Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99844 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #195 Dátum: 2011. Július 27. - 10:53:04 »

Félreértés van!-magamnak nem csinálok ilyen bonyolult térképet, csak emlékeztetőket. Ez a kép Dzsivel folytatott beszélgetésünk miatt készült. A mosómedvéket is ő kérte rá Nyihi (a kocsmát meg Jan Ördög)

Ja, de fontossági sorrendben kértem, és a kocsma előtt volt a méret!  Kacsint

Szóval az a középső, pirossal keretezett kukorica, -ami szépen körbe van jelölve zöld csíkocskákkal, kék pontokkal, és a mosómedvék is keresztülmennek rajta-, az mekkora?

Ha leállsz a DK-i sarkára, hallod-e ha a közepében törnek? Mert ha nem, akkor vagy sétálni kell a szélén, vagy beülni a táblába, és kifelé cserkelni ha bejöttek.(szélirányt figyelve!)
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #196 Dátum: 2011. Július 27. - 11:02:04 »

Ja, de fontossági sorrendben kértem, és a kocsma előtt volt a méret!  Kacsint

Szóval az a középső, pirossal keretezett kukorica, -ami szépen körbe van jelölve zöld csíkocskákkal, kék pontokkal, és a mosómedvék is keresztülmennek rajta-, az mekkora?

Ha leállsz a DK-i sarkára, hallod-e ha a közepében törnek? Mert ha nem, akkor vagy sétálni kell a szélén, vagy beülni a táblába, és kifelé cserkelni ha bejöttek.(szélirányt figyelve!)

Ha jól emlékszem, akkor az a középső tábla kb. 30ha, a két egymás melletti kukorica pedig kb. 50ha. Középen egy földút fut végig(ez választja el a két táblát egymástól). Ezen szoktam néha fel-alá sétálni, mert előszeretettel sétál rajta végig a vad(és van pár pocsolya is, amiből inni szoktak). Eddig még csak rókát és borzot láttam az úton, de találtam már disznónyomot is. Nem hiszem, hogy a tábla egyik sarkán lehetne hallani a túlsó felén dorbézoló disznókat, mert mikor péntek este felültem az északi sarkon lévő lesre, akkor másnap mesélték, hogy a déli sarkon találtak beváltást.
A kukorica egyébként gyönyörű, sűrű, magas állományú, két sorral arrébb már nem látni szinte semmit. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #197 Dátum: 2011. Július 27. - 11:17:03 »

Most már legalább tudjuk, hogy merrefelé járkálsz ! Kösz ! 
Brigade Wildschwein .  Wave

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #198 Dátum: 2011. Július 27. - 11:21:46 »

Hát... mivel tegnap esett az eső, így elég nagy a valószínűsége, hogy olyan szórás jön ki, ami nem teszi szignifikánssá a kapott eredményt Nyihi
Max. estére a tócsák számát tudnám megmondani a központi tábla körül, de ha az megfelel a valószínűségszámításodhoz, akkor bizony Isten összeszámolom neked Ördög Wave

A szórást a Csebicsev tétellel fogom kezelni. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #199 Dátum: 2011. Július 27. - 11:26:33 »

Most már legalább tudjuk, hogy merrefelé járkálsz ! Kösz ! 
Brigade Wildschwein .  Wave

Jöhettek!


Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2011. Július 27. - 16:07:20 »

Látod milyen vagy?  Még símaszkot is húzol, nehogy lássuk a képedet lövés közben, hogy mennyire vigyorgol! Ördög

tényleg Horrido-nak említetted, "össze is számolom, a nyomokat!" . Megvolt e? Vagy valamék hiányzott? Stoel
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #201 Dátum: 2011. Július 27. - 18:59:15 »

Látod milyen vagy?  Még símaszkot is húzol, nehogy lássuk a képedet lövés közben, hogy mennyire vigyorgol! Ördög

tényleg Horrido-nak említetted, "össze is számolom, a nyomokat!" . Megvolt e? Vagy valamék hiányzott? Stoel
Nem mentem ki...valahogy ma nem volt kedvem Rííí
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #202 Dátum: 2011. Július 27. - 19:13:25 »

Girgi!  Emelem
 Én tudom, hogy nem idő a térképeket megrajzolni, mert csináltam  (potyára) már eleget a területrendezésekkor.  
De Te is tudod, hogy milyen jó más f@rkával cirógatni a csólánt? Mert mi most ezt csináljuk!   Kacsint Kacsint Kacsint

De komolyra fordítva!

B+! Ha Te esténként csak  az asszony mellett "fekszel", akkor semmi jót ne várjál az élettől!
Hallgass öreg barátodra, és próbáld meg rajta, vagy alatta! Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2011. Július 27. - 19:18:37 »

 Röhög Röhög Röhög Igen
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #204 Dátum: 2011. Július 27. - 23:26:13 »

Ma kiültem egy világoskék pöttyre!
A pötty felé haladva sok zöld vonalat láttam, ami bíztató volt.
Útközben egy határozott barna mezsgyén haladtam át, na mondom, erre van a Tisza, mormogtam magamban.
Felkapaszkodva a pöttyre mindjárt ellenőriztem, hogy merre mutat a lila. Ej, de jó, a piros keret felé! Ha még nincsenek bent a zöld vonalak gazdái a piros keretben, akkor számíthatok arra, hogy kívülről közelítik meg a piros keretet, így jól célozva elvehetem a kedvüket a zöld vonalak összevissza húzkodásától.
A világoskék pöttyről a piros keretet bámulva elnézegettem a régebbi zöld csíkokat. De tetszene, ha látnám, amikor húzgálják őket. Mindjárt kikapnék egy 20 cm-es festőlegényt a sorból és szólnék a cimborának, hogy menjünk el a piros x-be, hiszen csak 1500m!
Sötétedett, a színek egyre halványabbak lettek!
-Na ezek máshol húzzák a csíkot!- zsörtölődtem magamban. Rajzol nektek térképet legközelebb a jó k@rva anyátok!
Ja és sárga nem volt a környéken, hát dobtam egyet, mielőtt beültem a kocsiba!
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #205 Dátum: 2011. Július 28. - 01:31:41 »

Dzsi, ha ezt egy kicsit még kikerekíted, jó eséllyel indulsz a következő irodalmi pályázat pályázaton.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #206 Dátum: 2011. Július 28. - 08:49:18 »

Ma kiültem egy világoskék pöttyre!
A pötty felé haladva sok zöld vonalat láttam, ami bíztató volt.
Útközben egy határozott barna mezsgyén haladtam át, na mondom, erre van a Tisza, mormogtam magamban.
Felkapaszkodva a pöttyre mindjárt ellenőriztem, hogy merre mutat a lila. Ej, de jó, a piros keret felé! Ha még nincsenek bent a zöld vonalak gazdái a piros keretben, akkor számíthatok arra, hogy kívülről közelítik meg a piros keretet, így jól célozva elvehetem a kedvüket a zöld vonalak összevissza húzkodásától.
A világoskék pöttyről a piros keretet bámulva elnézegettem a régebbi zöld csíkokat. De tetszene, ha látnám, amikor húzgálják őket. Mindjárt kikapnék egy 20 cm-es festőlegényt a sorból és szólnék a cimborának, hogy menjünk el a piros x-be, hiszen csak 1500m!
Sötétedett, a színek egyre halványabbak lettek!
-Na ezek máshol húzzák a csíkot!- zsörtölődtem magamban. Rajzol nektek térképet legközelebb a jó k@rva anyátok!
Ja és sárga nem volt a környéken, hát dobtam egyet, mielőtt beültem a kocsiba!
 Emelem


 Röhög Röhög Röhög S.Peti
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #207 Dátum: 2011. Július 28. - 08:54:44 »

Girgi!  Emelem
 Én tudom, hogy nem idő a térképeket megrajzolni, mert csináltam  (potyára) már eleget a területrendezésekkor.   
De Te is tudod, hogy milyen jó más f@rkával cirógatni a csólánt? Mert mi most ezt csináljuk!   Kacsint Kacsint Kacsint

De komolyra fordítva!

B+! Ha Te esténként csak  az asszony mellett "fekszel", akkor semmi jót ne várjál az élettől!
Hallgass öreg barátodra, és próbáld meg rajta, vagy alatta! Röhög Stoel

De maradi vagy, hogy csak ezt a két pózt ismered Nyihi

Szóval: hajnalban voltam kint. Horridónak üzenem, hogy pontosan 28 tócsát találtam a tábla körül Ördög
És végre láttam egy röfit. Lövést nem tudtam rá tenni, mert kb. 500m volt közöttünk és mire közelebb értem már kámforrá vált. De maradt utána egy ilyen:

A hossza pont 11cm  Meglepődött
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #208 Dátum: 2011. Július 28. - 10:03:23 »

...

Szóval: hajnalban voltam kint. Horridónak üzenem, hogy pontosan 28 tócsát találtam a tábla körül Ördög
És végre láttam egy röfit. Lövést nem tudtam rá tenni, mert kb. 500m volt közöttünk és mire közelebb értem már kámforrá vált. De maradt utána egy ilyen:
...

Ha egy ilyen maradt utána, akkor az nem disznó volt. Azok több ilyet szoktak hagyni, jellemzően négyesével. És rendes disznó nem is kámforrá változik, hanem pörköltté. Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #209 Dátum: 2011. Július 28. - 10:06:40 »

Ha egy ilyen maradt utána, akkor az nem disznó volt. Azok több ilyet szoktak hagyni, jellemzően négyesével. És rendes disznó nem is kámforrá változik, hanem pörköltté. Nyihi
Volt ott több ilyen is, de minek fényképezzem le mindet?-szinte ugyanígy néztek ki... Figyelmes olvasásÖrdög és ez amúgy is rendetlen disznó volt, mert hajnalban az erdőből ment a kukoricába és nem fordítva Tasli
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: