Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 376645 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1440 Dátum: 2014. Január 01. - 19:12:15 »

A 6.5x57-es simán mélyen betolható a 30-06 töltényűrjébe ,rövid maggal a 8 mm is lehetséges..(a 6.5-es most próbáltam)

Sőt, egy figyelmetlen vendég úgy lőtt ki egy szarrá használt, rozsdatemető 7x64-es ZKK-ból egy 30-06-os, 9.7 grammos Sako lőszert, mint a huzat.
Szegény Poldi acél meg azt is kibírta.
Faszikámat nem hatotta meg az ügy... Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1441 Dátum: 2014. Január 01. - 21:46:51 »

Sőt, egy figyelmetlen vendég úgy lőtt ki egy szarrá használt, rozsdatemető 7x64-es ZKK-ból egy 30-06-os, 9.7 grammos Sako lőszert, mint a huzat.
Szegény Poldi acél meg azt is kibírta.
Faszikámat nem hatotta meg az ügy... Fejvakarás
A TE irásodból (szádból),nem kételkedem,de ha ez összejött meghajlok a ZKK előtt...... Meghajol Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1442 Dátum: 2014. Január 01. - 22:17:13 »

A TE irásodból (szádból),nem kételkedem,de ha ez összejött meghajlok a ZKK előtt...... Meghajol Emelem
Őszintén szólva, ha nem magam látom, nem igen hiszem el.

Eleve baromság volt, hogy (mint kiderült) a dobozban vegyesen hozta a lőszereket Meglepődött mivel mindkét kaliberhez volt puskája.
A részemről az volt a nagy hiba, hogy amikor erőlködve zárta le a kart, akkor nem avatkoztam közbe.
Többszöri próbálkozásra tudta csak rácsukni a zárdugattyút, de ezt a puska ordenáré elhanyagolt állapotának tudtam be.
Mint mindig, mögötte álltam a lövéskor, de a torkolati detonáció így is érezhetően nagyobb volt és a vendég panaszkodott is, hogy nagyon nagyot rúgott a puska.
A zárdugattyút ketten feszegettük fel, majd elkerekedett szemmel néztem a kifordult hüvelyt, ami nyakban enyhén megrepedt és meg is nyúlott.....aztán mikor megnéztem a talpán a feliratot, mindent megértettem.
Szegény cső, mekkorát sóhajthatott mikor kikormolta a nagyobb űrméretű kugli..... Nyihi

Tudomásom szerint a mai napig használja a fegyvert, pedig ennek már bő 15 éve és azóta sem hiszem, hogy sűrűbben takarította volna a mordályt....
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1443 Dátum: 2014. Január 01. - 22:43:47 »

A történet igen régi, de valahogy a mai napig megmaradt az emlékezetemben.
Fiatal vadász voltam és egy vendégvadászat során mesélte az egyik helyi vadásztárs:
"Annak idején" elég sok ZH vegyes csövű volt abban a társaságban(is), 12/70-7x57R kaliberben.
A golyós töltény ellátás olyan volt, amilyen és az egyik ilyen puska tulajdonosa nem tudott venni 7x57 R-es muníciót, mert éppen hiánycikk volt a boltokban.
Kapott kölcsönbe az egyik vadásztársától 7x57-es töltényt, de az nem peremes volt.
-Jó a', mer' egyfurma! 
-Legfelleb maj' piszkádd ki a hüvelyt bicskáva' OOO
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1444 Dátum: 2014. Január 01. - 22:46:15 »

Őszintén szólva, ha nem magam látom, nem igen hiszem el.

Eleve baromság volt, hogy (mint kiderült) a dobozban vegyesen hozta a lőszereket Meglepődött mivel mindkét kaliberhez volt puskája.
A részemről az volt a nagy hiba, hogy amikor erőlködve zárta le a kart, akkor nem avatkoztam közbe.
Többszöri próbálkozásra tudta csak rácsukni a zárdugattyút, de ezt a puska ordenáré elhanyagolt állapotának tudtam be.
Mint mindig, mögötte álltam a lövéskor, de a torkolati detonáció így is érezhetően nagyobb volt és a vendég panaszkodott is, hogy nagyon nagyot rúgott a puska.
A zárdugattyút ketten feszegettük fel, majd elkerekedett szemmel néztem a kifordult hüvelyt, ami nyakban enyhén megrepedt és meg is nyúlott.....aztán mikor megnéztem a talpán a feliratot, mindent megértettem.
Szegény cső, mekkorát sóhajthatott mikor kikormolta a nagyobb űrméretű kugli..... Nyihi

Tudomásom szerint a mai napig használja a fegyvert, pedig ennek már bő 15 éve és azóta sem hiszem, hogy sűrűbben takarította volna a mordályt....
 Wave
Azt a fegyvert mutogatni kellene és takarítatlanul néhány év múlva a 9 mm-eseket is simán kiadja  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1445 Dátum: 2014. Január 01. - 22:50:06 »

Azt a fegyvert mutogatni kellene és takarítatlanul néhány év múlva a 9 mm-eseket is simán kiadja  Ördög
Ne adj ötleteket vazze!
Még véletlenül az a marha is olvassa a fórumot!!!!!!
 Ördög Vigyorog OOO
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1446 Dátum: 2014. Január 01. - 23:03:04 »

Ne adj ötleteket vazze!
Még véletlenül az a marha is olvassa a fórumot!!!!!!
 Ördög Vigyorog OOO
 Wave
Angyal Wave
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1447 Dátum: 2014. Január 02. - 08:20:41 »

"Ráadásul, mint mindenhol a világon – Amerikában talán különösen – sok az önhitt, de minden lényeges tudást nélkülözö „vadász”. Nos, néhányan ezek közül, akik .30-06-os Modell 95-ösökkel rendelkeztek, olcsó 8×57JS katonai töltényekhez jutva, úgy döntöttek, hogy majd azokkal fognak vadat ejteni!

Sajnos egészen addig minden jól ment amíg meg nem érintették a ravaszt. Vagyis nyugodtan betárazták, csöre töltötték a kengyelkulcsos golyóst, aztán amikor az ütöszeg elérte a csappantyút, a csö belsö átméröjénél jóval vastagabb lövedék megrekedt az átmeneti kúpnál és a puska felrobbant."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Állati jó sztori, ha eltekintünk attól a ténytől, hogy 8x57 IS haditöltényt nem lehet 30-06 Sprg. töltényűrbe betölteni.Mosolyog A két vh. közti olcsó 8x57 JS töltény amerikában szintén sánta. Nem vittek haza a GI Joe-k eleget ehhez...


A fenti hsz.-d  szerint.., megkérdőjelezted Kovács László szavahihetőségét..

Javaslom.., olvasgasd gyakrabban a Fórumot.., mert látom, van még mit tanulnod..  Okos ..   Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1448 Dátum: 2014. Január 02. - 08:53:48 »


A fenti hsz.-d  szerint.., megkérdőjelezted Kovács László szavahihetőségét..

Javaslom.., olvasgasd gyakrabban a Fórumot.., mert látom, van még mit tanulnod..  Okos ..   Wave
Szerintem radom1 képben van. Igen
Attól, hogy nem ismered, még tudhat valamit.



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1449 Dátum: 2014. Január 02. - 11:52:09 »


A fenti hsz.-d  szerint.., megkérdőjelezted Kovács László szavahihetőségét..

Javaslom.., olvasgasd gyakrabban a Fórumot.., mert látom, van még mit tanulnod..  Okos ..   Wave

Radom1-nek inkább tanítani kellene.... (Legalábbis én szeretnék tanulni tőle)
Visszaolvasnád az immár 10 éves vadászfórumozást ( különböző felületeken) tudnád miért.
KL meg írt már ettől nagyobb finoman fogalmazva " furaságokat" is. Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1450 Dátum: 2014. Január 02. - 11:55:20 »

Radom1-nek inkább tanítani kellene....
Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1451 Dátum: 2014. Január 02. - 12:37:59 »

Radom1-nek inkább tanítani kellene.... (Legalábbis én szeretnék tanulni tőle)
Visszaolvasnád az immár 10 éves vadászfórumozást ( különböző felületeken) tudnád miért.
KL meg írt már ettől nagyobb finoman fogalmazva " furaságokat" is. Ördög Ördög

..jójóóó..        Hiszek, Nektek!  Emelem

De!, ..akkor meg, tanuljon meg úgy fogalmazni.., hogy ne szaggattassa szét velem az istrángot..  Angyal ..  Ördög ..   Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1452 Dátum: 2014. Január 02. - 12:46:59 »

Qrva nagy divat lett itt, hogy az "újak", mindenféle ismeretség (esetleg visszaolvasás Stoel ) és személyes találkozás híján eldöntenek emberekről dolgokat.
A személyes találkozások aztán mást mutathatnának...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1453 Dátum: 2014. Január 02. - 13:01:05 »

..jójóóó..        Hiszek, Nektek!  Emelem

De!, ..akkor meg, tanuljon meg úgy fogalmazni.., hogy ne szaggattassa szét velem az istrángot..  Angyal ..  Ördög ..   Emelem

Nem hinném, hogy az lenne a megoldás ha mindenki leírná Neked az önéletrajzát mielőtt egy topikba ír.
Próbáljunk meg egy kicsit jobban hinni és persze bízni fórumtársaink hozzáértésében.
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1454 Dátum: 2014. Január 02. - 13:49:31 »

Radom1-nek inkább tanítani kellene.... (Legalábbis én szeretnék tanulni tőle)
Visszaolvasnád az immár 10 éves vadászfórumozást ( különböző felületeken) tudnád miért.
KL meg írt már ettől nagyobb finoman fogalmazva " furaságokat" is. Ördög Ördög

 Igen

"KL meg írt már ettől nagyobb finoman fogalmazva " furaságokat" is. Ördög Ördög"

Ezzel pedig az a helyzet,hogy ha valaki önmagát avanzsálja "szakíróvá",az nem teljesen egészséges.
Mert hogy ott ténfergett a 70' es években a Wesselényi utcai műhely olajos munkapadjai között egy dolog.Ténfergett ott más is.Az is egy dolog hogy jókor, jó időben érzett rá valamire ami jól lett kommunikálva s innét már csak ontani kellett a fordításokat.1990-ben a Venatus magazinban jelent meg első átfogóbb cikke egy Browning A bolt eső puskáról.Azóta számos "MŰ" fémjelzi szakírói munkásságát,amelyet nem le becsülve szimplán csak ó általa közzé tett olvasnányos érdekességnek említenék, mert nem az ő szellemi munkája.Kissé bele van zavarodva a történetbe mint Korda a pókerbe, anyi különbséggel hogy azért ott van saját háttértár itt pedig mások osztják a tudást.Az hogy a norma teszt vadásza?Figyelemreméltó.Bárkiből lehet az ha sokat sürög forog kellően tuti helyeken.Végtére is aki mer az nyer. Angyal Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: