Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159802 alkalommal)
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #60 Dátum: 2011. Május 30. - 19:03:46 »

Szia!

Szerintem az a 11.2 gr-os RWS HMK lesz!  Kacsint
Kitűnő lövedék nem csodálom, hogy elégedetten használjátok!  Kacsint

Igen, pontosan.
Teljes típusnév nem jutott eszembe sajnos, de hogy-hogy néz ki, azt megismerném.
Hát..elveszett vad nem nagyon volt -ha célba talált- az összes eddigi lőszer közül szerintem ez a legjobb, pedig volt S&B is (az olcsóbb változat) aminél vér alig volt...
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #61 Dátum: 2011. Június 04. - 22:01:10 »

Szia!

Mi a gond a Sako-val?

Szia!

CZ 550 puskám van, rajta egy 3-12x50 Meopta. Amikor megvettem a puskát Sako HH-re lőttük be ("tapasztaltabb" vadásszal). Néha olyan volt, mintha "dobálta" volna a lőszert a fegyver. Nem vártam el, hogy pontba pontot lőjek, de (szerintem) 5-7 cm eltérés a céltáblán sok 50 méteren. De persze nem csak a puskában lehet a hiba. Később leszedtük a tust és megcsiszoltuk fegyvermesterrel. A tus hozzáért egy kicsit a csőhöz. Egy papírt nem tudtam végighúzni a cső és a tus közt. Újra lőttük a puskát. Utána ejtettem el vadat. Őzet, dámot, muflont és meg lett mind. De az utolsó két vad, két lövésből lett meg. Mind a két lövés talált, de olyan szituáció volt, hogy ott én is hibázhattam, időjárás sem kedvezett a lövésnek és nem tudtam elbírálni magam. Lehet, hogy lehetőségem lesz bikára vadászni és nem szeretnék sebezni. Nem az után kereséstől vagy az ezzel járó dolgoktól félek, csak nem akarom, hogy szenvedjen valahol a vad egy rossz lövéstől.
Lőni fogok a puskával újból célra. És ha nem leszek megelégedve a lövésekkel és ha úgy érzem nem bennem lesz a hiba, akkor szeretnék lőszert váltani.
Ezért kértem tanácsot.
Egyébként nem húzom le a Sako-t (amikor célba talált). Nem mondhatnám, hogy a róka gereznát szétszabta volna, de nem tudom, hogy egy nagyobb testű vadban mit csinálna ez a lövedék.
Persze mindenki azt pártolja amit használ. És sokan ezt a kalibert (7x64) sem szeretik nagyvadason.

Egyébként ti vettetek már észre olyat, vagyis az lehetséges, hogy két ugyanolyan fajta lőszer (egy időben megvásárolva), de különböző dobozból használva kicsit máshova hordjon?

(Bocs a rövid kérdésre hosszabb válaszért!)  Emelem

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2011. Június 04. - 22:22:49 »


Lőni fogok a puskával újból célra.


Ez legyen szerintem az első. Kacsint
50 m-en legyen elvárásod, hogy érintsék a lövések egymást, de legalábbis azért egy 2-2.5 cm-es körben legyenek benne a lövések.
Ha ezt nem tudja, akkor lehetséges, hogy a puskád nem komálja a Sako-t.
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #63 Dátum: 2011. Június 06. - 16:22:30 »

Ez legyen szerintem az első. Kacsint
50 m-en legyen elvárásod, hogy érintsék a lövések egymást, de legalábbis azért egy 2-2.5 cm-es körben legyenek benne a lövések.
Ha ezt nem tudja, akkor lehetséges, hogy a puskád nem komálja a Sako-t.

Szia!

Igen, mindenképp lőni fogok vele először. Ha mégis cserélnék lőszert esetleg tudsz valamit ajánlani? (7x64)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2011. Június 06. - 19:17:31 »

Szia!

Igen, mindenképp lőni fogok vele először. Ha mégis cserélnék lőszert esetleg tudsz valamit ajánlani? (7x64)

Én 4 évig használtam a legnagyobb megelégedéssel az MFS 11 gr.-os SP töltényét.
Ezen kívül viszont jó szívvel már csak a drágább töltényeket tudnám ajánlani. (Norma, RWS)
Talán a cseh SB Sierra lövedékes muníciója sem lehet rossz.
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #65 Dátum: 2011. Június 06. - 19:52:34 »

Én 4 évig használtam a legnagyobb megelégedéssel az MFS 11 gr.-os SP töltényét.
Ezen kívül viszont jó szívvel már csak a drágább töltényeket tudnám ajánlani. (Norma, RWS)
Talán a cseh SB Sierra lövedékes muníciója sem lehet rossz.

Norma és RWS-ből melyiket használtad, ajánlanád?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2011. Június 06. - 20:56:16 »

Norma és RWS-ből melyiket használtad, ajánlanád?

Normát nem lőttem, pontosabban pár db Vulkant, az a pár lövés meg nem mérvadó. (Viszont piszok jó volt.)
Egyik vadásztársam küszködött a SB tölténnyel és közölte, hogy csak Normát hajlandó venni.
A PPDC-t javasoltam neki, ez már jópár éve volt, azóta ezzel vadászik, lőtt vele bikát is és azt hiszem hajtásban is használta.
Elégedett.

RWS-ből a TIG kitűnő, viszont a H-Mantel sem rossz...ha a pénztárcám engedné 8mm-esből is ezek egyikét lőném...
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #67 Dátum: 2011. Június 06. - 22:32:53 »

Normát nem lőttem, pontosabban pár db Vulkant, az a pár lövés meg nem mérvadó. (Viszont piszok jó volt.)
Egyik vadásztársam küszködött a SB tölténnyel és közölte, hogy csak Normát hajlandó venni.
A PPDC-t javasoltam neki, ez már jópár éve volt, azóta ezzel vadászik, lőtt vele bikát is és azt hiszem hajtásban is használta.
Elégedett.

RWS-ből a TIG kitűnő, viszont a H-Mantel sem rossz...ha a pénztárcám engedné 8mm-esből is ezek egyikét lőném...

Sajnos a vadászati lehetőségem jelenleg lekorlátozódott és úgy érzem inkább áldozok rá többet a lőszerre csak ne legyek kétes a lőszerben.
Tudom, hiba a puska "másik" végén is lehet, de a Sako lőszerem úgyis fogyóban van.
A PPDC re kíváncsi vagyok, de a honlapon nem találom.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #68 Dátum: 2011. Június 06. - 22:41:24 »

Üdv ! Wetzlar tanácsára hallgatva , vettem MFS -t a Norma mellé . Nem is kellett állítani , Sako-t Norma Vulkan-t , MFS - t egy helyre tette ,
igaz a cső sokat számít / nekem 67 cm hosszú volt /  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2011. Június 07. - 16:43:11 »

Sajnos a vadászati lehetőségem jelenleg lekorlátozódott és úgy érzem inkább áldozok rá többet a lőszerre csak ne legyek kétes a lőszerben.
Tudom, hiba a puska "másik" végén is lehet, de a Sako lőszerem úgyis fogyóban van.
A PPDC re kíváncsi vagyok, de a honlapon nem találom.

http://www.norma.cc/content.asp?Typ=26&Lang=2&DocumentID=98&Submeny=2&Rubrik=Hunting%20bullets&Title=Norma%20Plasticpoint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2011. Június 07. - 16:44:39 »

Üdv ! Wetzlar tanácsára hallgatva , vettem MFS -t a Norma mellé . Nem is kellett állítani , Sako-t Norma Vulkan-t , MFS - t egy helyre tette ,
igaz a cső sokat számít / nekem 67 cm hosszú volt /  Wave

Mint anno mondtam is, nekem az 51-cm-es cső is egy helyre rakta az MFS-t és a Sako SHH-t...igaz 30-as kaliberben.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #71 Dátum: 2011. Június 07. - 18:43:44 »

Wetzlar  Wave  ! Nem azért írtam a hosszt , hanem ha a Sako-t , Norma Vulkánt egy helyre teszi akkor lehetséges az MFS-t is .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
norbee29
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #72 Dátum: 2011. Június 09. - 16:02:38 »

Sziasztok! Bocs hogy csak igy beleszólok! Nekem egy 7x64-es Zastim van és Geco 10,7 grammos lőszert használok már közel 2 éve. Előtte lőttem vele S&B-t és Sako-t.Nálam eddig a Geco viszi a pirmet! Ráadásúl nagyon jó áron van! 8800ft /20 db.Ha 30 méternél többet ment el a vad lövés után az az Én hibám volt.Szerintem érdemes kipróbálni!
Naplózva

Norbi Kacsint
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2011. Június 09. - 17:35:00 »

Sziasztok! Bocs hogy csak igy beleszólok! Nekem egy 7x64-es Zastim van és Geco 10,7 grammos lőszert használok már közel 2 éve. Előtte lőttem vele S&B-t és Sako-t.Nálam eddig a Geco viszi a pirmet! Ráadásúl nagyon jó áron van! 8800ft /20 db.Ha 30 méternél többet ment el a vad lövés után az az Én hibám volt.Szerintem érdemes kipróbálni!

A probléma az volt vele, hogy a Geco esetenként szó szerint lebontotta az őzet...
A vadőrünk ellőtt belőle pár skatulyával, de 1-2 eset után már őzre nem azzal lőtt.
Naplózva
norbee29
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #74 Dátum: 2011. Június 10. - 05:54:24 »

Sajnos nekem nem volt szerencsém még őzet lőni vele. A disznónál , szarvasnál nem volt nagy roncsolás,viszont a rókát elég csúnyán elrendezte!
Nekem eddig nagyon szimpatikus,ráadásul a Zasti is szereti!
Naplózva

Norbi Kacsint
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: