Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493916 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1185 Dátum: 2012. Október 11. - 08:27:04 »

Nem rossz lőszer.
Lőtéren én is szlovák lőszert használok. (trappot.)
Ezzel nem is volt semmi bajom, a vadász lőszerükből is ellőttem pár dobozzal, nekem az a véleményem, hogy kissé túltöltött.
Más gyártóhoz képest, viszonylag sok a hibás, gyakori hiba, hogy néhány sörétszem kinyomja a hüvely oldalát, és csak nehezen menne bele a csőbe.
Én az ilyeneket nem szoktam erőltetni, ha nem megy bele minimális rásegítéssel, akkor nem.
Ez leggyakrabban 20-as kalibernél fordul elő, és 16-os ban is akad ilyen.
De ennyi pénzért, ez benne van a pakliban, akit ez zavar, vesz másfajta lőszert.

Mint például én,  Vigyorog én vadászni RC-t szoktam venni, ha nincs RC akkor Mirage-ot veszek, nekem ezek váltak be.
Ha már kijutok vadászni, akkor ne a lőszeren múljon.

 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #1186 Dátum: 2012. Október 11. - 10:02:51 »

Üdvözlet!

Tudnátok segíteni?? Fég Bockkal vadászom (fogok) feles és fullos szűkítéssel. Esetleg valakinek van tapasztalata lőszer téren, hogy milyet érdemes próbálni?? Azt néztem,hogy a spanyol patronok elég gyorsak.

Köszönettel: Viktor


Sziasztok

A Viktor által korábban felvetett kérdés pont rám is illik.  Vigyorog
Én koronglőtéren SAGA -t használtam eddig. Nem volt vele soha gond, de vadászni persze nem tudom jó-e?
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1187 Dátum: 2012. Október 11. - 10:57:39 »

Sziasztok

A Viktor által korábban felvetett kérdés pont rám is illik.  Vigyorog
Én koronglőtéren SAGA -t használtam eddig. Nem volt vele soha gond, de vadászni persze nem tudom jó-e?
Szia!
Ha orosz puskát veszel, akkor a Saga 10-est ne erőltesd, de a kék 8-ast nagyon jól viszi.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #1188 Dátum: 2012. Október 11. - 11:35:24 »

Szia!
Ha orosz puskát veszel, akkor a Saga 10-est ne erőltesd, de a kék 8-ast nagyon jól viszi.
 Emelem

Köszönöm, ki fogom próbálni.


 Emelem
Naplózva
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #1189 Dátum: 2012. Október 11. - 12:10:41 »

Nem rossz lőszer.
Lőtéren én is szlovák lőszert használok. (trappot.)
Ezzel nem is volt semmi bajom, a vadász lőszerükből is ellőttem pár dobozzal, nekem az a véleményem, hogy kissé túltöltött.
Más gyártóhoz képest, viszonylag sok a hibás, gyakori hiba, hogy néhány sörétszem kinyomja a hüvely oldalát, és csak nehezen menne bele a csőbe.
Én az ilyeneket nem szoktam erőltetni, ha nem megy bele minimális rásegítéssel, akkor nem.
Ez leggyakrabban 20-as kalibernél fordul elő, és 16-os ban is akad ilyen.
De ennyi pénzért, ez benne van a pakliban, akit ez zavar, vesz másfajta lőszert.

Mint például én,  Vigyorog én vadászni RC-t szoktam venni, ha nincs RC akkor Mirage-ot veszek, nekem ezek váltak be.
Ha már kijutok vadászni, akkor ne a lőszeren múljon.

 Emelem

Köszönöm a választ
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1190 Dátum: 2012. Október 11. - 12:34:47 »

Kedves Vadászbarátaim! Emelem

Olyan sokszor leírtuk itt a fórumon, hogy igazából minden fegyver minden lőszerrel másképpen muzsikál. Hiába adunk itt jobbnál jobb tanácsokat, azt minden  tulajdonosnak magának kell kipróbálnia, hogy a fegyvere melyik gyártó, melyik lőszerét, és milyen sörétet visz a legjobban.  (A1 papírlap, 70 cm kőr, felosztva cellákra aztán megszámolni a sörétek számát, megnézni az eloszlást stb) Nyugodtan ki merem jelenteni, hogy ma már szinte valamennyi kapható lőszer tudja azt amit egy sörétes lőszernek tudnia kell.
A sörétes fegyverrel való vadászatnál mindennél jobban be kell tartani a "vadászias" lövéstávolságot, és a lőtudást sem pótolja semmilyen extra lőszer. Hogy én mit tartok vadászias lőtávnak? Azt a távolságot amelyről az én fegyveremmel és az én lőtudásommal biztosan terítékre tudok hozni egy vadat, és a legkevesebbet sebzem, mocskolom meg.  A távolabbiakra nem kell rálőni.
Tudom, valóban vannak már RC, un. 100 méteres, és egyéb csoda  lőszerek, de higgyétek el ezek sem mindenhatóak. Nekem ne mondja senki, hogy aki évente , vagy több évente egy két alkalommal pl elmegy libázni, és büszkén előveszi a 100 méteres csodalőszerét valóban tudja, hogy egy 70 méteren húzó libának mennyit tartson elé! Azt pedig etikátlannak és visszataszítónak tartom, ha valaki egy társasvadászaton használ ilyet, és 80-100 méterről lövöldöz mindenre.
Egy tíz emeletes hát kb 35 méter magas. Szerintem egy olyan magasságból meglőtt kakas már a parádés lövések közé tartozik, és kisebb a sebzés veszélye mint ezen felül.
Volt szerencsém vadászéletem alatt olyanokkal vadászni akiknek nevét megtalálni a híresen jó lövő vadászok között klf vadászkönyvekben. Na ők nagyon tudták hol a határ, és nem reszkíroztak bizonytalan lövéseket mert azok csak a hibázások számát emelte volna. Ezért is! voltak olyan nagyon sikeresek!

Ezt nem okoskodásképpen írtam, hanem jó tanácsként. Aztán, hogy ki mit ért belőle az legyen az ő dolga! Kacsint

Vadászüdvözlettel: Attila   Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1191 Dátum: 2012. Október 11. - 13:30:58 »

Egyetértek Attilával!

Egy időben mániám volt, hogy mindenféle a piacon található sörétes lőszert megvegyek és kipróbáljam. Hátha egyszer megtalálom a Grált, ami szuper gyors lesz, szuper módon öl, tökéletes a szórása stb. Elterveztem, hogy az októberi "puha" fácánra majd "x" fajtát használok, januárba a keménytollú, gyors röptű kakasokra "y" fajtát, nyúlkörben meg természetesen "z" fajtát. Nos, semmilyen okos következtetést nem tudtam levonni, inkább csak még jobban megkavarodtam és még többet hibáztam, köszönhetően a sok fajta lőszernek.
Aztán ráálltam a Nike Extrára, megszerettem és aránylag megtanultam vele jó lőni. Egy kevés van még a páncélba, sajnos már nem lesz elég erre az idényre, meg kell találjam a méltó utódját. Sajnálom, hogy megszűnt a gyártása. Az utolsó tíz évben ezzel lőttem a fácánt, nyulat és a vadrécét is. Idény elején 10-es söréttel, januártól 8-assal. És ezt javaslom a többi vadásztársnak is! Álljanak rá egy fajta lőszerre, amiből biztos az ellátás, bírja a pénztárca, jól viszi a fegyver. És gyakoroljanak sokat lőtéren korongra. Legyenek tisztába a képességeikkel, egy drága szuperlőszer nem fog azon javítani, inkább ront.   Emelem

Üdv. bferi

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1192 Dátum: 2012. Október 11. - 13:48:40 »

Bferi! Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #1193 Dátum: 2012. Október 11. - 14:45:46 »

Én egyetértek Attilával és bferi-vel is. El is fogadom amit írnak, azonban, mint vadiúj vadászjelölt ismerni kell valami utat amerre elindulhatok. Várom a papírokat, hogy az első sörétesemet megvehessem és addig gyűjtöm az infókat, hogy az olyan lőszereket már az első körben elkerüljem, amiket biztosan nem ajánlanak.

Nekem is az a célom, hogy minél kevesebb féle lőszert ismerjek és tapasztaljak ki. Remélem hamarosan.  Vigyorog



Üdv;
Dani
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1194 Dátum: 2012. Október 11. - 14:49:15 »

Én egyetértek Attilával és bferi-vel is. El is fogadom amit írnak, azonban, mint vadiúj vadászjelölt ismerni kell valami utat amerre elindulhatok. Várom a papírokat, hogy az első sörétesemet megvehessem és addig gyűjtöm az infókat, hogy az olyan lőszereket már az első körben elkerüljem, amiket biztosan nem ajánlanak.

Nekem is az a célom, hogy minél kevesebb féle lőszert ismerjek és tapasztaljak ki. Remélem hamarosan.  Vigyorog



Üdv;
Dani

"Nekem is az a célom, hogy minél kevesebb féle lőszert ismerjek és tapasztaljak ki. Remélem hamarosan. "    Nem értettél félre valamit?  Fejvakarás
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #1195 Dátum: 2012. Október 11. - 15:36:50 »

"Nekem is az a célom, hogy minél kevesebb féle lőszert ismerjek és tapasztaljak ki. Remélem hamarosan. "    Nem értettél félre valamit?  Fejvakarás

Szerintem nem, de pontosabban fogalmazok.
Nem célom, hogy a lehető legtöbbféle lőszert használjam rendszeresen. Itt természetesen nem sörétméretre gondolok. Szeretném megtalálni azt a legkevesebb féle lőszert, amit adott célra a legeredményesebben használni tudok. Pl.: korong-lövészetre, ha megvan az a lőszer amit a puska is jól hord és én is megfelelő találati arányt érek el vele, akkor azt az 1 fajtát fogom használni.

Értelemszerűen ez áll a különböző vadfajokra is.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1196 Dátum: 2012. Október 11. - 16:50:01 »

Oerdescu    Emelem    " lőszereket már az első körben elkerüljem, amiket biztosan nem ajánlanak.  "   Fejvakarás 
Azért mert valakinek nem jön be egy fajta lőszer neked még jó lehet és esetleg amit dicsérnek
az meg nem ,. Pl. ha valaki lassú akkor a gyors patron hiba , fordítva ugyan ez . Neked kell kitapasztalni ,
fontos először meg állapítani a saját sörétesednek mi felel meg ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pitich12
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1197 Dátum: 2012. Október 11. - 22:00:49 »

Sziasztok. Valaki tud nekem segíteni abban, hogy Pest környékén hol lehet Pellagri vagy Armusa lőszert kapni?
Üdvözlettel: Pitich
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1198 Dátum: 2012. Október 11. - 23:18:27 »

Sziasztok. Valaki tud nekem segíteni abban, hogy Pest környékén hol lehet Pellagri vagy Armusa lőszert kapni?
Üdvözlettel: Pitich
Pesten.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1199 Dátum: 2012. Október 12. - 11:14:55 »

Sziasztok. Valaki tud nekem segíteni abban, hogy Pest környékén hol lehet Pellagri vagy Armusa lőszert kapni?
Üdvözlettel: Pitich
Szia! A google elsőre ezt dobta ki:http://www.vadaszat.net/mobilker/bp/bparlista.htm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: