Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 153052 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #270 Dátum: 2012. November 11. - 11:36:35 »

Mennyibe kerül egy John Deere traktor? Tudom sokféle van! Mosolyog
Régen azt hallottam, hogy egy kukorica kombájn 35 millió forint! Lehet, hogy nem csak az igénytelenség miatt nem gondolkoznak sokan ilyen technikában?

Sanyooo, öt éve, az öt éves egyik legkisebb JD kombájn volt 17 milla kukoricaasztallal, repcetoldattal. De ez ugye erősen márkafüggő, egy Sampo sokkal olcsóbb mint egy JD, meghát nem is egyformán tartják az árukat.

Régebben 1 LE kb. 1000 márka volt traktorszinten. Most majdnem ennyi euro, meg ugye felszereltség függő is. A legmodernebbekben a "traktorosnak" már majdnem csak ellenörző szerepe van, mert "magától" is eltalál a földön.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #271 Dátum: 2012. November 11. - 12:21:33 »


"Kihegyezett mutatvány a mezőgazdálkodás"
Tesznek a "verejtéked gyümölcséhez" ilyeneket :

Színezőanyagok
Tartósítószerek
Antioxidánsok
Állományjavító és -módosító anyagok
Savasság szabályozók
Ízfokozók és módosítók
Édesítőszerek
Egyéb kiegészítő- és segédanyagok

aztán lesz belőle vagy valamilyen felvágott , vagy kenyér , vagy tej , vagy Schnaps ... !   Nyihi Nyihi Nyihi

 Wave Wave Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2012. November 11. - 12:23:26 »

Kedves Lajos ! Nem értem én ezt a nagy gépesítést  Fejvakarás A háború előtt nem volt gép
mégis termeltek Jó búzát ma meg  Rííí 

Lacus!
Picit változott a világ azóta, tudom nem midig előnyére, de változott! Nem lehet a 80 évvel ezelőtti állapotokat vissza hozni, talán nem is lenne jó! Akkor például nem volt net, nem tudnánk ilyen okosan beszélgetni vasárnap ebéd helyett!  Ördög
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #273 Dátum: 2012. November 11. - 12:24:39 »

Sanyooo, öt éve, az öt éves egyik legkisebb JD kombájn volt 17 milla kukoricaasztallal, repcetoldattal. De ez ugye erősen márkafüggő, egy Sampo sokkal olcsóbb mint egy JD, meghát nem is egyformán tartják az árukat.

Régebben 1 LE kb. 1000 márka volt traktorszinten. Most majdnem ennyi euro, meg ugye felszereltség függő is. A legmodernebbekben a "traktorosnak" már majdnem csak ellenörző szerepe van, mert "magától" is eltalál a földön.

Értem, köszönöm! Nagy summa pénz az! Szomorú
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #274 Dátum: 2012. November 11. - 14:09:40 »

Döbbenetes technikával bír ma a mezőgazdaság. Ha GPS-es a gép, gyakorlatilag fölösleges bele a pilóta, ill. ""csak"" "humán faktornak" van ott.

Íme néhány látványos példa.



Kb. ebből.:



 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #275 Dátum: 2012. November 11. - 17:30:39 »

Gyakran terítékre kerülnek a mezőgazdasági gépcsodák, időnként (most nem Robi legutóbbi hozzászólására gondolok,.......
Esetleg az én terepjárós hozzászólásom ihletett?
Való igaz szóról-szóra amit leírtál...de! Momentán egy Claas Challenger 55-ösről van szó,amelyet 2002-ben vásároltunk 25 M körül.Elsődleges célja lett volna a szőlő/gyümölcs alá való fordítás rigol ekével 70-80 cm mélységben.(A telephelytől való trélerezést akartuk elkerülni,ezzel kiváltva a lánctalpas műútra gyakorolt hatását.)Nem tudta!Vagyis nagyon el kellett találni azt az ideális talajnedvesség állapotot,amikor a gumiheveder még tudott fogni de nem kapart el.Aztán beállt tarlóthántani meg magágyelőkészíteni.De arra a 20 ha-os átlag táblaméret mellett nem volt gazdaságos.A gyári hevedereket 5 év és 6000 üó után cseréltük, 2,5 M oldalanként. Idén aratáskor megadta magát.10év 10.000 üó után a kuplung és váltó között egy tengelyről lement a borda,ezért a feltett fotó szerinti állapotra kellett bontani.A szétszerelés 2 embernek 5 napig
adott munkát (várhatóan ennyi lesz az összeszerelés is),de az alkatrészre már 3.hónapja várunk és 1,5 M körül fizetünk. A gép állása miatti munkát 2 db New Holland TM-155 traktorral pótoltam,ennek a ktg-ét már nem is számolom (pedig kellene)! Ezt egy szövetkezetben meg tudom tenni,de egy magángazdálkodó igen csak  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás....
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #276 Dátum: 2012. November 11. - 17:50:39 »

Kedves Lajos ! Nem értem én ezt a nagy gépesítést  Fejvakarás A háború előtt nem volt gép
mégis termeltek Jó búzát ma meg  Rííí 

Más világ volt, Lacus.
Többször említettem már azt a példát, hogy feleségem nagyapjának a pincéjét 3.5 mázsa búzáért építette meg az építőmester. 1923 vagy 1932, nem tudom már, melyik dátum szerepelt a mestergerendán. Most ez kb. 20.000 Ft. Egy kőművesnek, meg egy culágernak egy napi bére. A gépesítés és a kemikáliák használata leértékelte a mezőgazdasági produktumokat világszerte.
Gondolt csak meg, hány embert tartott el az ántikvilágban' a termőföld. Milliónyit. Most pár tízezer műveli meg ugyanazt a felületet.
Lóval, kézi munkával egy család, ha beleszakad sem tud 8-10 hektárnál többet ellátni. Ez nagyjából 2.5 millió Ft-nyi termény. Felét megeszik a lovak, csak kell valamit eszközökre is költeni, ha befizeti a járulékokat csak másodmaga után,  számold ki, mi marad neki. Nagyjából egy munkanélküli segély úgy, hogy ha elveri a jég, elviszi az aszály a termést, nincs még betevő falatja sem.
A világ kerekét nem tudjuk visszaforgatni mi sem, itt a Kárpát-medencében.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #277 Dátum: 2012. November 11. - 18:08:05 »

Mennyibe kerül egy John Deere traktor? Tudom sokféle van! Mosolyog
Régen azt hallottam, hogy egy kukorica kombájn 35 millió forint! Lehet, hogy nem csak az igénytelenség miatt nem gondolkoznak sokan ilyen technikában?

Az bizony régen volt, amikor 35 millióért minőségi új kombájnt lehetett venni. Nagyjából 15 éve. Akkor vettük a Claas Megákat körülbelül ennyiért.
Néhány nagyságrendi, új gép ár:

Claas Lexion kombájn :  60-70 millió.
JD 6000-es kategória (100-150 lóerő) 16-22 millió.
JD 7000-es kategória (200-250 lóerő)  30 fölött.
Ugyanezek a lóerő kategóriák Fendt-ben úgy 10 %-kal magasabbak.
MF 100 lovas            13 körül.
MTZ 82 (80 lóerős)    5-7 körül, kiviteltől függően.

Ha konkrét típusra vagy kíváncsi, legegyszerűbb megnézni az MVH honlapján a Gépkatalógust. A tényleges árak ettől azért eltérhetnek, de hozzávetőleg kalkulációra alkalmasak az ott szereplő összegek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2012. November 11. - 18:29:27 »

Az bizony régen volt, amikor 35 millióért minőségi új kombájnt lehetett venni. Nagyjából 15 éve. Akkor vettük a Claas Megákat körülbelül ennyiért.
Néhány nagyságrendi, új gép ár:

Claas Lexion kombájn :  60-70 millió.
JD 6000-es kategória (100-150 lóerő) 16-22 millió.
JD 7000-es kategória (200-250 lóerő)  30 fölött.
Ugyanezek a lóerő kategóriák Fendt-ben úgy 10 %-kal magasabbak.
MF 100 lovas            13 körül.
MTZ 82 (80 lóerős)    5-7 körül, kiviteltől függően.

Ha konkrét típusra vagy kíváncsi, legegyszerűbb megnézni az MVH honlapján a Gépkatalógust. A tényleges árak ettől azért eltérhetnek, de hozzávetőleg kalkulációra alkalmasak az ott szereplő összegek.

Köszönöm, de nem akarok traktort venni, sem kombájnt! Nekem egy cserép földem sincs! Csak arra utaltam, hogy 35 milliót nem tud minden "farmer" egy gépre költeni, pláne a dupláját! És az is csak egy gép, hol a többi???  Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2012. November 11. - 18:33:58 »

"A világ kerekét nem tudjuk visszaforgatni mi sem, itt a Kárpát-medencében."----Azért nagyon el van keverve a kalapács nyele, ezt Te sem tagadhatod Lajos! Nem a mezőgazdaságra gondolok, vagyis nem csak arra! Persze ez már megint politika!  Nem
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #280 Dátum: 2012. November 11. - 18:43:36 »

Köszönöm, de nem akarok traktort venni, sem kombájnt! Nekem egy cserép földem sincs! Csak arra utaltam, hogy 35 milliót nem tud minden "farmer" egy gépre költeni, pláne a dupláját! És az is csak egy gép, hol a többi???  Szomorú

A gazdálkodást nem feltétlenül kombájnvásárlással kell kezdeni. Mi például 2 éve adtuk el a 3 db Megát, azóta bérmunkában arattatunk.
Volt némi kényszer is a dologban, ugyanis akkor momentán nem volt 130 milliónk két új Lexionra  Ördög, de akárhogyan számolom, olcsóbban jövünk ki így, mintha saját géppel dolgoznánk.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #281 Dátum: 2012. November 11. - 18:49:47 »

"A világ kerekét nem tudjuk visszaforgatni mi sem, itt a Kárpát-medencében."----Azért nagyon el van keverve a kalapács nyele, ezt Te sem tagadhatod Lajos! Nem a mezőgazdaságra gondolok, vagyis nem csak arra! Persze ez már megint politika!  Nem
 Emelem

A világ szerintem is rossz irányba megy, de ahhoz mi kismacskák vagyunk, hogy ezt megfordítsuk. Az olajkészletek kimerülése alapvető változásokat fog hozni, addig nem nagyon lehet kikerülni ebből a sodrásból.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2012. November 11. - 18:54:22 »

A világ szerintem is rossz irányba megy, de ahhoz mi kismacskák vagyunk, hogy ezt megfordítsuk. Az olajkészletek kimerülése alapvető változásokat fog hozni, addig nem nagyon lehet kikerülni ebből a sodrásból.

Látod tudunk mi egyet érteni! Mosolyog  Kár, hogy nem bízzák ránk a világ irányítását! Szomorú
 Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #283 Dátum: 2012. November 11. - 19:07:23 »

És akkor megint 3,60 lesz a kenyér !!!   Táncol Táncol Táncol       Ördög Vigyorog

 Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #284 Dátum: 2012. November 11. - 19:08:32 »

És akkor megint 3,60 lesz a kenyér !!!   Táncol Táncol Táncol       Ördög Vigyorog

 Wave

3,60 EUR    Nem szól szám
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: