Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227041 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1125 Dátum: 2023. április 18. - 11:48:10 »

Javasolnék megvalósítani benne egy lombkorona ösvényt. Minimum 8 számjegyű pályázati pénzből.
Állvány nem szükséges alá, elég néhány földre fektetett deszkalap.
Bejáratánál feltétlenül kell egy faragott székelykapu, az ISTENEK TERÍTETT ASZTALA felirattal, természetesen rovásírással.
Pontosítsunk, BIO lombkorona ösvényt.
Ez azt jelenti, hogy kezeletlen faanyagból mint a többi ilyen kamu beruházás, amik még a kötelező öt évet sem húzzák ki a vizes, ócska fenyőanyag miatt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1126 Dátum: 2023. április 18. - 11:51:27 »

Javasolnék megvalósítani benne egy lombkorona ösvényt. Minimum 8 számjegyű pályázati pénzből.
Állvány nem szükséges alá, elég néhány földre fektetett deszkalap.
Bejáratánál feltétlenül kell egy faragott székelykapu, az ISTENEK TERÍTETT ASZTALA felirattal, természetesen rovásírással.
Pontosítsunk, BIO lombkorona ösvényt.
Ez azt jelenti, hogy kezeletlen faanyagból mint a többi ilyen kamu beruházás, amik még a kötelező öt évet sem húzzák ki a vizes, ócska fenyőanyag miatt.
Megkerestem a pályázatírómat,lát benne perspektívát, készül a pályázat. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1127 Dátum: 2023. április 18. - 14:06:06 »

A lényegen nem változtat.
De ha össze tudják kötni a jeladóval akkor gondban lesz...

Ezzel az emberi kapcsolatok mivoltára céloztam. Úgy gondolom, hogy ilyen bizalmas információt csak olyan baráti körben szokás megosztani, amelyben kölcsönös elvárás, hogy nem adódik tovább.
Magyarul, hogy köztünk marad a dolog, az alapelv.
Az illető vagy nem jó közegnek mondta el, vagy a "barátai" hagyták cserben.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1128 Dátum: 2023. április 18. - 14:24:49 »

Ezzel az emberi kapcsolatok mivoltára céloztam. Úgy gondolom, hogy ilyen bizalmas információt csak olyan baráti körben szokás megosztani, amelyben kölcsönös elvárás, hogy nem adódik tovább.
Magyarul, hogy köztünk marad a dolog, az alapelv.
Az illető vagy nem jó közegnek mondta el, vagy a "barátai" hagyták cserben.
Hibázott.
Sehogy sem lesz jó vége.
Egyébként úgy néz ki, hogy egy félvad kölyök volt... állítólag.
Sajnos kevés hiteles infó van.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #1129 Dátum: 2023. április 18. - 14:54:13 »

Ezzel az emberi kapcsolatok mivoltára céloztam. Úgy gondolom, hogy ilyen bizalmas információt csak olyan baráti körben szokás megosztani, amelyben kölcsönös elvárás, hogy nem adódik tovább.
Magyarul, hogy köztünk marad a dolog, az alapelv.
Az illető vagy nem jó közegnek mondta el, vagy a "barátai" hagyták cserben.

Ez csak normális emberekre, vadászokra vonatkozik. De normális ember nemhogy nem lövi meg, a puskát sem veszi fel ilyen esetben. Van ismerősöm, aki külön kis ún. "trófeaházat" épitett a háza mellé. Amikor bevitt megmutatni nagybüszkén, hogy mennyi és milyen trófeái vannak, azt kívántam neki, hogy essen le mindegyik a falról, amin nincs pecsét. A reakció rövid volt: hülye.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1130 Dátum: 2023. április 18. - 15:10:35 »

Ez csak normális emberekre, vadászokra vonatkozik.  Van ismerősöm, 

Igaz, de az ismerős és a barát az két külön kategória.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #1131 Dátum: 2023. április 18. - 20:09:34 »

Azé...azé...azé...tudom meg értem is hogy a farkas fokozottan védett. Azt is értem, hogy egyesek meglincselnék aki lelőtte ezt a jelölt farkast.

De amit nem értek. A csomagtartóban holtan talált kisgyerek miatt miért nincs tizedekkora felháborodás?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1132 Dátum: 2023. április 18. - 20:42:48 »

Azé...azé...azé...tudom meg értem is hogy a farkas fokozottan védett. Azt is értem, hogy egyesek meglincselnék aki lelőtte ezt a jelölt farkast.

De amit nem értek. A csomagtartóban holtan talált kisgyerek miatt miért nincs tizedekkora felháborodás?

Mit vársz egy olyan országban ahol az adók 1 százalékát többen ajánlják fel álatmenhelyeknek, mint a beteg gyerekek,.........megsegítéséra!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #1133 Dátum: 2023. április 19. - 06:09:47 »

Azt mondjuk biztosra veszem hogy a generálprevenció miatt jócskán meg fogják mérni. Ha nem is kap végrehajtandót, de vadászni ebben az életben max legyekre fog a falon...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
ebcsont
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1134 Dátum: 2023. április 19. - 06:41:40 »

Azt mondjuk biztosra veszem hogy a generálprevenció miatt jócskán meg fogják mérni. Ha nem is kap végrehajtandót, de vadászni ebben az életben max legyekre fog a falon...
Egyelőre ott tartunk, hogy nincs meg a farkas. A farkas nélkül meg még bűncselekményről se lehet beszélni. Gyanítom, ha a jeladóval kapcsolatba sikerült volna bárkit is hozni, az már meg lenne gyanúsítva, de ilyen se történt eddig. Ez így kevés.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1135 Dátum: 2023. április 19. - 08:24:02 »

Ez csak normális emberekre, vadászokra vonatkozik. De normális ember nemhogy nem lövi meg, a puskát sem veszi fel ilyen esetben. Van ismerősöm, aki külön kis ún. "trófeaházat" épitett a háza mellé. Amikor bevitt megmutatni nagybüszkén, hogy mennyi és milyen trófeái vannak, azt kívántam neki, hogy essen le mindegyik a falról, amin nincs pecsét. A reakció rövid volt: hülye.
Pecsétet, meg filctollas felírást azt minden -kapcsolatokkal rendelkező- vadász tud intézni! (Csak ilyen parasztpuskás nem, mint mi.) Tudod, ez "magyarisztán"!
Személyesen ismerek olyan vadászt, akinek a fele trófeáján sem volt régen bélyegző, aztán egyszer ezt szóvá tették neki, na most azóta már van mindegyiken! Egyébként egyszer engem is megkerestek, hogy adjak tíz baktrófeát, ami még nem volt bírálva és később visszakapom pecsételve. (Kettőt tudtam adni, az egyik bográcsbak volt, a másik meg gázolt.)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1136 Dátum: 2023. április 19. - 10:08:16 »

Egyelőre ott tartunk, hogy nincs meg a farkas. A farkas nélkül meg még bűncselekményről se lehet beszélni. Gyanítom, ha a jeladóval kapcsolatba sikerült volna bárkit is hozni, az már meg lenne gyanúsítva, de ilyen se történt eddig. Ez így kevés.

Minden bizonnyal alapesetben így volna, de! Tisztelettel felhívom a figyelmed egy esetre ami analógia szempontjából kicsit más de ott sincs meg az áldozat és az eljárás mégis megindult ez pedig az úgynevezett VV Fanni néven elhíresült gyilkosság. nulla poena sine lege/nullum crimen sine lege, na ez a kettő a lényeg  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1137 Dátum: 2023. április 19. - 10:30:24 »

Gyanítom, hogy a jelentős érdeklődés miatt itt is megpróbálnak minden eszközt(dns vizsgálat, halaszthatatlan nyomozati cselekmények, tanú felkutatása, és minden mást, én még a a bírói engedélyhez kötött módszereket sem tartom kizártnak)   bevetni az ügy felderítése érdekében. Tudom néha sötéten tudok látni dolgokat de ez a hiperrealizmusom következménye. Minden esetben van egy olyan eseményfolyam aminek következtében a jeladó elkülönült annak viselőjétől, eddig ez biztos, ami a jeladó megtalálásanak körülményeit illeti, az már viszont a bűncselekmény gyanúját vetik fel, és innen a szekvencia már a látottak szerint zajlik, hogy a tettes ismeretlen még, az igazából csak a nyomozó hatóságnak okoz további melót. Az, hogy rögtön az elején képbe került egy vadász az jelzésértékű. No ezt csak azért, hogy attól, hogy nincs meg a corpus delikti az még nem azt jelenti, hogy hátra lehet dőlni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1138 Dátum: 2023. április 19. - 11:40:55 »

Minden bizonnyal alapesetben így volna, de! Tisztelettel felhívom a figyelmed egy esetre ami analógia szempontjából kicsit más de ott sincs meg az áldozat és az eljárás mégis megindult ez pedig az úgynevezett VV Fanni néven elhíresült gyilkosság. nulla poena sine lege/nullum crimen sine lege, na ez a kettő a lényeg  Emelem
A Fanni féle ügynél azért vannak videofelvételek ahogy cipeli a csávó a magatehetetlen testet, Ő maga is beismerte, hogy volt a helyszínen, elvitte onnan az öntudatlan lányt stb.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1139 Dátum: 2023. április 19. - 12:25:32 »

A Fanni féle ügynél azért vannak videofelvételek ahogy cipeli a csávó a magatehetetlen testet, Ő maga is beismerte, hogy volt a helyszínen, elvitte onnan az öntudatlan lányt stb.


https://www.lakmusz.hu/




 Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: