Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80486 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #105 Dátum: 2012. Július 02. - 21:44:41 »

A normál hálózati feszültség földkábeleit a falvak többségében nincs hova rakni.
Az út egyik felén megy a vezetékes víz, a másikon a földgáz. Van valami jogszabály, hogy milyen távol kell lenniük egymástól a különféle közművezetékeknek.
Felénk most készül a szennyvíz, azt az út közepébe teszik, mert már foglalt a két széle.
Képzelhetitek, mibe kerül a teljes közúthálózat mintegy "mellékes" rendbetétele.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #106 Dátum: 2012. Július 02. - 21:57:15 »

Én egy száz méter "hosszú" zsákutcában lakom, ....

Az jó! Reggel nem kell gondolkodni merre indulj! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2012. Július 02. - 22:00:46 »

A normál hálózati feszültség földkábeleit a falvak többségében nincs hova rakni.
Az út egyik felén megy a vezetékes víz, a másikon a földgáz. Van valami jogszabály, hogy milyen távol kell lenniük egymástól a különféle közművezetékeknek.
Felénk most készül a szennyvíz, azt az út közepébe teszik, mert már foglalt a két széle.
Képzelhetitek, mibe kerül a teljes közúthálózat mintegy "mellékes" rendbetétele.

 

Igen, van ilyen szabály! Mert szabályt mindig könnyebb hozni, mint gondolkozni! Politikusain ezen elv szerint élnek! Nálunk szerencsésebb sorsú, szegény országokban építenek egy közmű alagutat az út alá, ahol minden elfér, még egy szerelő is végig tud sétálni ellenőrzés közben!

Attila!
Este meg könnyen haza találok, mint  a tehén a legelőről! Igazad van!  Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #108 Dátum: 2012. Július 02. - 22:14:06 »

"Este meg könnyen haza találok, mint  a tehén a legelőről! Igazad van!"

Nem erre gondoltam!
Én két állomás között lakok, ahol természetszerűen két sorompó van. Az egyiket nem tudom elkerülni (ez lenne a jobb irány) a másikat meg ha le van engedve, kerülővel igen. Minden reggel számolgatom, mikor jön vonat, érdemes e arra menni. Persze, ha azt választom jön egy tehervonat! Nyihi
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #109 Dátum: 2012. Július 02. - 22:28:19 »

Igen, van ilyen szabály! Mert szabályt mindig könnyebb hozni, mint gondolkozni! Politikusain ezen elv szerint élnek! Nálunk szerencsésebb sorsú, szegény országokban építenek egy közmű alagutat az út alá, ahol minden elfér, még egy szerelő is végig tud sétálni ellenőrzés közben.


Ez nekem is számtalanszor eszembe jutott már, mikor ezredszer törik fel a falu közepén az utat, aztán újraaszfaltozzák méregdrágán. Ami aztán persze a következő télen beszakad, mert nincs idő összetömörödnie az aljzatnak.
Csakhogy - tegyük fel - ha elpattan egy gázcső és az alagút megtelik gázzal, esetleg egy elektromos szikra éppen akkor bújik ki egy zárlatos vezetékből, akkor azért nagy "gáz" lehet.
Gondolom, valami ilyesféle megfontolás vezetheti a döntéshozókat, amikor elkülönítik a közműveket. Nem én találtam ki a szabályt, félre ne érts, csak találgatom az okát, mert egyébként teljesen ésszerű, amit mondasz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2012. Július 02. - 22:37:07 »

Ez nekem is számtalanszor eszembe jutott már, mikor ezredszer törik fel a falu közepén az utat, aztán újraaszfaltozzák méregdrágán. Ami aztán persze a következő télen beszakad, mert nincs idő összetömörödnie az aljzatnak.
Csakhogy - tegyük fel - ha elpattan egy gázcső és az alagút megtelik gázzal, esetleg egy elektromos szikra éppen akkor bújik ki egy zárlatos vezetékből, akkor azért nagy "gáz" lehet.
Gondolom, valami ilyesféle megfontolás vezetheti a döntéshozókat, amikor elkülönítik a közműveket. Nem én találtam ki a szabályt, félre ne érts, csak találgatom az okát, mert egyébként teljesen ésszerű, amit mondasz.


Tudtam, hogy ezt fogod mondani!  Vigyorog
A gázcső nem pattan el, mert abban a nyomás jóval kisebb, mint gondolnád! A vízcső elpattanhat  Vigyorog el is pattan, mint nemrég a Gellért téren, de az meg kioltja a tüzet! Sajnos Te is bele esel a csapdába, értelmet tulajdonítasz a döntéshozóknak, pedig őket csak két vágy vezérli:
1. Ne kelljen dönteni semmiről! (Veszélyes)
2. Újra válasszanak 4 év múlva!
.
.
.
3. Üres a zsebem, nem mehet ez mindig így!

 Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #111 Dátum: 2012. Július 02. - 22:46:23 »

Ez nekem is számtalanszor eszembe jutott már, mikor ezredszer törik fel a falu közepén az utat, aztán újraaszfaltozzák méregdrágán. Ami aztán persze a következő télen beszakad, mert nincs idő összetömörödnie az aljzatnak.
Csakhogy - tegyük fel - ha elpattan egy gázcső és az alagút megtelik gázzal, esetleg egy elektromos szikra éppen akkor bújik ki egy zárlatos vezetékből, akkor azért nagy "gáz" lehet.
Gondolom, valami ilyesféle megfontolás vezetheti a döntéshozókat, amikor elkülönítik a közműveket. Nem én találtam ki a szabályt, félre ne érts, csak találgatom az okát, mert egyébként teljesen ésszerű, amit mondasz.
Betesznek egy gáz érzékelőt, ami gázszivárgás esetén azonnal áramtalanít /már ahol van közmű alagút/.
Sajnos nálunk ez így alakult ki, ahogy van. Most már áttérni a költségek miatt, szinte lehetetlen.
A probléma ott van, hogy új utcákban is vakon alkalmazzák ezt a barom szabályt, mert ha egymás mellett megy a víz
meg a szennyvíz abból nagy baj lehet, ha megreped mind két cső egyszerre egy helyen. A baromarcú kitaláló szerint erre
nagy az esély /atomháború esetén/ ezért inkább biztos ami biztos egymástól x méterre kell vinni, mintha egy csőtörésnél számítana
a nagynyomású víznek az a pár méter föld a két cső között. De hát a törvényeket mindig nagyeszűek hozzák.
Ami viszont engem nagyon bosszant, hogy az áramszolgáltató szakemberei egy-egy oszlopon a legöregebb szarkákat megszégyenítő
szarka fészkeket képesek alkotni.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #112 Dátum: 2012. Július 03. - 08:26:57 »


Tudtam, hogy ezt fogod mondani!  Vigyorog
A gázcső nem pattan el, mert abban a nyomás jóval kisebb, mint gondolnád! A vízcső elpattanhat  Vigyorog el is pattan, mint nemrég a Gellért téren, de az meg kioltja a tüzet! Sajnos Te is bele esel a csapdába, értelmet tulajdonítasz a döntéshozóknak, pedig őket csak két vágy vezérli:
1. Ne kelljen dönteni semmiről! (Veszélyes)
2. Újra válasszanak 4 év múlva!
.
3. Üres a zsebem, nem mehet ez mindig így!

 Emelem

Nem esem bele semmilyen csapdába Sanyooo, a döntéshozói motívációval legalább annyira tisztában vagyok, mint Te.
Egy dolgot elfelejtettél felsorolni lentebb, az SS faktort (sancta simplicitas).
Szerintem mindannyien megdöbbennénk ha biztosan tudhatnánk, hogy hány esetben vezérel egy döntést a jól megfontolt érdek és hány esetben, pusztán a gyengeelméjűség.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #113 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 10:01:49 »





Kápia paprika érés előtt
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #114 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 11:59:57 »


Kápia paprika érés előtt [/center]
Szia!
Tripszek ellen mit használsz?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #115 Dátum: 2013. Március 07. - 10:21:28 »

Tegnap kacorkés után jártam és érdekes volt megtapasztalni,hogy csak a harmadik ilyesmivel foglalkozó boltban volt. Szabolcsban!!! Aztán csak lett pozitív élmény is belőle,mert régóta kerestem egy mindenes munkakést a lapát kezeimbe, és most találtam egy kifejezett masszív és jó pengéjűt ,nagyon jó markolattal,első próbára kifejezett jó és rozsdamentes acéllal. Az ára meg kifejezetten válságra szabott-1300 Ft- ráadásul 890-ért is láttam valahol a neten. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #116 Dátum: 2013. április 22. - 21:59:00 »

Holnap szétterpesztett barázdákkal vár a kert...Őszig kapa-permetező-néha puska a szabadidő hasznos eltöltésének eszközei.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #117 Dátum: 2013. Május 14. - 20:34:20 »

Végre esett,így újravethettem a sárgarépát,petrezselymet,retket,salátát...a foghíjas babot kipótoltam paprikával,paradicsommal.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #118 Dátum: 2013. Május 15. - 08:26:52 »

Természetesen Lajos. De, ha van "vad" őszibarack magoncod, most is rá tudod szemezni.

Folytatom a laposbarack történetét.
Fomectől kaptam két éve egy marék oltóágat, valamikor tél végén.
Ahogy a nagykönyvben meg van írva, az ágvégeket sebkezelővel bekentem, nedves ruhába becsavartam, kapott némi gombaölős borogatást is, bele egy nylonzacskóba, és be a hűtőbe.
Gyümölcsoltó Boldogasszonykor ráoltottam olyan 8-10 ágra. 1 lett jó.
Fomec megvigasztalt, hogy baracknál ez gyakran így van, nagyon nem is bánkódtam a rossz eredési arányon, mert legalább már van szaporító anyagom helyben. 
Augusztusban megpróbáltam a szemzést.
Egy sem lett jó.
Most tavasszal, március legvégén újra oltással próbálkoztam, 6 ágra oltottam rá úgy, hogy amint levágtam az oltóágat, mindjárt ment is rá az alanyra. Erősen bimbós volt már az oltóág is, az alany is.
A hatból három biztosan hajt, a negyedik még gondolkodik.
Kettő biztosan nem sikerült, ezek már leszáradtak.
Ugyanezt az azonnali oltást próbálgatom már évek óta almatermésűekkel, 80-90 %-os sikerrel. Szóval szerintem nagyobb valószínűséggel lesz jó, ha azonnal ráoltjuk a levágott nemes vesszőt az alanyra, mintha hetekig tároljuk a hűtőben, mélyalvás ide vagy oda.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #119 Dátum: 2013. Május 15. - 14:46:23 »

Folytatom a laposbarack történetét.
Fomectől kaptam két éve egy marék oltóágat, valamikor tél végén.
Ahogy a nagykönyvben meg van írva, az ágvégeket sebkezelővel bekentem, nedves ruhába becsavartam, kapott némi gombaölős borogatást is, bele egy nylonzacskóba, és be a hűtőbe.
Gyümölcsoltó Boldogasszonykor ráoltottam olyan 8-10 ágra. 1 lett jó.
Fomec megvigasztalt, hogy baracknál ez gyakran így van, nagyon nem is bánkódtam a rossz eredési arányon, mert legalább már van szaporító anyagom helyben. 
Augusztusban megpróbáltam a szemzést.
Egy sem lett jó.
Most tavasszal, március legvégén újra oltással próbálkoztam, 6 ágra oltottam rá úgy, hogy amint levágtam az oltóágat, mindjárt ment is rá az alanyra. Erősen bimbós volt már az oltóág is, az alany is.
A hatból három biztosan hajt, a negyedik még gondolkodik.
Kettő biztosan nem sikerült, ezek már leszáradtak.
Ugyanezt az azonnali oltást próbálgatom már évek óta almatermésűekkel, 80-90 %-os sikerrel. Szóval szerintem nagyobb valószínűséggel lesz jó, ha azonnal ráoltjuk a levágott nemes vesszőt az alanyra, mintha hetekig tároljuk a hűtőben, mélyalvás ide vagy oda.

Örülök, hogy sikerült. Én is folytatom a laposbarack projektet. Egy őszibarackfát oltottam át 2 éve. Annak egyik hajtását vittem neked. Tavaly alvószemzést csináltam valamennyi vázágára. A tavasszal pedig visszavágtam ezekre a szemzésekre. Hajtanak, mint bodzabokor. Ördög Az idén az almával jártam úgy, hogy az oltóanyagot ki kellett dobnom, viszont oltani akartam, így frissen szedett anyaggal dolgoztam. Eddig nagyon jónak tűnik. A 120 darabból több mint 100 hajt.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: