Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923241 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #1515 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 20:02:57 »

Feri!

Igen Ő az! Itt vett magának vadászterületet a zemplénben.

Tamás.
Nekünk jelentős üzleti partnerünk, holnap is az egyik telepére megyek...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1516 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 10:31:43 »

Lajos, most olvastam ezt a cikket:
http://www.zalaihirlap.hu/cimlapon/20090928_trofea

A "ti" bikátokról van esetleg valami friss hír?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1517 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 10:54:31 »

Na nem is Rossz ez a helyezés!!  Igen Emelem
Mondjuk nekem személy szerint nem tetszik ez a trófea !! Vállat von
 Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1518 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 13:00:55 »

Jágerboy: mondjuk személy szerint nekem sem. De elég, ha az elejtőnek tetszik.
Azért sem tetszik, mert lenyomta a zalai listán a "mi" 2000-es kerecsenyi bikánkat. Meg persze a világranglistán is hátrébb lökte egyel.
Na de ne irigykedjünk, inkább reméljük, hogy akár a kerecsenyi, akár az idei bika vérvonalából származik majd a jövőben olyan utód, amely méltó revanst ad ennek az ágerdőnek.

Tamás: semmi újat nem tudok, kiváncsi leszek a végső pontozásra, mert a megyei értékeléshez képest ez pl. kapott vagy 5 túlpontot, első körben, ha jól emlékszem 262 körül értékelték.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1519 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:23:20 »

A mai Zalai Hírlap egész oldalas cikket szentel a gímbika vadászatnak.

http://www.zalaihirlap.hu/fooldal-nap_temai/20090930_itrofeak_es_milliok

Alapjában véve egészen korrek tudósítás, a megszólaló "civilek" és az újságírói kommentár (ezek a beillesztett lapon nem szerepelnek) is a lojalitás hangján szólnak a vadászatról.

Ami ezért mosolyt csalt az arcomra, az a kamarai titkárunk nyilatkozata.

"...tavaly volt olyan zalai társaság, amely csak panaszkodott, idén viszont ott lőtték a legnagyobb gímszarvast, aminek trófeája a maga 16,4 kilójával országos rekord is lehet."

Mi 16.20-ra mértük. A megyei bírálók 16.30-ra. Ez tényleg egy csodaszarvas, mert hóttába' is felrak heti 10 dekát. Ha így folytatja, karácsonyra feltétlenül túl lesz a világrekordon.   Táncol 


"Néber Szilveszter szerint fontos az anyagi okokra is kitérni. Míg idehaza egy közepes méretű gímtrófea körülbelül 1,2 millió forintba kerül, addig Afrikában ugyanezért az összegért a vadász tíz napot tölthet el, illetve tíz nagyvadat ejthet."

Mégegyszer megnéztem a nyilatkozó nevét. Tényleg, nem tévedés. Ezt valóban Ő mondta, nem Musztafa Kongorongó, a Namíbiai vadászkamara titkára.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1520 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:50:19 »

"Egy magyar vadász számára a gímszarvas már megszokott trófea, ezért a medve az újdonság varázsát jelenti, ami gyakran vonzóbbnak bizonyul, mint a hazai piac kínálata."
Azért én ezen jót mosolyogtam...  Mosolyog :Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1521 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 09:57:47 »

Szép egy érdekvédő hivatalnok!  Nem
Ismeri a helyzetet mondhatom. Még igazán jó nagyvadas területen sem megszokott vagy más szóval megunt trófea a gím ebben biztos vagyok. Sőt szerintem a hazai vadászok zöme egy 6-7 kilós bikáról is csak álmodozhat. Akkor miről beszél ez a pali??? Fejvakarás
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1522 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:00:06 »


"Néber Szilveszter szerint fontos az anyagi okokra is kitérni. Míg idehaza egy közepes méretű gímtrófea körülbelül 1,2 millió forintba kerül, addig Afrikában ugyanezért az összegért a vadász tíz napot tölthet el, illetve tíz nagyvadat ejthet."


Ez viszont sajnos igaz...
Ezért nem fogok én soha nagy bikát lőni...  Rííí
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1523 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:20:50 »

"a gímszarvas már megszokott trófea"
Nekem még nem sikerült megszokni...

Persze lehet hogy van egy bizonyos réteg, aki már unja, hogy minden évben 10 kilós bikát kell lőnie főbőgésben, de szvsz nem ez az általános.

Az általános inkább az, hogy a vadász kisérőként segít a külföldi vendégeknek lefölözni a bika állomány javát, aztán bőgés után a maradék fiatalkorú selejtbikákból "csemegézhet", ha egyáltalán marad.

Azt én tudom, hogy az  átélt élmény és az agancs nagysága nem feltétlenül függ össze, de azért főbőgésben rácserkelni a csapabikára kicsit más jellegű vadászat, mint október-novemberben a rudliból kivenni egy gyenge hatost, vagy spíszert.
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1524 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:25:54 »

"a gímszarvas már megszokott trófea"
Nekem még nem sikerült megszokni...

Persze lehet hogy van egy bizonyos réteg, aki már unja, hogy minden évben 10 kilós bikát kell lőnie főbőgésben, de szvsz nem ez az általános.

Az általános inkább az, hogy a vadász kisérőként segít a külföldi vendégeknek lefölözni a bika állomány javát, aztán bőgés után a maradék fiatalkorú selejtbikákból "csemegézhet", ha egyáltalán marad.

Azt én tudom, hogy az  átélt élmény és az agancs nagysága nem feltétlenül függ össze, de azért főbőgésben rácserkelni a csapabikára kicsit más jellegű vadászat, mint október-novemberben a rudliból kivenni egy gyenge hatost, vagy spíszert.

Jan  Igen Igen
Nekem is valami ilyesmi a véleményem !! Mosolyog
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1525 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:26:10 »

Ez viszont sajnos igaz...
Ezért nem fogok én soha nagy bikát lőni...  Rííí


Persze igazad van, csak az az árkatgória gímbikánál itthon is kevés embernek adatik meg. Sajnos. :'(
Egyébként egy afrikai vadászat nem jön ki annyiból, mert mire hazahozod a trófeát és rendbe teszik jóval kettő millió fölött van.
Azért meg két szép hazai bikát lőhetsz bőgésben, szabad területen. Afrikában meg kerítés veszi körül a vadat mégha 50 000 hektár a terület akkor is.
Arról nem is beszélve, hogy egy magyar vadőr munkahelye maradhat biztonságban. Nekem az érne ennyit Igen

Üdv

Labs Land
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #1526 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:27:09 »

Ez így van!

Azt én tudom, hogy az  átélt élmény és az agancs nagysága nem feltétlenül függ össze, de azért főbőgésben rácserkelni a csapabikára kicsit más jellegű vadászat, mint október-novemberben a rudliból kivenni egy gyenge hatost, vagy spíszert.

Ez így van!
Inkább lőnék egy bikát bőgésben, mint 3-at október-novemberben.
Mert az szinte semmivel nem nyújt nagyobb vadászélményt, mint egy tarvad elejtése.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1527 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:41:59 »


Persze igazad van, csak az az árkatgória gímbikánál itthon is kevés embernek adatik meg. Sajnos. :'(
Egyébként egy afrikai vadászat nem jön ki annyiból, mert mire hazahozod a trófeát és rendbe teszik jóval kettő millió fölött van.
Azért meg két szép hazai bikát lőhetsz bőgésben, szabad területen. Afrikában meg kerítés veszi körül a vadat mégha 50 000 hektár a terület akkor is.
Arról nem is beszélve, hogy egy magyar vadőr munkahelye maradhat biztonságban. Nekem az érne ennyit Igen

Üdv

Labs Land

Nagyjábol sejtem, mennyibe kerül egy afrikai vadászat. :Mosolyog Kacsint
Azzal meg vitatkoznék, hogy: "kerítés veszi körül a vadat", de ez itt  OffTopic
Természetesen gyönyörű dolog bőgésben bikára vadászni, még nem volt részem benne, de szeretnék.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1528 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:44:26 »

Nagyjábol sejtem, mennyibe kerül egy afrikai vadászat. 


Nem is Neked írtam, Wave hanem ennek az "érdekvédő" hivatalnoknak... Nem
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1529 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 12:23:50 »

Gímbika bőgésben történő vadászatát megunni szerintem nem lehet!
Széchenyi írta, de sajnos nem tudom pontosan az idézni, hogy bárhol járt a világban, bárhol vadászott épen, szeptemberben mindig hazavágyott! Ebben minden benne van szerintem!
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: