Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303169 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #495 Dátum: 2012. Február 20. - 17:02:36 »

50 méterről én egy elefántot sem találnék el pisztollyal
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #496 Dátum: 2012. Február 20. - 18:41:07 »

50 méterről én egy elefántot sem találnék el pisztollyal

Én is ezt írtam, hogy az közel harcara lenne ideális, viszont arra a legjobb.
 Emelem
Naplózva

Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #497 Dátum: 2012. Február 20. - 19:23:19 »

Akkor menjen mindenki megfelelő kaliberű golyóssal utánkeresni és nem lehet gond. - ebből.
Aki nem gyakorlott utánkereső, az azzal a fegyverrel menjen utánkeresni, melyet a legjobban tud kezelni. Főleg disznóra!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #498 Dátum: 2012. Február 20. - 19:38:19 »

Én is ezt írtam, hogy az közel harcara lenne ideális, viszont arra a legjobb.
Nana, láttam él már éjjeli őrt napvilágnál meghalni! Kacsint
Kollégám egy régi hajtáskor nagy mellénnyel közelített a sebzetten agonizáló, jó erős testű kanhoz.
8x57-es utánkereső puskáját odaadta az egyik törzshajtónak, hogy vigyázzon rá, ő pedig a .38 Spec. kaliberű forgótárasával bemászott a galagonyásba.
Aztán innen a történet:
Bámm....bámmm.....bámmmbámmmbámmmbámmm.........Hogyazajóku........!!!!!!!!!!!
Nagy csörtetés kifelé a bozótból, elől a nagy veszternhős, mögötte csattogó pofával a több sebből vérző kan.
Egy nagy bökkenő volt, a megbízott fegyverhordozó már igen távol járt a Mauserrel együtt és csak növelte a tempót.
-Állj meg Tibi, a jó ku...anyádat Woest!!!!!!! kiáltotta hősünk, némi félelemmel vegyes izgalommal a hangszínében.
Közben a haszontalan pisztolyt eldobta a 20 centis hóba, utólérte a berezelt kirongózit, berepetált egy lőszert a puskájába és megtorpanva, szinte csővégről lőtte fejbe a kant.
Ezen a ponton a hajtás megállt és mintegy 10 hajtóval egyetemben, vagy tíz percig kereste mindenki a hó alatt a kis fegyvert Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #499 Dátum: 2012. Február 20. - 19:43:50 »

Azt hiszem mindegyikünk örülne, ha tarthatna egy maroklőfegyvert utánkeresni.
Szia Bence!
Ennek kicsit ellentmondanék. Magam sportlövő is vagyok, ismerem a marokfegyvereket, sőt van is .357-es Magnumom és Parabellumom. Látom a hatásait a céltáblán.....Ugyanakkor van egy barátom Ausztriában, aki akár a klónom is lehetne. Náluk szabad utánkeresni ezekkel a kaliberekkel. Többször meg is próbálta, de nincsen jó tapasztalata. Volt, hogy egy tárat bele kellett lőni egy sima süldőbe, míg megkerült, vagy a hatodik .357-esre nyugodott el egy szembejövő komolyabb számos disznó.
Az a baj ezekkel a maroklőfegyverekkel, hogy megnyugtat a 6-9 lövés a tárban és alkalom esetén elkezded lőni a sebbzett vadat azzal, hogy van miből. Eredmény pedig silány.
Véleménye szerint az a golyós, amit tudsz biztosan használni a legalkalmasabb fegyver az utánkereséshez. Távcső és szíj nélkül.  Amint megteheted pedig egy rövid csövű 8-as körüli vagy nagyobb lehetőség szerint a villámgyors ismétlést lehetővé tévő egyenes húzású (nem mindig R93  Ördög) ismétlő ( nyilván itt is fontos, hogy biztosan tudd használni, mert éppen az utánkeresésnél kell jellemzően nagyon gyorsan, automatikus mozdulatokkal ösztönösen cselekedni és lőni)
Aztán, ha megjön a rutin, kerülhet rá egy 1,5 -ösre csavarható távcső, ami alatt is biztosan lehet célozni és akár rajtmaradhat a szijkenygyel is.
 Ördög Ördög
 Pl egy ilyen:

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #500 Dátum: 2012. Február 20. - 19:49:19 »

Nana, láttam él már éjjeli őrt napvilágnál meghalni! Kacsint
Kollégám egy régi hajtáskor nagy mellénnyel közelített a sebzetten agonizáló, jó erős testű kanhoz.
8x57-es utánkereső puskáját odaadta az egyik törzshajtónak, hogy vigyázzon rá, ő pedig a .38 Spec. kaliberű forgótárasával bemászott a galagonyásba.
Aztán innen a történet:
Bámm....bámmm.....bámmmbámmmbámmmbámmm.........Hogyazajóku........!!!!!!!!!!!
Nagy csörtetés kifelé a bozótból, elől a nagy veszternhős, mögötte csattogó pofával a több sebből vérző kan.
Egy nagy bökkenő volt, a megbízott fegyverhordozó már igen távol járt a Mauserrel együtt és csak növelte a tempót.
-Állj meg Tibi, a jó ku...anyádat Woest!!!!!!! kiáltotta hősünk, némi félelemmel vegyes izgalommal a hangszínében.
Közben a haszontalan pisztolyt eldobta a 20 centis hóba, utólérte a berezelt kirongózit, berepetált egy lőszert a puskájába és megtorpanva, szinte csővégről lőtte fejbe a kant.
Ezen a ponton a hajtás megállt és mintegy 10 hajtóval egyetemben, vagy tíz percig kereste mindenki a hó alatt a kis fegyvert Ördög


Kezdhetnél valamit ezzel a mérhetetlen mennyiségű vadászélménnyel. Egy könyvre vevő lennék, mert most is szereztél pár perc kikapcsolódást, derültséget. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #501 Dátum: 2012. Február 20. - 19:58:51 »

Nana, láttam él már éjjeli őrt napvilágnál meghalni! Kacsint
Kollégám egy régi hajtáskor nagy mellénnyel közelített a sebzetten agonizáló, jó erős testű kanhoz.
8x57-es utánkereső puskáját odaadta az egyik törzshajtónak, hogy vigyázzon rá, ő pedig a .38 Spec. kaliberű forgótárasával bemászott a galagonyásba.
Aztán innen a történet:
Bámm....bámmm.....bámmmbámmmbámmmbámmm.........Hogyazajóku........!!!!!!!!!!!
Nagy csörtetés kifelé a bozótból, elől a nagy veszternhős, mögötte csattogó pofával a több sebből vérző kan.
Egy nagy bökkenő volt, a megbízott fegyverhordozó már igen távol járt a Mauserrel együtt és csak növelte a tempót.
-Állj meg Tibi, a jó ku...anyádat Woest!!!!!!! kiáltotta hősünk, némi félelemmel vegyes izgalommal a hangszínében.
Közben a haszontalan pisztolyt eldobta a 20 centis hóba, utólérte a berezelt kirongózit, berepetált egy lőszert a puskájába és megtorpanva, szinte csővégről lőtte fejbe a kant.
Ezen a ponton a hajtás megállt és mintegy 10 hajtóval egyetemben, vagy tíz percig kereste mindenki a hó alatt a kis fegyvert Ördög

Nekem is szereztél pár boldog percet ezzel a történettel, annak ellenére, hogy ze igen is nagyon komoly dolog lehetett, jót röhögtem a megfogalmazásmódodon!

Hát úgy tűnik akkor, hogy ennek a maroklőfegyvernek talán több a hátránya mint az előnye, akkor marad a rövidcsövű álom. 7,62-esekről, hogy vélekedtek, abból rengeteget látok a vadászaprón is, néha nevetséges áron, jó nyílván nem a legócskább, leglehetetlenebb lőképűre gondolok.

Melyik gyártónak vannak még ilyen R93 rendszerrel működő fegyverei. (én még csak a Blasernél láttam ezt a fajta zárdugattyút)
 Emelem
Naplózva

nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #502 Dátum: 2012. Február 20. - 20:03:20 »

Nana, láttam él már éjjeli őrt napvilágnál meghalni! Kacsint
Kollégám egy régi hajtáskor nagy mellénnyel közelített a sebzetten agonizáló, jó erős testű kanhoz.
8x57-es utánkereső puskáját odaadta az egyik törzshajtónak, hogy vigyázzon rá, ő pedig a .38 Spec. kaliberű forgótárasával bemászott a galagonyásba.
Aztán innen a történet:
Bámm....bámmm.....bámmmbámmmbámmmbámmm.........Hogyazajóku........!!!!!!!!!!!
Nagy csörtetés kifelé a bozótból, elől a nagy veszternhős, mögötte csattogó pofával a több sebből vérző kan.
Egy nagy bökkenő volt, a megbízott fegyverhordozó már igen távol járt a Mauserrel együtt és csak növelte a tempót.
-Állj meg Tibi, a jó ku...anyádat Woest!!!!!!! kiáltotta hősünk, némi félelemmel vegyes izgalommal a hangszínében.
Közben a haszontalan pisztolyt eldobta a 20 centis hóba, utólérte a berezelt kirongózit, berepetált egy lőszert a puskájába és megtorpanva, szinte csővégről lőtte fejbe a kant.
Ezen a ponton a hajtás megállt és mintegy 10 hajtóval egyetemben, vagy tíz percig kereste mindenki a hó alatt a kis fegyvert Ördög

 Ördög Röhög Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #503 Dátum: 2012. Február 20. - 20:10:20 »

 Horridó      Emelem    " Pl egy ilyen: "    Taps  Kaliber ?   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #504 Dátum: 2012. Február 20. - 20:15:05 »

Horridó      Emelem    " Pl egy ilyen: "    Taps  Kaliber ?   Emelem

Sima standard kaliber! 8x50R  Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #505 Dátum: 2012. Február 20. - 20:20:00 »

Sziasztok!  Van egy jelenet  az egyik vaddisznós videó kazettámon,amin hasonló jelenet játszódik le mint amit galoscsabus írt le. Ott is kiürítenek egy tárat forgótáras pisztolyból a sebzett kanra.  Kicsit rosszul sikerült a jelenet, mert az operatőr menekülve vette, nem is tudom miért Ördög  Bence ha látnád lehet hogy elvetnéd  a pisztoly lehetőségét.
Naplózva

davidde
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #506 Dátum: 2012. Február 20. - 20:20:09 »

Ha találok ilyet jó pénzért akkor  Igen  Taps  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #507 Dátum: 2012. Február 20. - 20:23:14 »

Sziasztok!  Van egy jelenet  az egyik vaddisznós videó kazettámon,amin hasonló jelenet játszódik le mint amit galoscsabus írt le. Ott is kiürítenek egy tárat forgótáras pisztolyból a sebzett kanra.  Kicsit rosszul sikerült a jelenet, mert az operatőr menekülve vette, nem is tudom miért Ördög  Bence ha látnád lehet hogy elvetnéd  a pisztoly lehetőségét.
Pedig az nem is .38-as, hanem .357-es Magnum volt....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #508 Dátum: 2012. Február 20. - 20:24:43 »

Te is láttad Horridó? 
Naplózva

davidde
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #509 Dátum: 2012. Február 20. - 20:26:45 »

Davidde  Emelem ! Mikor a vadász majdnem át esik a bokron ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: