Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 172677 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 11. - 19:57:04 »


 Üdv Burhinus65 ! Igaza van természetesen .Az ismerőseim  vagy régi kollegák között ,tartanánk vadászirodalmi versenyt ,sok vadász csak nézne.
 Jobban ismerik Őket mint gondolnánk,és nem vadászik egyik sem. gyozo
 
Lacus tiszta szivemből szóltál Wave.Ez szó szerint így van,sajnos a vadászaink java hozzá se tud szagolni a vadászirodalomhoz.Vannak akik nem vadászok és profik ebben a témában,jómagam sok ilyen embert ismerek.Mint ismeretes a megjelenő vadászkönyvek javát nem vadászok hanem, a téma iránt érdeklődők veszik meg.Alig lehet eladni egy könyvből 2000 példányt,hány vadászjegyes van 56 ezer,miről beszélünk???????????????????? Más,már többször megírtam vizygáztató barátom mesélte,a lövészet nem valami jól sikerült a jelöltnek mentő kérdésnek feldobta soroljon fel 5 Fekete könyvet EGYET sem tudott felsorolni,és akkor hol vannak a szakíróink.Na most felidegesítettem magam megint Fejbever :COMPKI
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 11. - 20:27:18 »

Ma délután ment egy német csatornán a Tsavoi Emberevők filmre vitt változata. Sajnos csak a film második felét láttam, nekem tetszett bár a könyvet még nem olvastam lehet ég és föld a különbség. A mostani Nimród Szafariba van is egy cikk az állatidomárról, elmeséli a forgatás kulisszatitkait. Azt nem tudom, hogy magyarra is leszinkronizálták-e.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 11. - 21:26:57 »

Ma délután ment egy német csatornán a Tsavoi Emberevők filmre vitt változata. Sajnos csak a film második felét láttam, nekem tetszett bár a könyvet még nem olvastam lehet ég és föld a különbség. A mostani Nimród Szafariba van is egy cikk az állatidomárról, elmeséli a forgatás kulisszatitkait. Azt nem tudom, hogy magyarra is leszinkronizálták-e.

Idehaza Ragadozók címmel vetítették... annyira nem volt rossz film...
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 11. - 21:29:03 »

Könyvben olvastam nem rossz.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 12. - 09:57:52 »



Idehaza Ragadozók címmel vetítették... annyira nem volt rossz film...
[/quote]

Majd akkor figyelem,hátha legközelebb az elejétől végig tudom nézni. Köszi Wave
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 12. - 15:21:08 »

Idézet
Ma délután ment egy német csatornán a Tsavoi Emberevők filmre vitt változata. Sajnos csak a film második felét láttam, nekem tetszett bár a könyvet még nem olvastam lehet ég és föld a különbség. A mostani Nimród Szafariba van is egy cikk az állatidomárról, elmeséli a forgatás kulisszatitkait. Azt nem tudom, hogy magyarra is leszinkronizálták-e.

Szia! ha jól tudom akkor szinkronosan nincs meg csak feliratosan de ezt nem tudom pontosan, de elég ritka film, én sem találom egy oldalon sem ahonnan le tudnám tölteni.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 12. - 21:09:45 »

Idézet
Ma délután ment egy német csatornán a Tsavoi Emberevők filmre vitt változata. Sajnos csak a film második felét láttam, nekem tetszett bár a könyvet még nem olvastam lehet ég és föld a különbség. A mostani Nimród Szafariba van is egy cikk az állatidomárról, elmeséli a forgatás kulisszatitkait. Azt nem tudom, hogy magyarra is leszinkronizálták-e.

Szia! ha jól tudom akkor szinkronosan nincs meg csak feliratosan de ezt nem tudom pontosan, de elég ritka film, én sem találom egy oldalon sem ahonnan le tudnám tölteni.
"The Ghost and the Darkness" címen próbáld. Egyébként figyeltek a rendezők minden részletre. Különösen Douglas duplagolyósa tetszett nekem. Nekem amúgy is nagyon tetszett a film.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 12. - 21:15:01 »

Ragadozók - A Szellem és a Sötétség. Ahogyan Horrido írta. Egy kedves Barátomtól kaptam (ha olvassa köszönet még egyszer Mosolyog ). Nekem is nagyon-nagyon tetszett a film, életszerű, izgalmas-kalandos, és vadászfilm...  Igen Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 12. - 21:32:07 »

Igazatok van,de azért a magyar vadászok között is van sok legendás vadász ezekről is beszélgethetnénk.


Igen, vannak legendás magyar vadászok is, de róluk a magyar vadásztársadalom "apraja-nagyja" hallott már. Jim Corbettlről tapasztalataim alapján igen kevesen. Ezért is hoztam fel témának. Mosolyog
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 12. - 21:51:05 »




Igen, vannak legendás magyar vadászok is, de róluk a magyar vadásztársadalom "apraja-nagyja" hallott már. Jim Corbettlről tapasztalataim alapján igen kevesen. Ezért is hoztam fel témának. Mosolyog


Sajnos inkább csak az apraja persze azért szerencsére sok a kivétel is! Nem egy olyan vadásszal találkoztunk már aki azt se tudta ki volt Széchenyi, Nadler vagy Kittenberger sok éves vadászmúlttal a háta mögött.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 12. - 22:09:35 »

Én mindenkiről szívesen hallok, tartozzon akármely nációhoz....
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 16. - 10:59:43 »

Az én kedvenc "legendás vadászaim", és egyben kedvenc vadászíróim közé tartoznak:

Nadler Herbert,
Maderspach Viktor.

Az tetszik írásaikban, hogy olvasmányosan, érdekesen írják le kalandos vadászataikat, és olyan vadfajokra (európai barnamedve, farkas, zerge) vadásznak az egykori Magyarország területén többek közt, amire ma már itthon sajnos nincs lehetőségünk... Nagyon tetszenek írásaik.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 16. - 19:06:39 »

Az én kedvenc "legendás vadászaim", és egyben kedvenc vadászíróim közé tartoznak:

Nadler Herbert,
Maderspach Viktor.

Az tetszik írásaikban, hogy olvasmányosan, érdekesen írják le kalandos vadászataikat, és olyan vadfajokra (európai barnamedve, farkas, zerge) vadásznak az egykori Magyarország területén többek közt, amire ma már itthon sajnos nincs lehetőségünk... Nagyon tetszenek írásaik.
Szia Balázs!
Valahogy én is hasonlóan gondolom,persze ez nem azt jelenti hogy nincs más aki jó.PLD Kitti se volt semmi.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 16. - 22:52:45 »

Az én kedvenc "legendás vadászaim", és egyben kedvenc vadászíróim közé tartoznak:

Nadler Herbert,
Maderspach Viktor.

Az tetszik írásaikban, hogy olvasmányosan, érdekesen írják le kalandos vadászataikat, és olyan vadfajokra (európai barnamedve, farkas, zerge) vadásznak az egykori Magyarország területén többek közt, amire ma már itthon sajnos nincs lehetőségünk... Nagyon tetszenek írásaik.
Szia Balázs!
Valahogy én is hasonlóan gondolom,persze ez nem azt jelenti hogy nincs más aki jó.PLD Kitti se volt semmi.

Szia Józsi!

Persze, ezért írtam úgy, hogy "kedvenc vadászíróim közé tartoznak"... Sok kedvencem van, de talán Nadler és Maderspach művei mozgatták meg leginkább fantáziámat, mert olyan csodálatos vidékeket jártak be...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 17. - 09:03:02 »

Nadlertől nekem az első könyve tetszett a legjobban, a Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. A Vadásznapok vadászévek is nagyon jó, viszont a Keleti és déli Kárpátokban már kevésbé tetszett. Maderspach Viktor mindegyik könyve egytől egyig kiváló, talán a Medve és a Páreng-Retyezát a csúcs, na és persze a Menekülésem Erdélyből, bár az nem vadászat. Ezenkívűl Thurn-Rumbach István:Erdélyi szarvasok és medvék nyomában könyve is gyönyörű tájakon írodott, a történetek is nagyon jók, kár, hogy csak ezt az egy könyvet írta. Még nagy kedvenem Reminiczky Károly: Kassai vadászhistóriák és Bemutatom a vadászokat című könyvei. Ez utóbbit minden vadásznak el kellene olvasni, valami eszméletlen jó ahogy bemutatja az egyes vadász "típusokat", a szenvedélyest, a pechest, a rekordert, az irigyet, a kocavadászt. Sok mindent megtudhatunka legendás vadászterületről, a Javorináról is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: