Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138808 alkalommal)
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #420 Dátum: 2015. November 07. - 22:18:38 »



Na bazd, kár volt a másik puskáddal 3 golyót  1 lukba lőnöm! Ördög



Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #421 Dátum: 2015. November 07. - 22:30:23 »


Na bazd, kár volt a másik puskáddal 3 golyót  1 lukba lőnöm! Ördög




Na ja!
Ócska szerb grommal.

Eladtam a .22 wmr-t is.
A steyr , a cz marad,a Hornet is,a Haenel megy még a háztól,a többiért meg nem is adnak lófaxt se.
Valami sauer duplát kéne vennem,meg egy jó gavallérgolyóst.
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #422 Dátum: 2015. November 07. - 23:11:31 »

Nekem 5%-ot mondott a pasas,annyit enged.
Sok helyen hirdetik,ahol nincs is.
Na mindegy.
Ha egy ilyen puska 2 év alatt mondjuk amortizálódik 140-130-120 ezer forintot,akkor további 6 év múlva ingyen kell adni.
40 éves zkk nem 120.000.- véletlenül?
Ésszerű kereteken belül alkuképes.

400.000.--ig alkuképes?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2015. November 08. - 09:12:55 »

Ha egy új autót kihozunk a szalonból 10-15 % minusz az árából . 2. év 30 % minusz az árából . Akkor miért van az , hogy sokan azt hiszik ha a több éves fegyverüket az újhoz közeli áron árazzák akkor  majd gyorsan megszabadulnak tőle . Tudom nem biztos , hogy az a hülye aki kiírja rá az árat hanem az aki kisi fizeti .
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #424 Dátum: 2015. November 08. - 10:56:49 »

Ha egy új autót kihozunk a szalonból 10-15 % minusz az árából . 2. év 30 % minusz az árából . Akkor miért van az , hogy sokan azt hiszik ha a több éves fegyverüket az újhoz közeli áron árazzák akkor  majd gyorsan megszabadulnak tőle . Tudom nem biztos , hogy az a hülye aki kiírja rá az árat hanem az aki kisi fizeti .


30-40 éve nem volt minden utcasarkon vadászbolt, internet sem, akkor amint kihozta a szerencsés-csókos a boltból a puskát, többért el tudta adni, mint amennyiért vette! Autót szintén. Sokan élnek még a múltban, nem tudtad?  Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #425 Dátum: 2015. November 08. - 11:25:06 »

30-40 éve nem volt minden utcasarkon vadászbolt, internet sem, akkor amint kihozta a szerencsés-csókos a boltból a puskát, többért el tudta adni, mint amennyiért vette! Autót szintén. Sokan élnek még a múltban, nem tudtad?  Mosolyog

Szerintem egy puska használati értékéről, esetleg még a kaliberről is lehet nyilvánosan vitatkozni, de egy használt puska kínálati áráról??
Mindenki annyiért árul valamit, amennyiért akarja.
Ha van rá vevő, akkor van, ha nincs, akkor meg az eladón marad... ez csak a két potenciális félre tartozik.

Ha a behajtó rá veri naponta az ajtót valakire, nyilván nem ugyanannyi a kínálati ár, mintha az ember csak azért árulja, mert éppen pillanatnyilag jó ötletnek tűnik, de egyébként nem kell a pénz, meg, ha nem kell senkinek, akkor megmarad....
Jelenleg a legkisebb lutri fegyvervásárlás terén, egy itthoni használt puska, ha az eladó korrekt módon hagyja kipróbálni. Így azt is eldöntheti valaki, hogy lövés közben tetszik-e neki a puska.
Jóval több, mint húsz éve vettem egy Tikkát, kiment belőle vagy 7-800 lövés, de a mai napig nem cserélném ki egy új Tikkára. Nem csak érzelmi alapon, hanem meggyőződésem, hogy a használati értéke még nagyobb, mint egy új lepkefing súlyú Tikkának.
56 ezerért vettem a Wesselényiben akkor..... akkor most szerinted mennyit ér?  Vállat von
Azért 35 ezernél talán többet ér néhány fillérrel... legalább is remélem. Kacsint
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #426 Dátum: 2015. November 08. - 11:33:52 »

Mit tudtok ti a használt puska eladásról....... Ördög Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #427 Dátum: 2015. November 08. - 11:42:35 »

Mit tudtok ti a használt puska eladásról....... Ördög Vigyorog

 KAP KAP Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol

Igaz, igaz, korrigálnom kell magam, helyesen így hangzik: "Jelenleg a legkisebb lutri fegyvervásárlás terén, egy itthoni használt puska, ha az eladó korrekt módon hagyja kipróbálni, és nem előzi meg a fegyver eladást profi módon felépített, hónapokig tartó marketinghadjárat."  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2015. November 08. - 12:05:45 »

Szerintem egy puska használati értékéről, esetleg még a kaliberről is lehet nyilvánosan vitatkozni, de egy használt puska kínálati áráról??
Mindenki annyiért árul valamit, amennyiért akarja.
Ha van rá vevő, akkor van, ha nincs, akkor meg az eladón marad... ez csak a két potenciális félre tartozik.

Ha a behajtó rá veri naponta az ajtót valakire, nyilván nem ugyanannyi a kínálati ár, mintha az ember csak azért árulja, mert éppen pillanatnyilag jó ötletnek tűnik, de egyébként nem kell a pénz, meg, ha nem kell senkinek, akkor megmarad....
Jelenleg a legkisebb lutri fegyvervásárlás terén, egy itthoni használt puska, ha az eladó korrekt módon hagyja kipróbálni. Így azt is eldöntheti valaki, hogy lövés közben tetszik-e neki a puska.
Jóval több, mint húsz éve vettem egy Tikkát, kiment belőle vagy 7-800 lövés, de a mai napig nem cserélném ki egy új Tikkára. Nem csak érzelmi alapon, hanem meggyőződésem, hogy a használati értéke még nagyobb, mint egy új lepkefing súlyú Tikkának.
56 ezerért vettem a Wesselényiben akkor..... akkor most szerinted mennyit ér?  Vállat von
Azért 35 ezernél talán többet ér néhány fillérrel... legalább is remélem. Kacsint
 Emelem

Megcsipkedtem a menyasszonyodat, hogy ennyire kikeltél magadból???   Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2015. November 08. - 12:31:42 »

Szerintem egy puska használati értékéről, esetleg még a kaliberről is lehet nyilvánosan vitatkozni, de egy használt puska kínálati áráról??
Mindenki annyiért árul valamit, amennyiért akarja.
Ha van rá vevő, akkor van, ha nincs, akkor meg az eladón marad... ez csak a két potenciális félre tartozik.

Ha a behajtó rá veri naponta az ajtót valakire, nyilván nem ugyanannyi a kínálati ár, mintha az ember csak azért árulja, mert éppen pillanatnyilag jó ötletnek tűnik, de egyébként nem kell a pénz, meg, ha nem kell senkinek, akkor megmarad....
Jelenleg a legkisebb lutri fegyvervásárlás terén, egy itthoni használt puska, ha az eladó korrekt módon hagyja kipróbálni. Így azt is eldöntheti valaki, hogy lövés közben tetszik-e neki a puska.
Jóval több, mint húsz éve vettem egy Tikkát, kiment belőle vagy 7-800 lövés, de a mai napig nem cserélném ki egy új Tikkára. Nem csak érzelmi alapon, hanem meggyőződésem, hogy a használati értéke még nagyobb, mint egy új lepkefing súlyú Tikkának.
56 ezerért vettem a Wesselényiben akkor..... akkor most szerinted mennyit ér?  Vállat von
Azért 35 ezernél talán többet ér néhány fillérrel... legalább is remélem. Kacsint
 Emelem

Igen de csak az az állapota , az emlékeid meg az azóta bekövetkezett majd 10x-res pénzromlás miatt ! Amúgy még 56.000.-t is adnék érte bármikor ! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #430 Dátum: 2015. November 08. - 12:51:26 »

Megcsipkedtem a menyasszonyodat, hogy ennyire kikeltél magadból???   Ördög

Sanyoooegyetlendrágabarátom!

Mely megnyilvánulásom váltotta ki benned ezt a teljesen hamis érzést? Meglepődött

Csak összefoglaltam a használt fegyverek eladási,- vételi árával kapcsolatos véleményemet, a szabad piac korában. Kacsint

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #431 Dátum: 2015. November 08. - 13:09:43 »

Igen de csak az az állapota , az emlékeid meg az azóta bekövetkezett majd 10x-res pénzromlás miatt ! Amúgy még 56.000.-t is adnék érte bármikor ! Röhög Röhög Röhög

OK. Ha egyszer eladom, 56-ért neked kínálom fel először. Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #432 Dátum: 2015. November 08. - 14:23:50 »

Szerintem egy puska használati értékéről, esetleg még a kaliberről is lehet nyilvánosan vitatkozni, de egy használt puska kínálati áráról??
Mindenki annyiért árul valamit, amennyiért akarja.
Ha van rá vevő, akkor van, ha nincs, akkor meg az eladón marad... ez csak a két potenciális félre tartozik.

Ha a behajtó rá veri naponta az ajtót valakire, nyilván nem ugyanannyi a kínálati ár, mintha az ember csak azért árulja, mert éppen pillanatnyilag jó ötletnek tűnik, de egyébként nem kell a pénz, meg, ha nem kell senkinek, akkor megmarad....
Jelenleg a legkisebb lutri fegyvervásárlás terén, egy itthoni használt puska, ha az eladó korrekt módon hagyja kipróbálni. Így azt is eldöntheti valaki, hogy lövés közben tetszik-e neki a puska.
Jóval több, mint húsz éve vettem egy Tikkát, kiment belőle vagy 7-800 lövés, de a mai napig nem cserélném ki egy új Tikkára. Nem csak érzelmi alapon, hanem meggyőződésem, hogy a használati értéke még nagyobb, mint egy új lepkefing súlyú Tikkának.
56 ezerért vettem a Wesselényiben akkor..... akkor most szerinted mennyit ér?  Vállat von
Azért 35 ezernél talán többet ér néhány fillérrel... legalább is remélem. Kacsint
 Emelem

Ezt profi módon összefoglaltad.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #433 Dátum: 2015. November 08. - 14:26:48 »

Ezt profi módon összefoglaltad.
Én is ezért bírom a srácot. Kacsint Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #434 Dátum: 2015. November 08. - 14:29:20 »

Ha egy új autót kihozunk a szalonból 10-15 % minusz az árából . 2. év 30 % minusz az árából . Akkor miért van az , hogy sokan azt hiszik ha a több éves fegyverüket az újhoz közeli áron árazzák akkor  majd gyorsan megszabadulnak tőle . Tudom nem biztos , hogy az a hülye aki kiírja rá az árat hanem az aki kisi fizeti .


Szia!

Azért egy 10 napos autót megvenni nagyobb lutri,mint egy 1.5 éves puskát.
Ez a Mauser M12 olyan egyszerű,mint a faék,mint az elsütőszerkezet,mint az egy mozdulattal széttekerhető zárdugattyú,gondolom a tus,meg a cső nem megy tönkre még 2-3 évtizedig.
Egyszerű,logikusan felépített puska 0 % meghibásodási lehetőséggel.Ez nem egy francia autó.
A mai kor torzszülött műanyag,alufelépítményeivel szakítva még anyagból készül,és nem is biztos,hogy az oroszoknál.


Kedvezmény nélkül ez a puska 580.000.-
Ha valaki elviszi 400.000.--ért szerelékkel,szíjjal,akkor kb. 365.000.--ért vette,mert neki is fel kellene öltöztetnie.

A differencia 215.000.-
Ha nem az utcáról esik be a Jóska,hanem törzsvásárló ,aki milliókat költött el abban a boltban,akkor megkapja 550.000.- körül.(ők azok viszont, akik nem vesznek használtan puskát)
Akkor a differencia 185.000.-
Szerintem 185 .000.- az már pénz.
Mennyi is 550.000.- nek a 30%-a
Szerintem több ,mint 30% a kedvezmény ,vagy rosszul számolok?

Anno nekem azt mondták volna,figyelj itt van egy ilyen állapotú puska 185.000.--rel olcsóbban ,nem találsz kivetnivalót benne(mert nincs is,9. puska a gardróbban,nem tudtam használni annyit,hogy tudjon amortizálódni),akkora lőszerválaszték van,amit semmilyen boltban nem tapasztalsz,és olyan árakon,hogy szintén beutazhatnád az országot,akkor sem találnál ennyiért ,akkor lehet elgondolkodtam volna rajta.
Érdekes,amikor én néznék használt puskát ilyen kondíciók nincsenek.
Kénytelen vagyok mindig újat venni,nyomorult kis lacika.
Nem minden áron eladó.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: