Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 272627 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 19:26:59 »

  Na a hétvégén kimentünk kipróbálni a sportingot. Elsőre nagyon tetszett, de amikor élesbe szólt a nóta mindent elbénáztam. Szégyellem leírni, de egy doboz patronból (nekem ismeretlen 24 grammos ukrán Rio (ja mert Kárpátalján rontom a levegőt ólommal) 3 azaz három találat. Ki volt az a hülye aki a célzósín közepére is rakott egy legyet? Mire minden együtt volt a korong már le is esett a pálya végén. Totális elkeseredésemben elővettem a széthullás határán álló öreg Izs27-em meg a 36 grammos RC-ket és visszatért az életkedvem. 25-ből 18 találat az ABT rendszerü trapp pályán. Marad az "öreg harcos! Ja és az instruktor szerint a sportinggal folyamatosan alá lőttem.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 02:04:04 »

  Na a hétvégén kimentünk kipróbálni a sportingot. Elsőre nagyon tetszett, de amikor élesbe szólt a nóta mindent elbénáztam. Szégyellem leírni, de egy doboz patronból (nekem ismeretlen 24 grammos ukrán Rio (ja mert Kárpátalján rontom a levegőt ólommal) 3 azaz három találat. Ki volt az a hülye aki a célzósín közepére is rakott egy legyet? Mire minden együtt volt a korong már le is esett a pálya végén. Totális elkeseredésemben elővettem a széthullás határán álló öreg Izs27-em meg a 36 grammos RC-ket és visszatért az életkedvem. 25-ből 18 találat az ABT rendszerü trapp pályán. Marad az "öreg harcos! Ja és az instruktor szerint a sportinggal folyamatosan alá lőttem.
Nézesd meg a tust mert az nem jó ha alá lősz, becsukott szemmel ha felveszed a puskát és nem oda néz ahova te nézel akkor nem jó a tus. Sörétesnél ez az első szempont hogy a tus is oda "nézzen" ahova te nézel!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 11:38:24 »

Nézesd meg a tust mert az nem jó ha alá lősz, becsukott szemmel ha felveszed a puskát és nem oda néz ahova te nézel akkor nem jó a tus. Sörétesnél ez az első szempont hogy a tus is oda "nézzen" ahova te nézel!

Bocsájtsd meg nekem nagyuram...

A tanács helyes, de.., azzal az utolsó mondattal van egy pici baj...

"Sörétesnél ez az első szempont, hogy a CSŐ is oda "nézzen" ahova te nézel."

..Így ,érthetőbb, fogyaszthatóbb, a fiatalság számára..  ..szerintem..  Wave




Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 00:18:10 »

Bocsájtsd meg nekem nagyuram...

A tanács helyes, de.., azzal az utolsó mondattal van egy pici baj...

"Sörétesnél ez az első szempont, hogy a CSŐ is oda "nézzen" ahova te nézel."

..Így ,érthetőbb, fogyaszthatóbb, a fiatalság számára..  ..szerintem..  Wave


Ha a tankönyv - vagy az ősi indián bölcsesség - szerint veszed fel a puskát, tehát a nyele van innen, a plé' meg amonnan, akkor még mi tudna előrefele nézni a csövön kívül?  Vállat von

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 08:41:12 »

Nagysas! Emelem
Nem előre, hanem "oda"! Az előre az kevés. Vigyorog

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 09:36:16 »

Ha a tankönyv - vagy az ősi indián bölcsesség - szerint veszed fel a puskát, tehát a nyele van innen, a plé' meg amonnan, akkor még mi tudna előrefele nézni a csövön kívül?  Vállat von



Ha fordítva veszi fel akkor sincs baj, legfeljebb szélesen fog vigyorogni lövés után, mint az egyszeri székely! "Mindig az a vagánkodás!"  Vigyorog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 17:53:28 »

Ha a tankönyv - vagy az ősi indián bölcsesség - szerint veszed fel a puskát, tehát a nyele van innen, a plé' meg amonnan, akkor még mi tudna előrefele nézni a csövön kívül?  Vállat von


Amennyiben megpróbálok logikusan gondolkodni.
Hogy vajon, mi nézhet még előre, azon a csövön kívül.....,  Hááát.., a TUSA!   ..DE, annak is, csak az egyik vége.

..Mert a másik ugye, az hátrafelé néz.  Angyal ..  Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 16:10:43 »

       Mielőtt az urak pisztolypárbajt vívnak az OK Corallnál elárulom, hogy az említett dolgokkal (többé-kevésbé) tisztába vagyok. Sőt mi több arra is rájöttem, hogy több mint valószínű az agytalp dőlésszöge volt a ludas. Tudjátok, ha az ember egyszer megszokja a khm... nem igazán testre szabott tust, akkor egy holland-holland sem fog a szája íze szerint feküdni a kezében. Különben meg a bénázásom okát egy orosz ajkú barátom aranyosan úgy minősíttette, hogy a "rossz táncosnak a - hogy mondjam szalonképesen a férfi hímivarszervet-, na szóval AZ is zavar a bécsi keringőnél." Szerinte fogadjam meg Lenin elvtárs örökbecsű és kissé módosított bölcsességét mely szerint "gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, stb......", ami annál inkább fontos mert szűk egy hónap múlva megyei trapplövő bajnokság.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 07:53:18 »

Sziasztok

Első fegyveremhez gyüjtök infót. Mint oly' sok esetben nekem is az IZS 27-es lett a befutó. Ezt rendszeresen használom lőtéren és bizony láttam érdekes dolgokat drága puska vs Orosz IZS viszonylatban. (Az orosz javára  Ördög )
A lényeg: használtban gondolkodtam, de a feleségem azt mondta, hogy inkább szedjük össze a pénzt vadiúj masinára. Szétnéztem és azt találtam, hogy létezik 1-2-billentyűs és cserecsokkos is. Az, hogy 1 vagy 2-billentyűs az ahogy olvasgatom inkább szubjektív dolog, de vajon érdemes-e cserecsokkos csővel venni? Az én maglátásomnak egyelőre semmi alapja nem lehetne, mert vizsgázni csak 2 hét múlva fogok és a lőtéren kiválóan megfelelt a fixcsokkos puska is.

Mivel nem lesz pénzem másik sörétesre is, úgy gondolom a cserecsokkos változattal járok jobban, mert akkor jó lesz vadászni és sport-lőni is.


Köszönöm.



Üdv;
Dani
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 08:12:24 »

Sziasztok
Mivel nem lesz pénzem másik sörétesre is, úgy gondolom a cserecsokkos változattal járok jobban, mert akkor jó lesz vadászni és sport-lőni is.Köszönöm.
Üdv;
Dani
Jól gondolod! És még én azt tanácsolom hogy ha többet használod majd vadászatra akkor dupla puskát vegyél.
A bock az sport csőelrendezés, nem vadászias SZERINTEM!
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 08:41:45 »

Jól gondolod! És még én azt tanácsolom hogy ha többet használod majd vadászatra akkor dupla puskát vegyél.
A bock az sport csőelrendezés, nem vadászias SZERINTEM!
 Emelem

Teljesen egyetértek veled. A vadászatra duplapuska dukál, de mivel nálam inkább a heti rendszerességgel végzett korong-lövészet lesz túlsúlyban, egyelőre bock lesz belőle. Arra gondoltam, hogy duplát veszek használtat, csak vadászni. Az nem olyan őrült nagy összeg, de kicsit azért várni kell még erre is. Mosolyog


Üdv;
Dani
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 09:09:00 »

Sziasztok

Első fegyveremhez gyüjtök infót. Mint oly' sok esetben nekem is az IZS 27-es lett a befutó. Ezt rendszeresen használom lőtéren és bizony láttam érdekes dolgokat drága puska vs Orosz IZS viszonylatban. (Az orosz javára  Ördög )
A lényeg: használtban gondolkodtam, de a feleségem azt mondta, hogy inkább szedjük össze a pénzt vadiúj masinára. Szétnéztem és azt találtam, hogy létezik 1-2-billentyűs és cserecsokkos is. Az, hogy 1 vagy 2-billentyűs az ahogy olvasgatom inkább szubjektív dolog, de vajon érdemes-e cserecsokkos csővel venni? Az én maglátásomnak egyelőre semmi alapja nem lehetne, mert vizsgázni csak 2 hét múlva fogok és a lőtéren kiválóan megfelelt a fixcsokkos puska is.

Mivel nem lesz pénzem másik sörétesre is, úgy gondolom a cserecsokkos változattal járok jobban, mert akkor jó lesz vadászni és sport-lőni is.

Köszönöm.

Üdv;
Dani

Drága puska olcsó puska, nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot,  Mosolyog ha nem jó az agyazása a használójának, igazából tök mindegy, akkor az lehet több ezer eurós Perazzi is, akkor se fog jól lőni vele, meg hát a drága puska nem helyettesíti a gyakorlást sem.
Mert a felhasználóban több a hiba, mint a puskában, ha az agyazás megfelelő, a többi nem a puskán múlik.
Tapasztalataim alapján, a csere choke-nak szerintem egyáltalán nincs akkora jelentősége, legalább is, nem akkora mint amekkorát sokan tulajdonítanak neki, lehet tekergetni, meg variálni, aztán meg ráfogni,  Vigyorog hogy a másik ckoke-al eltaláltam volna, stb.
Aranyos dolgok ezek, meg el lehet velük h*lyéskedni, de nem szabad egy pillanatra se komolyan venni.
Amit nem találtál el, azt a másik choke-al sem találtad volna el, hogy neked melyik tetszik, ez inkább ízlés dolga, hogy csere choke-osat, bock vagy dupla puskát veszel, az a magánügyed, mindenki azt vesz ami neki tetszik, ha neked a bock tetszik, akkor vegyél bockot, szerintem nem fognak vele kinézni sehonnan.
Én is duplával vadászom amúgy, és már voltam jó pár vadászaton, ahol én képviseltem egyedül, a dupla puskás kisebbséget.  Ördög 
Sőt, nem is emlékszem egy olyanra se, ahol az utóbbiak lettek volna többségben.  Mosolyog

Üdv: Norbert Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 09:46:36 »

Én mindenáron duplapuskát akartam,de  végül bockom lett, mert ezek között találtam megfelelő tusahosszt. (Átagyaztatni meg olyanra amilyenre szeretném,most nincs elég pénzem:ez volt a végső érv a bock mellett.) Megnyugtatnám a feleségedet,nagyon jó állapotú Izseket lehet kapni a használtak között is, ha tétel nektek (kinek nem?) 60-70 ezer forint akkor érdemes azt megfogni szerintem. 70 ezerre tartott kb. 10 alkalommal használt puska volt a kezemben,ha nem lett volna magánszemély szekrényében,nem mondtam volna meg róla ,hogy nem a gyárból frissen érkezett...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 10:26:58 »

Én mindenáron duplapuskát akartam,de  végül bockom lett, mert ezek között találtam megfelelő tusahosszt. (Átagyaztatni meg olyanra amilyenre szeretném,most nincs elég pénzem:ez volt a végső érv a bock mellett.) Megnyugtatnám a feleségedet,nagyon jó állapotú Izseket lehet kapni a használtak között is, ha tétel nektek (kinek nem?) 60-70 ezer forint akkor érdemes azt megfogni szerintem. 70 ezerre tartott kb. 10 alkalommal használt puska volt a kezemben,ha nem lett volna magánszemély szekrényében,nem mondtam volna meg róla ,hogy nem a gyárból frissen érkezett...

Tudom, hogy vannak jó állapotú használtak között is. A fő gond, hogy mindössze idén tavasz óta járok lőni és semmi tapasztalatom abban, hogy meglássam melyik puska éri meg használtam. Pár dolgot ki tudok szűrni (pl hogy kotyog-e a cső) de ez szerintem édeskevés, hogy ne nyúljak mellé. Ezért bíznék az újban, de nem ragaszkodom hozzá. Van még pár hónap addig, hogy valóban vásárolhassak, addig annyit infót gyűjtök, amennyit tudok.

Juteszembe: pl IZS-ek közt lehet különböző tusahosszú puskákat kapni, vagy csak az agytalp magasságával lehet "játszani"?

Norbert:
Ezért is kérdezek annyit, mert ahogy látom a lőtéren is mást-mást használnak. Egyik erre esküszik, a másik arra. Még sincs szignifikáns különbség a találatok arányában. A szanaszét-lőtt lőtéri IZS-zsel is jól szoktam lőni. 16-18 találat / 25 patron. Kezdésnek azt hiszem ez nem mondható rossznak, annak ellenére, hogy a puska kézrő-kézre szokott járni.  Mosolyog Benne van már az a bizonyos "többtízezer" lövés. Szerintem.  Kacsint


Köszi mindenkinek az eddigi segítséget.  Wave
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 12:20:25 »

Tudom, hogy vannak jó állapotú használtak között is. A fő gond, hogy mindössze idén tavasz óta járok lőni és semmi tapasztalatom abban, hogy meglássam melyik puska éri meg használtam. Pár dolgot ki tudok szűrni (pl hogy kotyog-e a cső) de ez szerintem édeskevés, hogy ne nyúljak mellé. Ezért bíznék az újban, de nem ragaszkodom hozzá. Van még pár hónap addig, hogy valóban vásárolhassak, addig annyit infót gyűjtök, amennyit tudok.

Juteszembe: pl IZS-ek közt lehet különböző tusahosszú puskákat kapni, vagy csak az agytalp magasságával lehet "játszani"?

Norbert:
Ezért is kérdezek annyit, mert ahogy látom a lőtéren is mást-mást használnak. Egyik erre esküszik, a másik arra. Még sincs szignifikáns különbség a találatok arányában. A szanaszét-lőtt lőtéri IZS-zsel is jól szoktam lőni. 16-18 találat / 25 patron. Kezdésnek azt hiszem ez nem mondható rossznak, annak ellenére, hogy a puska kézrő-kézre szokott járni.  Mosolyog Benne van már az a bizonyos "többtízezer" lövés. Szerintem.  Kacsint


Köszi mindenkinek az eddigi segítséget.  Wave

Ha használt fegyvert veszel, a lényeg, hogy a fém részek rendben legyenek, és hogy ne legyen repedt, törött, vagy ez után javított, a tusa.
A hossza az nem lényeges, azt meg lehet hosszabbíttatni, gumi agytalppal, vagy fával is ki lehet pótoltatni, ha az tetszik.
Itt egy kép az egyik (volt)puskámról.
Ez fával lett megtoldatva, szerintem ez így nem csúnya, és pár ezresből megvolt!  Mosolyog



Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: