Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562220 alkalommal)
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Október 05. - 14:41:39 »

Az ausztriai tavaszi vadászatra nem kéne hivatkozni, hisz az is ugyanúgy sérti az irányelvet.

Illetve kérdés, hogy a sógorok kértek rá derogációt vagy csak simán sz@rnak az unióra irányelvestül... Vállat von

Szerintem az utóbbi. Gábor tájékoztatóját egy az egyben át lehetne venni az utolsó három sor nélkül, ugyanis sajnos a madárvédelmi irányelvben nincs lehetőség a nemzeti hagyományokra való hivatkozással történő derogációra.

Rosszul tudom? Én úgy tudtam, eddig is ilyen derogáció alapján vadászhattunk.  Vállat von
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Október 05. - 15:05:49 »

A Veszprém megyei kamara elindított valamit. Küldtek egy aláírásgyűjtő ívet, de nem tudom...

Hétfőn beszkennelem és fölteszem.

Ez az ív már hozzánk is eljutott.(Jászjákóhalma), de még nem láttam, nem olvastam. A vadászmesterünknél van, a mai társadalmi munkán említette meg. Ha több infóm lesz róla azt közzé teszem.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Október 05. - 21:43:01 »

A Veszprém megyei kamara elindított valamit. Küldtek egy aláírásgyűjtő ívet, de nem tudom...

Hétfőn beszkennelem és fölteszem.

Ez az ív már hozzánk is eljutott.(Jászjákóhalma), de még nem láttam, nem olvastam. A vadászmesterünknél van, a mai társadalmi munkán említette meg. Ha több infóm lesz róla azt közzé teszem.

Üdv a veszprémieknek! Igen Igen Igen

Ettől függetlenül is szervezzük a népi kezdeményezést.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Október 06. - 11:20:36 »

A Szabolcs-Szatmár és Bereg megyei kamarához én is szívesen bemegyek, és rendezem Plavecz Jancsi bácsival a dolgot...
Biztosan segít, és így mindenkihez eljut, aki vadászjegyet vált...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Október 06. - 11:48:29 »

A Szabolcs-Szatmár és Bereg megyei kamarához én is szívesen bemegyek, és rendezem Plavecz Jancsi bácsival a dolgot...
Biztosan segít, és így mindenkihez eljut, aki vadászjegyet vált...

 Igen
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Október 06. - 12:00:13 »

Alant látható a Veszprém megyei kezdeményezés.

Szerintem elég gyengécske, a népi kezdeményezésben több fantáziát látok.
Ha megvan a végleges változata jó lenne minél szélesebb körben terjeszteni, a kamarákat is megkeresni vele (a Veszprém megyeit ezennel vállalom).

Csak még egy apró megjegyzés zárójelben, ami fölött nem tudok elmenni és megütötte a szemem:

Figyelitek az iktatószámot???

60/2008!!! Tehát ez volt idén szeptember 29.-ig a 60. levele/ügye a kamarának!!!
Szóval a szolgálati körömvágó ollókat remélem megvették maguknak, mert különben tuti véresre vakarják...
Zárójel bezárva.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Október 06. - 12:04:31 »

Sajnos a vadászjegyváltás csak jövőre esedékes, de szerintem sokkal eredményesebb lehet...
Bár ha belegondolok, nagyon sok társaságét összeszedve viszik.
Nem baj, akkor is tartom a százat...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Október 06. - 12:26:18 »

Bár ha belegondolok, nagyon sok társaságét összeszedve viszik.


El is vihetnek egy ívet, hogy aláirassák.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Október 06. - 12:28:37 »

Bár ha belegondolok, nagyon sok társaságét összeszedve viszik.


El is vihetnek egy ívet, hogy aláirassák.

Vagy ki lehet postázni az összes vadászatra jogosultnak.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Október 06. - 12:29:32 »

Bár ha belegondolok, nagyon sok társaságét összeszedve viszik.


El is vihetnek egy ívet, hogy aláirassák.
Ha ők nem, akkor én elviszem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Október 09. - 19:54:01 »

Üdv Viktor!

Mizujs a kezdeményezéssel?

Ne vedd csesztetésnek, csak érdeklődök. Lassan el kéne indítani, hogy bekerülhessen a köztudatba.

 Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Október 09. - 20:43:22 »

Szia Kama!

A népi kezdeményezéshez 50.000 aláírás kell ahhoz, hogy sikeres legyen. Ebben a topicban láthatod milyen kevesen aktívak a témában. Márpedig ahhoz, hogy sikeres legyen a kezdeményezés, ahhoz megyénként legalább egy aktivista kellene, de inkább vagy húsz, akik meg tudják oldani azt, hogy a vadászjegyek érvényesítésekor odamennek a vadásztársakhoz.

Érdemes abba is belegondolni, hogy az ívek hitelesítése után összesen két hónap áll rendelkezésre az aláírásgyűjtésre.

A postázás nem rossz ötlet, de egyelőre a minimális érdeklődést sem látom.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Október 09. - 20:48:00 »

Hölgyek, és Urak!

Tudtommal több megyében is elkezdődött aláírás gyüjtés ezügyben!
Azon gondolkodám, nem jobb lenne összefogni az egészet, és együtt csinálni, valami okosat, mint így szétforgácsolva?? Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Október 09. - 21:07:53 »

Szerbusztok !
Ahhoz , hogy komolyan vegyenek össze kell fognunk nekünk vadászoknak !
Más érdekcsoportok akár rendőrségi felvezetés mellett is kiállhatnak a jogaikért !
Mi vadászok és sportlövők csendben és végig szenvedve a törvény betüjét képviselet nélkül állunk mint egy 50.000-en ! "+50.000--en "
Akik most minket képviselnek azok csak a poziciójuk megtartását helyezik előnybe . "tisztelet a kivételnek akik mindíg kissegsében vannak."
Ha valaki meg tudja írni , hogy az érdekképviseletünk mit tett értünk annak nagy köszönettel tartozunk mert a sajtó és bárijen más fórum
ezt nem tette közzé !



   
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Október 09. - 21:17:28 »

Hölgyek, és Urak!

Tudtommal több megyében is elkezdődött aláírás gyüjtés ezügyben!
Azon gondolkodám, nem jobb lenne összefogni az egészet, és együtt csinálni, valami okosat, mint így szétforgácsolva?? Vállat von Vállat von Vállat von

Én aláírom, ezt írtam. Ha valaki felteszi örülni fogok. Ez nem szétforgácsolódás. Ha többször kiáltod ugyanazt, nagyobb az esély hogy meghallják.

A népi kezdeményezés hatékonyabb, de ennek mindenki ügyének kell hogy legyen...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: