Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303166 alkalommal)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #525 Dátum: 2012. Február 21. - 09:15:37 »

Igen  Már érdeklődtem is ! Két három hónap múlva kezdi a forgalmazását a Magnum  Nem szól szám  izé izé . 250000 Ft os bevezető áron.  Fejvakarás
Nyakbizosítós a Savage 111? A gyári honlapon nem is találtam meg ezt a típust.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2012. Február 21. - 09:25:25 »

Tessék:

http://www.egun.de/market/item.php?id=3341003

Egy Steyr M95  200Eur alatt.

Tudom, az a baja, hogy nem stucnyik!  Röhög



Hansi, mondanál erről egy-két szót? Léccci, léccci  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #527 Dátum: 2012. Február 21. - 09:38:09 »

Nyakbizosítós a Savage 111? A gyári honlapon nem is találtam meg ezt a típust.

Nem mert Ámerikába nem biggyesztenek rá nyílt irányzékot és a 9,3x62 meg a 8x57 sem a legkedveltebb kaliber . Az European  modellek közt található és valami német cég "Európásítja" aztán forgalmazzák de a Savage minőségi, robosztus, egyszerű és jó fegyvereket tud gyártani. 
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #528 Dátum: 2012. Február 21. - 10:12:56 »

Nem mert Ámerikába nem biggyesztenek rá nyílt irányzékot és a 9,3x62 meg a 8x57 sem a legkedveltebb kaliber . Az European  modellek közt található és valami német cég "Európásítja" aztán forgalmazzák de a Savage minőségi, robosztus, egyszerű és jó fegyvereket tud gyártani. 

Lehet, hogy megvárom amíg beszerzel egyet aztán elhívlak utánkeresni Ördög Úgy is közel lekunk egymáshoz.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #529 Dátum: 2012. Február 21. - 10:15:52 »

Látom, nagytudású vándorwandererabsolom olvtárs itt is jobban tudja mi történt, mint a vérebvezető... Nem
Bár jobban megnézve a filmet, megeshet, igaza van... Vállat von

Én is olvastam a hozzászólásokat, háát nemsemmi. Mondjuk tényleg érdekesen reagál a vérebvezető, de háát ő volt ott, szerintem egy videóból nem tudjuk átlátni a helyzetét.
Szörnyű ilyen buta, naiv hozzászólásokat olvasni, amit egykét laikus megejt egy-egy vadász videónál, képeknél.
 Emelem
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #530 Dátum: 2012. Február 21. - 10:17:35 »

Én is olvastam a hozzászólásokat, háát nemsemmi. Mondjuk tényleg érdekesen reagál a vérebvezető, de háát ő volt ott, szerintem egy videóból nem tudjuk átlátni a helyzetét.
Szörnyű ilyen buta, naiv hozzászólásokat olvasni, amit egykét laikus megejt egy-egy vadász videónál, képeknél.
 Emelem
Mindenesetre az első lövésnél még nem támad a disznó, utána meg csak a gyorstüzelést hallani, látni nem lehet semmit.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #531 Dátum: 2012. Február 21. - 10:39:55 »

Mindenesetre az első lövésnél még nem támad a disznó, utána meg csak a gyorstüzelést hallani, látni nem lehet semmit.

 Igen

Szerintem korábbi olvtársunknak van némi igaza, ...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #532 Dátum: 2012. Február 21. - 10:43:59 »

Mindenesetre az első lövésnél még nem támad a disznó, utána meg csak a gyorstüzelést hallani, látni nem lehet semmit.

Szerintem nincs gond az első lövéssel. Keresztbe fordul a disznó, nagyobb találati felületet biztosítva és ki tudja, hogy három másodperc múlva hol lesz...? Eltűnik a sűrűben, vagy az utánkeresőt cincálja. A kutya sem volt veszélyben a lövésnél, utána oldalra is ugrott. Vagy neked azzal van bajod, hogy ült a disznó, amikor az első lövést tette?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #533 Dátum: 2012. Február 21. - 11:29:07 »

Korábban engem is foglalkoztatott a maroklőfegyver kérdés, de mivel úgy se lehet tartani, le is tettem róla. Nem is bizonyosodott be éppen a fentebb írott dolgok miatt a feltétlen előnye. Ez is inkább csak a biztonság érzet miatt kellhet? Nem tudom. Egy jó kaliberű rövid golyós fegyverrel meg lehet oldani minden helyzetet, mint azt nagyon sok profi vérebvezető munkája bizonyítja. Az ember oldalán egy pisztoly leginkább csak egy plusz dolog ,ami elakad a szederindában. Minél kevesebb dologgal kell foglalkozni, annál jobb. Nekem azt tanácsolták, hogy tanuljak meg kapásból is pontosan lőni közelre és minden körülmények között maradjak higgadt, nyugodt. Az első lövés azért nem mindegy hová megy. Persze sokáig várni se lehet, mert egy rossz lőhelyzetnél, lehet hogy csak rosszabb lesz, vagy semmilyen.
Szerencsésnek mondhatom magam, hogy egy a célnak viszonylag jól megfelelő fegyverem lehet (nem érdem, csak állapot, örökség). Nem sokszor adódott olyan helyzet, hogy gyorsan és minden képen lőni kellett, de még nem volt gond, akár gallyakon, ágakon keresztül lőve is elfeküdt a disznó. 9,3mm nem hazudik  Vigyorog, futni szerencsére még nem kellett Vigyorog
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #534 Dátum: 2012. Február 21. - 11:49:32 »

Ami hangot 1'29 nél hallat a disznó arra utal "megunta a dolgot" !  Ördög   Ebben a szituban a dupla sörétes is jó lett volna ám.  Emelem  (szerintem )
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #535 Dátum: 2012. Február 21. - 11:52:47 »

Korábban engem is foglalkoztatott a maroklőfegyver kérdés, de mivel úgy se lehet tartani, le is tettem róla. Nem is bizonyosodott be éppen a fentebb írott dolgok miatt a feltétlen előnye. Ez is inkább csak a biztonság érzet miatt kellhet? Nem tudom. Egy jó kaliberű rövid golyós fegyverrel meg lehet oldani minden helyzetet, mint azt nagyon sok profi vérebvezető munkája bizonyítja. Az ember oldalán egy pisztoly leginkább csak egy plusz dolog ,ami elakad a szederindában. Minél kevesebb dologgal kell foglalkozni, annál jobb. Nekem azt tanácsolták, hogy tanuljak meg kapásból is pontosan lőni közelre és minden körülmények között maradjak higgadt, nyugodt. Az első lövés azért nem mindegy hová megy. Persze sokáig várni se lehet, mert egy rossz lőhelyzetnél, lehet hogy csak rosszabb lesz, vagy semmilyen.
Szerencsésnek mondhatom magam, hogy egy a célnak viszonylag jól megfelelő fegyverem lehet (nem érdem, csak állapot, örökség). Nem sokszor adódott olyan helyzet, hogy gyorsan és minden képen lőni kellett, de még nem volt gond, akár gallyakon, ágakon keresztül lőve is elfeküdt a disznó. 9,3mm nem hazudik  Vigyorog, futni szerencsére még nem kellett Vigyorog
Szia Dani!

Neked milyen az utánkereső fegyvered?

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #536 Dátum: 2012. Február 21. - 12:48:22 »

Szia Dani!

Neked milyen az utánkereső fegyvered?

Üdv: Karcsi

Szia!
Egy Tikka 412S duplagolyós. Kal. 9,3x74R - 9,3x74R. Nehezen barátkoztunk meg, cserkelni kínszenvedés vele, bár amúgy kezes. Mióta bele keveredtem ebbe az utánkeresésbe, már előjöttek az előnyei. Dög nehéz, de legalább rövid, és gyorsan lehet kettőt lőni. Kicsit sajnálom így koptatni, de úgy vagyok vele, hogy a puska van értem és nem én a puskáért. Nem ideális, mint egy ismétlő, de megteszi. Meg aztán emlék is.

Üdv, Dani
Naplózva

Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #537 Dátum: 2012. Február 21. - 12:51:22 »

Szia!
Egy Tikka 412S duplagolyós. Kal. 9,3x74R - 9,3x74R. Nehezen barátkoztunk meg, cserkelni kínszenvedés vele, bár amúgy kezes. Mióta bele keveredtem ebbe az utánkeresésbe, már előjöttek az előnyei. Dög nehéz, de legalább rövid, és gyorsan lehet kettőt lőni. Kicsit sajnálom így koptatni, de úgy vagyok vele, hogy a puska van értem és nem én a puskáért. Nem ideális, mint egy ismétlő, de megteszi. Meg aztán emlék is.

Üdv, Dani

Köszönöm a választ!

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #538 Dátum: 2012. Február 21. - 12:59:07 »

Szia!
Egy Tikka 412S duplagolyós. Kal. 9,3x74R - 9,3x74R. Nehezen barátkoztunk meg, cserkelni kínszenvedés vele, bár amúgy kezes. Mióta bele keveredtem ebbe az utánkeresésbe, már előjöttek az előnyei. Dög nehéz, de legalább rövid, és gyorsan lehet kettőt lőni. Kicsit sajnálom így koptatni, de úgy vagyok vele, hogy a puska van értem és nem én a puskáért. Nem ideális, mint egy ismétlő, de megteszi. Meg aztán emlék is.

Üdv, Dani

Ja a duplagolyósokat és vegyescsövüeket  nem tárgyaltuk ki e célra pedig szerintem megfelelőek ! Igen
Valamikor a 7x65R-16-16 drillingemet gondoltam befogni ilyen célra de sajnáltam és eladtam .  Rííí Rííí Rííí
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #539 Dátum: 2012. Február 21. - 13:13:04 »

Amikor belecsöppentem a szakma sűrűjébe, bőven kijutott a sebzett vaddisznó keresésből.
Eleinte a 30.06-os ZKK-mat vittem magammal távcső nélkül, de nem találtam elég megbízhatónak erre a célra.
Aztán vettem egy külső kakasos Tulát 16-os kaliberben, jobb csőben Nike golyós extra brenneke, a balban pedig 9 szemes volt a szokásos töltet.
Ezzel már sokkal eredményesebben végeztem a munkát, csak meg kellett tanulni türelmesen bevárni az esetleg dühösen közeledő disznót.
Néha szorult a kapca, mert korán eleresztettem a két lövést és olyankor bizony meleggé is válhatott a helyzet.
Aztán egy csere folytán hozzám került egy 12-es Moosberg "pumpálós vetőgép". Azzal több éven át dolgoztam igen jó eredménnyel egészen addig, míg egy extrém hideg és havas napon az ismétlő szán be nem fagyott a bele rakódott tömör hó által és csak a csoda mentett meg egy vesén lőtt kocától. Az első lövés kissé elcsúszott és ahogyan hasaltam a szederindák alatt, nem tudtam azonnal ismételni a rámtörő disznóra. Az volt a szerencsém, hogy erős emelkedőn lőttem felfelé és a fentről rám zúduló hatalmas tömeg nem tudott időben lefékezni, hanem túlcsúszott rajtam. Mire pedig megfordult, a fahengernél fogva teljes erőmből odavágtam a puska tusát a fagyos talajnak. A tus ugyan a nyaknál eltörött, de legalább megindult a zárszerkezet és így közvetlen közelről fejbe tudtam lőni a már csak pár méterre lévő, közeledő disznót.
A puskát másnap eladtam és azóta is csak a kakasos Tulát viszem magammal utánkeresésre.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: