Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263781 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1050 Dátum: 2016. Október 24. - 13:42:58 »

Feleségemtől veszek egy sminkeltávolító korongot (a nem szálas fajtából) csepegtetek rá néhány csepp műszerolajat. Átdörzsölöm a fém részeket. Tapasztalataim szerint a legtartósabb rozsdamentesség érhető el vele. (wd 40,ballistol versenytársak közül)

Korábban tárgyaltuk a Ballistol placebo jellegét, nem csodálkozom, hogy annál még a műszerolaj is jobb...  Vigyorog  Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1051 Dátum: 2016. Október 24. - 14:40:07 »

Korábban tárgyaltuk a Ballistol placebo jellegét, nem csodálkozom, hogy annál még a műszerolaj is jobb...  Vigyorog  Emelem

És miben jobb akkor egy direkt ilyen védelemre kihegyezett készítmény? Jobban megtapad a felületen, vagy kevésbé gondos áttörlés esetén is ugyanúgy véd rozsda ellen, vagy mégis mit tud?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1052 Dátum: 2016. Október 24. - 14:43:48 »

És miben jobb akkor egy direkt ilyen védelemre kihegyezett készítmény? Jobban megtapad a felületen, vagy kevésbé gondos áttörlés esetén is ugyanúgy véd rozsda ellen, vagy mégis mit tud?

Mármint melyikre gondolsz, a Ballistol vagy a műszerolaj?
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1053 Dátum: 2016. Október 24. - 15:04:32 »

Mármint melyikre gondolsz, a Ballistol vagy a műszerolaj?

Konkrétan egyikre sem, inkább az olyan "speckó" fegyverápoló szerekre, amit vadászboltokban osztogatnak drága pénzért. Például a Break Free, Hoppe 9, Remoil, stb.
Láthatóan jobbak ezek a szerek, mint a sima műszerolaj?

Ettől függetlenül azt tapasztaltam hogy a sima műszerolaj nem hozza ki az ólmot a csőből a sörétesnél sem, oda kell speciális anyag, na de kívülre?  Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1054 Dátum: 2016. Október 24. - 15:41:11 »

Konkrétan egyikre sem, inkább az olyan "speckó" fegyverápoló szerekre, amit vadászboltokban osztogatnak drága pénzért. Például a Break Free, Hoppe 9, Remoil, stb. Láthatóan jobbak ezek a szerek, mint a sima műszerolaj?
Ettől függetlenül azt tapasztaltam hogy a sima műszerolaj nem hozza ki az ólmot a csőből a sörétesnél sem, oda kell speciális anyag, na de kívülre?  Vállat von

Régebben is keringtek valóban független tesztek a neten, sajnos általában külföldi, jellemzően angol nyelvű oldalakon, itt van egy viszonylag új, talán a legfrissebb, így is 2014-es, a "Ballistol test"-re dobta fel a Goggle. Sajnos "műszerolaj" ill. a RemOil sincs benne, én pl. egy-egy Brunox-ot láttam volna szívesen tesztelni a narancssárgából, meg a zöldből is...  Vigyorog

http://www.dayattherange.com/?page_id=3667

Azt hiszem, ebben van a legtöbb termék összehasonlítva (már azon tesztek közül, amiket én valaha láttam), és nem csak korrózióvédelem szempontjából, hanem pl. a kenőképesség is saját kezűleg megmérve (!), bolondbiztos módszerekkel, jól  ledokumentálva, ami még a „fizikát kevésbé szeretők” számára is érthető, használható otthon is (pl. akár elsütési erő mérésére). A teszteredményektől függetlenül persze még nyugodtan használja csak mindenki pont azt fegyverápoló terméket, ami neki eddig tetszett, max. egy kicsit jobban képbe kerülhet a szer képességeivel ill. korlátaival. A teszt "összetett győztese" egyébként a Hornady One Shot, de ezt úgy látom, szokás szerinte még a környékünkön sem lehet kapni, odaátról meg "drágább a leves, mint a hús" a szállítási ktg-et illetően...  Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1055 Dátum: 2016. November 03. - 13:46:31 »

Sziasztok!  Wave

Robla Solo-val való tisztogatás kapcsán lenne kérdésem.

Ma jártam egy vadászboltban, vásároltam Robla Solo Mil-t. Szándékosan nem írok boltot, eladót, mert ha túl nagy butaságot mondott, nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni az eladót.
Azt a tanácsot adta (elvileg egy lövésztől szerezte az infót), hogy csak új fegyvernél érdemes használni, mert egy régebbi, már több száz lövésen átesett fegyver esetében kárt okozhat.
Néztem is nagyot erre, mire kifejtette, hogy az idővel keletkező ólom-és rézlerakódásoknak megfelelően a használat közben a huzagoknak csak az a része kopik, ami nincs ezekkel a bizbaszokkal eltakarva, a huzagolás ennek megfelelően formálódik. Ha ezt a "plusz felrakódott réteget" eltávolítom, akkor a szóráskép nagyon gatya lesz onnantól kezdve. Érvelése szerint a cső és a huzagolás már ehhez az állapothoz van beállva.
Új puskánál javasolta a használatot, de akkor a kezdetektől az idők végezetéig használni kellene, hogy mindig aranytiszta csőbelső legyen.

Szó szerint nem így hangzott az okfejtés, de ez a lényege. Mondom, ez az információ nem a sajátja volt, hanem Vele is megosztották.

Nos kíváncsi vagyok azok véleményére, akik használják ezt a szert. Meggyőződésem, hogy jópáran vannak, akiknek legalább 300-400, vagy esetleg már ezren felüli lövésszám is kiment már a csőből, mire a Robla-t egyáltalán feltalálták. Robla-s tisztítás után nyilván tapasztalható némi szórás-eltolódás (pláne ha agyig volt előtte a cső ólommal és tombakkal), de ugye a logika szerint ez szóráskép javulás formájában fog megnyilvánulni (a lövések majdhogynem össze fognak érni).

Tudom, hogy valószínűleg hatalmas butaságot mondtak nekem, de azért szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt-e valaki a fenti okfejtéshez hasonló dolgot, amikor a már rég használt puskacsövét ólom-és rézmentesítette Robla-val?

További szép napot Mindenkinek!  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1056 Dátum: 2016. November 03. - 14:14:30 »

Sziasztok!  Wave

Robla Solo-val való tisztogatás kapcsán lenne kérdésem.

Ma jártam egy vadászboltban, vásároltam Robla Solo Mil-t. Szándékosan nem írok boltot, eladót, mert ha túl nagy butaságot mondott, nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni az eladót.
Azt a tanácsot adta (elvileg egy lövésztől szerezte az infót), hogy csak új fegyvernél érdemes használni, mert egy régebbi, már több száz lövésen átesett fegyver esetében kárt okozhat.
Néztem is nagyot erre, mire kifejtette, hogy az idővel keletkező ólom-és rézlerakódásoknak megfelelően a használat közben a huzagoknak csak az a része kopik, ami nincs ezekkel a bizbaszokkal eltakarva, a huzagolás ennek megfelelően formálódik. Ha ezt a "plusz felrakódott réteget" eltávolítom, akkor a szóráskép nagyon gatya lesz onnantól kezdve. Érvelése szerint a cső és a huzagolás már ehhez az állapothoz van beállva.
Új puskánál javasolta a használatot, de akkor a kezdetektől az idők végezetéig használni kellene, hogy mindig aranytiszta csőbelső legyen.

Szó szerint nem így hangzott az okfejtés, de ez a lényege. Mondom, ez az információ nem a sajátja volt, hanem Vele is megosztották.

Nos kíváncsi vagyok azok véleményére, akik használják ezt a szert. Meggyőződésem, hogy jópáran vannak, akiknek legalább 300-400, vagy esetleg már ezren felüli lövésszám is kiment már a csőből, mire a Robla-t egyáltalán feltalálták. Robla-s tisztítás után nyilván tapasztalható némi szórás-eltolódás (pláne ha agyig volt előtte a cső ólommal és tombakkal), de ugye a logika szerint ez szóráskép javulás formájában fog megnyilvánulni (a lövések majdhogynem össze fognak érni).

Tudom, hogy valószínűleg hatalmas butaságot mondtak nekem, de azért szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt-e valaki a fenti okfejtéshez hasonló dolgot, amikor a már rég használt puskacsövét ólom-és rézmentesítette Robla-val?

További szép napot Mindenkinek!  Emelem


A lap tetején jobb oldalon van egy keresőmező. Ha oda beírod, hogy "Robla" vagy "lerakódás", és megnyomod a Keresés gombot, akkor jó néhány véleményt, tapasztalatot és tényt visszaolvashatsz. Mert ugye annyi igazság van, ahányan mesélik (kivéve, ha fizikáról beszélünk, bár van, aki túlbuzgalmában még azt is megpróbálja néha megb***ni). Van, aki arra esküszik, hogy nem szabad a csőben lerakódott rézhez hozzányúlni, van aki azt mondja, hogy minél sűrűbben illik kitakarítani. Szerintem sem a puskád élettartamát, sem a szórásképet nem befolyásolja egyik változat sem annyira, hogy ezt túl kéne aggódnod. A rézlerakódás a felületi egyenetlenségekben tud lerakódni, így valóban van egy kis "glettelő" hatása. Ha meg netán kitakarítod, ártani az sem árt, lehet, hogy valamennyit változik a szóráskép, de hacsak nem akarsz messze 200 m mögé nyúlkálni, szerintem attól még nyugodtan kimehetsz vadászni ismételt belövés nélkül egy alapos Robla Solo-s takarítást követően. Esetleg próbáld ki egyszer, és akkor majd nem kell attól tartanod, hogy bárki hülyeséggel tömi itt a fejedet. Én is szeretek babázni a puskámmal még mindig, de idővel majd nálad is alább hagy, nyugi. Addig is, ha akarod, Robla Solo-zz, ha meg nem akarod, akkor ne használd. Az a lényeg, hogy Te érezd jól magad.  Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1057 Dátum: 2016. November 03. - 16:25:13 »

Szia Marci!

Köszönöm a választ.
A hozzászólásokat korábban végignéztem és nem emlékeztem olyasmire, amit ma az említett eladótól hallottam volna. Ezért is tettem fel kérdésként.
Aggódni nem igazán aggódok, ki fogom vele takarítani tisztességgel.  Mosolyog Majnem 10 éves használat után megérdemel annyit az a cső. Bár én alig lőttem el ez idő alatt 10 doboz lőszert és egymás után 2 lövést is igen ritkán ejtettem meg, attól függetlenül mindig tisztességgel kitakarítottam használat után. Valami cuccot biztos, hogy ennek ellenére is ki fog hozni a csőből, de jelentős szóráskép változásra az én esetemben nem igazán számítok. Más lenne a helyzet nyilván, ha több ezer lövés ment volna ki belőle és csak immel-ámmal lett volna takarítva.

Azért érdeklődtem csak, mert úgy tudom, hogy a szórásképet javítja, nem pedig rontja egy ilyen jellegű takarítás. Ezt a verziót még eddig nem hallottam.

Mégegyszer köszönöm!

Üdv.: Beregi
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Tróbert
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1058 Dátum: 2016. November 13. - 19:58:29 »

Ezt a csőpucolás utáni szórásképromlást én is becumiztam még kopasz koromba. Verseny előtti utolsó napon lőtéren a puska likba-likat lő. Este kipucoltam ilyesmi cuccal és láss csodát másnapi eredmény egy fos lett. Ez egy 22 LR volt. egy doboz után jött vissza a pucolás előtti szóráskép. Azóta abban a puskában ilyen anyag nem volt. Viszont a 9.3-nál a habos tisztítás után semmi ilyesmi nincs az pontos marad.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1059 Dátum: 2016. November 15. - 20:11:37 »

Sziasztok!

Imént jött a hírlevél, hogy a hónapok óta lebegtetett termékkel, azaz saját márkás tisztítópálcákkal kijött a a Vaspályai utcai "lövész szaküzlet". Állításuk szerint minőségileg a Raetz és Bore Tech pálcák szintjét hozza, csak mérsékeltebb árkategóriában.

Üdv.: P.p.
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #1060 Dátum: 2016. November 29. - 21:26:04 »

Sziasztok! Én úgy tudom,hogy...Robla soló használata akkor javallott,ha nagy mennyiségű lőszer lett ellőve a fegyverből..tehát komoly lerakódás van (vagy lehet) a csőben..pl egy versenyen ellőtt mennyiség...Lövész cimborám azt teszi,hogy bedugózza a csövet és fejre állítja a fegyvert majd feltölti a szerrel.....adott ideig benn hagyja majd utána kitisztítja...filcdugóra tett VGF Laufreiningerpasta segítségével tükörfényesre polírozza a csövet utána filcdugóra cseppentett olajfilmmel áthúzza...és kész.Versenyre soha sem megy tisztított fegyverrel..Jómagam..minden lövés után tisztítom a csövet..(Elég ritkán van lehetőségem lőni) ..filcdugóra VGF egy csepp fegyverolaj(jelenleg Brunox) majd áthúzom a csövet addig amíg tiszta nem marad a filcdugó..utána újabb egy csepp olajos dugóval áthúzom.....vadászat előtt száraz dugóval tisztára húzom.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1061 Dátum: 2016. December 29. - 20:25:09 »

Ez is "hideg" barnítás, Én is így csinálom, de a videó nem mutatja a "teljes" munkafolyamatot. 

Üdv.

Egyébként ez a barnítási eljárás milyen eszközöket és vegyszereket igényel, hogy otthon nem kivitelezhető,  vagy van rá alternetíva (most nem a gyorsbarnító csodaszerekre gondolok ), ami otthon is elvégethető?
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1062 Dátum: 2016. December 29. - 21:10:22 »

Erre gondoltam



Igazából nem, a helyes megfogalmazás az az, hogy lehet úgy is csinálni, az eredeti módszer, az egyben az egyik legrégebbi is, és szerintem a mai napig a legjobb, ez a rozsda barnítási eljárás, de ez a legmunkaigényesebb is mind közül, illetve komoly szaktudás is kell hozzá.
A hideg és a melegbarnítás, az egy olcsóbb, egyszerűbb, gyorsabb alternatíva, a fent említett eljárás helyettesítésére.

Rozsda barnítás.



Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1063 Dátum: 2016. December 30. - 00:26:16 »

Üdv.

Egyébként ez a barnítási eljárás milyen eszközöket és vegyszereket igényel, hogy otthon nem kivitelezhető,  vagy van rá alternetíva (most nem a gyorsbarnító csodaszerekre gondolok ), ami otthon is elvégethető?

Pont az általad is említett gyorsbarnítás az alternatíva  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1064 Dátum: 2016. December 30. - 09:09:50 »

Pont az általad is említett gyorsbarnítás az alternatíva  Emelem

Kis felületekre esetleg.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: