Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 230108 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1020 Dátum: 2014. Január 26. - 19:13:42 »

Sziasztok! Gondoltam, megosztom veletek az örömömet és megmutatom az első Őz sutámat. Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1021 Dátum: 2014. Január 26. - 19:22:32 »

Sziasztok! Gondoltam, megosztom veletek az örömömet és megmutatom az első Őz sutámat. Mosolyog

Gratulálok!  Igen
 Kövesse sok zsákmány vadászias tisztességben és barátságban!
Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1022 Dátum: 2014. Január 26. - 19:38:32 »

Gratulálok!  Igen
 Kövesse sok zsákmány vadászias tisztességben és barátságban!
Horrido
Köszönöm!  Emelem Mosolyog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1023 Dátum: 2014. Január 26. - 19:48:07 »

Sziasztok! Gondoltam, megosztom veletek az örömömet és megmutatom az első Őz sutámat. Mosolyog

Üdv HunterDave!     Emelem  Igen

Egy picit azért, savanyú a szőlő..
A fotózás idejére.., illett volna levenni azt a sapkát.   Emelem


Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1024 Dátum: 2014. Január 26. - 20:29:24 »

Persze, aztán meg jön a homloküreg... Ördög Stoel
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1025 Dátum: 2014. Január 26. - 20:35:44 »

Üdv HunterDave!     Emelem  Igen

Egy picit azért, savanyú a szőlő..
A fotózás idejére.., illett volna levenni azt a sapkát.   Emelem

Van fegyverszíj vagy nincs?  Ördög

HunterDave! Gratulálok!!!!!!
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1026 Dátum: 2014. Január 26. - 22:00:35 »

Köszönöm mindenkinek! Hát.....a sapkát elfelejtettem levenni. Szomorú
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1027 Dátum: 2014. Január 27. - 11:53:47 »

Szervusz HunterDave! Emelem

Gratulálok, és kívánom legyen még nagyon sok ilyen vadászélményben részed! Igen Kézfogás

(Valóban nem csesztetésnek írom:  Nekem erről a képről valahogy az "ellenség" fölötti "győztes" jön le, a csípőre tett kézről és a puskára támaszkodásról! Nagy örömöt olvasok ki a szemeidből, ami természetes, s talán ezért sem figyeltetek a felvételre. Nézz itt szét a fórumon, láthatsz sok szép fényképet a terítékről, elejtésről.  Ezeket a képeket leginkább nem a közönségnek, hanem magunknak készítjük, és ha majd 30-40 év múlva elővesszük, akkor is jobb ránézni egy a vad iránti tiszteletet sugárzó képre. Biztos vagyok benne a többi már nagyobb odafigyeléssel készül  Kacsint Kacsint )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1028 Dátum: 2014. Január 27. - 13:05:43 »

Szervusz HunterDave! Emelem

Gratulálok, és kívánom legyen még nagyon sok ilyen vadászélményben részed! Igen Kézfogás

(Valóban nem csesztetésnek írom:  Nekem erről a képről valahogy az "ellenség" fölötti "győztes" jön le, a csípőre tett kézről és a puskára támaszkodásról! Nagy örömöt olvasok ki a szemeidből, ami természetes, s talán ezért sem figyeltetek a felvételre. Nézz itt szét a fórumon, láthatsz sok szép fényképet a terítékről, elejtésről.  Ezeket a képeket leginkább nem a közönségnek, hanem magunknak készítjük, és ha majd 30-40 év múlva elővesszük, akkor is jobb ránézni egy a vad iránti tiszteletet sugárzó képre. Biztos vagyok benne a többi már nagyobb odafigyeléssel készül  Kacsint Kacsint )

    Attila!   Emelem

Pont ezek a gondolatok futottak át a fotót jobban szemügyre véve.., az olivettimen.  Igen ..

Csak még.., nem tudok  ilyen szépen fogalmazni.  :Mosolyog ..  Vigyorog ..   Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1029 Dátum: 2014. Január 27. - 13:52:11 »

 

Csak még.., nem tudok  ilyen szépen fogalmazni.  :Mosolyog ..  Vigyorog ..   Emelem

Ne legyél túlságosan szigorú önmagadhoz!
Pl. a "savanyú a szőlő" az egy teljesen korrekt, nyelvtanilag is helyesen megfogalmazott mondás!
Mondjuk, egyáltalán nem ebbe a szövegkörnyezetbe, de teljesen helyes! Igen
Ne csüggedj, legközelebb biztos sikerül idevágót is találni! Kacsint Okos  Vigyorog Vigyorog
 Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1030 Dátum: 2014. Január 27. - 17:12:44 »

Ne legyél túlságosan szigorú önmagadhoz!  Pl. a "savanyú a szőlő" . . .
Ne csüggedj, legközelebb biztos sikerül idevágót is találni! Kacsint Okos  Vigyorog Vigyorog
 Wave

"Csak olyasmi hiányozhat egy embernek, amire még emlékszik."   / Jodi Lynn Picoult /
Pl. utolsó falat , töretek , a "győztes" póz mellőzése , gyászszalag a bal karon , gyászmise , lélekharang , körmenet , annak az első sutának , amit a céltávcsöves puskájával legyőzött a Dave gyerek , aki - ráadásul - , még Hunter is . . . !!!  Röhög      Vagy mi ?!   Nyihi
 


Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1031 Dátum: 2014. Január 27. - 17:39:25 »

"Csak olyasmi hiányozhat egy embernek, amire még emlékszik."   / Jodi Lynn Picoult /
Pl. utolsó falat , töretek , a "győztes" póz mellőzése , gyászszalag a bal karon , gyászmise , lélekharang , körmenet , annak az első sutának , amit a céltávcsöves puskájával legyőzött a Dave gyerek , aki - ráadásul - , még Hunter is . . . !!!  Röhög      Vagy mi ?!   Nyihi
 



Igen Igen Igen Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1032 Dátum: 2014. Január 27. - 18:24:33 »

"Csak olyasmi hiányozhat egy embernek, amire még emlékszik."   / Jodi Lynn Picoult /
Pl. utolsó falat , töretek , a "győztes" póz mellőzése , gyászszalag a bal karon , gyászmise , lélekharang , körmenet , annak az első sutának , amit a céltávcsöves puskájával legyőzött a Dave gyerek , aki - ráadásul - , még Hunter is . . . !!!  Röhög      Vagy mi ?!   Nyihi
 

Szerintem Karcsi, egyiket sem találtad el!
Figyelembe véve a szövegkörnyezetet:..... "Egy picit azért, savanyú a szőlő.. A fotózás idejére.., illett volna levenni azt a sapkát." én mindenképpen vagy a szőlőre, vagy a sapkára szavazok.
Mivel szőlő nincs a képen, Aesopus óta tudjuk, hogy kb. ez a mondás mit is jelent, szerintem az irigység tárgya a sapka lehet. Azt már fel sem merem tételezni, hogy egy ilyen rutinos öreg rókánál akár a puska, akár a pompásan blatton lőtt őzsuta válthat ki "savanyú a szőlő" érzést, viszont erősen sanszos még a .....puskaszíj!!! Megvan, csak az lehet!! Kitaláltam!!!  Táncol
 Emelem

Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1033 Dátum: 2014. Január 27. - 18:35:13 »

Senkit sem idézve az ügyben ,sz.v.sz.  kicsit túlzásba estetek ......
Ő valszeg egy kezdő vadász és nem rendelkezik azzal a 20-----  ++++++++++ év vadászati kultúrával a segítő út mutatás és a gúny közt van ÉLET.........
 Emelem
vadász75
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1034 Dátum: 2014. Január 27. - 18:53:48 »

Senkit sem idézve az ügyben ,sz.v.sz.  kicsit túlzásba estetek ......
Ő valszeg egy kezdő vadász és nem rendelkezik azzal a 20-----  ++++++++++ év vadászati kultúrával a segítő út mutatás és a gúny közt van ÉLET.........
 Emelem
vadász75
Igen  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: