Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 157245 alkalommal)
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #345 Dátum: 2013. December 03. - 14:45:27 »

Apróvadhajtáson milyen aláöltözetet használtok,ha használtok? (A pamutban csak megfázok,mert izzadok mint a dög.)
Pár év hegymászás és pár ezer lefutott kilóméter után nekem a SubZero cuccok jöttek be igazán.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #346 Dátum: 2013. December 04. - 01:59:30 »

Kösz mindenkinek,de annyit még kérnék,hogy aki nem írt márkanevet,az írja már meg az anyagösszetételt...(Ja meg,ha valaki használ merinói gyapjút,vagy gyapjú-műszál kombót,arról a véleményeket... Stoel)

En hasznalok merinoi gyapju alap reteg cuccokat  " Smartwool" a neve, kituno cucc. Nem szur, puha mondhatom barsonyos. Nem izzadsz es nem budosodik konnyen az izzadsagtol mint a tobbi un. hi-tech termal alsok....mint pl Under Armour.
A North Face, Mountain Hardware, Helly Hansen "microfleece"  cuccai is nagyon jok, azt kombinalom az emlitett gyapju alsokkal. A pamutot keruld, errefele van egy szolas  "cotton kills" ("a pamut ol")

http://www.backcountry.com/smartwool-mens-underwear-baselayers
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #347 Dátum: 2013. December 04. - 07:24:48 »

A pamutot keruld, errefele van egy szolas  "cotton kills" ("a pamut ol")

Ez kifejtenéd bővebben?  Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #348 Dátum: 2013. December 04. - 07:49:26 »

Ez kifejtenéd bővebben?  Emelem
Én azért inkább a mérget javaslom... Nyihi Vagy vonat elé ugrást mint alternativa... Stoel
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #349 Dátum: 2013. December 04. - 07:54:58 »

Ez kifejtenéd bővebben?  Emelem

Lehet, hogy nem teljesen pontos:  megizzadsz, azt el kell vezetni a testfelületről, a pamut nem teszi.  Extrém hidegben tovább hűti a tested, akár kihűlésig. A mikroszálas, és finom gyapjú aláöltözők azt biztosítják, hogy a testfelületed száraz marad, mert elvezetik az izzadtságot. Ezért aláöltözőnek kerülni kell a pamut holmikat.

Én így tudom.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #350 Dátum: 2013. December 04. - 08:14:28 »

Világos, mint a Kőbányai!  Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #351 Dátum: 2013. December 04. - 08:54:49 »

Lehet, hogy nem teljesen pontos:  megizzadsz, azt el kell vezetni a testfelületről, a pamut nem teszi.  Extrém hidegben tovább hűti a tested, akár kihűlésig. A mikroszálas, és finom gyapjú aláöltözők azt biztosítják, hogy a testfelületed száraz marad, mert elvezetik az izzadtságot. Ezért aláöltözőnek kerülni kell a pamut holmikat.

Én így tudom.

 Emelem


Ugy van ahogy Voldi  irta.  A kanadai es az alaszkai vadaszvezetok a klienseket kulon megkerik, hogy ne vigyenek a vadaszatokra oda fel pamut ruhanemut. Itt min. 10 napos vadaszatikrol van szo extrem terepen ahol az ido is ugyanolyan szelsoseges, neha tobb napon at esik a hideg eso, havazhat konnyen Szeptemberbe es ejszaka rutinosan lehetnek minusz fokok. A pamut nagyon szivja a nedvesseget, nagyon nehezen szarad, huti meg jobban a testet nedvesen, es gyakran nedves mert sokat kell gyalogolni es izzadsz olyankor foleg hegyre fol es le.  Ha pl.egy javoszarvas taborba vagy es egy kis satorba laksz napokon at, es a pamut cuccaid vizesek lesznek sosem fogod tudni kiszaritani, ha allandoan esik az eso, vagyha beleesel vizbe, ami nem ritka errefele megfagyhatsz bennuk ha messzire vagy a civilizaciotol es nincs valto ruhad vagyha csak messzire is vagy a tabortol.  Es ilyen tortent, es a pamut cuccok nagyon elosegitettek a balszerencset. Jo minosegu polar anyagok,  nagyon nepszeru a gyapju ami vizesen is tartja a meleget, es hamar szaradnak vagy a hitech anyagok a nyerok ilyen kondiciokba. Magyarorszagra biztos nem lenyeges es nem mulhat az eleted a nem minosegi felszerelesen, oltozeken, de ilyen helyeken igen.

"Cotton kills"

http://blog.havalon.com/how-to-stay-warm-in-the-late-season/
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #352 Dátum: 2013. December 04. - 08:56:12 »

Világos, mint a Kőbányai!  Wave
Maradjunk a Borsodinál... Kacsint
Köszönöm a jótanácsokat! Ben:a merinói és a műszálas kombinációt hogyan oldod meg?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #353 Dátum: 2013. December 04. - 09:01:07 »

a merinói és a műszálas kombinációt hogyan oldod meg?

Legalul a merinoi es raja meg a microfleece, ami vastagabb kicsivel.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #354 Dátum: 2013. December 04. - 09:07:41 »

Itt is megmagyarazza, hogy miert is "ol a pamut" vagyis miert keruljuk hasznalatukat extrem helyeken.

http://sectionhiker.com/why-does-cotton-kill/

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #355 Dátum: 2013. December 04. - 10:04:35 »

Maradjunk a Borsodinál... Kacsint
Köszönöm a jótanácsokat! Ben:a merinói és a műszálas kombinációt hogyan oldod meg?

Maradj, én maradok a Bitburgernél.  Ördög
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #356 Dátum: 2013. December 04. - 15:45:26 »

Sziasztok!
Milyen leszsákot tudnátok ajánlani 20.000 Ft-ig? Valaki használ közűletek Grizzly lesnadrágot?
Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #357 Dátum: 2013. December 04. - 19:46:58 »

Sziasztok!
Milyen leszsákot tudnátok ajánlani 20.000 Ft-ig? Valaki használ közűletek Grizzly lesnadrágot?
Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem

Az eladóba feltettem egyet, a Grizzly zsák másolata. Ha nem ragaszkodsz az újhoz (egyszer használtam összesen)...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #358 Dátum: 2013. December 05. - 18:58:42 »

Apróvadhajtáson milyen aláöltözetet használtok,ha használtok? (A pamutban csak megfázok,mert izzadok mint a dög.)

-5 c alatt hosszú zoknit veszek a bricsesz alá és így nincs ki a lábamból 10 cm.
Felül meg egy vékony pulóver, vagy hosszú ujjú póló az ing alá. Meg extrém esetben összehúzom a mellényt. Nyihi
Apróvadhajtáson ez elég, úgyis sétál az emberfia.
Azt hiszem mondjuk, nem én vagyok az etalon...  Ördög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #359 Dátum: 2013. December 05. - 20:00:56 »

Apróvadhajtáson milyen aláöltözetet használtok,ha használtok? (A pamutban csak megfázok,mert izzadok mint a dög.)

Én is.

A Deca-ban nagyon jó aláöltöző cuccokat lehet venni, ami tökéletesen elvezeti az izzadtságot. Talán Wed'ze márkanéven? A fölé egy vékonyabb polár, meg a mellény. Csak extrém hidegben kell még egy polár, de akkor már ha sokat mész nagyon meleg lesz.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: