Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80485 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #375 Dátum: 2021. április 03. - 14:15:49 »

Nálam (Agárd) a sárgabarack három napja, szerintem 90%-ban elfagyott.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #376 Dátum: 2021. április 06. - 07:03:26 »

Szakad a hó! Sárgabarack kipipálva. Már hangulatjelet sincs kedvem kitenni. (csak remélem, hogy a hóekéket még nem szerelték le a közútkezelőnél)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #377 Dátum: 2021. április 06. - 08:57:33 »

Szakad a hó! Sárgabarack kipipálva. Már hangulatjelet sincs kedvem kitenni. (csak remélem, hogy a hóekéket még nem szerelték le a közútkezelőnél)
Tegnap hajnalra -4,5 fok volt külterületen. Itt a kertben kb.-2-3. Megafollal kezeltem,fél 6-tól füstöltem. Tegnap este még rendben voltak a virágok. Szokásomtól eltérően a koronában hagytam hosszú ágakat is,amely végein másodvirágzást remélek. (Még nincs teljes virágzásban. Fajtától függően 30-50 %-os-illetve 2 fa még csak most kezdett kinyilni. Még nem adnám fel,minden lehet.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #378 Dátum: 2021. április 06. - 10:05:09 »

Tegnap hajnalra -4,5 fok volt külterületen. Itt a kertben kb.-2-3. Megafollal kezeltem,fél 6-tól füstöltem. Tegnap este még rendben voltak a virágok. Szokásomtól eltérően a koronában hagytam hosszú ágakat is,amely végein másodvirágzást remélek. (Még nincs teljes virágzásban. Fajtától függően 30-50 %-os-illetve 2 fa még csak most kezdett kinyilni. Még nem adnám fel,minden lehet.)

Én hiperszkeptikus vagyok, tegnap szélcsendes időben szépen járták a rovarok, ma reggelre meg itt a hófúvás, most is -1, 0, körül van. Az egész virágzás olyan nyögvenyelős, elhúzódós hát nem tudom, szerintem bolti lekvár lesz ebből.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #379 Dátum: 2021. április 06. - 20:47:37 »

Én hiperszkeptikus vagyok, tegnap szélcsendes időben szépen járták a rovarok, ma reggelre meg itt a hófúvás, most is -1, 0, körül van. Az egész virágzás olyan nyögvenyelős, elhúzódós hát nem tudom, szerintem bolti lekvár lesz ebből.
Annak örülj,hogy elhúzódik a virágzás. Emiatt van esélyed túlélőkre.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #380 Dátum: 2021. április 07. - 09:07:58 »



Este kilenctől fagyott.
-5 volt 11 órakor, éjfél, fél egytől -3, de legalább szélcsend. Egyelőre a "talán"-on van a hangsúly, bár péntek reggelre kb. ugyanezt mondja.     Woest

Ma kap egy Megafolt, aztán meglátjuk.   Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #381 Dátum: 2021. április 07. - 09:39:04 »


 Igen

Viszont nekem van egy rögeszmém, azon kívül, hogy gyümölcs bolond vagyok azt mondom, hogy amely gyümölcs csak úgy termeszthető, hogy csecsemő módjára kell tutujgatni, pelenkázni, melengetni azt el kell engedni, Itt északon nagyon korlátozott azon gyümölcsök száma, amelyek eredményesen termeszthetőek, és most nem a növényvédelemre gondolok. Persze vannak akik sikerrel termesztenek egész fagyérzékeny és más kényes gyümölcsöket de az a kevesebb. Itt a mikroévszakok nagyon drasztikusak mindég, böjti visító szelek, kökényvirágzási havas esős fagyos idők, fagyos szentek stb és ha minden ok akkor érés előtt egy nyári vihar az egészet leveri a földre. Múlt héten még jót lehetett hógolyózni a hegyen. Visszatérve a barackra mindenki Gönccel példálózik csak azt tudni kell, hogy az termőtáj mind fekvésében mind talajában más mint a hegység keleti észak-keleti része. Na de nem sírok Ördög örülök neki ha más eredményes. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2021. április 07. - 09:59:54 írta Pyrus » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #382 Dátum: 2021. április 07. - 11:10:28 »

Füstöltem ma is. Reggel -itt a kert végén - 6 óra körül volt a leghidegebb -4,3 fok. Látok néhány barnuló szirmot,de a sávosan nyíló virágok adnak még némi reményt a lekvárra,amiért az amazonok tépázzák az idegrendszeremet. Ma én is küldöm neki a Megafolt. Este elvileg láthattok némi vágóképeket az RTL Hiradóban a kertemről. Wave Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #383 Dátum: 2021. április 07. - 12:10:01 »

Évi permetezés, gyümölcsszedés-, evés, lekvárkészítés, be és pálinkafőzés kipipálva. Hét órakor -8 fok, fehérlett minden a dértől. Tegnap -6 volt. Holnap, holnaputánra ugyanez a prognózis. Négy nap alatt nincs amit ne intézne el.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #384 Dátum: 2021. április 07. - 12:15:33 »

Évi permetezés, gyümölcsszedés-, evés, lekvárkészítés, be és pálinkafőzés kipipálva. Hét órakor -8 fok, fehérlett minden a dértől. Tegnap -6 volt. Holnap, holnaputánra ugyanez a prognózis. Négy nap alatt nincs amit ne intézne el.
Permetezni ettől sajnos ugyan úgy kell egész évben!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #385 Dátum: 2021. április 07. - 12:46:45 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #386 Dátum: 2021. április 07. - 14:13:27 »

Füstöltem ma is. Reggel -itt a kert végén - 6 óra körül volt a leghidegebb -4,3 fok. Látok néhány barnuló szirmot,de a sávosan nyíló virágok adnak még némi reményt a lekvárra,amiért az amazonok tépázzák az idegrendszeremet. Ma én is küldöm neki a Megafolt. Este elvileg láthattok némi vágóképeket az RTL Hiradóban a kertemről. Wave Stoel

Celeb...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #387 Dátum: 2021. április 07. - 14:24:14 »

Igen

Viszont nekem van egy rögeszmém, azon kívül, hogy gyümölcs bolond vagyok azt mondom, hogy amely gyümölcs csak úgy termeszthető, hogy csecsemő módjára kell tutujgatni, pelenkázni, melengetni azt el kell engedni, Itt északon nagyon korlátozott azon gyümölcsök száma, amelyek eredményesen termeszthetőek, és most nem a növényvédelemre gondolok. Persze vannak akik sikerrel termesztenek egész fagyérzékeny és más kényes gyümölcsöket de az a kevesebb. Itt a mikroévszakok nagyon drasztikusak mindég, böjti visító szelek, kökényvirágzási havas esős fagyos idők, fagyos szentek stb és ha minden ok akkor érés előtt egy nyári vihar az egészet leveri a földre. Múlt héten még jót lehetett hógolyózni a hegyen. Visszatérve a barackra mindenki Gönccel példálózik csak azt tudni kell, hogy az termőtáj mind fekvésében mind talajában más mint a hegység keleti észak-keleti része. Na de nem sírok Ördög örülök neki ha más eredményes. Emelem

Nahát az eredményességtől azért nagyon messze vagyunk  Wave
Igazából egy kicsit megszállottság, egy kicsit családi nyomás, hogy legyen, úgyhogy küzdünk. Az időjárás meg olyan amilyen, az utóbbi 7 évből 1 kivételével inkább amilyen.
Anyagilag nyilván nem éri meg, de az érzés pótolhatatlan, amikor a kicsik a fáról eszik a friss gyümölcsöt. Persze az az érzés is pótolhatatlan, amikor ugyanezt a vizsla adja elő....   Nyihi  Nooormalis?

Ennél többet nem tudok a fagy ellen tenni  Vállat von igazából ez sem reális semmilyen szinten  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #388 Dátum: 2021. április 07. - 15:15:24 »

Celeb...
Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #389 Dátum: 2021. április 07. - 15:50:36 »

2 hajnali ébredés után, amikor meglátom az előrejelzést,ami -3 fokot jósol a következő két éjszakára... Fejvakarás Fejvakarás (ami a mai tapasztalataim alapján inkább -4 de lehet,hogy -6 fok lesz) szóval az érzés az...  Woest Tegnap reggel hóembert gyúrtam nárciszokkal és húsvéti tojással. Délutánig meg is maradt a hó,de a ház mögötti árnyékos részen még mindig vannak hófoltocskák.Igazi jeges északi szél fúj,a madáretetőimen csúcsforgalom.Qrva anyuciját neki,azt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: