Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 228676 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #690 Dátum: 2015. Június 12. - 19:25:54 »

Bár n+1-szer kitárgyaltuk már itt (is) előről-hátulról, hogy nincs az életben két centire egyforma lövés sem, nehogy két egyforma célballisztikai végeredmény, de ha "igény volna rá", hát ne én legyek bármi jónak kerékkötője, akkor hát Uraim, jöjjenek az örök érvényű tapasztalatok. Vállat von  Emelem

Ilyen alapon semmit se kérdezzen senki!  Simán kötözködés amit írsz. Miért ne lenne hasznos más véleménye? Ha nem tudsz segíteni nem kell okvetlen hozzászólni.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #691 Dátum: 2015. Június 12. - 19:32:32 »

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki használt már ebben a kaliberben 3,8 grammos VMAX lőszert?
Milyen tapasztalatok vannak vele?

Bár nem pont ezt, 70 grain-es Nosler Ball. Tip.-et használok régóta . Nekem egy Rugerem  Kacsint van, 56 centis csővel ez nagyon szereti, ezt használom rókára és őzre is. Nagyon hatásos távolról is, de nem a leg kíméletesebb! Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #692 Dátum: 2015. Június 12. - 19:39:22 »

Bár nem pont ezt, 70 grain-es Nosler Ball. Tip.-et használok régóta . Nekem egy Rugerem  Kacsint van, 56 centis csővel ez nagyon szereti, ezt használom rókára és őzre is. Nagyon hatásos távolról is, de nem a leg kíméletesebb! Wave
Az 58 graines kimondott varminter.
A 70-es szerintem nem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #693 Dátum: 2015. Június 12. - 19:42:43 »

Az 58 graines kimondott varminter.
A 70-es szerintem nem...

Egyetértek!! Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #694 Dátum: 2015. Június 12. - 19:50:07 »

Egyetértek!! Wave
Az 58-as azonnal expandál. Erre tervezték.
A 70-esnek van valamennyi mélyrehatoló képessége, őzig, max süldőig jó.
De az 58-as nem.
Azt vadászatra inkább ne...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
hamalap
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #695 Dátum: 2015. Június 12. - 20:46:56 »

Köszönöm a tapasztalatokat, meg nincs ilyen kaliberű fegyverem, tervben van egy Ruger vásárlása amit duvadazasra ès őz vadàszatàra  szeretnék használni, de a kalibere mèg nem tisztázott, ezért voltam kiváncsi erre a könnyű magra.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #696 Dátum: 2015. Június 12. - 21:34:04 »

Ilyen alapon semmit se kérdezzen senki!  Simán kötözködés amit írsz. Miért ne lenne hasznos más véleménye? Ha nem tudsz segíteni nem kell okvetlen hozzászólni.

Elég érdekes megközelítés ez...mármint Makkmarcié  Ördög
Vegyél 10 féle lőszert, menj lőtérre. Ha 8at szeret a fegyver, akkor mindegyikkel lőjél 40-50 db vadat, és vond le a következtetéseket... Stoel Aztán ha véletlen kérdez valaki az egyikről, akkor véletlenül se mond el neki a tapasztalatokat, mert úgysem fog tudni mit kezdeni vele  Ördög

Én csak azt nem értem, hogy mi értelme van ezeknek a 3,5-3,8 grammos magoknak ebben a kaliberben  Vállat von Mármint vadászati szempontból. Nem fog sem az őz, sem a róka nagyon haragudni, hogy ha a 90 graines Ball. Tippel lövöd, és ha ne adj Isten egy süldő keveredik eléd, akkor sem nagyon kell túlagyalni. De ez más kérdés  Vigyorog
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #697 Dátum: 2015. Június 14. - 15:22:17 »

Ilyen alapon semmit se kérdezzen senki!  Simán kötözködés amit írsz. Miért ne lenne hasznos más véleménye? Ha nem tudsz segíteni nem kell okvetlen hozzászólni.

Ilyen Makk Mártonok miatt szoktam le a fórumozásról.
Nem elegen szólnak be neki úgy látom,mert nem veszi észre magát.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #698 Dátum: 2015. Június 15. - 07:57:30 »


Én csak azt nem értem, hogy mi értelme van ezeknek a 3,5-3,8 grammos magoknak ebben a kaliberben  Vállat von Mármint vadászati szempontból. Nem fog sem az őz, sem a róka nagyon haragudni, hogy ha a 90 graines Ball. Tippel lövöd, és ha ne adj Isten egy süldő keveredik eléd, akkor sem nagyon kell túlagyalni. De ez más kérdés  Vigyorog

 Emelem
 Vállat von Láttam már jó néhány .243-as puskát ami 85gr felett már nagyon szórta a lövedékeket, 100m-en már keresztben repült a mag. Gondolom az ilyen puskák tulajai inkább lefelé mennek el a lövedéktömeggel, ill. aki kizárólag dúvadra akarja használni.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #699 Dátum: 2015. Június 15. - 09:11:25 »

Emelem
 Vállat von Láttam már jó néhány .243-as puskát ami 85gr felett már nagyon szórta a lövedékeket, 100m-en már keresztben repült a mag. Gondolom az ilyen puskák tulajai inkább lefelé mennek el a lövedéktömeggel, ill. aki kizárólag dúvadra akarja használni.
 Wave

Szerintem nagyon sokan lövik a 100 grain-os lövedékeket, nekem őzre és rókára nagy távolságra is nagyon bevált a 70 gr. Az őz is szinte mindig helyben marad, közelről csont találat esetén van baj. Ördög
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #700 Dátum: 2015. Június 15. - 09:43:11 »

Emelem
 Vállat von Láttam már jó néhány .243-as puskát ami 85gr felett már nagyon szórta a lövedékeket, 100m-en már keresztben repült a mag. Gondolom az ilyen puskák tulajai inkább lefelé mennek el a lövedéktömeggel, ill. aki kizárólag dúvadra akarja használni.
 Wave

Ez pl. egy elég j indok  Ördög
Nekem 3 db 243-asom volt eddig, kettőnek mindegy volt mit adtál "enni". A Sabatti az szórta a Remingtont pl, de a cseh lőszerrel meg verte a Mancit is, tehát ott nem a lövedéktömeg volt a baj.
Kizárólag dúvadra (én) nem ezt a kalibert venném. De ez sem volt kérdés  Vigyorog
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #701 Dátum: 2015. Június 15. - 11:05:27 »


Nekem 3 db 243-asom volt eddig, kettőnek mindegy volt mit adtál "enni". A Sabatti az szórta a Remingtont pl, de a cseh lőszerrel meg verte a Mancit is, tehát ott nem a lövedéktömeg volt a baj.


 Emelem
Az én hangyányi tapasztalatom ebben a témában:
Az előző tulajdonosa cseh 6,5 gr-os töltényt lőtt a Brno 502-es puskámból.
Én kipróbáltam hozzá a Sako 5,8 gr-os Gamehead-jét, de nem volt valami híres az eredmény.
Aztán próbára került ugyanez a  Sako gyártmány, csak 6,5 gr-os lövedékkel.
Ennek az eredménye igen meggyőző volt. Vigyorog
Azóta is ezzel vadászok, teljes elégedettséggel.
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #702 Dátum: 2015. Június 15. - 11:10:17 »

Én csak azt nem értem, hogy mi értelme van ezeknek a 3,5-3,8 grammos magoknak ebben a kaliberben  Vállat von Mármint vadászati szempontból. Nem fog sem az őz, sem a róka nagyon haragudni, hogy ha a 90 graines Ball. Tippel lövöd, és ha ne adj Isten egy süldő keveredik eléd, akkor sem nagyon kell túlagyalni. De ez más kérdés  Vigyorog
Varmint.
Szőrmés-szárnyas kártevők apasztása.
Nem az a kimondott cserkelés, de azért az eredményhez jól kell tudni lőni.
Akár 300-ra is.
De ezekkel a lövedéktömegekkel nem illenék vadászni.
Szerintem...


S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
táborilelkész
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #703 Dátum: 2015. Június 15. - 11:11:17 »

Elég érdekes megközelítés ez...mármint Makkmarcié  Ördög
Vegyél 10 féle lőszert, menj lőtérre. Ha 8at szeret a fegyver, akkor mindegyikkel lőjél 40-50 db vadat, és vond le a következtetéseket... Stoel Aztán ha véletlen kérdez valaki az egyikről, akkor véletlenül se mond el neki a tapasztalatokat, mert úgysem fog tudni mit kezdeni vele  Ördög

Én csak azt nem értem, hogy mi értelme van ezeknek a 3,5-3,8 grammos magoknak ebben a kaliberben  Vállat von Mármint vadászati szempontból. Nem fog sem az őz, sem a róka nagyon haragudni, hogy ha a 90 graines Ball. Tippel lövöd, és ha ne adj Isten egy süldő keveredik eléd, akkor sem nagyon kell túlagyalni. De ez más kérdés  Vigyorog

Jogos a felvetés. Fácántól,nyúltól nem sajnálják a 32 gramm ólmot,őzet meg 3,5-el akarnak lőni. Hogy van ez?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #704 Dátum: 2015. Június 15. - 11:13:02 »

Jogos a felvetés. Fácántól,nyúltól nem sajnálják a 32 gramm ólmot,őzet meg 3,5-el akarnak lőni. Hogy van ez?
Ki akarja?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: