Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98068 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #375 Dátum: 2015. Június 16. - 09:16:58 »

 Igen Minden tiszteletem a Tiéd!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #376 Dátum: 2015. Június 16. - 14:47:18 »

Szóval lett két mentett blöki, de ez úgyse számít, mert a faluban akkor is csak sintérnek tartanak.

Ne foglalkozz a szóbeszéddel!
A lelkiismereteden nem esett csorba, és adtál egy óriási esélyt a két kutyusnak!
Kell ennél több?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #377 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 08:34:00 »

Néhány hete,kora reggel az egyik lesemnél találkoztam két kutyával. Az egyik egy erdélyi kopó-lajka keverék (Valami eszméletlen jó hajtókutya lehet... Fejvakarás ) a másik egy zsemleszínű spicc-beütésű korcs,jellegzetesen hátára kunkorodó farokkal. Őzet hajtottak akkor is. Mivel puska nem volt nálam,csak a közéjük hajtással tudtam megmenteni a bambit. Két reggel lestem őket felfegyverkezve,de nem jöttek.Azt gondoltam egyszeri alkalom volt. Tegnap a kedvenc helyemen újra láttam őket. Az tűnt fel,hogy a kukorica táblák közötti tarló átellenes sarkán egy őz vágtat keresztül. Engem nem láthatott meg,így vártam az üldözőit. Kavarodás,törés hallatszott a tengeriből. Feltűnt a spicckorcs. Kb. 400 méterre tőlem,de sajnos nem jött tovább,visszament a tengeribe. Később egy gida ügetett görcsös mozgással felém. Sérülést nem láttam rajta,de el lehetett savasodva,mert nagyon "egybe" mozgott. A baloldali kukoricába érve, a második sornál eldőlt,megfeküdt. Ha a kutyák (?) eltűntek. Fél óra múlva jött elő a gida. Borzalmas fáradt lehetett,mert csak állt egy helyben sokáig. Figyelte a tarló sarkát. Vánszorogva ment a tarló közepén álló báláig s eldőlt újra. Ha a kutyák visszatértek volna,esélye sincs. Remélem az anyja is megmenekült,valószínűleg az után futhattak el a csahosok.
Tegnap este eldöntöttem,hogy innentől kezdve nincs kődobálva hazazavarás,nincs aranyos kutyázás,nincs kegyelem.
 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 09:15:46 »

Néhány hete,kora reggel az egyik lesemnél találkoztam két kutyával. Az egyik egy erdélyi kopó-lajka keverék (Valami eszméletlen jó hajtókutya lehet... Fejvakarás ) a másik egy zsemleszínű spicc-beütésű korcs,jellegzetesen hátára kunkorodó farokkal. Őzet hajtottak akkor is. Mivel puska nem volt nálam,csak a közéjük hajtással tudtam megmenteni a bambit. Két reggel lestem őket felfegyverkezve,de nem jöttek.Azt gondoltam egyszeri alkalom volt. Tegnap a kedvenc helyemen újra láttam őket. Az tűnt fel,hogy a kukorica táblák közötti tarló átellenes sarkán egy őz vágtat keresztül. Engem nem láthatott meg,így vártam az üldözőit. Kavarodás,törés hallatszott a tengeriből. Feltűnt a spicckorcs. Kb. 400 méterre tőlem,de sajnos nem jött tovább,visszament a tengeribe. Később egy gida ügetett görcsös mozgással felém. Sérülést nem láttam rajta,de el lehetett savasodva,mert nagyon "egybe" mozgott. A baloldali kukoricába érve, a második sornál eldőlt,megfeküdt. Ha a kutyák (?) eltűntek. Fél óra múlva jött elő a gida. Borzalmas fáradt lehetett,mert csak állt egy helyben sokáig. Figyelte a tarló sarkát. Vánszorogva ment a tarló közepén álló báláig s eldőlt újra. Ha a kutyák visszatértek volna,esélye sincs. Remélem az anyja is megmenekült,valószínűleg az után futhattak el a csahosok.
Tegnap este eldöntöttem,hogy innentől kezdve nincs kődobálva hazazavarás,nincs aranyos kutyázás,nincs kegyelem.
 Emelem

 Emelem
Kutyának, macskának a faluban a helye!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1672


Koma


« Új üzenet #379 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 09:53:37 »

Vagy 2 éve nyúl hajtásnál egy nagy táblát kersztező füves útnál raktuk le a nyulakat, hogy ne kelljen átvonszolni őket a teljes táblán.
Miután meghajtottuk a máésik felét is bezsúfolódtunk az uazba és mentünk felszedni úket és terítéket készíteni. Ahogy megyünk egyszer csak a sofőr fülke irányából hallottunk 2 lövést. Az ütő állt meg bennünk, hogy mi volt. Autó megál, kipattanunk, és vadász-sofőr kátomkodva mutat 2 kutya felé a nyulak mellett feküdve...

Amíg meghajtottuk a másik felét addig valahogy odakeveredtek és már kikezdetk vagy 3 nyulat. A sofőrt is váratlanul érte de annyira odavoltak a nyulaktól, hogy bevárták és lövéshez jutott.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #380 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 17:32:35 »

 Emelem

Üzekedésben ültem az egyik lesemen, ami egy tanyától kb 500m-re van. Szürkületben gondoltam megfújom a gidahangú sípot, hátha beszalad rá egy róka. De nem rudi érkezett, hanem 2 puli jellegű kutya rohant eszeveszettül a les alá. Mikor észrevettek az egyik beugrott a napraforgóba, a másik pedig komótos léptekkel elindult visszafelé. Erősen elgondolkodtam rajta hogy meglövöm, de nem tettem. A vadőr többször szólt már a tanyatulajdonosnak hogy zárja be a kutyákat, de az a füle botját sem mozdítja. Azt gondoltam ki, hogy amíg nem kerül pont az i-re, addig söréttel messziről fogom őket bombázni, hátha az elveszi a kedvüket az őzpecsenyétől. Változtathatnának már ezen a törvényen.   Fejvakarás Figyelmes olvasás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #381 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 19:01:52 »

Emelem

Üzekedésben ültem az egyik lesemen, ami egy tanyától kb 500m-re van. Szürkületben gondoltam megfújom a gidahangú sípot, hátha beszalad rá egy róka. De nem rudi érkezett, hanem 2 puli jellegű kutya rohant eszeveszettül a les alá. Mikor észrevettek az egyik beugrott a napraforgóba, a másik pedig komótos léptekkel elindult visszafelé. Erősen elgondolkodtam rajta hogy meglövöm, de nem tettem. A vadőr többször szólt már a tanyatulajdonosnak hogy zárja be a kutyákat, de az a füle botját sem mozdítja. Azt gondoltam ki, hogy amíg nem kerül pont az i-re, addig söréttel messziről fogom őket bombázni, hátha az elveszi a kedvüket az őzpecsenyétől. Változtathatnának már ezen a törvényen.   Fejvakarás Figyelmes olvasás

Szerintem ez a legrosszabb amit tehetsz!  A beírás alapján egyből feljelentenek.
Az asszonyt is azért verjük vizes lepedővel, hogy ne maradjon nyoma!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #382 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 19:26:57 »

Évente többször találkozom kutyával, macskával, mindig éppen akkor üldözik a vadat...  Figyelmes olvasás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #383 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 19:42:25 »

Évente többször találkozom kutyával, macskával, mindig éppen akkor üldözik a vadat...  Figyelmes olvasás

 Emelem

Értem én, de nem szeretem.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #384 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 20:46:03 »

Mint azt már anno megénekeltem volt,nekem  nyáron majdnem sikerült a gazdik lába elé "tempólőni" egy szép németjuhászt. Nehezítésképpen éppen kábelt fektettem a szedresben... Ördög
Azóta tudom,hogy a látszat néha csal,de a tegnap esti történések egyértelműek voltak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #385 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 20:59:54 »

Értem én, de nem szeretem.
 Emelem

Fogadjunk?
Ettèl már kínait?
Finom volt?
Na látod!  Nyihi

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #386 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 22:24:41 »

Fogadjunk?
Ettèl már kínait?
Finom volt?
Na látod!  Nyihi
- Az a mézes-szezámos az micsoda?
- Cííke
- És az a savanyú szószos?
- Kíídóó
- De azt nálunk tilos!
- Tilosz?.......akkóóó cííke.
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 11:11:35 »

- Az a mézes-szezámos az micsoda?
- Cííke
- És az a savanyú szószos?
- Kíídóó
- De azt nálunk tilos!
- Tilosz?.......akkóóó cííke.
 Ördög

Vagy "matka"!   Macs


 Ördög
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #388 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 17:31:21 »

Fogadjunk?
Ettèl már kínait?
Finom volt?
Na látod!  Nyihi

 Emelem

Kínait még soha nem ettem, de nálunk az egyik főút melletti fogadót azért zárták be, mert felszolgáltak 2 kuvaszt. Még nagyon gyerek voltam akkor szerencsére.  Vigyorog
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #389 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 21:15:10 »

Tegnap este egy bak rohant ki elöttem 10 méterre a kukoricából, mögötte egy szép nagy róka. Ilyent még nem látta. Sajna golyós a vállon, a róka 10 méterről bámul rám, aztán vissza a kukoricába.


Kutyákról meg nem írok.  :Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: