Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263720 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Május 07. - 11:44:58 »

A csőben semmit ne forgass! Se sörétesnél, se golyósnál!
Nem is úgy van kiképezve a tisztító spirál, hogy forgó mozgással tisztítson, csak hosszanti mozgáskor tisztít.
Köszi! Mostmár kezd megvilágosodni a dolog... ha itthon lesz az új fegyverem, majd gyakorolok.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Május 07. - 11:54:54 »

Köszi! Mostmár kezd megvilágosodni a dolog... ha itthon lesz az új fegyverem, majd gyakorolok.  Mosolyog

Nem kell megijedni ha nehezen megy a csőben, pont olyankor tisztít jól. Sokáig én sem használtam, azt gondoltam hogy elég a rongy meg a puha kefe.
Egy kíváncsi pillanatomban -mikor egyébként úgy gondoltam hogy nagyjából tiszta a cső- áttoltam rajta ezt a sodronyt, és nagy csodálkozásomra nem kevés trutymót hozott ki belőle. Azóta használom.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Május 13. - 14:08:37 »

Ansch puskatisztítási bemutatója verseny előtt:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Május 13. - 14:47:54 »

Sziasztok! Véleményetek szerint szükség van-e új fegyvernél a cső "bejáratására"? Ha igen, akkor mit ajánlotok?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Május 13. - 16:54:31 »

Sziasztok! Véleményetek szerint szükség van-e új fegyvernél a cső "bejáratására"? Ha igen, akkor mit ajánlotok?

Gyakorlatilag ajánlott, de vadászatra használt puskáknál ez nem olan nagy valami...
A golyósnál úgyis be kell lőni, a sörétesnél, meg nem anyira észrevehető a különbség...
Én inkább azért találom hasznosnak mert kiviszi a gyári zsírt stb... és ezután legylább az első fegyvertisztítás is megtörténik, mert később nyűgösebb lesz... Bion
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Május 13. - 17:22:33 »

Gyakorlatilag ajánlott, de vadászatra használt puskáknál ez nem olan nagy valami...
A golyósnál úgyis be kell lőni, a sörétesnél, meg nem anyira észrevehető a különbség...
Én inkább azért találom hasznosnak mert kiviszi a gyári zsírt stb... és ezután legylább az első fegyvertisztítás is megtörténik, mert később nyűgösebb lesz... Bion

Nos, én golyós csőre gondoltam, mert a régi puskámat eladtam, és most várom a vásárlásit, de addig is körüljárom a dolgot. 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Május 13. - 17:40:42 »

Sziasztok! Véleményetek szerint szükség van-e új fegyvernél a cső "bejáratására"? Ha igen, akkor mit ajánlotok?

Célszerű 4-5 töltényt rászánni, mert nem tudni mi maradt a gyárból való kijövetel óta a csőben.
A Marlin XL-7-esnél amit utoljára belőttem - annak ellenére hogy a csőbe nézve  az ragyogott - az első 3 lövés bőségesen szórt.
Aztán a 4.-5. lövés már érintett, ami után 3 lövésből be volt lőve a muskéta.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Május 13. - 17:49:17 »

Célszerű 4-5 töltényt rászánni, mert nem tudni mi maradt a gyárból való kijövetel óta a csőben.
A Marlin XL-7-esnél amit utoljára belőttem - annak ellenére hogy a csőbe nézve  az ragyogott - az első 3 lövés bőségesen szórt.
Aztán a 4.-5. lövés már érintett, ami után 3 lövésből be volt lőve a muskéta.
Az első 4-5 lövés után pucoltad, vagy az első 4-5 lövésnél lövésenként? Na és a legelső lövés előtt tisztítottad-e a csövet?
 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Május 13. - 17:52:48 »

Az első 4-5 lövés után pucoltad, vagy az első 4-5 lövésnél lövésenként? Na és a legelső lövés előtt tisztítottad-e a csövet?
 

No ezt jól megcsűrted-csavartad!  Bion

Semmit nem pucoltam, mint mondtam tisztának tűnt a cső. (nem az enyém volt, így hozta a tulaj, pucolás nélkül.)
Csak mentek a lövések egymás után, oszt jónapot.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Május 13. - 18:01:55 »

No ezt jól megcsűrted-csavartad!  Bion

Semmit nem pucoltam, mint mondtam tisztának tűnt a cső. (nem az enyém volt, így hozta a tulaj, pucolás nélkül.)
Csak mentek a lövések egymás után, oszt jónapot.
Csak azért "csűrtem-csavartam", hogy teszteljem, mennyire vagy fáradt! Ördög
Ez lesz az első új golyóspuskám, a "főnök engedélyezte" Vigyorog, és szeretném szakszerűen belőni.
Egyébként köszönöm a válaszaitokat! Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Május 13. - 18:27:32 »

Hali.

Sportfegyvereknél illik egy bejáratást végezni.
-Alapos csőtisztítással, pasztázással kezdeni.
-2-3 lövés
-Takarítás
-5-6 lövés
-Takarítás
- 10 lövés
-Takarítás

És majd csak ezután nézni valamiféle szórást vagy belövést
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Május 13. - 19:00:47 »

Hali.

Sportfegyvereknél illik egy bejáratást végezni.
-Alapos csőtisztítással, pasztázással kezdeni.
-2-3 lövés
-Takarítás
-5-6 lövés
-Takarítás
- 10 lövés
-Takarítás

És majd csak ezután nézni valamiféle szórást vagy belövést
Szia Ansch! Milyen pasztázásra gondolsz?
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Május 13. - 19:09:20 »

Laufpaste a nénet neve.
Fegyvercsőpaszta, lefordítva.
Hasonlít a fogkrénre.
Igazából egy polírpaszta, ami jelen esetben a cső belső felületének esetleges egyenetlenségeinek eltüntetésére szolgál.
Fegyvertisztítás során pedig a lerakódásolat szeded ki vele amit nem hoz ki a rézkefe és a vegyszer sem.

Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Május 13. - 19:10:08 »

Laufpaste a nénet neve.
Fegyvercsőpaszta, lefordítva.
Hasonlít a fogkrénre.
Igazából egy polírpaszta, ami jelen esetben a cső belső felületének esetleges egyenetlenségeinek eltüntetésére szolgál.
Fegyvertisztítás során pedig a lerakódásolat szeded ki vele amit nem hoz ki a rézkefe és a vegyszer sem.



Egyenetlenség alatt mikroszkópikus szemmel nem látható dolgokra gondolj...
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Május 13. - 19:41:37 »

Egyenetlenség alatt mikroszkópikus szemmel nem látható dolgokra gondolj...

Mindig tanul valamit az ember!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: