Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68956 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #210 Dátum: 2020. Január 31. - 19:14:38 »

Szerintem 6,2-es SSSG—t, 27 szemest kaptál.... Ördög a Rottweil ilyet tud. Stoel   Vagy a 8,6-sg/lg expresszt, ami a klasszikus, KILENCSZEMES!  Taps Isten irgalmazzon, ha betöltöd... Igen
https://rws-ammo.app/en/type/shotshells#family
Van ott 5 mm-s is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2020. Február 01. - 09:05:16 »

Jó ötlet, de sajnos itthon egyelőre csak 3,5 mm-es, 8-as sörétet tudtam venni.
Ha van valakinek öregebb sörétje készleten (6-os, 4-es) szívesen átvennék 1-2 kilót.


A horgászboltban keresd ott kapsz nagyon öreget is és válogathatsz hogy hasított vagy fúrt közepűt veszel .   Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #212 Dátum: 2020. Február 01. - 09:39:00 »

A horgászboltban keresd ott kapsz nagyon öreget is és válogathatsz hogy hasított vagy fúrt közepűt veszel .   Röhög
Volt ilyen korszakom, de bő 20 évvel ezelőtt.
Rézdrótra fűzött horgászólom "gyöngysor",  mezei kilencszemes gömbólmokból (amikor boltban meg csak ritka portéka volt) és volt még betöltve
wc-lánc is, aminek olyan volt a hangja, mint egy helikopternek Ördög
De persze ez ma már mélyen elítélendő dolog, és istenbizonysohatöbbénemcsinálnékilyent!!! Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #213 Dátum: 2020. Február 01. - 18:07:17 »

Volt ilyen korszakom, de bő 20 évvel ezelőtt.
Rézdrótra fűzött horgászólom "gyöngysor",  mezei kilencszemes gömbólmokból (amikor boltban meg csak ritka portéka volt) és volt még betöltve
wc-lánc is, aminek olyan volt a hangja, mint egy helikopternek Ördög
De persze ez ma már mélyen elítélendő dolog, és istenbizonysohatöbbénemcsinálnékilyent!!! Nyihi

Kvasztics Fedor  a rovott múltú hajóorvos magyar hangja Gálos Csaba!  Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #214 Dátum: 2020. Február 01. - 20:07:23 »

Volt ilyen korszakom, de bő 20 évvel ezelőtt.
Rézdrótra fűzött horgászólom "gyöngysor",  mezei kilencszemes gömbólmokból (amikor boltban meg csak ritka portéka volt) és volt még betöltve
wc-lánc is, aminek olyan volt a hangja, mint egy helikopternek Ördög
De persze ez ma már mélyen elítélendő dolog, és istenbizonysohatöbbénemcsinálnékilyent!!! Nyihi

Édes fiam pakold csak ki szépen a táskádat! Hadd lám mi lappang benne!? S.Peti
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #215 Dátum: 2020. Február 01. - 22:13:08 »

Édes fiam pakold csak ki szépen a táskádat! Hadd lám mi lappang benne!? S.Peti
Mi lappangana?! Már a lógása sem a régi Ördög
Én már csak egy libát szeretnék lőni az elölfüstössel, de mióta beköszöntött a januári nyár, úgy itt hagytak minket, mint Szent Pál az oláhokat Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #216 Dátum: 2020. Február 02. - 00:08:48 »

Mi lappangana?! Már a lógása sem a régi Ördög
Én már csak egy libát szeretnék lőni az elölfüstössel, de mióta beköszöntött a januári nyár, úgy itt hagytak minket, mint Szent Pál az oláhokat Rííí

Pedig az sem utolsó dolog ám, hogy elmondhatja az ember: milyen szépen lóg. Kis öröm is öröm.  Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lacika35
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #217 Dátum: 2020. Február 02. - 18:26:28 »

Üdv 209 es sörétes lőszerbe való csappantyút  keresek de nem kapok sehol van ötletetek esetleg
Naplózva
Miskia
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #218 Dátum: 2020. Február 03. - 20:27:17 »

Üdvözlöm az Urakat!

Aki használ Lovex sörétes lőszerhez való lőporokat, és tudna pár hasznos információt adni róla, azért nagyon hálás lennék(minden érdekel). Jelenleg amit tudok: 12-es kaliber és természetesen elsősorban vadászni használnám 32-36 g sörét töltettel, évente négyszer ötször korongozunk  28g söréttel.... na ez a dolog pikantériája Stoel

Előre is köszönöm.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #219 Dátum: 2020. Február 11. - 19:45:33 »

Üdv Mindenkinek ! Én is töltök 12-es és 16-os rézhüvelyt. Én a végéről kezdeném. A sörét szemekre 2 mm-es karton lapot teszek, mit egyszerű folyékony faragasztóval ragasztok oda, nem telibe, csak a karton és a réz találkozásánál körkörösen. A sörét szemeket kosárba teszem, amit szintén papírból készítek. A sörétszemek alá teszek statikus erő csökkentőnek legalább 3 db. passzos nikecel korongot, amit egyszerűen ételes nikecel dobozból vágok ki. ez alá kerül filc fojtás, amit viaszba mártok, majd egy kaliberezőn áttolok, hogy a hüvelybe passzosan tömítsen. e alá kerül a parafa. Ezt parafa dugó feldarabolásból nyerem, ami kb. 3-4 mm vastag. Ez alá kerül közvetlenül a lőpor felé 1-2 db. 2 mm-es kartonlap.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #220 Dátum: 2020. Február 12. - 10:01:41 »

Üdv Mindenkinek ! Én is töltök 12-es és 16-os rézhüvelyt. Én a végéről kezdeném. A sörét szemekre 2 mm-es karton lapot teszek, mit egyszerű folyékony faragasztóval ragasztok oda, nem telibe, csak a karton és a réz találkozásánál körkörösen. A sörét szemeket kosárba teszem, amit szintén papírból készítek. A sörétszemek alá teszek statikus erő csökkentőnek legalább 3 db. passzos nikecel korongot, amit egyszerűen ételes nikecel dobozból vágok ki. ez alá kerül filc fojtás, amit viaszba mártok, majd egy kaliberezőn áttolok, hogy a hüvelybe passzosan tömítsen. e alá kerül a parafa. Ezt parafa dugó feldarabolásból nyerem, ami kb. 3-4 mm vastag. Ez alá kerül közvetlenül a lőpor felé 1-2 db. 2 mm-es kartonlap.

 Igen
Noha ez nekem első blikkre egy kicsit túl sok és összetett rétegezés, de ha bevált, akkor bevált  Vigyorog
Műanyagba töltöttem már mintákat, ma hívom a PKLV-t, hogy mikor fogadnának bemérni őket.
Rézzel megakadtam, ugyanis a műanyag hüvelyhez tökéletes folytások, korongok a réz hüvelyben lötyögnek.
17,2 mm a folytás, a réz hüvely belső átmérő meg 17,9 mm. Kell egy 18-18,2 mm lyukasztót csinálnom/csináltatnom és a rézhez magamnak lyukasztani a hozzávalókat.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #221 Dátum: 2020. április 03. - 18:27:32 »

Tisztelt Sporttársak! Készítettem pár réz hüvelyt. Én a záró lapot faragasztóval rögzítés, ami száradás után szépen árlátszóra szárad. Most úgy töltöttem, hogy a lőporra került 2 db. Papír korong majd arra kb. 1,5 cm tömörített vastagságban puhafa forgács. Nem tudom már hol de olvastam efféle folytás módról. Ezen folytásról esetleg valakinek van-e tapasztalata vagy véleménye. Köszi előre is.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #222 Dátum: 2020. április 03. - 18:29:43 »

Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #223 Dátum: 2020. április 03. - 18:34:27 »

Kérdésem lenne még felétek, hogy van nekem ilyen becsappantyúzóm 16-os kaliberbe és cserélném 12-esre, mivel a 16-osból 2 db van. Ha valaki cserélni nem akar akkor van-e eladási szándéka. Köszi előre is.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 941


« Új üzenet #224 Dátum: 2020. április 03. - 19:13:50 »

Tisztelt Sporttársak! Készítettem pár réz hüvelyt. Én a záró lapot faragasztóval rögzítés, ami száradás után szépen árlátszóra szárad. Most úgy töltöttem, hogy a lőporra került 2 db. Papír korong majd arra kb. 1,5 cm tömörített vastagságban puhafa forgács. Nem tudom már hol de olvastam efféle folytás módról. Ezen folytásról esetleg valakinek van-e tapasztalata vagy véleménye. Köszi előre is.

Töltéshez nem értek, de nagyon jól néz ki!  Taps
Hangulatos, szívesen kipróbálnám a 16-os duplából! Gratulálok!

D3-as enyvet használtál? Mennyire vált be? Régebben mit használtak a lezáráshoz? Viaszt?
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: