Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227040 alkalommal)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1065 Dátum: 2023. április 15. - 12:39:32 »

Már minden "fontos ember"megnyilvánult farkas ügyben ,a celebtől a katonai szakértőig mindenki,- csak  egy kérdés:amikor kalapáccsal agyonvertek egy öreget egy kg fagyasztott húsért ugyan azon a környéken  néhány éve akkor hányan ajvékoltak? Szvsz a farkaslövő többet kap majd mint a kalapácsos.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1066 Dátum: 2023. április 15. - 12:51:33 »

Már minden "fontos ember"megnyilvánult farkas ügyben ,a celebtől a katonai szakértőig mindenki,- csak  egy kérdés:amikor kalapáccsal agyonvertek egy öreget egy kg fagyasztott húsért ugyan azon a környéken  néhány éve akkor hányan ajvékoltak? Szvsz a farkaslövő többet kap majd mint a kalapácsos.
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1067 Dátum: 2023. április 15. - 17:08:26 »

Amúgy ez a maratoni vándorlás nem akar összejönni nekem. Miért csinálta?
Közben is voltak farkaspopulációk, kaja is...mi a francért jött tovább és honnan tudta, hogy hová kell menni?
Egyre inkább úgy gondolom, hogy ez a farkas valahol itt született a környéken, talán szlovákiában, aztán kivitték ezek a gyökerek, vagy vérfrissítésnek, vagy kísérlet gyanánt Ő meg úgy döntött, visszajön.
Az igazságot nyilván soha nem tudjuk meg de az elkövetőnek(aki ezúton is kapja be a faszomat) kellene egy jó ügyvéd aki nem csak felteszi de nyilvánosságra is hozza ezeket a kérdéseket a farkasok sumák betelepítésével, a hátunk mögött történő kísérletezéssel stb. kapcsolatban. Nem mentség persze semmire és nincs is könnyű dolga a természetvédelem feketeöves hazudozóival szemben de valahol el kellene kezdeni tudatosítani az emberekben, mi folyik itt természetvédelem címszóval.
Mert egyenlőre ezek a büdös gyökerek bárkiből ellenséget tudnak kreálni pár jólcélzott hazugsággal, a sajtó meg bokáját összecsapva áll a rendelkezésükre ha balhészagot érez(ha valaki egy kis áthallást vél felfedezni más, közéleti történésekkel kapcsolatban...nos, nem téved).
Mindenesetre megnéznék egy videofelvételt, a természetvédelem bősz szakemberei hogy látnak el rádiós nyakörvvel felnőtt farkasokat. Tudom, hogy elvben miként lehetne, ketreccsapdázás(amibe vadon született farkas nem megy bele), altatólövedék(amihez közel kellene kerülni ugyi) stb. de konkrét bizonyítékokat szeretnék látni, hogy ezek a farkasok nem a platóról leengedve kapták meg a nyomkövetőt. Mert ez nem madárgyűrűzés, itt a méret miatt közel felnőtt korban kell befogni az állatot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1068 Dátum: 2023. április 15. - 17:37:27 »

Már minden "fontos ember"megnyilvánult farkas ügyben ,a celebtől a katonai szakértőig mindenki,- csak  egy kérdés:amikor kalapáccsal agyonvertek egy öreget egy kg fagyasztott húsért ugyan azon a környéken  néhány éve akkor hányan ajvékoltak? Szvsz a farkaslövő többet kap majd mint a kalapácsos.

Itt ott már leírtam: az igazságzsolgáltató döntnök, vagy tanács elsősorban azt vizsgálja, hogy a cselekmény mennyire veszélyes a társadalomra és nem is kell tovább mennünk, hogy az objektivitás zárójelbe kerüljön és tisztán emocionális döntés szülessen itt és bármely hasonló esetben. A média és más véleményformáló eszközök, emberek, jelen esetben elhangzó, egybecsengő kórusa meg is adja az alaphangot ahhoz, hogy a társadalomra való veszélyességet még csak véletlenül se tudja objektíven értékelni a döntnök(bíró, v. bírói tanács). Nem kívánom felmenteni az elkövetőt, csak maximális objektivitást várok el az igazságszolgáltatástól. A másik gond nyilván hogy mennyire sikerül az eshetőleges szándék és az egyenes szándék bizonyítása, én úgy gondolom jelen esetben ezen fog múlni, hogy ki mit tud előadni, és mit fog kapni.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1069 Dátum: 2023. április 15. - 17:42:00 »

Titkos forrásaink révén megszereztük a gyanúsított vallomását. Kéretik nem terjeszteni.
Tisztelt nyomozó hatóság!
Az említett napon a *********** vadásztársaság terültén a *********** biztonsági körzetbe írtam be vadászni.
Valójában csak a vándormadarak vonulását kívántam megfigyelni mivel lelkes amatőr ornitológus vagyok, puskát csak azért vittem magammal, hogy ha esetleg szenvedő, beteg vagy sebzett vaddal találkoznék, meg tudjam váltani szenvedéseitől.
A magaslesen ülve figyeltem fel egy szürke, kutyaszerű állatra amely egy furcsa nyakörvet viselt. Azt hittem, valakinek az elkóborolt szánhúzó kutyája lehet. Állatszerető emberként mindig van nálam egy zacskó prémium kutyatáp, elővettem a hátizsákomból, megzörgettem, a "kutya" azonnal elindult felém. Ahogy odaért, kiöntöttem egy maréknyit a kutyaeledelből amit ő hálás farkcsóválás közepette azonnal enni kezdett. Nagyon le volt soványodva szegény. Evés közben folyamatosan kapkodott a nyakán lévő fura nyakörvhöz a mancsával, szemmel láthatóan zavarta. Segíteni akartam neki, lecsatoltam a nyakörvet amit ő nem csak, hogy nyugodtan tűrt de miután levettem, hálásan megnyalogatta a kezemet. Elborzadva láttam, hogy a nyakörv alatt ki van sebesedve a nyaka. A nálam lévő elsősegélycsomagból betadint vettem elő és lefertőtlenítettem a sebet. A kutya, miután elfogyott az összes kutyatáp, egyszer csak megfordult és elszaladt. A nyakörvet el akartam juttatni az állatvédőkhöz, hogy megmutassam, mivel kínozzák szegény kutyákat, de mivel vér és genny szennyezte be, először le akartam mosni a Hernád folyóban. Sajnos ahogy előhajoltam, a telefonom a mellzsebemből beleesett a vízbe és ahogy utánakaptam, beleejtettem a folyóba a nyakörvet is, amit aztán a sodrás azonnal elvitt.
Sem a nyakörv, sem a kutya további sorsáról nincs tudomásom. Ha tudtam volna, hogy egy szigorúan védett farkasról van szó, egy szelfit feltétlenül csináltam volna vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1070 Dátum: 2023. április 15. - 17:54:45 »

Itt ott már leírtam: az igazságzsolgáltató döntnök, vagy tanács elsősorban azt vizsgálja, hogy a cselekmény mennyire veszélyes a társadalomra és nem is kell tovább mennünk, hogy az objektivitás zárójelbe kerüljön és tisztán emocionális döntés szülessen itt és bármely hasonló esetben. A média és más véleményformáló eszközök, emberek, jelen esetben elhangzó, egybecsengő kórusa meg is adja az alaphangot ahhoz, hogy a társadalomra való veszélyességet még csak véletlenül se tudja objektíven értékelni a döntnök(bíró, v. bírói tanács). Nem kívánom felmenteni az elkövetőt, csak maximális objektivitást várok el az igazságszolgáltatástól. A másik gond nyilván hogy mennyire sikerül az eshetőleges szándék és az egyenes szándék bizonyítása, én úgy gondolom jelen esetben ezen fog múlni, hogy ki mit tud előadni, és mit fog kapni.



Egyszerűsítem a képletet Ördög a társadalomra való veszélyesség nem egyenlő a közfelháborodással ill. az irányított médiafelületeken megjelenő véleménnyel.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1071 Dátum: 2023. április 15. - 17:58:17 »

Titkos forrásaink révén megszereztük a gyanúsított vallomását. Kéretik nem terjeszteni.
Tisztelt nyomozó hatóság!
Az említett napon a *********** vadásztársaság terültén a *********** biztonsági körzetbe írtam be vadászni.
Valójában csak a vándormadarak vonulását kívántam megfigyelni mivel lelkes amatőr ornitológus vagyok, puskát csak azért vittem magammal, hogy ha esetleg szenvedő, beteg vagy sebzett vaddal találkoznék, meg tudjam váltani szenvedéseitől.
A magaslesen ülve figyeltem fel egy szürke, kutyaszerű állatra amely egy furcsa nyakörvet viselt. Azt hittem, valakinek az elkóborolt szánhúzó kutyája lehet. Állatszerető emberként mindig van nálam egy zacskó prémium kutyatáp, elővettem a hátizsákomból, megzörgettem, a "kutya" azonnal elindult felém. Ahogy odaért, kiöntöttem egy maréknyit a kutyaeledelből amit ő hálás farkcsóválás közepette azonnal enni kezdett. Nagyon le volt soványodva szegény. Evés közben folyamatosan kapkodott a nyakán lévő fura nyakörvhöz a mancsával, szemmel láthatóan zavarta. Segíteni akartam neki, lecsatoltam a nyakörvet amit ő nem csak, hogy nyugodtan tűrt de miután levettem, hálásan megnyalogatta a kezemet. Elborzadva láttam, hogy a nyakörv alatt ki van sebesedve a nyaka. A nálam lévő elsősegélycsomagból betadint vettem elő és lefertőtlenítettem a sebet. A kutya, miután elfogyott az összes kutyatáp, egyszer csak megfordult és elszaladt. A nyakörvet el akartam juttatni az állatvédőkhöz, hogy megmutassam, mivel kínozzák szegény kutyákat, de mivel vér és genny szennyezte be, először le akartam mosni a Hernád folyóban. Sajnos ahogy előhajoltam, a telefonom a mellzsebemből beleesett a vízbe és ahogy utánakaptam, beleejtettem a folyóba a nyakörvet is, amit aztán a sodrás azonnal elvitt.
Sem a nyakörv, sem a kutya további sorsáról nincs tudomásom. Ha tudtam volna, hogy egy szigorúan védett farkasról van szó, egy szelfit feltétlenül csináltam volna vele.


Javítson ki valaki, de én még ott tartok, hogy a jószág még nem került elő Vállat von
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1072 Dátum: 2023. április 15. - 18:01:38 »

Javítson ki valaki, de én még ott tartok, hogy a jószág még nem került elő Vállat von
Nem hát! De hiszen írja is, hogy elfutott... Stoel
Azóta már nyilván elásta vagy eltüzelte a vadőr vagy a preparátor.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1073 Dátum: 2023. április 15. - 19:16:59 »

Nem hát! De hiszen írja is, hogy elfutott... Stoel
Azóta már nyilván elásta vagy eltüzelte a vadőr vagy a preparátor.
Nincs meg. Szerintem nem is lesz...de nem is baj.
Több esze is lehetett volna.....
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1074 Dátum: 2023. április 16. - 17:33:39 »


Több esze is lehetett volna.....

A hírforrások szerint úgy bukott le, hogy eldicsekedett a vadásztársainak. Még szerencse, hogy ilyen barátai vannak, ellenségekre semmi szüksége.

Azért bizonyos aspektusból nézve, igencsak elgondolkodtató az eset.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1075 Dátum: 2023. április 16. - 20:37:47 »

Titkos forrásaink révén megszereztük a gyanúsított vallomását. Kéretik nem terjeszteni.
Tisztelt nyomozó hatóság!
Az említett napon a *********** vadásztársaság terültén a *********** biztonsági körzetbe írtam be vadászni.
Valójában csak a vándormadarak vonulását kívántam megfigyelni mivel lelkes amatőr ornitológus vagyok, puskát csak azért vittem magammal, hogy ha esetleg szenvedő, beteg vagy sebzett vaddal találkoznék, meg tudjam váltani szenvedéseitől.
A magaslesen ülve figyeltem fel egy szürke, kutyaszerű állatra amely egy furcsa nyakörvet viselt. Azt hittem, valakinek az elkóborolt szánhúzó kutyája lehet. Állatszerető emberként mindig van nálam egy zacskó prémium kutyatáp, elővettem a hátizsákomból, megzörgettem, a "kutya" azonnal elindult felém. Ahogy odaért, kiöntöttem egy maréknyit a kutyaeledelből amit ő hálás farkcsóválás közepette azonnal enni kezdett. Nagyon le volt soványodva szegény. Evés közben folyamatosan kapkodott a nyakán lévő fura nyakörvhöz a mancsával, szemmel láthatóan zavarta. Segíteni akartam neki, lecsatoltam a nyakörvet amit ő nem csak, hogy nyugodtan tűrt de miután levettem, hálásan megnyalogatta a kezemet. Elborzadva láttam, hogy a nyakörv alatt ki van sebesedve a nyaka. A nálam lévő elsősegélycsomagból betadint vettem elő és lefertőtlenítettem a sebet. A kutya, miután elfogyott az összes kutyatáp, egyszer csak megfordult és elszaladt. A nyakörvet el akartam juttatni az állatvédőkhöz, hogy megmutassam, mivel kínozzák szegény kutyákat, de mivel vér és genny szennyezte be, először le akartam mosni a Hernád folyóban. Sajnos ahogy előhajoltam, a telefonom a mellzsebemből beleesett a vízbe és ahogy utánakaptam, beleejtettem a folyóba a nyakörvet is, amit aztán a sodrás azonnal elvitt.
Sem a nyakörv, sem a kutya további sorsáról nincs tudomásom. Ha tudtam volna, hogy egy szigorúan védett farkasról van szó, egy szelfit feltétlenül csináltam volna vele.


Feri!

Vigyázni kell itt minden bejegyzéssel! A Facebook-on egyes agyhalottak már a rendőrségről kikerült vallomásról értekeznek és "zacskót rázó zöldruhás"-t emlegetnek...
Valaki feltette az írásod (ő talán nem értette félre), aztán a többi már csűri, csavarja. Tisztára mint az egyszeri szovjet viccben az osztogatnak-fosztogatnak.

Komolyan mondom, hülyék országa leszünk lassan...

Szóval csak óvatosan!  Ördög

https://www.facebook.com/photo/?fbid=206908018704642&set=a.125893523472759
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1076 Dátum: 2023. április 16. - 20:52:06 »

Feri!

Vigyázni kell itt minden bejegyzéssel! A Facebook-on egyes agyhalottak már a rendőrségről kikerült vallomásról értekeznek és "zacskót rázó zöldruhás"-t emlegetnek...
Valaki feltette az írásod (ő talán nem értette félre), aztán a többi már csűri, csavarja. Tisztára mint az egyszeri szovjet viccben az osztogatnak-fosztogatnak.

Komolyan mondom, hülyék országa leszünk lassan...

Szóval csak óvatosan!  Ördög

https://www.facebook.com/photo/?fbid=206908018704642&set=a.125893523472759
Azt a kurva... Fejvakarás
Jogdíj meg smafu... Ördög
Nem vagyok fent a faszbúkon, az internetes kommunikáció pöcegödrének tartom azt a felületet. Így viszont reagálni sem tudok rá, hogy a fórumról az engedélyem nélkül felmásolta valami gyökér a minden értelmes ember számára nyilvánvalóan viccnek szánt hozzászólásomat. Nem
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1077 Dátum: 2023. április 16. - 21:00:56 »

Ja, látom már, "aranyvessző" valamikori fórumtársunk keverte meg a szart. Ha ennyi esze van... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1078 Dátum: 2023. április 16. - 21:35:57 »

Azt a kurva... Fejvakarás
Jogdíj meg smafu... Ördög
Nem vagyok fent a faszbúkon, az internetes kommunikáció pöcegödrének tartom azt a felületet. Így viszont reagálni sem tudok rá, hogy a fórumról az engedélyem nélkül felmásolta valami gyökér a minden értelmes ember számára nyilvánvalóan viccnek szánt hozzászólásomat. Nem
 Ördög Ördög Ördög
Jézusom...Mondatról-mondatra,szóról-szóra elemzik és vitatkoznak rajta... Röhög Röhög Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1079 Dátum: 2023. április 16. - 21:40:15 »

Ez kva jó!!!! Röhög Röhög Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: