Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646422 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7575 Dátum: 2018. December 26. - 18:23:36 »

No, akkor leírom oszt lehet köpködni(a szálkát)...
1. hiba. Ősszel jelentős mennyiségű csukára tettem szert egy halász partnerünk jóvoltából. A szebbjét kifiléztem, a csontokat, fejeket pedig külön lefagyasztottam. Most előszedtem a legnagyobb csomagot és belefőztem a halászlébe. Nem kellett volna. A csukának van egy jellegzetes íze ami nem baj de amúgy csak a helyet foglalja a bográcsban. Ezt megjártam már máskor is amikor túl sok csukafejjel főztem, csak megfeledkeztem róla. Ha rövid lével főzöd a csukát, tehát pörköltnek, nagy íze van de hosszú lére eresztve nem az igazi.
2. hiba. Elkurvultam egy kicsit halászlé ügyileg. Én alapból bajai lét főzök, minden egyszerre a bográcsba oszt jónapot. Ehhez persze jó hal kell, a bolti ponty szeletei félóra forralás után íztelen, plöttyedt valamik lesznek. Megoldás, ha egy kicsit több fejjel teszem fel a lét és húsz perc után kiszedek néhányat majd a helyükre teszem a szeleteket és a harmincadik percben leveszem a tűzről a bográcsot. Namost a családom csak a lét szereti, cimborám, akiknek évek óta én főzöm a halászlét, válogatós majom és csak harcsaszelettel, esetleg pontyfilével eszi. Neki a kész bajai lé egy részét át szoktam merni a kisbográcsba aztán belefőzöm a harcsát. A hiba az, hogy figyelembe veszek ilyen igényeket Ördög
Szóval annyi halfejem, csontom, kárászom volt, hogy úgy döntöttem, főzök belőlük egy szokásos bajai halászlét, aztán a levét szétosztom és kinek-kinek azt főzök bele, amit kíván. Nekünk belsőséget és pontyfilét, havernak harcsát. Ennek örömére nem irdaltam be a kárászokat viszont a lét egy kicsit tovább forraltam mert a sok csuka miatt nem akart íze lenni. Eredmény: szétfőttek a kárászok és tele lett a lé apró szálkával. Más ember sűríti a halászlét, én meg szűrtem mint a bajnok, hogy a kisgyerekeknek is merjünk belőle adni.
A halászlét mindig kedvel főzöm, szeretem csinálni. Most annyira tele volt a tököm vele, hogy legszívesebben kiborítottam volna a fenébe az egészet.
Öcsémék nemrég jöttek látogatóba, befalt egy tállal és közölte, hogy az elmúlt évek legjobb halászléje. Pesti gyerek, nem ért hozzá... Ördög
Pontosan erről van szó!
Túl régóta csinálod már.
Benned van egy íz és egy állag.
Amikor az nem jön elsőre, csinálhatsz már bármit, nem fogsz ízt érezni és olyannak tartod mint a lekvár.
Függetlenül attól hogy az elmúlt évek legjobb kajáját főzted.
 Főz
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7576 Dátum: 2018. December 26. - 18:31:23 »

Öcsémék nemrég jöttek látogatóba, befalt egy tállal és közölte, hogy az elmúlt évek legjobb halászléje. Pesti gyerek, nem ért hozzá... Ördög
23-án közöltem a családdal, hogy idén nem lesz halászlé, mert nincs halunk Stoel
Ilyen se volt még, idén rekord mennyiségű napot horgásztam (negatívban Rííí) a tavaszi-nyári pár halat persze akkor felfaltuk, ősszel már nem jutottam vízhez.
Úgy néztek rám, mint ha azt mondtam volna, hogy idén nem lesz karácsonyfa, vagy valami hasonló szõrnyűséget Ördög
Feleség azonnal elkezdett szervezkedni (persze nem kihagyva annak emlegetését, hogy szép kis HE elnök az ilyen... ) és az egyik süteményes
kundsaftja fel is ajánlott egy rétimajori pár betes fagyasztott pontyot.
Nem akartam elfogadni, mert horgászbüszkeség is van a világon, de ezt, látva a lehetséges következményeket, hamar elvetettem Ördög
Mikor elhoztam a halat, nézegettem, hogy ez így magában igen sovány alapanyag, 24-én viszont már sehol nem kaptam mellé még egy hasonlót.
Kínomban benéztem a spárba, és vettem egy zacskó pontypatkót, "Balaton menti vízből", állt a zacskóján.
Itthon belenézve nem lettem sokkal vidámabb.
Sápadt volt, mint a halott f@sza, gyöszös kis kilós pontyocskákból való....és nettóban kb. fél kiló.
De a családi igény felülírja az ember ízlési igényszintjét, így nekiláttam.
Mivel nálunk a lé a fontos, az meg 1,5 kg halból nem sok lesz, így olyan borzalmakra vetemedtem, amiket leírni is szégyenlek Stoel
Eleg az hozzá, hogy 4 db halászlékocka is belekerült a bográcsba...a többit le sem írom Nyihi
Erre az én kedves kis családom vidáman bekanalazta bajai tésztával az egészet, majd közölték, hogy ugyan kiestem a gyakorlatból, mert idén 2x
főztem halat, még tavasszal, de azért nagyon jó volt ez, nem értik  mit hisztiztem a hal miatt.... Fej a falba Fej a falba Fej a falba
Most azon gondolkodom, hogy lecserélem őket valami normális családra Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #7577 Dátum: 2018. December 26. - 18:47:44 »


Amikor az nem jön elsőre, csinálhatsz már bármit, nem fogsz ízt érezni és olyannak tartod mint a lekvár.

Az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy ebédre rettenetesen bezabáltam sült kacsából, kacsamájból, utána egy émelygős rosszullét kerülgetett, így nehéz jó kedvel főzni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #7578 Dátum: 2018. December 26. - 19:12:05 »



 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7579 Dátum: 2018. December 26. - 19:32:06 »

Ez sem a reklám helye, de néhány barátom már próbálta a forrást, gyors is, és jó is volt a rendelt termék:

http://minosegihus.hu/
Jó árak tényleg!
Háznál veszem a marhahúst. Viszonylag gyakran vágnak borjút.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7580 Dátum: 2018. December 26. - 21:26:28 »

Egyetemista koromban fogtunk pár angolnát a Fertőn de javarészt a halászoktól vettem. Amikor beindult a szezon, megjelent az olasz hűtőkamion a parton és ott dekkoltak amíg bőven jött a hal. De ők csak egy bizonyos méretig vették át, az igazán nagyok nem kellettek nekik, így azokat bagóért meg tudtuk venni a halászoktól. Aztán hol pörkölt, hol rántott, hol parázson sült angolna lett belőle. Rántva mondjuk nem volt valami jó, ezek az óriások túl zsírosak voltak.
Egyszer kiszökött egy pecázott példány a szatyorból és elbújt a kölcsönlada csomagtartójában. Számolgattuk, hogy mintha kevesebb lenne de aztán túltettük magunkat a dolgon. Aztán jött egy meleg, nyáreleji hétvége... Ördög
Alfonz volt a nagymestere az angolnának a Fertőn.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7581 Dátum: 2019. Január 01. - 22:48:57 »

Nem kell mindig hus... Ördög....meg lehet unni...(egy nehany orara.. Kacsint

...spenot tukortojassal is elmegy hebe-hoba....Mosolyog


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #7582 Dátum: 2019. Február 07. - 05:39:10 »

Máj, ahogy mi szeretjük

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7583 Dátum: 2019. Február 07. - 07:20:04 »

Na és a recipé?
Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #7584 Dátum: 2019. Február 07. - 08:22:45 »

Na és a recipé?
Kacsint
Úgy kezdődik, hogy "Menj el libát lopni..."
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #7585 Dátum: 2019. Február 07. - 11:52:54 »

Úgy kezdődik, hogy "Menj el libát lopni..."

Úgy folytatódik, hogy lehetőleg "legyen molett".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #7586 Dátum: 2019. Február 07. - 12:19:03 »

Úgy folytatódik, hogy lehetőleg "legyen molett".

...s úgy végződött, hogy ezek meg mind megették és nehezen jött álom a szemükre...
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9917



« Új üzenet #7587 Dátum: 2019. Március 07. - 16:55:07 »

Biztos jó lehet...

https://akreativsef.blog.hu/2019/03/06/sous-vide_kisokos
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #7588 Dátum: 2019. Március 07. - 16:59:28 »

Ez egy nagyképű majom...
Nem véletlenül nem lehet kommentelni a hülyeségeit, elege lett belőle, hogy állandóan beégetik. Nagyon felszínes tudása van, a sekélyes mondanivalóját ötvözi a divatos szleng kifejezéseivel miközben sorra véti a tartalmi hibákat. De minden "trendi" meg a "textúrákról" szól, kár az időt vesztegetni rá.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9917



« Új üzenet #7589 Dátum: 2019. Március 07. - 17:55:20 »

Ez egy nagyképű majom...
Nem véletlenül nem lehet kommentelni a hülyeségeit, elege lett belőle, hogy állandóan beégetik. Nagyon felszínes tudása van, a sekélyes mondanivalóját ötvözi a divatos szleng kifejezéseivel miközben sorra véti a tartalmi hibákat. De minden "trendi" meg a "textúrákról" szól, kár az időt vesztegetni rá.


Igazad van.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: