Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80478 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #360 Dátum: 2020. április 15. - 20:50:38 »

Van kutam, de nem nagyon használjuk. Ha hozol helyette valami hasznosat, elviheted.....
Röhög Röhög Röhög
Kössz Csoki, sokat segítettél!
Tudod mit?
Hozd el.
Azt lősz érte, amit csak akarsz! Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #361 Dátum: 2020. április 15. - 21:18:42 »

Öntözésre nincs jobb az esővíznél. A kútfúrás, meg a béléscső árából végy egy tisztességes méretű tartályt, ásd bele a földbe. Apósom a szőlőhegyi ciszternába egy fél marék meszet szokott dobni időnként, soha nem poshadt meg benne a víz. Télre beleállított egy szőlőkarót, megfagyni sem szokott.
Te összebeszéltél egy motoros cimborámmal, mert kb. az utolsó betűig ezt mondta nekem ma délután Ördög

Ők egy 12 köbös pb-gáz tartályt ástak le, és azzal locsolnak.
A kert messzebb van a háztól, ott magas emelvényre rakott egy köbös ibc tartályt, amiből gravitációsan, elárasztással locsol.
A tartályba meg egy orosz membrános buvárral nyomja a vizet 3/4-es csövön.
De azt mondta még, hogy a szomszédja is vett egyet, simán ráállították 4 nagy betontuskóra, télre is hagynak benne fél szint vizet, és a fagy sem okozott még benne kárt.

Elég nagy tetőfelületeink vannak, vetületben össz. kb. 250 m2, esős időben nagyon gyorsan kimerül az 1280 literes tárolókapacitás.
Ráadásul a szomszéd hozzájárult, hogy ha viselem az átszerelés költségét, akkor a felénk eső tetőkről gyűjthetem a vizet tőlük is.
Neki mindegy, hogy az utcára folyik ki, vagy hozzánk a kertbe.

Amúgy utána jártam, itt a faluban többségében 80-100 méteren van bő vízhozamú homokkő réteg, mivel a falu tetején lakunk, erre nálunk
akár még rájöhet +40 méter.

Egyelőre több minden szól a csapadékvíz gyűjtés mellett.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #362 Dátum: 2020. április 15. - 22:13:09 »

Te összebeszéltél egy motoros cimborámmal, mert kb. az utolsó betűig ezt mondta nekem ma délután Ördög

Ők egy 12 köbös pb-gáz tartályt ástak le, és azzal locsolnak.


Csabus!

Ne higyj neki!
Vagy legalább ne gyújts rá locsolás közben!

 Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #363 Dátum: 2020. április 15. - 23:26:48 »

Csabus!

Ne higyj neki!
Vagy legalább ne gyújts rá locsolás közben!

 Nyihi
Röhög
Gondolod, hogy átbaxtak? Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #364 Dátum: 2020. április 16. - 05:48:54 »

Röhög
Gondolod, hogy átbaxtak? Nyihi

Áááá dehogy csak halastóban gondolkodnak...  Kacsint Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #365 Dátum: 2020. április 16. - 06:48:30 »

Te összebeszéltél egy motoros cimborámmal, mert kb. az utolsó betűig ezt mondta nekem ma délután Ördög

Aki sík vidéken lakik, el sem tudja képzelni, milyen érdekes talajvízviszonyokat tudnak produkálni a dombok. Meg felszíni vízviszonyokat is.
Amikor Zalába kerültem a Kisalföldről, néztem, mint a vett malac, hogy mindenki "sáncol". Aztán az első nagyobb zivatart látva megértettem.

Évi 400 milliméter csapadékot feltételezve (ami azért elég aszályos prognózis) minden m2 lakóépület tetején keletkezik 400 liter csapadék. 100 négyzetméteren az 40 m3. Ez nagyon sok palántára elég.
És ez olyan lágy víz, ami a növénynek és a talajnak kell.
Intenzíven öntöző gazdaságok szakemberei sokat tudnak mesélni azokról az erőfeszítésekről, amivel igyekeznek helyreállítani a talaj termőképességét néhány év után.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #366 Dátum: 2020. április 16. - 11:00:40 »

Röhög
Gondolod, hogy átbaxtak? Nyihi

Az hogy én mit gondolok, irreleváns. De te gondolkozz el rajta, mennyire a barátod!
Vagy, mire lehet szüksége, ami most a te tulajdonodban van, és a "Végképp eltörölni." fedőnéven futó jótanácsa megvalósulása után hozzá kerülhet?
 Nyihi Röhög Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #367 Dátum: 2020. április 16. - 13:10:55 »

3-tól 6.30 ig füstöltem a házikertben.  Hogy mit ért? Majd ősszel elmondom.
Minden igyekezetem ellenére a kert végi fákon sok a megbarnult bibe. A sziromnak semmi baja.  Fejvakarás Az a pár fa kapott erősen,amelyek a kert legmélyebb részén vannak. Valamikor egy vízfolyás lehetett itt,most meg úgy látom lokális fagyzug. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #368 Dátum: 2020. április 16. - 13:22:04 »

Az hogy én mit gondolok, irreleváns. De te gondolkozz el rajta, mennyire a barátod!
Vagy, mire lehet szüksége, ami most a te tulajdonodban van, és a "Végképp eltörölni." fedőnéven futó jótanácsa megvalósulása után hozzá kerülhet?
 Nyihi Röhög Wave
Nem kell mindjárt a legrosszabbat feltételezni. Lehet, csak úgy van vele a csávó mint az egyszeri ember a beteg tehénnel meg a terpentinnel.
Az Ő kertjében már van egy három méter mély gödör és a házán momentán nincs tető(meg ablakok se nagyon, a szomszédban sem) de ezt Csaba nem kérdezte csak azt, hogyan szokott locsolni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #369 Dátum: 2020. április 16. - 21:09:20 »

Minden igyekezetem ellenére a kert végi fákon sok a megbarnult bibe. A sziromnak semmi baja.  Fejvakarás Az a pár fa kapott erősen,amelyek a kert legmélyebb részén vannak. Valamikor egy vízfolyás lehetett itt,most meg úgy látom lokális fagyzug. Ördög

Te nem szólsz bele ebbe a locsolás témába. Persze nektek helybe megy a Tisza. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #370 Dátum: 2020. április 16. - 21:20:42 »



Elég nagy tetőfelületeink vannak, vetületben össz. kb. 250 m2, esős időben nagyon gyorsan kimerül az 1280 literes tárolókapacitás.
Ráadásul a szomszéd hozzájárult, hogy ha viselem az átszerelés költségét, akkor a felénk eső tetőkről gyűjthetem a vizet tőlük is.
Neki mindegy, hogy az utcára folyik ki, vagy hozzánk a kertbe.

Lehet kapni a lefolyóba olyan toldót, amin van egy nyitható "ablak". Kihajtva a gyűjtőbe megy a a víz, ha vissza zárod, akkor tovább a lefolyón. Én ezzel töltöttem a hordókat az eresz alatt.
 
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #371 Dátum: 2020. április 16. - 22:46:40 »

Te nem szólsz bele ebbe a locsolás témába. Persze nektek helybe megy a Tisza. Ördög
Van egy ásott kutam. Olyan mély,hogy beledobtam egy követ, amit nem hallottam csobbanni, aztán 3 hónap múlva küldte vissza egy kínai egy ebayes rendeléssel együtt.
 Ördög
Viccet félretéve. Van egy ásott kutam, olyan mély,hogy nem volt lelkem beleküldeni senkit,hogy kipucolja,így kapott egy beton fedelet.  A virágokat csapból locsolom,a fákat sehogy. A két melléképület ereszcsatornája a kertbe megy le. Lehet,hogy kap egyszer majd 2 ezerliteres tartályt,de egyenlőre nincs értelme gyűjteni. Mert ugye nem locsolok...Permetezéshez fúrott kútból vesszük a vizet,apósomék udvarán. Zöldesen áttetsző büdös víz jön belőle,de nem tudom,hogy kénes-e mert annyira azért nem meghatározó a szag. /apósom még meg is issza,ha szomjas,de a napszámos szaszkecsuánok ihatatlannak ítélték és ebben szerintem speciel igazuk van. /
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #372 Dátum: 2020. Május 03. - 12:20:12 »

Tisztelt Uraim!

Van egy Terra Gutbrod kerti traktorhoz való "sárgatálnyi" tartozékom.
Szívesen elcserélném az egészet, valami hasznos dologra. Tagi baktól a pálinkáig ... ha valakit érdekel.

Üdvözlettel:
KF



Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #373 Dátum: 2021. április 02. - 20:59:58 »

Tavaly ilyenkorra már lefagyott a kajszi,de a szilvafákat csak sikerült megmentenem. Idén ugyanaz a kérdéskör. A kajszinál a fatörzseket meszeltem,de már így is bőven bomlik a virág rajtuk. A tavalyi termésmentes évben akkorát nőttek a fák,hogy esélytelen a fóliasátor, amit akkor megálmodtam. Megafolt holnap fújok,füstölésre rákészültem,de elvileg,szeles,csapadékos hideg lesz,emiatt reménykedni kezdtem,hogy az hátha nem csinál akkora kárt.  Fejvakarás A nők megölnek a lekvárért,én meg harcra készen várom a szájbavágott hideget...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #374 Dátum: 2021. április 03. - 12:24:41 »

Tavaly ilyenkorra már lefagyott a kajszi,de a szilvafákat csak sikerült megmentenem. Idén ugyanaz a kérdéskör. A kajszinál a fatörzseket meszeltem,de már így is bőven bomlik a virág rajtuk. A tavalyi termésmentes évben akkorát nőttek a fák,hogy esélytelen a fóliasátor, amit akkor megálmodtam. Megafolt holnap fújok,füstölésre rákészültem,de elvileg,szeles,csapadékos hideg lesz,emiatt reménykedni kezdtem,hogy az hátha nem csinál akkora kárt.  Fejvakarás A nők megölnek a lekvárért,én meg harcra készen várom a szájbavágott hideget...

Sok sikert a védekezéshez!

Én nem hiszek benne, egy videót kiemelnék a sok közül érdemes a többit is megnézni, szinte mindenki mindent bevetett, eredmény... Vállat von

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: