Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 289714 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #510 Dátum: 2011. December 16. - 21:53:46 »

Szerintem teljesen jó iramba haladasz.
Arra nagyon figyelj, hogy mindig és minden esetbe te legyél a főnök, onnantól már menni fog a dolog.
A leírtak alapján úgy tűnik mindenhez van affinitása a kutryának, szerintem ez csak gyakorlás kérdése.
Az enyém hétvégén volt egy éves, és most állt le először hajtáson fácánt, a ketrecbe lévő kacsát gyönyörűen állta, de szerintem most jött rá, hogy mi fán terem ez a vadászat.

 Emelem
Naplózva

nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #511 Dátum: 2012. Január 06. - 18:49:43 »

Véleményetekre lennék kíváncsi!
Szeretnék egy vizslát mindenes vadászkutyának. Azt már eldöntöttem, hogy magyar vizsla lesz. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy rövid vagy drótszőrűt vegyek. Na és kölyköt vagy bevadászottat. Szerintetek?
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #512 Dátum: 2012. Január 06. - 20:23:54 »

Véleményetekre lennék kíváncsi!
Szeretnék egy vizslát mindenes vadászkutyának. Azt már eldöntöttem, hogy magyar vizsla lesz. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy rövid vagy drótszőrűt vegyek. Na és kölyköt vagy bevadászottat. Szerintetek?

Akkor most jöjjön a szokásos vita kezdete...  Ördög
Nem ragozom, ha érdekel privátban kifejtem bővebben.
Az én véleményem a következő:
-Szerintem ha van elég időd a kutyával foglalkozni, és valóban "össze akarsz nőni" vele, akkor csak is kölyköt szerezz.
-Én a rövid szőrűt favorizálom.

 Üdv: Péter
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #513 Dátum: 2012. Január 06. - 20:32:36 »

Véleményetekre lennék kíváncsi!
Szeretnék egy vizslát mindenes vadászkutyának. Azt már eldöntöttem, hogy magyar vizsla lesz. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy rövid vagy drótszőrűt vegyek. Na és kölyköt vagy bevadászottat. Szerintetek?
Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék egy vizslát beszerezni mindenes vadásztársnak. A területünkön valamennyi vadászható apróvadfaj  megtalálható, kisebb-nagyobb mennyiségben.  A kérdése(i)m a következők lennének:
Első vadászebnek vajon magyar avagy német vizsla lenne-e célszerűbb választás?/ Bevallom a rövid szőrű magyar vizsla áll a legközelebb hozzám./
Mikor, melyik évszakban célszerűbb az új jövevényt elhozni?
Ördög Ördög Ördög
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #514 Dátum: 2012. Január 06. - 20:33:34 »

Akkor most jöjjön a szokásos vita kezdete...  Ördög
Nem ragozom, ha érdekel privátban kifejtem bővebben.
Az én véleményem a következő:
-Szerintem ha van elég időd a kutyával foglalkozni, és valóban "össze akarsz nőni" vele, akkor csak is kölyköt szerezz.
-Én a rövid szőrűt favorizálom.

 Üdv: Péter


Szia Péter!

Érdekel a véleményed, kifejthetnéd privibe !
Üdv Nagy Roli  Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #515 Dátum: 2012. Január 07. - 11:25:19 »

Véleményetekre lennék kíváncsi!
Szeretnék egy vizslát mindenes vadászkutyának. Azt már eldöntöttem, hogy magyar vizsla lesz. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy rövid vagy drótszőrűt vegyek. Na és kölyköt vagy bevadászottat. Szerintetek?

Azt előre kell bocsájtanom, hogy nem vagyok nagy vizslás, ami most van ez az első kutyám, de.
Én mindenképpen a kölyköt javasolnám neked, nekem hálisten sikerült egy nagyon jó kutyát kifognom. Az a titka az egésznek, hogy veled nőjön fel, engem például imád a kutya, amíg a tacskót megetetem ő kijön odabújik.
De ez csakis akkor működik ha van elég időd én 1-2 órát foglalkoztam vele, naponta kétszer. Viszont ha nincs időd, vagy türelmed egy kölyökhöz, akkor szerintem ne sajnáld a pénzt egy bevadászott kutyára, nyílván az is lehet igazi vadásztárs, ha sikerül összeszoknotok.
Nekem is a rövidszőrű a favoritom, legalábbis a magyar vizslába, nem volt tapasztalatom még drótossal, nekem nem is került szóba, mert nekem magyarba nem tetszik, de ez már szerintem mindenkinek a maga szájíze szerint kell eldönteni.
Nekem mindenki azt javasolta, hogy magyar vizsla és szuka. Mint feljebb említettem sikerült megfogni az Isten lábát, mert a hideg vízbe is beleugrik, megy benne, még úgy is ha nem szólok neki, elég vízb..i.
Ha esetleg valami kérdésed van szívesen megpróbálok segíteni, ezzel az 1éves "tapasztalatommal".

Bence  Emelem
Naplózva

Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #516 Dátum: 2012. Január 09. - 20:43:09 »

Véleményetekre lennék kíváncsi!
Szeretnék egy vizslát mindenes vadászkutyának. Azt már eldöntöttem, hogy magyar vizsla lesz. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy rövid vagy drótszőrűt vegyek. Na és kölyköt vagy bevadászottat. Szerintetek?

Sajnos a drótos magyarvizsla tenyésztésébe valami gyenge vérvonal bekerült. Nagyon sok köztük a gyenge idegrendszerű, lövésfélő depressziós kutya. Tudom, hogy itt a fórumtársaknak van teljesen jól működő drótos kutyájuk, de szerintem csak szerencséjük volt.
Ha vizsla nevelésen gondolkodnék, csak a simaszőrű mellé tenném le a voksomat.
 Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #517 Dátum: 2012. Január 09. - 21:11:51 »

Nyílván aminél ez meg már ki van szűrve azok 80 körül kezdődnek.
Nem tudom van e igazán nagy különbség a drótos és a simaszőrű között, ezt talán olyan tudná megmondani akinek volt mind a két típus.
 Emelem
Naplózva

Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #518 Dátum: 2012. Január 09. - 21:14:43 »

Nyílván aminél ez meg már ki van szűrve azok 80 körül kezdődnek.
 Emelem

Ne hidd! Pontosan egy ilyen drága kutyát hozott egy ismerősöm " bevadászva"!
Sikerült elajándékozni.
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #519 Dátum: 2012. Január 09. - 21:41:20 »

Bevadászott kutyáért érdemes zsebbe nyúlni?
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #520 Dátum: 2012. Január 09. - 22:05:52 »

Elhiszem, én 10 ezer forintért vettem a kutyám, egy nőtől aki hobbi kutyaként tartotta az anyját. APja se volt vadász, de a vérébe volt és nagyon jó kutya lett belőle, néha kicsit túl szenvedélyes is  Mosolyog
 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #521 Dátum: 2012. Január 09. - 22:08:16 »

Bevadászott kutyáért érdemes zsebbe nyúlni?

Abban az esetben, ha elfoglalt vagy, nincs türelmed esetleg egy kölyökhöz, mindenképp, de én úgy gondolom, hogy egy kölyök korától veled növekedett kutyánál nincs jobb társ. Szerintem a már "előnevelet" kutyák többsége kevésbé ragaszkodik. Ez nyílván csak az én véleményem. Nekem volt időm és kedvem is egy kölyökhöz, nem bántam meg.
 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #522 Dátum: 2012. Január 10. - 06:03:23 »

Sajnos a drótos magyarvizsla tenyésztésébe valami gyenge vérvonal bekerült. Nagyon sok köztük a gyenge idegrendszerű, lövésfélő depressziós kutya. Tudom, hogy itt a fórumtársaknak van teljesen jól működő drótos kutyájuk, de szerintem csak szerencséjük volt.
Ha vizsla nevelésen gondolkodnék, csak a simaszőrű mellé tenném le a voksomat.
 Emelem

Én is így látom ! Laikus vagyok az ebtenyésztésben de ugye simaszőrű sokkal több van ergo nagyobb a genetikai változatosság kisebb a rokonkeresztezés ( esélye) és egyáltalán nekem jobban tetszik .      Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #523 Dátum: 2012. Január 10. - 09:35:57 »

Na itt van egy nagyon jó videó! Ez a Magyar Vizsla. 3:50-nél amikor meglövik a kacsát a vízen nézzétek hogy beindul!!
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #524 Dátum: 2012. Január 10. - 14:12:35 »

Nagyon jó tényleg a videó, én főleg a mezei munkát irigylem a kollégától. Az enyém sajnos beurik, és ezen szerintem már csak az elektromos nyakörv segítene   Rííí
Naplózva

Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: