atya

A mai napon tragikus hirtelenséggel elhunyt ......

Természetesen mint embereket sajnálom őket. Nyugodjanak békében!    De!  Felfoghatatlan számomra, hogy a tegnapi nap során minden rádió, Tv, ai internetről nem is beszélve, reggeltől estig ez a két haláleset folyt!  Valóban naponta halnak meg világhírű emberek, tudósok, művészek, közismert emberek akikről sokszor még a hírekben sem esik szó. Erről a két narkós, bűnöző, többszörösen elitért miatt épphogy az országzászlót nem engedték félárbócra.   Hova süllyednek még a magyar emberek?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #20741 Dátum: 2022. Május 08. - 09:25:42 »

Thomas barátom ma tapasztalta meg, hogy mit jelent a válság Németországban.
250 ezres városban él.
5 nagy vadászbolt van.
Felhívta mindet.
Ők még mind felhívták a partnereiket.
És nem tudtak a pultra tenni egyetlen doboz RWS 270win STP lőszert!
És még ígéret sincs rá, hogy belátható időn belül hozzáférhető lesz.
Németországban.... RWS lőszert...  Fejvakarás,
Fasza mi?,

Hat ez sajnos tenyleg igy van, én .308 Win. löszert használok, nézhetem ahol akarok, a legtöbb oldalon csak azt olvashatom, beláthatò idön belül nincs.
Geco Star volt a kivánságom, vagy Lapua Mega, Federal Fusiont kaptam sok szerencsencsével 100 patront.
Ez a helyzet Németországban.

Üdv Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #20742 Dátum: 2022. Május 08. - 11:33:21 »

Tibi atya

A mai napon tragikus hirtelenséggel elhunyt egy postás, egy vasúti váltókezelő, két rendőr, öt tanár, két ipari alpinista, egy kazántechnikus (és még sokan mások, a lista hosszú). Tegnap is, ma is anyák, apák, férjek, feleségek és nagyszülők, és biztosan (nem üres szófordulat, tényleg kevés dolog ennyire biztos) holnap is hosszú lesz a lista.

Infarktus, agyvérzés, egy vérrög rosszkor rossz helyen. Rosszkor rossz helyen. Mondjuk éppen ott és akkor, ahol egy drogos pszichopata a több tízmilliós luxusautójával jogosítvány nélkül száguldozik, hogy aztán szabadlábon védekezzen, kokainozzon, műsorfelületet kapjon a magasrangú kormányzati haverjaitól az Echo TV-n, kokainozzon, Thaiföldre utazzon a nőjével, kokainozzon, sorozatosan megszegje még azt a kevés előírást is, amit be kéne tartania hogy megússza, kokainozzon, meghurcoltassa a sofőrt, aki mellett az áldozata ült, kokainozzon, megpróbálja megvesztegetni a nyomozókat (és kokainozzon), majd nagyvonalúan pénzt ajánljon a hozzátartozóknak, mintha csak a nőjének vetne oda egy húszast, hogy rakassa rendbe a fogsorát, miután egy pofozós numerában elfelejtett leállni a biztonsági szónál.

És persze vannak, akiknek a drogok meg a veretés negyvennél büntetőfékeznek, mert az egész életük nem szól másról, minthogy megpróbálnak ilyennek látszani, csillogni, tündökölni, másokat frusztrálni a kamu életszínvonalukkal. Sima herével, hungarocell aranytömbökkel meg közúti veszélyeztetéssel kompenzálják, hogy nyomorult strómanok, burzsoák kutyái, teljesítmény nélküli csicskák, akiknek ez lehet a legnagyobb örömük az életben.

Sokan halnak bele a foglalkozásukba. Ki közvetlenül, ki közvetetten, a stresszbe, a munka terhébe. Ha tömegesen meggyászoltuk valamennyit, a postást, a vasúti váltókezelőt, a rendőrt, a tanárt, az ipari alpinistát és a kazántechnikust, mindenkit, aki valaha egy fűszálat is keresztbe tett, hogy a Föld egy jobb hely legyen, akkor elgondolkodom rajta, hogy ez a két ember érdemel-e bármi egyebet a közvéleménytől, mint egy hosszú és megkönnyebbült sóhajt, amiért az utak biztonságosabbak lettek, a világ meg két bűnözővel (egy igazival és egy hamisítottal) szegényebb.

A haláluk puszta ténye semmit sem változtat azon, ahogy éltek: istentudattal, miközben az életünk és a biztonságunk sosem jelentett számukra többet, mint a gázpedál mámora. A korai halál egyiknél sem baleset, mindkettejük a saját választott életének köszönheti, annak egyenes következménye.

Ezek az emberek legfeljebb annyi kegyeletet érdemelnek, amennyit ők életükben másoknak adtak. Requiem helyett Highway to hell,  mától kedvükre száguldhatnak rajta az idők végezetéig, a gyerekeink pedig ennyivel is biztonságosabban utaznak a közutakon.




 Igen
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20743 Dátum: 2022. Május 24. - 05:23:52 »

https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/fertozo_betegsegek/cikkek/majomhimlo-ezert-terjedhet-vilagszerte

Többek között, hogy miért kezdett el Afrikán kívül, egy időben több országban is terjedni.

Azért B+, mert az emberiség szellemi szintje nagyjából a rhesus makáko szintjére süllyedt.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20744 Dátum: 2022. Május 24. - 06:03:33 »

Tavaly egyszer beszélgettünk az "angol pázsit" meg a vágatlan fű környezetvédelmi összefüggéseiről. Akkor kerestem egy képet, de nem találtam. Most elém dobta a véletlen.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 [1383] 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: