Oldalak: 1 ... 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1139763 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5010 Dátum: 2013. Február 21. - 21:54:49 »

Az, hogy ha nem vállban fogja a tár a patront, akkor kiveri a puha ólomhegyet a tár eleje, az még csak-csak elmegy, de ha a hátrarúgás vissza püföli a lövedéket a hüvelybe, az már nagyobb gáz. Akkor már egyéb dolgok - gáznyomás növekedés, eltérő távú szabad lövedék repülés miatti pontatlanság - is megjelenhetnek.
 Emelem

.. OOO ..  Kacsint ..   S.Peti
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5011 Dátum: 2013. Február 22. - 00:47:46 »

huszlavika

gáznyomás növekedés, eltérő távú szabad lövedék repülés miatti pontatlanság - is megjelenhetnek.

pontosabban mire gondolsz

RWS  csúnyán visszatolva sem volt pontatlan

Ha egy patronba, legyen a gyári hossz 84 mm vissza kalapálod a lövedéket mondjuk 80 mm teljes hosszra, megnő benne a gáznyomás, nő a lövedék sebessége, és nyilván nagyobb utat tesz meg a lövedék a huzagokig. Tehát nem lesz egyforma az előzőhöz képest, amit most veszel ki a dobozból. Persze valószínű, hogy vadászias lőtávon nem b@szik egy öltést sem, de messzebbre már lehet eltérés. Vagy nem. Mint kerülendő jelenségről beszéltem. Ha - tételezzük fel - veszel 20 000 magyar keményvalutáért egy doboz RWS lőszert, és az egyik ilyen hosszú, a másik meg olyan, mit fogsz gondolni? Ezer pénzér darabjáért, azért csinálhatnák egyformára is, nem? Ha nem egyforma, nem egyforma a teljesítmény sem, tehát van esély a nagyobb szórásképre.
A nyomásnövekedés az fizika, azzal nincs mit kezdeni, az van. Aztán vagy van eltérés a lőképben vagy nincs. De belül azért a nyomás nagyobb, a lövedéksebesség is nagyobb. Ennél az értéknél a gáznyomás kb 10%-al nagyobb, egy ilyet nagy nyári melegben elsütsz, hát majdnem le is tormentáltad a puskádat. Be se kell vinni a Gyöngysorba, elég, ha elküldöd nekik a pénzt.
Nem is értem, nem nagyon hallottam még RWS esetében ilyet. Kezd mindenki elqrvulni Fejvakarás
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5012 Dátum: 2013. Február 22. - 00:58:53 »

.. OOO ..  Kacsint ..   S.Peti

Drága Barátom!
Elég Neked, ha vezeted a tankod, nem kell azt is tudnod, hogy mitől megy! Kacsint
És akkor nagy békében marad a lelked, nem fogsz álmatlanul forgolódni, hogy jajaj, remélem egyformák a patronjaim!  Meglepődött

 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5013 Dátum: 2013. Február 22. - 02:55:02 »

Szvsz szerint az emlitett Federal Trophy Bonded Tip (a Bear Claw "leszarmazottja") de meg a Nosler Partition is sok Mo-ra. Mindketto kemeny tolteny es nagytestu, nagycsontu vadakra lett kifejlesztve....(es foleg nem 20kg ozekre)
A Partitiont el tudom kepzelni nagy kanok vadaszatara kimondottan.....es nagyjabol ennyi (vagy valakinek elete gimjehez) Trophy Bonded nem kell, Barnes XXX sem oda, mire?  egyszeruen penzkidobas szerintem.  Azon meg eszem f@xom megall mikor Sakac irja, hogy valaki ilymodon probalna "urizalni"  :Mosolyog Röhög
En mindet meglottem anno egy jo minosegu soft point lovedekkel legyen az 800 kilos javor, 350 kilos medve vagy 200kg feherfarku (Federal Hi-Shok (most Power-Shok) Fusion) es fele aron mint a bonded lovedekek.....igaz egy ultembe siman ellottem 4 dobozzal kulonbozo tavokra, es meg a vegen bantam, hogy nem vittem tobbet magammal.  Hasznaltam persze bonded toltenyeket  is de hamar rajottem, hogy mire is ?  a javor vagy feherfarku ugyanolyan hallott volt az egyszeru sp Federal  HI-Shok tol is, mind a Partitiontol. A kaliber 7mmRem Magnum  (175gr maggal csakis) Gyari toltenyekbe szerette a Federal-t, de lottem minden felet vele.
Mi sosem lovunk lapockara szandekosan mivel a vad husostol mindenestol a mienk, igy mindig tudo lovesre megyunk, hogy ne legyen kar a husba (vagy minel kevesebb)  es egy soft point lovedek arra nagyon is jo.
Mindenesetre annyit lottem, hogy a kedvenc fegyverem csove (Sako Hunter) annyira megtelt rezzel, vagy 10 ev utan, hogy elkezdett szorni pedig tisztitottam rendesen, de a megszokott tisztitasi modszerek nem eleg ha sokat van love a fegyver.....mit utana a benchrest -esektol tudtam meg.  5 -8 cm lett a szorasa szazon. Vegul is uj vastagabb hornyolt custom cso kerult ra es visszajott a centis 3 loves szoras szazon gyari golyokkal, utanatoltotekkel meg jobb.  Csak most mar regota nem lovom (bocs, hogy elkalandoztam)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #5014 Dátum: 2013. Február 22. - 04:25:31 »

Azon meg eszem f@xom megall mikor Sakac irja, hogy valaki ilymodon probalna "urizalni"  :Mosolyog Röhög


Sztoj!
Egy szóval nem írtam, hogy urizálok. Kacsint Maxi írta, hogy csak S&B- t tud venni én csak a további lehetőségeket vázoltam. A listából kimaradt ráadásul a TMAKH, ráadásul ez a fajta nagyon népszerű volt anno úgy hallottam.  Kacsint Ördög
Azt hiszem azzal egyetértünk, végül is mindegy ki mivel lő csak ne okozzon indokolatlan szenvedést.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5015 Dátum: 2013. Február 22. - 05:23:09 »

Sztoj!
Egy szóval nem írtam, hogy urizálok. Kacsint Maxi írta, hogy csak S&B- t tud venni én csak a további lehetőségeket vázoltam.

Persze en neztem el bocs,  igen maxi irta, es azt hagyta erzekeltetni, hogy esetleg a dragabb loszerrel van aki "urizal" ....ezen nevettem.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5016 Dátum: 2013. Február 22. - 07:54:09 »

Szvsz szerint az emlitett Federal Trophy Bonded Tip (a Bear Claw "leszarmazottja") de meg a Nosler Partition is sok Mo-ra. Mindketto kemeny tolteny es nagytestu, nagycsontu vadakra lett kifejlesztve....(es foleg nem 20kg ozekre)
A Partitiont el tudom kepzelni nagy kanok vadaszatara kimondottan.....es nagyjabol ennyi (vagy valakinek elete gimjehez) Trophy Bonded nem kell, Barnes XXX sem oda, mire?  egyszeruen penzkidobas szerintem.  Azon meg eszem f@xom megall mikor Sakac irja, hogy valaki ilymodon probalna "urizalni"  :Mosolyog Röhög
En mindet meglottem anno egy jo minosegu soft point lovedekkel legyen az 800 kilos javor, 350 kilos medve vagy 200kg feherfarku (Federal Hi-Shok (most Power-Shok) Fusion) es fele aron mint a bonded lovedekek.....igaz egy ultembe siman ellottem 4 dobozzal kulonbozo tavokra, es meg a vegen bantam, hogy nem vittem tobbet magammal.  Hasznaltam persze bonded toltenyeket  is de hamar rajottem, hogy mire is ?  a javor vagy feherfarku ugyanolyan hallott volt az egyszeru sp Federal  HI-Shok tol is, mind a Partitiontol. A kaliber 7mmRem Magnum  (175gr maggal csakis) Gyari toltenyekbe szerette a Federal-t, de lottem minden felet vele.
Mi sosem lovunk lapockara szandekosan mivel a vad husostol mindenestol a mienk, igy mindig tudo lovesre megyunk, hogy ne legyen kar a husba (vagy minel kevesebb)  es egy soft point lovedek arra nagyon is jo.
Mindenesetre annyit lottem, hogy a kedvenc fegyverem csove (Sako Hunter) annyira megtelt rezzel, vagy 10 ev utan, hogy elkezdett szorni pedig tisztitottam rendesen, de a megszokott tisztitasi modszerek nem eleg ha sokat van love a fegyver.....mit utana a benchrest -esektol tudtam meg.  5 -8 cm lett a szorasa szazon. Vegul is uj vastagabb hornyolt custom cso kerult ra es visszajott a centis 3 loves szoras szazon gyari golyokkal, utanatoltotekkel meg jobb.  Csak most mar regota nem lovom (bocs, hogy elkalandoztam)
Az említett Federal lőszert (power shok) 700 forint környékén láttam magyar árlistában,ugyanakkor a dunaszerdahelyiben nincs 1 euro. (Itthon tehát urizálós  Kacsint ,20 km-vel arrébb meg olcsóbb mint a cseh lőszer.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5017 Dátum: 2013. Február 22. - 07:58:13 »

Drága Barátom!
Elég Neked, ha vezeted a tankod, nem kell azt is tudnod, hogy mitől megy! Kacsint
És akkor nagy békében marad a lelked, nem fogsz álmatlanul forgolódni, hogy jajaj, remélem egyformák a patronjaim!  Meglepődött

 Emelem


Tévedsz ismét, Tudósbácsi!  Okos
..Ugyanis  eddig sem voltak egyformák a patronjaim..   Kacsint ..       DE!     ..Eddig még mindig  célba értek.. (igaz nem ütötte át Egyiket sem)..  :Mosolyog ..   S.Peti
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5018 Dátum: 2013. Február 22. - 09:21:28 »

Szvsz szerint az emlitett Federal Trophy Bonded Tip (a Bear Claw "leszarmazottja") de meg a Nosler Partition is sok Mo-ra. Mindketto kemeny tolteny es nagytestu, nagycsontu vadakra lett kifejlesztve....(es foleg nem 20kg ozekre)
A Partitiont el tudom kepzelni nagy kanok vadaszatara kimondottan.....es nagyjabol ennyi (vagy valakinek elete gimjehez) Trophy Bonded nem kell, Barnes XXX sem oda, mire?  egyszeruen penzkidobas szerintem.  Azon meg eszem f@xom megall mikor Sakac irja, hogy valaki ilymodon probalna "urizalni"  :Mosolyog Röhög
En mindet meglottem anno egy jo minosegu soft point lovedekkel legyen az 800 kilos javor, 350 kilos medve vagy 200kg feherfarku (Federal Hi-Shok (most Power-Shok) Fusion) es fele aron mint a bonded lovedekek.....igaz egy ultembe siman ellottem 4 dobozzal kulonbozo tavokra, es meg a vegen bantam, hogy nem vittem tobbet magammal.  Hasznaltam persze bonded toltenyeket  is de hamar rajottem, hogy mire is ?  a javor vagy feherfarku ugyanolyan hallott volt az egyszeru sp Federal  HI-Shok tol is, mind a Partitiontol. A kaliber 7mmRem Magnum  (175gr maggal csakis) Gyari toltenyekbe szerette a Federal-t, de lottem minden felet vele.
Mi sosem lovunk lapockara szandekosan mivel a vad husostol mindenestol a mienk, igy mindig tudo lovesre megyunk, hogy ne legyen kar a husba (vagy minel kevesebb)  es egy soft point lovedek arra nagyon is jo.
Mindenesetre annyit lottem, hogy a kedvenc fegyverem csove (Sako Hunter) annyira megtelt rezzel, vagy 10 ev utan, hogy elkezdett szorni pedig tisztitottam rendesen, de a megszokott tisztitasi modszerek nem eleg ha sokat van love a fegyver.....mit utana a benchrest -esektol tudtam meg.  5 -8 cm lett a szorasa szazon. Vegul is uj vastagabb hornyolt custom cso kerult ra es visszajott a centis 3 loves szoras szazon gyari golyokkal, utanatoltotekkel meg jobb.  Csak most mar regota nem lovom (bocs, hogy elkalandoztam)


Jó neked !  Mert nem nálunk dolgozol és nem a mi fizetésünkből élsz !
Nyilván  el se tudod képzelni hogy nálunk ha valaki egyszerre elpufogtat 4 doboz lőszert az lehet hogy az egész havi fizetését "elherdálta" és ennek ellenére még mindig szeretne vadászni az is akinek ennyire telik csak. Nem az a baj hogy nálatok ennyivel magasabb az életszinvonal ne érts félre csak rá akartam világítani hogy nálunk mi a helyzet. Amit a lőszerekről írsz az az én tapasztalataimmal is megegyezik. (no nem a 800 kilós jávorra gondoltam.  Mosolyog  )                               Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5019 Dátum: 2013. Február 22. - 09:36:40 »

Ha egy patronba, legyen a gyári hossz 84 mm vissza kalapálod a lövedéket mondjuk 80 mm teljes hosszra, megnő benne a gáznyomás, nő a lövedék sebessége, és nyilván nagyobb utat tesz meg a lövedék a huzagokig. Tehát nem lesz egyforma az előzőhöz képest, amit most veszel ki a dobozból. Persze valószínű, hogy vadászias lőtávon nem b@szik egy öltést sem, de messzebbre már lehet eltérés. Vagy nem. Mint kerülendő jelenségről beszéltem. Ha - tételezzük fel - veszel 20 000 magyar keményvalutáért egy doboz RWS lőszert, és az egyik ilyen hosszú, a másik meg olyan, mit fogsz gondolni? Ezer pénzér darabjáért, azért csinálhatnák egyformára is, nem? Ha nem egyforma, nem egyforma a teljesítmény sem, tehát van esély a nagyobb szórásképre.
A nyomásnövekedés az fizika, azzal nincs mit kezdeni, az van. Aztán vagy van eltérés a lőképben vagy nincs. De belül azért a nyomás nagyobb, a lövedéksebesség is nagyobb. Ennél az értéknél a gáznyomás kb 10%-al nagyobb, egy ilyet nagy nyári melegben elsütsz, hát majdnem le is tormentáltad a puskádat. Be se kell vinni a Gyöngysorba, elég, ha elküldöd nekik a pénzt.
Nem is értem, nem nagyon hallottam még RWS esetében ilyet. Kezd mindenki elqrvulni Fejvakarás

Köszönöm a kimerítő választ kb erre gondoltam én is .  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 22. - 16:04:29 írta Sakac » Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5020 Dátum: 2013. Február 22. - 11:32:06 »

Az említett Federal lőszert (power shok) 700 forint környékén láttam magyar árlistában,ugyanakkor a dunaszerdahelyiben nincs 1 euro. (Itthon tehát urizálós  Kacsint ,20 km-vel arrébb meg olcsóbb mint a cseh lőszer.)
Hol érhető el ez az árlista? Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5021 Dátum: 2013. Február 22. - 11:57:22 »

Hol érhető el ez az árlista? Emelem
A magyar vagy a szlovák?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5022 Dátum: 2013. Február 22. - 12:10:27 »

A magyar vagy a szlovák?
A magyar a gödöllői cég,de most nincs a listán ez a lőszer. A szlovák pedig a dunaszerdahelyi bolt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5023 Dátum: 2013. Február 22. - 12:50:19 »

A magyar vagy a szlovák?
is-is
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #5024 Dátum: 2013. Február 22. - 16:14:51 »

Igen, csak Dunaszerdahelyre akkor éri meg elmenni ha győri (környékbeli) vagy, vagy esetleg sokat hozol mert 430 körüli üzemanyaggal nem nagyon éri meg már dolgozni se járni nemhogy párezret spórolni.... de azt sem tudom ha sok lőszert hozol kel-e esetleg valami engedély??? (hivatalosan persze én csak úgy hoznék Kacsint )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: