Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923344 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 28. - 11:45:29 »

Peti, ilyet sem fogsz sűrűn hallani szerintem. Ritka, szép élményben volt részed. Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 28. - 12:05:51 »

Peti, ilyet sem fogsz sűrűn hallani szerintem. Ritka, szép élményben volt részed. Igen

Hát igen. A fotózás meghiúsulását bőven kárpótolta ez a ritka élmény.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Május 28. - 16:21:53 »

Peti, ilyet sem fogsz sűrűn hallani szerintem. Ritka, szép élményben volt részed. Igen

Hát igen. A fotózás meghiúsulását bőven kárpótolta ez a ritka élmény.

 Igen Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Május 28. - 16:28:58 »

Sziasztok!

Tegnap este én is bekerültem azon szerencsés vadászok táborába, akik nyáron hallhattak szarvasbőgést. Álmomban sem gondoltam volna rá, hogy ez valaha is megtörténhet velem, pláne egy ilyen területen, ahol a szarvas csak átvonulóban, a vegetációs időszakban fordul elő.
Kukoricaaratás után pedig eltűnnek, hiszen erdő gyakorlatilag alig van.
Szóval 7 óra után értünk ki a tervezett helyre, ami egy keskeny, vizenyős aljú, kelet-nyugat irányban húzódó erdősáv északi oldalán levő két magaslest jelentette. Én a távolabbira mentem, sikeresen el is ugrasztottam egy, a les előtti kis rétecskén már kint levő bakocskát. Szerencsére hang nélkül menekült.
Egy darabig csak a madarak éneke szórakoztatott, aztán (olyan 3/4 8 körül) kétszer is hallatszott olyan hang a szemben levő fák közül, ami szarvasbőgéshez hasonlított leginkább. Biztos mégsem lehettem benne, a halk volt és a madarak is nagy ricsajt csaptak. Pár perc múlva viszont jóval közelebbről, egyértelműen egy bika nyögésszerű, rövid bőgését ismertem fel. Gyorsan felhívtam aput, hogy ő mit hallott? Sajnos nem vette fel, de közben újra jött a hang. Ezt viszont a másik fülembe búgó telefon miatt elég furcsának éreztem, el is bizonytalanodtam.
Aztán apám visszahívott, ő nem hallott semmit, igaz, telefonált…
Sokáig reménykedtem még, hogy hátha újra megszólal a bika, de nem tette. Aztán már jó alkonyatban kijött egy kis fiatal bika a rétre, elég sokáig ott legelgetett előttem, én pedig próbáltam fényképezni. Később visszahúzódott, majd újra megjelent, majd ismét eltűnt. Végül komolyra fordult a helyzet, a kicsivel együtt négy bika bújt ki a fák közül, és lassan, kényelmesen a kukoricaföldre ballagtak, 25-30 lépésre tőlem. Megfigyelni igen, fényképezni már nem tudtam őket. Ma reggel eszméltem rá, hogy van valami éjszakai fotózási funkció is a gépemen… Fej a falba Fej a falba Fej a falba OOO OOO OOO

Mindegy, az élmény csodálatos volt! Biztos, hogy valamelyik idősebb bika hallatta hangját.


Hahó Balázs!

Ez nagyon szép élmény, lassan klubot is nyithatnánk! Mosolyog

De miből gondolod, hogy öreg bika volt?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Május 28. - 16:58:11 »

Hahó Balázs!

Ez nagyon szép élmény, lassan klubot is nyithatnánk! Mosolyog

De miből gondolod, hogy öreg bika volt?

Viktor!

Az élmény Petié, én csak gratuláltam hozzá!  ??? Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Május 28. - 17:18:01 »

Hahó Balázs!

Ez nagyon szép élmény, lassan klubot is nyithatnánk! Mosolyog

De miből gondolod, hogy öreg bika volt?

Viktor!

Az élmény Petié, én csak gratuláltam hozzá!  ??? Ördög

Sorry, ez egy ilyen nap... akkor Péter Komámé a kérdés is...
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 28. - 21:38:16 »

Sziasztok!

Tegnap este én is bekerültem azon szerencsés vadászok táborába, akik nyáron hallhattak szarvasbőgést.

Ha láttad volna bőgni, lehetnél csak benne biztos, hogy bika volt. Ilyenkor, május végén szerintem valószínűbb a szarvastehén ami ritkán, de csinálhat ilyet, leginkább elléskor.
A bőszénfai szarvasfarmon láttam-hallottam .
( Az élményed ezzel nem kisebbíteni akartam Kacsint)
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 29. - 07:55:02 »

Sziasztok!

Tegnap este én is bekerültem azon szerencsés vadászok táborába, akik nyáron hallhattak szarvasbőgést.

Ha láttad volna bőgni, lehetnél csak benne biztos, hogy bika volt. Ilyenkor, május végén szerintem valószínűbb a szarvastehén ami ritkán, de csinálhat ilyet, leginkább elléskor.
A bőszénfai szarvasfarmon láttam-hallottam .
( Az élményed ezzel nem kisebbíteni akartam Kacsint)

Látod, erről még nem volt tudomásom! Ezek szerint tehén is lehetett. Az a hang volt nagyon furcsa, amit a telefonálás közben hallottam, de, mint írtam, erősen bezavart a telefon. Örülök, hogy megint tanulhattam valamit!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 29. - 08:01:34 »

Hahó Balázs!

Ez nagyon szép élmény, lassan klubot is nyithatnánk! Mosolyog

De miből gondolod, hogy öreg bika volt?

Viktor!

Az élmény Petié, én csak gratuláltam hozzá!  ??? Ördög


Sorry, ez egy ilyen nap... akkor Péter Komámé a kérdés is...


Szia Viktor!

 "Biztos, hogy valamelyik idősebb bika hallatta hangját."

Nem öregre gondoltam, a három nagyobb bika az én meglátásom szerint csak középkorú volt. Azt feltételeztem, hogy közülük valamelyik bőgött, nem a kicsi, a legfiatalabb. Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 29. - 11:17:05 »

 Igen

Köszi Peti!

Egyébként ez érdekes jelenség, de még inkább az, amiről Pisti ír! A tehén bőgése..
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 29. - 11:23:45 »

Igen

Köszi Peti!

Egyébként ez érdekes jelenség, de még inkább az, amiről Pisti ír! A tehén bőgése..

A tehén bőgése valóban ritkább és ahogy én hallottam, inkább olyan nyögés, nyöszörgés szerű hangok. Én eddig egyszer hallottam ilyet úgy, hogy láttam is a tehenet.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 29. - 11:24:41 »

Igen

Köszi Peti!

Egyébként ez érdekes jelenség, de még inkább az, amiről Pisti ír! A tehén bőgése..

A tehén bőgése valóban ritkább és ahogy én hallottam, inkább olyan nyögés, nyöszörgés szerű hangok. Én eddig egyszer hallottam ilyet úgy, hogy láttam is a tehenet.

Én még sosem láttam ezt sajnos.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 29. - 13:18:28 »

Igen

Köszi Peti!

Egyébként ez érdekes jelenség, de még inkább az, amiről Pisti ír! A tehén bőgése..

A tehén bőgése valóban ritkább és ahogy én hallottam, inkább olyan nyögés, nyöszörgés szerű hangok. Én eddig egyszer hallottam ilyet úgy, hogy láttam is a tehenet.

Én még sosem láttam ezt sajnos.

Sajnos, én sem láttam még, de nem is fűzök nagy reményeket hozzá. Igen ritka jelenség lehet!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 29. - 13:43:27 írta Viktor » Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Július 06. - 20:36:38 »

Üdv Forsterh!

Szakmai kérdésem lenne Hozzád.

Említi a szakirodalom, és párszor az életben is megfigyeltem, hogy a fital bikáknál (én 2. agancsú bikáknál tapasztaltam) a szemág lefelé görbül, "kacska".

Lövettem én is ilyen dárdás bikát, most pedig ismerősömnél egy különben megfelelő képességűnek tűnő 2. agancsú bikán fordul ilyen elő, ezért elgondolkodtam ismételtem ezen a kérdésen.

Szerinted ez a jelenség milyen mértékben elfogaható, normális, és mikor mondható már nemkívánatosnak?

Válaszod előre is köszönöm.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Július 06. - 21:14:58 »

Szervusz Anti! Wave
Az én véleményem, hogy a szemág az nagyon keményen a főághoz sorolandó, s mint ilyennek az evolúció során a formai megjelenésében tartósan kellett rögzülnie. Vagyis minden normálistól eltérő formai hiba a szemágban, - amennyiben nem barkában szerzett mechanikai sérülés eredménye- génhibára, hibás génmásolásra enged következtetni. Az ilyen jellegű hibák viszont szoktak öröklődni. Ha vissza emlékezem néhány hullott agancs sorozatra akkor emlékszem egy olyanra, ahol a második agancstól megjelenő lefelé görbülő szemág, hol az egyik, hol a másik száron megjelenve elkísérte a bikát az ötödik agancsáig.(Tovább nem volt meg a sorozat) Emlékszem egy másik sorozatra, amelyik a Szentpéterföldei Vadászház nappalijában van a falra felfüggesztve. Egy jellegzetesen kardszerűen lefelé hajló szemág  egy bikának négy éven keresztül levetett hullott agancspárjaiban minden évben megtalálható. Vendégkoponyára montírozottan mind a négy "trófea" egymás mellett oktatási célból megtekinthető. Ennek a bikának pedig már jó előrehaladott kora van, mert az első pár hullajtott agancsa a bika hatodik éves korából való.
Tehát igazából nem sok esetről tudok beszámolni, de amikről tudok azok amíg kísérni lehetett az időben őket, megtartották az ilyen jellegű rendellenességüket.
Erdészüdvözlettel forsterh
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: