Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 229008 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1200 Dátum: 2023. április 25. - 20:48:56 »

Szomszéd társaságnál készült.
Csak hogy, 6,5x57-el vagy 9,3x64-el menjek-e bakra vadászni?
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1201 Dátum: 2023. április 25. - 21:11:52 »

Csak hogy, 6,5x57-el vagy 9,3x64-el menjek-e bakra vadászni?
 Ördög
Amelyiket elbírod... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1202 Dátum: 2023. április 25. - 23:01:48 »

Amelyiket elbírod... Ördög
Hogy őszinte legyek, vannak már problémáim.
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1203 Dátum: 2023. április 26. - 10:42:46 »

Én szólok előre, aki esetleg ornitologizálni indul az vigyen magával megfelelő madáreledelt (ugyanitt madáreledel eladó) Stoel

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2023/04/26/imre-jelados-hamvas-retiheja-nigeria-hazaert/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3508



« Új üzenet #1204 Dátum: 2023. április 26. - 13:25:12 »

Csak hogy, 6,5x57-el vagy 9,3x64-el menjek-e bakra vadászni?
 Ördög

Készülj a legrosszabbra. Tudhatod már, hogy felénk bármikor bármivel találkozhatsz.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
ebcsont
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1205 Dátum: 2023. Május 19. - 16:23:35 »

https://www.origo.hu/itthon/20230519-ujabb-fejlemeny-a-kegyetlen-vadasz-ugyeben-aki-kilotte-a-tarsakat-kereso-svajci-farkast.html

Még mindig nem jutott el a hír mindenhová a vadász "vallomásáról". Röhög
Naplózva
Peresztegi Zoltán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1206 Dátum: 2023. Június 01. - 17:18:00 »

Jó napot kívánok.Nem tudom hogy a jó helyen kérdezem a tegnap velem történteket
Szóval tegnap horgászat végén kezdtem összepakolni,mikor tőlem nem messze,kb 10 méterre egy nagy csobbanást hallottam,majd egy megtermett nyuszt ugrott ki a vízből,gondolom tőlem ijedt meg,de pár másodpercre rá egy másik nyuszt futott felém,pár meterre tőlem,a vízbe ugrott nyuszt nyomán futott tovább.A kérdésem a következő lenne.Halászik-e a nyuszt,illetve most van-e a párzásuk,hogy kergették,követték egymást?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1207 Dátum: 2023. Június 01. - 18:35:03 »

Jó napot kívánok.Nem tudom hogy a jó helyen kérdezem a tegnap velem történteket
Szóval tegnap horgászat végén kezdtem összepakolni,mikor tőlem nem messze,kb 10 méterre egy nagy csobbanást hallottam,majd egy megtermett nyuszt ugrott ki a vízből,gondolom tőlem ijedt meg,de pár másodpercre rá egy másik nyuszt futott felém,pár meterre tőlem,a vízbe ugrott nyuszt nyomán futott tovább.A kérdésem a következő lenne.Halászik-e a nyuszt,illetve most van-e a párzásuk,hogy kergették,követték egymást?
A párzási időszaka mostanában kezdődik. Arról még nem hallottam, hogy kedvelné a vizet. Egyáltalán nem ritka ragadozó
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1208 Dátum: 2023. Június 01. - 21:07:25 »

Jó napot kívánok.Nem tudom hogy a jó helyen kérdezem a tegnap velem történteket
Szóval tegnap horgászat végén kezdtem összepakolni,mikor tőlem nem messze,kb 10 méterre egy nagy csobbanást hallottam,majd egy megtermett nyuszt ugrott ki a vízből,gondolom tőlem ijedt meg,de pár másodpercre rá egy másik nyuszt futott felém,pár meterre tőlem,a vízbe ugrott nyuszt nyomán futott tovább.A kérdésem a következő lenne.Halászik-e a nyuszt,illetve most van-e a párzásuk,hogy kergették,követték egymást?

Azt nem tudom, a nyuszt csinál-e ilyesmit, de a nutria igen. Biztos nyuszt volt? Nutriából sok van, imádja a vizet.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #1209 Dátum: 2023. Június 01. - 21:31:29 »

A nyérc viszont imádja a vizet, viszont elég ritka. Sőt mo-on hivatalosan kihalt. No meg nagyon hajaz a nyest-nyusztra.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Peresztegi Zoltán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1210 Dátum: 2023. Június 02. - 07:25:56 »

Nyuszt volt mind a kettő,sárgás volt a torok foltjuk.Lehet hogy attól ijedt meg mert felálltam,de volt elég hely mellettem hogy elfusson,ehelyett beleugrott a vízbe,és mint a béka mikor szinte fut a víz tetején fut egy pár pillanat alatt kiugrott a vízből.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1211 Dátum: 2023. Június 03. - 16:57:32 »

Üdv. mindenkinek!

Végre hozzánk is megérkezett. Bibíí

Főként Gálos Csaba figyelmébe ajánlom.


https://www.szon.hu/helyi-kozelet/2023/06/szenzacio-medvet-fotoztak-szatmarban
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1212 Dátum: 2023. Június 03. - 22:20:10 »

Üdv. mindenkinek!

Végre hozzánk is megérkezett. Bibíí

Főként Gálos Csaba figyelmébe ajánlom.


https://www.szon.hu/helyi-kozelet/2023/06/szenzacio-medvet-fotoztak-szatmarban
Semmi gáz,csak a haverom berúgott az óvodai ballagáson és elfelejtette levenni a jelmezt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3508



« Új üzenet #1213 Dátum: 2023. Június 03. - 22:48:35 »

A csütörtöki napon kb 15 kilométeres körön belül három különböző, kifejlett, nagy valószínűséggel kan medvét láttak nálunk ( vadkamera, személyes megfigyelés). Lévén, hogy párzási idejük van, nem véletlen, hogy itt vannak. De ahhoz nőstény medve is kell, mert medvééknél nem hiszem, hogy jó talajra hullana az LMBTQ érzékenyítés. Tehát ha jobban belegondolunk, akkor alighanem jóval több medve van, mint hisszük. Pláne amennyit szeretnének elhitetni velünk. Mivel elég nagy az Isten âllatkertje, ha van medve, akkor természetesen van hozzâ kívâncsi ember bőven. Nem egykét agykárosult állított meg, hogy mondjam meg, hol lâthatna medvét. Mint vadász nekem tudnom kell.  Vállat von Ne legyen igazam, de attól tartok sajnos lesz itt medvetámadás is. Itt már jópár éve természetes a medve. Nem vâltóvadként. Két anyamedvéről tudunk, ami évek óta itt van, itt ellik. Szintén évek óta a területünkön él egy nagy kanmedve. De ennyi, mint most tavasszal, még nem volt. És gőzünk nincs az okáról. Igaz nem is vagyunk medveszakértők.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1214 Dátum: 2023. Június 03. - 23:52:02 »

Ne legyen igazam, de attól tartok sajnos lesz itt medvetámadás is. Itt már jópár éve természetes a medve. Nem vâltóvadként. Két anyamedvéről tudunk, ami évek óta itt van, itt ellik. Szintén évek óta a területünkön él egy nagy kanmedve. De ennyi, mint most tavasszal, még nem volt. És gőzünk nincs az okáról. Igaz nem is vagyunk medveszakértők.

Medveügyi laikusként mindig úgy gondoltam(tuk), hogy a medve természetes élőhelye az erdőkkel borított hegyvidék. De itt a Szamos-Tisza köze lapos, mint az asztallap, kiterjedt nagy ősrengetegek sincsenek, javarészt mezőgazdasági területek, ráadásul sűrűn, egymástól 2-3km távolságra levő aprófalvas tájegység. Ezért érthetetlen, hogy mit keres itt és honnan jött.
Már tavaly is volt a környéken vadkamerás észlelés, csak akkor nem lett nagy nyilvánosságra hozva, mert a vadász nem akarta, hogy bolondnak vagy csalónak nézzék.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: