Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 165919 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #240 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 13:54:52 »

Anti némi részleteket azért még áruljál el kérlek!
Agyar méretek, súly, stb. Esetleg az elejtés körülményei, lőtáv, stb.
Nagyon beleszerettem a kis 6,5-esembe én is, de azért ha ilyen mozdony tolakodna elém, akkor azért jobb lenne ha a 9,3-as volna nálam. Bár ilyen találattal mint látható elég a 6,5x57R is. Rendes utat tett meg a vadtestben ha a túloldali lapockából szedtétek elő!
Gratulálok még egyszer!

 Emelem

 Emelem
Agyar méretet még nem tudok, a test 175 kg volt zsigerelve. (A hűtőházban a csörlő nem bírta felemelni, segíteni kellett neki. Meglepődött )
Az elejtés körülményeiről annyit, hogy a nagy kan nagyot hibázott. Barátom "csak kiülök ide a sarokra, hátha jön róka" felkiáltással kiült egy nyílt placcra, tíz óra után meg kiballagott neki ez a medve 80m-re.  Nooormalis?
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #241 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 13:58:18 »

Emelem
Agyar méretet még nem tudok, a test 175 kg volt zsigerelve. (A hűtőházban a csörlő nem bírta felemelni, segíteni kellett neki. Meglepődött )
Az elejtés körülményeiről annyit, hogy a nagy kan nagyot hibázott. Barátom "csak kiülök ide a sarokra, hátha jön róka" felkiáltással kiült egy nyílt placcra, tíz óra után meg kiballagott neki ez a medve 80m-re.  Nooormalis?
 Wave

Gratulálok Nektek! Emelem
Nálam is így szokott ez működni. "Kiülök, csak úgy, hogy kint legyek" és olyankor történnek hasonló, véletlen, szerencsés esetek. Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #242 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 16:33:48 »

Sziasztok!

Amint azt már Godena barátom beharangozta a vegyescsövű topikban, történt egy kis érdekesség a 6,5x57R golyós kaliberű vegyescsövűmmel.
Most már végképp bebizonyosodott, hogy ez egy semmitérő, pockozó kaliber...  Ördög

A malacka tűzben rogyott.
Amikor mesélted, látatlanban már akkor is szörnyülködtem, de eeeeeeeez valóban egy ősállat...
Gratulálok mégegyszer!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #243 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 18:55:17 »

Anti!
Gratulálok, ez valóban nem mindennapi kan! 2 hete láttam én is egy hasonlót (kijött a tarlóra úgy 350m-re), elõször azt hittem szarvas, vagy valaki beállt Nivával az elmúlt 2 percben hang nélkül... Mire jobban megnéztem és vettem volna a puskát, hogy rámegyek, már el is tûnt ahogyan jött. A nyoma alapján hasonló volt...
Mégegyszer gratulálok, a kanhoz és a vadászszerencséhez is  Kacsint
  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #244 Dátum: 2012. Augusztus 18. - 11:31:18 »

Huhhh!!!! Ez nagyon komoly jószág!  Igen Igen Jó helyre is ment az a hatésfeles! Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #245 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 12:35:15 »

Emelem
Agyar méretet még nem tudok, a test 175 kg volt zsigerelve. (A hűtőházban a csörlő nem bírta felemelni, segíteni kellett neki. Meglepődött )
Az elejtés körülményeiről annyit, hogy a nagy kan nagyot hibázott. Barátom "csak kiülök ide a sarokra, hátha jön róka" felkiáltással kiült egy nyílt placcra, tíz óra után meg kiballagott neki ez a medve 80m-re.  Nooormalis?
 Wave

Ááááá, nagyon komoly....

A disznó mindig arra indul és akkor amikor akar. Jól megcélzott lövés ellenére komoly utat tett meg a 6,5-es.

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 11:18:11 »

Sziasztok

Tegnap vettem egy fegyverszekrényt és az eladónak voltak eladó puskái is. Többek közöt egy 1904-es (!) gyártmányú Husqvarna golyósa is. (Pontos típust nem ismerem.) Egyelőre nem tudok vásárolni, mert a vadászvizsga csak 3 hét múlva lesz, de addig gyüjtögetem az infókat.

Szóval; a kalibere 6,5x55-ös és első látásra beleszerettem. Azt mondta, hogy svéd M-zárolt puska volt és onnan került, hozzá illetve egy vadásztársához. Eddig max 100 lövés ment ki belőle.

Esetleg tudna valaki tapasztalatokról beszámolni egy ilyen vagy hasonló puskával kapcsolatban? Nagyon azon vagyok, hogy megveszem (majd), ha jó árat mond, akkor is, ha komoly vadászatra már nem mennék vele. Állítása szerint lőtt vele őzet, disznót is. Kézbe fogva nagyon úgy tűnt, hogy tényleg megkímélt darab. Nem volt agyonkaristolva, lekoptatva, zátdugattyú szépoen mozgott, nem éreztem lötyögést sehol. (Bár őrült nagy rutinom nincs a golyós fegyverekben.)

Szóval relikviának lesz jó vagy komolyan tervezhetek vele?



Üdv;
Dani
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #247 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 11:36:13 »

Szia Oerdescu!

Bár nekem nincs ilyen fegyverem, de édesapám hasonló fegyverrel vadászik (Carl Gustafs). Megfelelően keménységű és tömegű maggal, bármilyen nagyvadra használható (vadászias lőtávon belül). Édesapám 10.1 grammos (156 gr) Norma Vulkant lő. 80 kilós disznót 70-80 méterről simán átütötte.

Üdv.: F. Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #248 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 11:51:47 »

Volt 6,5x55-ös puskám, lőttem is vele sokféle vadat, nem keveset.
Kedveltem is, de arányában nézve több vadat veszítettem el vele, mint a többi fegyveremet használva.
Fiatal voltam, talán túl "lendületes", piszkosul bennem volt a lőhetnék és a vadászláz.
Ha tehetném, ma már talán visssza is vásárolnám, mert az első olyan fegyverem volt, amit fülétől a farkáig saját magamnak építtettem át.
DE első, mindenes fegyvernek, kezdő vadász kezébe nem tartom valónak.
Addig, amíg a friss vadász megtanulja a kellő önkontrollt, megtanul minden körülmények között a lehető leghiggadtabb módon lőni, addig sokkal inkább javaslok egy
megbízható fegyvert választani a .30-as, vagy a 8mm-es kelibercsaládból.
Aztán később, ahogy a "megnyugvással" és a kellő rutinnal egyidőben beindul a vezérhangya, akkor már lehet cizellálni, finomítani a fegyverválasztáson.
De ez csak az én magánvéleményem és nem is kívánok róla senkivel vitatkozni  Angyal
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #249 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 11:57:24 »



Szia Dani,

Első golyós fegyvernek szerintem egy vastagabb kalibert válassz mindenképp, 7x64-tól felfelé. Ha kiderül, hogy nagyon jó lőkészséged van, akkor majd gondolkozhatsz vékonyabb kaliberben is a későbbiekben. Sok sikert a vizsgához!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #250 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 12:13:56 »

Sziasztok

Tegnap vettem egy fegyverszekrényt és az eladónak voltak eladó puskái is. Többek közöt egy 1904-es (!) gyártmányú Husqvarna golyósa is. (Pontos típust nem ismerem.) Egyelőre nem tudok vásárolni, mert a vadászvizsga csak 3 hét múlva lesz, de addig gyüjtögetem az infókat.

Szóval; a kalibere 6,5x55-ös és első látásra beleszerettem. Azt mondta, hogy svéd M-zárolt puska volt és onnan került, hozzá illetve egy vadásztársához. Eddig max 100 lövés ment ki belőle.

Esetleg tudna valaki tapasztalatokról beszámolni egy ilyen vagy hasonló puskával kapcsolatban? Nagyon azon vagyok, hogy megveszem (majd), ha jó árat mond, akkor is, ha komoly vadászatra már nem mennék vele. Állítása szerint lőtt vele őzet, disznót is. Kézbe fogva nagyon úgy tűnt, hogy tényleg megkímélt darab. Nem volt agyonkaristolva, lekoptatva, zátdugattyú szépoen mozgott, nem éreztem lötyögést sehol. (Bár őrült nagy rutinom nincs a golyós fegyverekben.)

Szóval relikviának lesz jó vagy komolyan tervezhetek vele?



Üdv;
Dani



Második puskának jó, de első golyósnak kezdő vadászként mindenképp egy közép kaliberben gondolkozz 7-8 mm között,
igaz az mellett meg majdnem sok második fegyvernek a 6,5x55 szerintem!
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 12:23:14 »

Sziasztok

Köszönöm a válaszokat.
Úgy érzem mindenki érvelése helyénvaló.

Első golyósomat nem is akartam még ilyen hamar megvenni, de ez a puska nagyon megtetszett. Azért is tetszene (és megfelelő lenne szerintem) ez a kis-kaliber, mert eddig úgy gondolkoztam, hogy .22-es veszek először, amivel tudok célba lőni, gyakorolni, mondjuk rókára, szarkára egyéb vadra vadászni. Úgy gondolom addig nem akarok "nemes-vadra" lőni, amíg nem érzem azt, hogy a lövés sikere nem a véletlenen múlott. Mindent komoly dolgot így szoktam csinálni az életemben. Pl hegymászás. Kis, könnyű mászásokkal jutottam el addig, amíg a legszorongatottabb helyzetben is kellő hidegvérrel tudtam a korábbi tapasztalataimat előszedni. Ha ez nem lett volna, lehet, most nem írogatok ide.

Ezt a fokozatosságot szeretném a vadászatban is betartani. Úgy érzem meg van bennem az az önmérséklet és őszinte csodálat a természet iránt, hogy ha csak "sétálgatok" az erdőn, mezőn vállamon a puskával, de fel sem emelem vadra célozva, akkor is boldogan megyek haza.

Most is kijárok hetente többször a közelünkben lévő szántóföldes, kiserdős, legelős területre őzet, nyulat, fácánt, rókát lesni. Ebben is örömömet lelem.

Ez jó hosszú lett és lehet senkit nem érdekel ez az ömlengősség, de ha már leírtam...  Mosolyog



Szóval ezzel a kaliberrel nem terveznék nagyvadra menni. Egyrészt tetszik a puska, másrészt arra jó lenne, hogy lőkészséget szerezzek vele. Szerintem.  Mosolyog


... Sok sikert a vizsgához!

Köszönöm szépen.  Mosolyog




Üdv;
Dani


Ui.: esetleg meg tudnátok mondani, kb milyen "árfekvésű" lehet egy ilyen puska?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 12:48:04 »

Sziasztok

Köszönöm a válaszokat.
Úgy érzem mindenki érvelése helyénvaló.

Első golyósomat nem is akartam még ilyen hamar megvenni, de ez a puska nagyon megtetszett. Azért is tetszene (és megfelelő lenne szerintem) ez a kis-kaliber, mert eddig úgy gondolkoztam, hogy .22-es veszek először, amivel tudok célba lőni, gyakorolni, mondjuk rókára, szarkára egyéb vadra vadászni. Úgy gondolom addig nem akarok "nemes-vadra" lőni, amíg nem érzem azt, hogy a lövés sikere nem a véletlenen múlott. Mindent komoly dolgot így szoktam csinálni az életemben. Pl hegymászás. Kis, könnyű mászásokkal jutottam el addig, amíg a legszorongatottabb helyzetben is kellő hidegvérrel tudtam a korábbi tapasztalataimat előszedni. Ha ez nem lett volna, lehet, most nem írogatok ide.

Ezt a fokozatosságot szeretném a vadászatban is betartani. Úgy érzem meg van bennem az az önmérséklet és őszinte csodálat a természet iránt, hogy ha csak "sétálgatok" az erdőn, mezőn vállamon a puskával, de fel sem emelem vadra célozva, akkor is boldogan megyek haza.

Most is kijárok hetente többször a közelünkben lévő szántóföldes, kiserdős, legelős területre őzet, nyulat, fácánt, rókát lesni. Ebben is örömömet lelem.

Ez jó hosszú lett és lehet senkit nem érdekel ez az ömlengősség, de ha már leírtam...  Mosolyog



Szóval ezzel a kaliberrel nem terveznék nagyvadra menni. Egyrészt tetszik a puska, másrészt arra jó lenne, hogy lőkészséget szerezzek vele. Szerintem.  Mosolyog


Köszönöm szépen.  Mosolyog




Üdv;
Dani


Ui.: esetleg meg tudnátok mondani, kb milyen "árfekvésű" lehet egy ilyen puska?


Szia!

"arra jó lenne, hogy lőkészséget szerezzek vele"----Előtte érdeklődj a hozzá való lőszerek áráról, mert gyakorolni (meg kicsit vadászni is  Kacsint ) vannak sokkal olcsóbban etethető golyósok.
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 13:30:15 »


Szia!

"arra jó lenne, hogy lőkészséget szerezzek vele"----Előtte érdeklődj a hozzá való lőszerek áráról, mert gyakorolni (meg kicsit vadászni is  Kacsint ) vannak sokkal olcsóbban etethető golyósok.
 Emelem

Hááát, erről teljesen megfeledkeztem Mosolyog Utána nézek, köszi.



Üdv;
Dani
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #254 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 22:50:33 »

Szerintem átlagos lőszerárakkal találkozol majd, és a fegyver is "kegyes", (az általam eddig tapasztaltakhoz képest) kis eltéréseket mutat szórásban a különféle lőszertípusokkal. Sako-t lövök vele, az évek során (110 éves fegyver az enyém is...) 51 cm hosszúra (rövidre  Ördög) fogyatkozott német gyártású Mauser csöve pedig kitűnően végzi a dolgát. A Husqvarna sem hiszem, hogy alább adta volna minőségben. Nekem van egy olyan érzésem ennél a puskánál, hogy a "lövészért van" - egyszerűen kézre áll, jó vele lőni. Nincs gyorsító, de precíz, kis gyakorlással is érezhető az elsütő. A hadi biztosító...hát elücsörögtem pár estét a fotelban, mire kitanultam hangtalanul kezelni. Egy apróvadas jellegű területen szerintem jó "egypuska" lehet, mégis egyet értek azokkal a vadásztársakkal, akik a vastagabb kaliber választására ösztökélnek. Mert kis kaliber van...
Naplózva

Üdv,
Barna
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: