Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227879 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Július 21. - 14:00:59 »

Nagyon föl kell hangosítani, és valami rikoltozásféle hang. Vagy inkább egy asztmás köhögésre emlékeztet  Vigyorog

Ilyet már én is hallottam, de nem tudom, mi lehet.  Vállat von
Szervusz!
En par eve mar talalkoztam ilyen hanggal a Borzsonyben az esti les alkalmaval. Akkor nem egy ilyen hang volt a kozelben, hanem tobb. Amikor ejfel korul lejottem a lesrol, akkor az egyik kozeli fan lattam egy nosteny vadmacskat. A vadmacska nyugodtan turte a lampat, igy 4-5 meterrol jol meg tudtam nezni. Ugy lattam, hogy elles utan van, es tobb kolke is lehet, mert nagyon logott a hasa es ki volt szivva tobb csecse.
En arra gyanakszom, hogy ez a kis vadmacska hangja lehet, amikor felelmeben az anyjat hivja. (De az is lehet, hogy tevedek.) A hang akkor kezdodott, amikor egy kicsit mocorogtam a lesen es az a valami rajott, hogy nincs egyedul a magasban. Egy bo fel orara ra megint hasonlo hang jott a fak kozul es megint akkor amikor megmozdultam a lesen.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Július 21. - 14:15:21 »

Szervusz!
En par eve mar talalkoztam ilyen hanggal a Borzsonyben az esti les alkalmaval. Akkor nem egy ilyen hang volt a kozelben, hanem tobb. Amikor ejfel korul lejottem a lesrol, akkor az egyik kozeli fan lattam egy nosteny vadmacskat. A vadmacska nyugodtan turte a lampat, igy 4-5 meterrol jol meg tudtam nezni. Ugy lattam, hogy elles utan van, es tobb kolke is lehet, mert nagyon logott a hasa es ki volt szivva tobb csecse.
En arra gyanakszom, hogy ez a kis vadmacska hangja lehet, amikor felelmeben az anyjat hivja. (De az is lehet, hogy tevedek.) A hang akkor kezdodott, amikor egy kicsit mocorogtam a lesen es az a valami rajott, hogy nincs egyedul a magasban. Egy bo fel orara ra megint hasonlo hang jott a fak kozul es megint akkor amikor megmozdultam a lesen.

Bár nem tudom megnyitni innen a cégtől, de a nyestek-nyusztok is produkálnak iszonyú hangokat. Főleg ilyenkor a kölykök, no meg az öregek is, most van a pacsmagolás java.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Július 21. - 14:20:38 »

Szerintetek mi adja ki ezt a furcsa hangot?

Szerintem valamilyen madár fiókája lehet. Mi költ ilyenkor?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Július 21. - 15:06:00 »

Bár nem tudom megnyitni innen a cégtől, de a nyestek-nyusztok is produkálnak iszonyú hangokat. Főleg ilyenkor a kölykök, no meg az öregek is, most van a pacsmagolás java.

Szervusz!

Ez is lehet! Szerintem inkabb emlos, mint madar adja ezt a hangot, de nem tudom, hogy milyen leny.

Az biztos, hogy valamilyen hivo hang volt, mert legalabb 4-5 percig tartott minden alkalommal es aznap este 2-3 ilyen "hivas" volt a lombok kozul. Minden alkalommal ugyanarrol a helyrol hallottam a hangokat. A tavolsag nem volt nagy, talan 6-8 meterre volt a lestol, de a suru novenyzet miatt nem lehetett semmit latni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Július 21. - 16:44:42 »

Julius elejen a Borzsonyben vadasztam. Az egyik este vaddisznora ultem ki az erdo szelere. Vaddisznot sajnos nem lattam csak par ozet es szarvast, de sotetedes utan a les magassagaval egy vonalban valami elkezdett banatos hangokat adni. Lasd a kovetkezo videok, amiben a hang az erdekes. A video egyebkent a Sony kameram infra uzemmodjaban keszult.

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/Borzsony.wmv

Szerintetek mi adja ki ezt a furcsa hangot?

Hogy mi adja ezt a furcsa hangot,azt én sem tudom. De nagyon ismerős, rendszerint én a földről szoktam hallani, a kísérő zajokból ítélve semmi képen  nem tollas.
Szőrmés,négylábú kistestü szerintem. (Nem vagyunk sokkal közelebb a megoldáshoz)

Naplózva

hunter55
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Július 21. - 18:15:37 »

Mogyorós-,vagy erdei pele.Azok nyomják így a lombkorona-szintből ilyenkor...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:07:38 »

Üdv!
Tegnap éjfélkor fényképezte a Lányom, fent korzóznak a padláson! Nem akarom bántani őket, de nyugtassatok meg, hogy nem rágják le a szarufákat!

Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:15:46 »

Én azért szeptemberben odapiszkálnék neki.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:24:49 »

Nálunk nincs haszonállat, sem termény, amiben kárt tenne! A tetőt féltem!:)
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:33:07 »

Nálunk nincs haszonállat, sem termény, amiben kárt tenne! A tetőt féltem!:)

Nyugi, fát nem eszik!
Csak kábeleket szokott a kocsiban! Nyihi

Amúgy a nyest nem számít ritka ragadozónak.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:37:37 »

Nyugi, fát nem eszik!
Csak kábeleket szokott a kocsiban! Nyihi

Amúgy a nyest nem számít ritka ragadozónak.

Akkor jó! Mosolyog  Nálunk ők vannak egyedül, tehát ritka! Mosolyog Fogságban felnevelhető a kölyök?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:42:30 »

Akkor jó! Mosolyog  Nálunk ők vannak egyedül, tehát ritka! Mosolyog Fogságban felnevelhető a kölyök?

Ez egy jó kérdés!
Mindenesetre még nem hallottam, hogy valaki szelíd nyestet tartott volna.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:47:30 »

Szerintem biztosan felnevelhető. Ha a görényből indulunk ki... Fejvakarás Bár a fene tudja  Vállat von
Felénk is ritka. Illetve a faluban van egy pár helyen. Én még soha nem találkoztam nyesttel. Sem faluban, sem kint a területen. Pedig egy nyestkoponya is szerepel álmaim trófeaszobájában.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:54:13 »

Mikor ellik, és mennyi ideig neveli a nőstény a kölyköket, tudjátok?  Nem akarom fölöslegesen zavarni őket, de egy kölyköt "elrabolnék" és felnevelném!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 23:26:31 »

Áprilisban ellik általában 3 kölyköt. 8-10 hetes korban történik a kölykök elválasztása, és 4 hónapos korukra szinte teljesen kifejlődnek.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: