Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303168 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1035 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:08:24 »

Kedvemre való, ezt nem kell sajnálni, hogy kivették az állományból. Gratulálok a munkához! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1036 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 06:30:45 »


 Igen Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1037 Dátum: 2013. Október 11. - 17:55:21 »

A címe az lehetne: Hogy ne "keressünk után", avagy balf@szságom története
(ne egy irodalmi alkotásra számítsatok, nincs irói vénám  Ördög)

A történethez hozzátartozik, hogy az utánkereső fegyvert csak akkor szoktam "megtölteni", amikor úgy érzem, hogy "melegedik" a helyzet.

A történet tegnap este kezdődött, amikor hívott az egyik vadásztársunk, hogy rálött egy disznóra, ahol beváltott az erdőbe, ott a kökényen talált egy vérkenést, aztán semmi, próbálnám meg, hátha a kutya többre jut. Az válaszoltam neki, hogy majd reggel (mint utólag kiderült, életem egyik legjobb döntése volt ez a válasz), Ő akkor nem tud jönni mert dolgozik, akkor jelöld meg azt a helyet, ahol a vért találtad. Így is volt, ma reggel a "segédvadőrömmel" meg Dodó-val meg is találtuk a jelet is meg a vért is. "Kuty" elindult, kontrolálni nem tudtam, mert sehol nem találtam vért (az egész "keresgélés" alatt egy cseppet sem), ezért nem az általa "eröltetett" irányba mentünk, hanem egy sűrű felé, ahol persze nem találtunk semmit. Vissza a vérhez, s most már engedtem arra menni a kutyát, amerre szeretett volna. Fiatal égeres, jó aljnövényzettel, mintha valami le-le döntögette volna, aztán öregebb tölgy, aljnövényzet nélkül, mintha "húzás" nyomok lettek volna az avarba. Aztán fiatal akácos, természetesen térdig érő szederindával. Ahogy banduklok kutty mögött, tőlünk jobbra, amerre a szél fújt, megmozdul a szederinda, majd egy "hatalmas" disznófej jelenik meg, "sarlókkal" a szájában, mindez kb. 1.5 méterre. Szégyen a futás, de a jó édes mamikáját aki kerget felkiálltással, usgyi el onnan. Kutyát a pórázon húzom magam után, a "kollégát" megértem utolérni. Szerencsére sertevad úgy gondolta, hogy elég volt az "ijesztegetésből", s lefeküdt. Ekkor olyan 30 méterre lehettünk Tőle. Kutyapóráz a kolléga kezébe, gyorstöltő elő (naná, hogy nem működött gyorsan). Aztán irány a "röfögő". Felállt, lövés a lapockára, magasan, hátha kap a gerinc is, elfekszik, de újra talpon, még egy oda (mint utólag kiderült kb. 3 centivel mellé), újra "lefekszik", de újból talpon. "Erősen" mozgatja a fejét, de valahova oda kéne lőni, mertha így megy tovább, elfogy a "skúló". Lövés, megint "elfekszik", de megint áll, mégegy lövés, eredmény ugyanaz, a harmadiknál már fekve maradt. Megnyugvás, Elkezdtem azon gondolkozni, hogy el kéne engedni "kutymorgót", elvégre Neki köszönhetünk mindent (egy kis "szórakozás" Neki is jár), de míg ezen morfondírozok, "sertevadunk" megint elkezdett "mozgolódni". Ennek fele se tréfa, már csak egy lőszerem van, így cél a nyakcsigolya, a "golyóállóság" itt véget ért, mert már nem kellt fel többet, viszont a fejét még egy darabig "mozgatta", meg olyan hangokat adott ki, amilyeneket disznótól még nem nagyon hallottam. Az elejtő lövése kicsit alacsony lett, eltörte a bal első lábát, s a szegycsontnál "távozott", nem "hatolt be " a mellüregbe. Utólag körbejártam, s a nyomokból az derült ki, hogy a "csuhás" egy kört írt le, s a saját nyoma mellé feküdt le, olyan 300-350 méterre a rálövés helyétől. Saccra 130 kg körüli, kan, az agyarai kb. 16 cm "magasságában" lesznek. Az első lövés 308 Win, a többi hat 357 Magnum.

Ha éjjel megyünk utána, valószínűleg nem "ússzuk meg épp bőrrel".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #1038 Dátum: 2013. Október 11. - 18:16:47 »

A címe az lehetne: Hogy ne "keressünk után", avagy balf@szságom története
(ne egy irodalmi alkotásra számítsatok, nincs irói vénám  Ördög)


 Igen
Megint bebizonyosodott, hogy a 357-es nem éppen alkalmas utánkeresésre.

Ha csak csúzlit viszel, akkor is max. 2-3-mal több kavics kellett volna az eredményhez.  Ördög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1039 Dátum: 2013. Október 11. - 18:40:59 »

A címe az lehetne: Hogy ne "keressünk után", avagy balf@szságom története
(ne egy irodalmi alkotásra számítsatok, nincs irói vénám  Ördög)

Szégyen a futás, de a Kutyát a pórázon húzom magam után, a "kollégát" megértem utolérni. méterre lehettünk Tőle.



Pati!
Minden jó, ha a vége jó! Igen
Gratulálok! Emelem
Nem kell ide írói véna! A történetben minden benne volt, ami lényeges! Igen
Az utolsó idézett mondatod megfogalmazását olvasva pedig egy pillanatra megint Zalában éreztem magam! Vigyorog Emelem
Üdv: J. vadász Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1040 Dátum: 2013. Október 11. - 19:31:49 »

Igen
Megint bebizonyosodott, hogy a 357-es nem éppen alkalmas utánkeresésre.

Ha csak csúzlit viszel, akkor is max. 2-3-mal több kavics kellett volna az eredményhez.  Ördög

Ez a sokadik alkalom volt, eddig bevált, néha tálkozik a vadász "golyóálló" vaddal.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1041 Dátum: 2013. Október 12. - 07:32:58 »


Elhiszem hogy sokkal kényelmesebb a pisztoly a sűrűben de már többen többször leírtuk hogy lófaxra való.
De hogy még azt se töltöd be ...   Vállat von
Persze önkritikát is gyakorolhatnék mert volt hasonló élményem ( élményeim ) igaz töltött fegyverrel de éjszaka .
Azóta is szorgalmasan keresem a meglőtt vadat sötétben.   Fejvakarás                                                                           

A történetet köszönjük  Igen  esetleg fotó ?                            Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1042 Dátum: 2013. Október 12. - 07:57:06 »

Elhiszem hogy sokkal kényelmesebb a pisztoly a sűrűben de már többen többször leírtuk hogy lófaxra való.
De hogy még azt se töltöd be ...   Vállat von
Persze önkritikát is gyakorolhatnék mert volt hasonló élményem ( élményeim ) igaz töltött fegyverrel de éjszaka .
Azóta is szorgalmasan keresem a meglőtt vadat sötétben.   Fejvakarás                                                                           

A történetet köszönjük  Igen  esetleg fotó ?                            Emelem

Stefi, nem mindig pisztolyt viszek magammal, de mivel ismerem a területet, s a rálövés helyétől bő 200 méterre van egy kefesűrű, amibe még bemenni is csak a "disznóalagutakon" lehet, négykézláb (pont ezen terepek miatt "szereltem fel" magam ilyen eszközzel), s azt tippeltem, hogy oda váltott vissza (ráadásul "elfelejtették" közölni, nem először, hogy ténylegesen mit is kell keresni, a "tappancsa" pedig meglepően kicsi), ezért döntöttem így. Amúgy a "fő" utánkereső fegyver egy 16-os dupla ("gyöngyössel" és főleg "postával").

Nem tudom mennyire emlékszel rá, de tán két éve írtam róla, hogy egy támadó 80 kilós kocát is meg tudott állítani egy lövés a "törpéből", meg azon kívül is nem egy szorult helyzetből segített már ki, az tény, hogy most nem úgy "működött", ahogy elvártam volna. Egy esetből nem általánosítanék, viszont elgondolkoztató, márcsak azért is, mert lehet, hogy egy hasonló helyzetben nem lesz ilyen "disznó" szerencsém.

Fotó sajnos nem készült, a mérlegen 131 kg-ot "nyomott", levágott orral.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1043 Dátum: 2013. Október 12. - 10:41:48 »

Stefi, nem mindig pisztolyt viszek magammal, de mivel ismerem a területet, s a rálövés helyétől bő 200 méterre van egy kefesűrű, amibe még bemenni is csak a "disznóalagutakon" lehet, négykézláb (pont ezen terepek miatt "szereltem fel" magam ilyen eszközzel), s azt tippeltem, hogy oda váltott vissza (ráadásul "elfelejtették" közölni, nem először, hogy ténylegesen mit is kell keresni, a "tappancsa" pedig meglepően kicsi), ezért döntöttem így. Amúgy a "fő" utánkereső fegyver egy 16-os dupla ("gyöngyössel" és főleg "postával").

Nem tudom mennyire emlékszel rá, de tán két éve írtam róla, hogy egy támadó 80 kilós kocát is meg tudott állítani egy lövés a "törpéből", meg azon kívül is nem egy szorult helyzetből segített már ki, az tény, hogy most nem úgy "működött", ahogy elvártam volna. Egy esetből nem általánosítanék, viszont elgondolkoztató, márcsak azért is, mert lehet, hogy egy hasonló helyzetben nem lesz ilyen "disznó" szerencsém.

Fotó sajnos nem készült, a mérlegen 131 kg-ot "nyomott", levágott orral.
Szia Pati!
Milyen töltényeket lősz a .357- ből és hány colos a cső?

H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1044 Dátum: 2013. Október 12. - 19:30:30 »

Szia Pati!
Milyen töltényeket lősz a .357- ből és hány colos a cső?

H.

Szerbusz!

Nem vagyok egy nagy "pisztolyőrült", ezért lehet blődségeket írok.  Stoel

A fegyvert használtan vettem, lőszerrel együtt, így nincs semmilyen gyári papírom, a csövet lemértem, a forgótártól 10 cm, az kb 4 coll. A lőszer dobozára ez van írva (mivel ez sem új, nem biztos, hogy az is van benne): Remington 165 grain core-lokt jacketed hollow pt. Kívül réz, "fúrthegyű". Még 1 db van ebből, aztán a többi Federal, hasonlóan kinéző maggal. Itt egy kép az "eszközről", hátha több információt ad, mint én.
 
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1045 Dátum: 2013. Október 13. - 09:49:46 »

Szervusz Sanyi .
azt a darabb vasat tedd üveg alá a vitrinbe ,és vegyél elő egy rendes fegyvert a szekrényből (hiszen van miből). Örülj nek ,hogy nem lett bajotok . Azt se értem,hogy míért nem hiszel a kutyádnak ,hiszen jobb az orra mint a tiéd. A másik amit nem értek,hogy széll alatt voltatok a kutyafelé fújt a szél miért nem jelezte a disznót? Meglepett benneteket a disznó és te meg töltetlen fegyverel vagy hát nagy butaság ,

Üdv:HSanyi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #1046 Dátum: 2013. Október 13. - 10:12:19 »

Pati,
köszönöm, hogy leírtad. Ezek olyan dolgok, amiket a többség inkább elsumákol, pedig tanulságos. Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1047 Dátum: 2013. Október 13. - 10:43:45 »

A másik amit nem értek,hogy széll alatt voltatok a kutyafelé fújt a szél miért nem jelezte a disznót? Meglepett benneteket a disznó és te meg töltetlen fegyverel vagy hát nagy butaság ,
Üdv!
Én pont az ellenkezőjét gondolom.
A kinőtt disznó elég gyakran megteszi egy nehéz lövéssel, hogy ő megy szél alá, tesz egy hurkot és úgy fekszik vissza a saját nyoma mellé, ahogyan ez a kan is tette.
Ezt erősebb hegyoldalban azzal is tetézi, hogy szigorúan a nyoma fölé telepszik rétegvonalban és úgy várja a "betolakodót".
Jó, hogy ez most szerencsésen sült el, lehetett volna cifrább vége is.....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1048 Dátum: 2013. Október 13. - 22:48:01 »

Szervusz Sanyi .
azt a darabb vasat tedd üveg alá a vitrinbe ,és vegyél elő egy rendes fegyvert a szekrényből (hiszen van miből). Örülj nek ,hogy nem lett bajotok . Azt se értem,hogy míért nem hiszel a kutyádnak ,hiszen jobb az orra mint a tiéd. A másik amit nem értek,hogy széll alatt voltatok a kutyafelé fújt a szél miért nem jelezte a disznót? Meglepett benneteket a disznó és te meg töltetlen fegyverel vagy hát nagy butaság ,

Üdv:HSanyi

Szerbusz Sanyi!

Nem a kutya, hanem a disznó felé fújt a szél. Hogy miért ezt az "eszközt" választottam, már Stefinek "megírtam". Miért nem hittem a kutyának? Ez jó kérdés. Szinte biztos voltam benne, hogy hová válthatott vissza (a már korábban említett "kefesűrű" dagonyákkal), ebben az esetben nagyot tévedett a megérzésem. Miért nem volt töltve a fegyver? A kevés jel amit találtam arra utalt, hogy láblövés lehet, ezért jóval hosszab utánkeresésre számítottam, ebben sem lett igazam.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1049 Dátum: 2013. Október 14. - 05:57:46 »

Pati,
köszönöm, hogy leírtad. Ezek olyan dolgok, amiket a többség inkább elsumákol, pedig tanulságos. Emelem

Boar, végül is többek között ez is lenne eme fórum célja, ha jól tévedek.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: