Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376666 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1755 Dátum: 2015. Június 17. - 12:41:27 »

Szervusztok!

Kedves Galoscsabus, a belövéssel kapcsolatos információkat, nem az előadó úrtól szedtem fel, már próbáltam utánajárni a dolognak, úgyhogy köszönöm szépen, hogy jelezted a céltávcső belövés fontosságát, gondoltam, ezt nem kell külön leírnom. Jelezném azt is, hogy az információt beveszi (vagy inkább már rég bevette) a fejem, mint írtam is, tisztában vagyok vele, hogy fegyver és fegyver között is eltérés van, írhattam volna azt is, hogy cső és cső között is, de gondoltam, ennyiből is érthető leszek, nyilván még tanulnom kell a fórumos nyelvet. Szeretném jelezni, hogy nem sértődtem meg, s nem érzem, hogy érzelmektől túláradó vészsirámot fogalmaztam volna meg, de bizonyosan elfogult vagyok önmagammal szemben.  Mosolyog Köszönöm a Lapua ajánlását, hadd kérdezzem meg, hogy milyen márkájú, típusú fegyverrel vadászol, csak pusztán kíváncsiságból?.

Kedves Oconor, köszönöm szépen az ajánlást, azt nem tudom, hogy most van-e több fajta szerelési hossz, azt viszont olvastam, hogy néhány éve megjelent a hosszabban szerelt változat ami azt eredményezte, hogy nem minden fegyvert lehetett vele használni, s elvileg csak a hosszabb verzió kapható manapság, de erre nem vennék mérget. Vettem egy dobozzal, ez a változat belement.

Kedves Huszlavika, köszi!  Emelem

Kedves Voldi, sajnos az ismeretségi körömet leginkább a lakhelyemen található vadászok teszik ki, akik között valamiért egyáltalán nem jellemző a kaliber, 6,5*55; 7*64; 30-06 és 6,3*62, egy srácnak van 8*57-es, vele beszéltem és sallert használ, de azt meg én is vettem.  Így csak 20-asával tudom megvenni a lőszert, ami egy használt kispuska árát érheti el 5-6 fajta lőszer 1-1 dobozzal való megvásárlásakor.  Mosolyog

Kedves Ruger, köszönöm, igyekszem a lényeget kiolvasni és a hosszú üzenetem úgy érzem több eredményt ért el, mint az első, mert a válaszok minőségéből kezdő vadász létem ellenére nem tájékozatlan zöldfülűként lettem kezelve a ma reggeli reakciókban. Tiszteletben tartom, hogy a legtöbb itt lévőnek betelt már egy fegyvertartásija, de én is ismerek olyan régi motorost, akinek most is 10 puskája van és abból 2-őt használ és a fegyverek felével meg nem is lőtt, de ezt csak úgy mondtam.
Úgy gondolom, hogy a fegyver minőségén és műszaki állapotán felül, mind a lőszer, mind a lőtudás igen fontos, a kettő csak együtt működik és ezen elven kívánom majd az éles vadászatot is elkezdeni, nem szeretnék azért kimenni, hogy az első disznó gyomorlövéssel szaladjon el. Mint írtam, még szoknom kell a puskát, de a kezemben lévő kevés (nagy golyós) lövés ellenére viszonylag korrektül megy a lövés, ami nem jelenti azt, hogy már nem kell gyakorolni mennem.

 
A fegyvert egy vadászboltban vettem, így nem volt lehetőségem találkozni az előző tulajjal és kifaggatni, lőtérre vinni kipróbálni. A boltos állítása szerint egy bérvadász bácsié volt, akinek idén annyi pénze sem volt, hogy kiváltsa a vadászjegyet és az elmúlt 2-3 évben már terepre sem ment ki, amit vagy elhiszek vagy nem. (Rozsda nem volt a csőben, de olajt rég látott, mondhatni porzott…)
Sem jelentősebb mechanikai, sem jelentősebb esztétika hiba nincs rajta, a többit majd a fegyvermester, megnézi, megméri, leellenőrzi, esetleg kijavítja. A hátsó irányzék létrás és távcső szempontjából kényelmetlenül hátul, útban van, ezért (és a zászlós biztosítás miatt) kell hozzá magas szerelék. A szerelék valami maszek, elég masszívnak tűnik, de kisipari gyártmány.
A távcsőről nem igazán éri meg sokat mondani, egy régi Bushnell 3-9*40-es, nem éjszakai vadászatra való, a képe nappal és szürkületben még szép, majd később veszek rá egy éjszaka is használható világítópontos céltávcsövet.
Sztálingrádot vélhetően nem járhatta meg a fegyver, mert ha jól tudom a Voere Kuftseinben 1965-ben nyitotta meg kapuit , ellenben a Voere honlapján lévő katalógusokban ezt a modellt nem találtam meg, hogy mettől meddig gyártották, így gondolkodom azon, hogy írok a Voerének, hátha az osztrák precízió miatt, legalább a sorozatszámból tudnak mondani egy „tól-ig” intervallumot.
A fegyvert mutattam egy másik boltosnak, aki azt mondta, hogy véleménye szerint ez a cső, hadi változat, aminek sokat ki kell bírni tisztességes gondozás mellett, remélhetőleg a bácsi is a gazdája és nem csak a tulajdonosa volt!

A kaliber mellett azért döntöttem, mert sokat olvasgattam, rengetegen dicsérték, hogy hazai viszonyok között kiválóan használható, lassabb a lövedék jó ölőerővel, szimpatikus volt azért is, mert fontosnak tartom a hagyománytiszteletet is és európai kalibert szerettem volna, illetve fegyverből is használtat, azért, hogy egy korábban gyártott fegyvert megőrizhessek a jövőnek, mert úgy gondolom, hogy egy használatra alkalmas régi fegyvert rendbe rakni, rendben tartani és azzal vadászni, nagyobb dolog, mint bemenni a boltba és venni egy zsír új puskát, na ennyit az érzelmekről…  

http://oi62.tinypic.com/11io7pj.jpg



Ott volt akód, amit a fórum megjelenítéshez ajánl a tinypic.

Üdv.: P.p.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 17. - 13:13:46 írta Voldi » Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1756 Dátum: 2015. Június 17. - 12:43:21 »

A 6,3*62 természetesen 9,3*62 akart lenni, csak tükröződött a 9-es.  Nevet
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1757 Dátum: 2015. Június 17. - 12:47:24 »

Nagy fax ez a Csaba !

Sakoban viszont van 8x57 de azzal meg mostanában baj van !     Rííí
Akkor nincs mese, kell venni egy 308-ast Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1758 Dátum: 2015. Június 17. - 13:15:25 »

Kedves Voldi, sajnos az ismeretségi körömet leginkább a lakhelyemen található vadászok teszik ki, akik között valamiért egyáltalán nem jellemző a kaliber, 6,5*55; 7*64; 30-06 és 6,3*62, egy srácnak van 8*57-es, vele beszéltem és sallert használ, de azt meg én is vettem.  Így csak 20-asával tudom megvenni a lőszert, ami egy használt kispuska árát érheti el 5-6 fajta lőszer 1-1 dobozzal való megvásárlásakor.  Mosolyog

Merre laksz?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1759 Dátum: 2015. Június 17. - 13:16:37 »

Gödöllői dombság és pesten dolgozom.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1760 Dátum: 2015. Június 17. - 13:42:29 »

Akkor nincs mese, kell venni egy 308-ast Ördög


Na, ezt mertem volna borítékolni !    Ördög     Nincs véletlenül neked egy eladó ?      Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1761 Dátum: 2015. Június 17. - 14:05:50 »

Pocok !

Szerintem jó fegyvert vettél !  Én nem sokat szaroznék - kimennék a lőtérre ahol lehet satuból lőni és a S&B lőszerekkel lőnék egy hármas lőképet 50 méterre . A találat helyével nem foglalkoznék csak hogy a táblában legyen. Ha jó a lőkép akkor a cső biztosan jó és a távcső is vélhetőleg jó . Ha a lőkép nem ott van ahova céloztál akkor még egyszer célozd meg azt a pontot ahova a lőkép ellenőrzés miatt céloztál és rögzítsd a fegyvert. A céltávcső irányzójelét az állító tornyokkal vidd a lőkép közepe alá 1,5 centivel . Ha nem jó a lőkép vedd le a távcsövet mert vélhetőleg azzal van a baj és nyílt irányzékkel az előzőek szerint lőj lőképet . Ha tapasztalatlanvagy vagy nem bízol a lőtudásodban kérd meg egy társadat.  Egy általam ismert 8x57 fan igencsak jó lőszernek tartja e kaliberben a S&B -t.           Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1762 Dátum: 2015. Június 17. - 16:00:36 »

Szervusztok Tisztelt Vadásztársak!

Első puskának vásároltam egy "Voere Kufstein Austria Cal. 8x57 JS STL2" felirattal rendelkező fegyvert (lépcsős csövű, létrás hátsó irányzékú kivitel).
Érdeklődni szeretnék, hogy ezzel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata, hogy mely lőszert szereti a cső, melyiket szórja szépen?
Két embertől tudtam kérdezni, akinek volt ilyen fegyvere, mindketten Norma Vulcant használtak, de különösebb szóráskép ellenőrzés nélkül, gondoltam bedobom ide a kérdést, hátha?!

Üdv.: P.p. 
   

Üdv!
 Ez a puska gyakorlatilag egy hadi Mauser k98 ! Amit Voere gyárban   (úgymond) vadásziasítottak ,hogy a csöve eredeti e vagy már ott kicserélték, azt a beütőkből meg lehet mondani ( talán) ! A Lothar - Walther  csőgyár már gyártott akkor is (és a mai napig gyárt) ezzel a csőkontúrral csövet)   

 Egy ismerősömnek ugyanez a puskája van , (a kaliber is)! Az övé a S&B lőszert abszolút  nem szereti ,    végig próbáltuk már az összes lőszertipus
 vele ,  a legjobb  szórásképet(ket) , a Norma Alaska, Sako HH , Geco SP , és a PPU SP adta !   
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1763 Dátum: 2015. Június 17. - 17:04:24 »

 

Üdv!
 Ez a puska gyakorlatilag egy hadi Mauser k98 ! Amit Voere gyárban   (úgymond) vadásziasítottak ,hogy a csöve eredeti e vagy már ott kicserélték, azt a beütőkből meg lehet mondani ( talán) ! A Lothar - Walther  csőgyár már gyártott akkor is (és a mai napig gyárt) ezzel a csőkontúrral csövet)  

 Egy ismerősömnek ugyanez a puskája van , (a kaliber is)! Az övé a S&B lőszert abszolút  nem szereti ,    végig próbáltuk már az összes lőszertipus
 vele ,  a legjobb  szórásképet(ket) , a Norma Alaska, Sako HH , Geco SP , és a PPU SP adta !  

 Azért lássuk be, hogy elèg kicsi az esèly arra, hogy hadi kontúros, első és hátsó hadi irányzèkos csővel vadásziasítsanak egy puskát. Persze minden előferdülhet, de azèrt kicsi a valószínűsége...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 17. - 17:17:07 írta Voldi » Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1764 Dátum: 2015. Június 17. - 17:34:49 »

Kedves Stefi, saller SPCE van, azt is elviszem a fegyvermesterhez, majd ő kipróbálgatja, ez a munkája, kb 5-10.000 Ft-ot kér a belövésért, ezen már nem fogok spórolni. Mosolyog

Kedves Bull, köszönöm szépen a választ, nagyságrendileg ilyen válaszért jöttem ide, mint amit írtál a lőszerek tekintetében, még akkor is, ha cső és cső között különbség van. Beszéltem ma a fegyvermesterrel, ő is mondta, hogy Gecoból inkább Teilmantel kéne, mint Plus. A PPU-ból azért vettem Gromot, mert a vadászboltos mondta, hogy több kaliber esetében beszállítási problémák voltak az elmúlt fél évben, de csak az SP-ből, a Grom az stabilan volt végig. 5 db Grom maradt, az egy szóráskép nézéshez pont elég, lehet egy doboz SP-ra beruházok, az kb 7.600 Ft.   Mosolyog
A Sakot valamiért nem mozgat meg, illetve a Geco SP-ból kb 10.500 Ft egy doboz, a Norma ezzel szemben, már 16 körül ballag. Norma Alaskát átgondolom még, mivel nem tudok pár db-ot szerezni sehol.

A beütést illetően, holnap tudom megnézni milyen jelzések vannak, de az LDW beütés az több esetben visszatérő jelzés volt, erre tisztán emlékszem.

Üdv.: P.p.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1765 Dátum: 2015. Június 17. - 19:41:43 »

Szia Pocok !

Szervusztok Tisztelt Vadásztársak!

Első puskának vásároltam egy "Voere Kufstein Austria Cal. 8x57 JS STL2" felirattal rendelkező fegyvert (lépcsős csövű, létrás hátsó irányzékú kivitel).
Érdeklődni szeretnék, hogy ezzel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata, hogy mely lőszert szereti a cső, melyiket szórja szépen?
Két embertől tudtam kérdezni, akinek volt ilyen fegyvere, mindketten Norma Vulcant használtak, de különösebb szóráskép ellenőrzés nélkül, gondoltam bedobom ide a kérdést, hátha?!

Üdv.: P.p. 

A kérdés piros része miatt bátorkodtam írni azt a kis szösszenetet . Minden esetre ha úgy gondolod , hogy már sokat tudsz akkor ne tegyél fel amatör kérdést . A kérdésed narancsos színü része pedig szvsz. pontosan az a bizonyos pirosposztó a fórumon . Na de mindegy nekem csak a második tartási tellik be -igaz ahoz még kellene vennem két fegyvert- , de most csak kettő van - egy golós meg egy fecskendő - , de én még mindíg amondó vagyok ,hogy olvass, olvass .....és menj ki a lőtérre -többféle lőszerrel- mert nincs tuti válasz . Modhatom a tutit is NORMA NP -csak azt nem tudom , hogy 8x57-ben gyártják-e- . Táncol


Csabikém !

Akkor nincs mese, kell venni egy 308-ast Ördög

Már az első billnetyű leütésnél tudtam , hogy kifog bújni a szög a zsákból csak Pista megelőzött -hiába nyugdíjjas van ideje a gép előtt ücsörögni Ördög Ördög Ördög-! Röhög Röhög Wave Wave

Üdv én

 

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1766 Dátum: 2015. Június 17. - 19:45:29 »

 Azért lássuk be, hogy elèg kicsi az esèly arra, hogy hadi kontúros, első és hátsó hadi irányzèkos csővel vadásziasítsanak egy puskát. Persze minden előferdülhet, de azèrt kicsi a valószínűsége...

 
 Szia Attila!
Miért?   Különösebb hozzányúlás nélkül ,egy tus és elsütőszerkezet  cserével, megváltoztatták a katonai jellegét ( meg valószínüleg kicsiszolták a hadi átvevőbélyegzőket !   Nincs az a katonai jellege mint egy eredeti k98-nak ,   vadászibb (polgáribb) lett!    

Ez Szerintem vadásziasítás.  

anno a  jugók  is így  csinálták , asszem az a Kragujevaci Mauser , de csakis a 8x57-es volt a lépcsős csővel ,és eredeti irányzékokkal
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1767 Dátum: 2015. Június 17. - 21:55:00 »

 
 Szia Attila!
Miért?   Különösebb hozzányúlás nélkül ,egy tus és elsütőszerkezet  cserével, megváltoztatták a katonai jellegét ( meg valószínüleg kicsiszolták a hadi átvevőbélyegzőket !   Nincs az a katonai jellege mint egy eredeti k98-nak ,   vadászibb (polgáribb) lett!    

Ez Szerintem vadásziasítás.  

anno a  jugók  is így  csinálták , asszem az a Kragujevaci Mauser , de csakis a 8x57-es volt a lépcsős csővel ,és eredeti irányzékokkal

Ebben persze igazad van, én csak arra próbáltam reflektálni, hogy a cső megjárhatta-e a második Nagy Világégést.......
Végül is tök mindegy... arra viszont nagy tétekben fogadtam volna anno, hogy az 1901-ben gyártott Gusztim csöve felvette bármelyik modern tucat vadászpuska csövével a versenyt, pedig a rézplakettje szerint csak középkategóriás volt.
Én nehezen lőttem vele jót, még lőtéren sem, mert nem bírtam megszokni a 96-os qúúúrrva hosszú sütését, de ha sikerült alfába lassítani a vegetatív szervrendszeremet, akkor bizony iszonyatos szűket lőtt a 140-es Speer-rel. Igen
Ha nem a háború vége felé csinálták, akkor bizony a Mauser sem volt éppen egy lapostányér, és szerintem tökéletes, vadászatra megfelelő lő képet tud produkálni, persze a neki megfelelő skulóval...
Szerintem Pocok mester is megtalálja a puskának megfelelő patront, aztán már csak a népmeséket kell majdan legyártani, hogy milyen elkerülhetetlen, teljesen váratlan és persze kizárólag mások által okozott szubjektív tényezők miatt történt az, hogy.......... és innen majd Pocokmester fantáziája szab csak határt a sztoriknak... Kacsint Vigyorog

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1768 Dátum: 2015. Június 17. - 22:01:24 »

Káros dolog ez a fogyasztói társadalom és az internet.
Amikor csak egy-két féle lőszert lehetett kapni, és csak a haveroktól lehetett érdeklődni, nem voltak ezek a problémák.
Pocok!
Neked ez a lőszer választás ekkora problémát jelent, mekkorát okozott a puska kiválasztása?
Megjegyzem (ne sértődj meg) én kezdő puskának soha nem vettem volna meg ezt a típust, haladónak meg pláne nem.
Ez kb. olyan mind viharos óceánba úszni tanulni
A lényeg az hogy az ember a dolgaihoz találjon ideológiát, te megtaláltad.
"hogy az első disznó gyomorlövéssel szaladjon el"
Pedig elfog, lehet hogy nem az első, a második vagy a harmadik.
Ott fog előtted állni egy élőlény, remeg a kezed, vérnyomásod, pulzusod 200, nem a puskád szórásképe lesz a domináns.
Az is lehet hogy nyugodt fogsz maradni, de akkor nem is lesz belőled soha VADÁSZ!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1769 Dátum: 2015. Június 17. - 22:07:23 »

...........
Ott fog előtted állni egy élőlény, remeg a kezed, vérnyomásod, pulzusod 200, nem a puskád szórásképe lesz a domináns.
Az is lehet hogy nyugodt fogsz maradni, de akkor nem is lesz belőled soha VADÁSZ!

B@ssza meg a jegesmedve, ennek minden betűje pontosan így igaz......... Meghajol
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: