Oldalak: 1 ... 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923310 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7050 Dátum: 2012. Június 17. - 20:01:14 »







                                                                                                                                          BEE




Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7051 Dátum: 2012. Június 17. - 20:39:23 »

Közösen ezt talán sikerül kirakni ... !   Nyihi Ördög Vigyorog Röhög



 Wave Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7052 Dátum: 2012. Június 17. - 21:11:52 »

Közösen ezt talán sikerül kirakni ... !   Nyihi Ördög Vigyorog Röhög



 Wave Emelem

De mit akarsz kirakni közösen Károly?    He? Vállat von  Vigyor
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7053 Dátum: 2012. Június 17. - 21:21:32 »

 OOO Nem én !
Te , meg wildheger , ezen a kockán  - - - együtt a fehér színt !!!   Ördög Vigyorog Vigyorog Vigyorog  A szarvas , az sehogy se sikerül ... !   Nyihi

 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7054 Dátum: 2012. Június 17. - 23:51:47 »

OOO Nem én !
Te , meg wildheger , ezen a kockán  - - - együtt a fehér színt !!!   Ördög Vigyorog Vigyorog Vigyorog  A szarvas , az sehogy se sikerül ... !   Nyihi

 Emelem

Én soha nem voltam egy kockán vele,  Gondolkodik  Nooormalis?  sőt!!! Nem is ismerem,  Vállat von kiről beszélsz?   Fejvakarás  Én egyszerű emberi nyelven elmondtam a fórum olvasóinak a tapasztalataim, hogy szerintem mi a helyzet a gímbikával és agancsaival, aki hiszi hiszi, aki nem nem...  megyek...  Megyek (ja ez bújócskás szöveg  ÖrdögOOO Ördög Wave Az okosabb intelligensebb vadászokat (akik nem a mátrixban élnek  Kacsint) úgy sem kell naponta győzködni, magyarázkodni, látják, tudják, tapasztalják, a kezdők meg kérdezzenek tőlük, ami itt nem volt világos.  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7055 Dátum: 2012. Június 18. - 11:51:20 »

Az okosabb intelligensebb vadászokat (akik nem a mátrixban élnek  Kacsint) úgy sem kell naponta győzködni, magyarázkodni, látják, tudják, tapasztalják, a kezdők meg kérdezzenek tőlük, ami itt nem volt világos.  Emelem

Klein , grün , Rot-hirsch . . . !   Ördög Vigyorog Vigyorog



 Wave Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7056 Dátum: 2012. Június 19. - 16:27:28 »


Sajnos nem értem, mire gondolsz:(  Kifejtenéd bővebben? Köszönöm Kacsint
Nézd meg az Svferi által zöld vonallal ellátott agancsok képét!
Minden mérést alapból a bázistól kell végezni!(nyíl koponya felőli vége)
Jelen esetben csak a két jégágról vitázunk(részemről veszekedési szándék nélkül). Nem emlékszem,ki írta,hogy Ő nem látja a különbséget.Ezért kértem Ferit,lássa el Forsterh-féle segédeszközzel,akkor mindenkinek látni kell.
Ha megméred az agancsok többi tűzési magasságait és az ebből adódó alsó és felső szár hosszúságát,nincs két megegyező méretük.
Ha nem voltam elég világos,akkor megbeszélem Ferivel,hogy különböző színekkel rajzolja meg nekünk újra.
Azzal a szemágból kiágazó jégággal bánjunk óvatosan,mert az a Cervus elaphus bactrianus-nál a leggyakoribb és az Ő élőhelyétől Törökországon át Hazánkig a Wahlund-hatás figyelembe vételével is csökkenő mértékben előfordul,míg a másik szemágtűzési mód  sokkal gyakoribb.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7057 Dátum: 2012. Június 20. - 07:13:52 »

. . . bactrianus-nál a . . .

A  "Bactri anus" az a kóli . . . !   Ördög  Suicide Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7058 Dátum: 2012. Június 20. - 09:50:41 »

Úgy érzem írnom kell még mindig erre a témára és elnézést kell kérnem azoktól akik már unják.  Emelem
Több visszajelzést is kaptam, hogy ne foglalkozzak a Wildheger által írottakra, mégis arra jöttem rá, hogy nem Ő a hibás azért mert rosszul látja, vagy nem látja, vagy mert hihetetlen számára amit mutatok... Őt csak megszállottan érdekli a dolog, tudományosan próbálja megmagyarázni a miérteket, "hogyantokat"... Sokat olvasott tudományos könyveket, belevetette magát a genetikai fortélyaiba, viszont azt hajlamos elfelejteni, hogy a tanultakat mind másoktól tanulta, a mások tapasztalataira támaszkodva, meggyőződéssel állít vagy cáfol dolgokat. Érdekes, hogy azoknak akik régebben leírták tapasztalataikat hisz, bízik a tapasztalataikban, viszont (úgy érzem) mivel én nem egy "tudományos munkatárs" vagyok ezért visszautasítja tapasztalataim, állításaim. Engem igazán érdekel a szarvasagancs, fejlődése és igazából nem is a tudományos része én inkább esztétikai, "festői művészi, fotós?" szemmel vizsgálom az agancsokat.

Azért is írok újra erre a témára reagálva, mert mikor a fórumra belépve leírtam ezt a közel 10 éves történetet, nem gondoltam volna, hogy egy olyan érzékeny témát érintek, amit eddig senki sem boncolgatott eléggé mélyen... Vagyis nem gondoltam volna, hogy a szakmai profik eddig tévúton jártak.  Vállat von Igen merészen, ( de magabiztosan) ezt állítom, mert Wildheger írásából 100%-ban ez jön le. Ha Ő "minden" a szarvasagancs változásáról, fejlődéséről szóló szakirodalmat, tudományos könyvet, vagy folyóiratot elolvasott és ezek után is azt állítja, hogy két szarvastípust mutatok a fotókon erre kell következtetnem.

A vitába érdemben, még senki nem szállt be, ezért gondolom mindezt amit leírtam. Egyértelműen 99,99%-ban, ezt a vitát csak egy DNS vizsgálat zárhatná le, de addig míg fotón tudok bizonyítani addig megteszem. Nem kényszerből, mert engem is érdekel, szeretem a témát és a végére akarok járni én is, bár számomra így is 100%-ig biztos a dolog. Természetesen aki nem kíváncsi rá, indulhat itt párhuzamosan más vita is a szarvasbikáról, nem szeretném, ha bárki is azt gondolná, hogy  ezt a topikot kisajátítottuk  Tasli magunknak, pedig már soxor én is úgy érzem, és szégyenkezek miatta.
Azért átlátok Wildheger ügyeskedésén, ami zömében arról szól, hogy minél több fotót tegyek föl, sőt még azt is elvárná, hogy szétfűrészeljem az agancsokat, csak neki legyen mégtöbb anyaga a készülő munkájához  Tasli  Ördög Ördög Ördög Persze ilyen hülyeségbe nem megyek bele, de egy DNS vizsgálatra szívesen rendelkezésre bocsájtom az agancsokat. A szomorú történet ebben az egészben még, hogy sv Ferit is magával akarja rántania  szakadékba...  Booog

Feri ne hagyd magad megtéveszteni, hidd el az itteni vadászmesterek is nekem adnak igazat, sőt Ők is tudják, hogy egy bika agancsairól beszélünk. Azért, hogy picit megkönnyítsem a dolgod nyilazgattam, méregettem én is egy kicsit, pedig nem szokásom, nekem elég kézbe tartani az agancsokat. Tudom neked most kényelmetlen, hogy a Wildhergel,  Ördög de állj ki Te is az igazad mellett, és ha kell, fordulj szembe azokkal akik szerinted tévútra vezetnek  Kalapal

Tehát "a középág tűzési pontja a bázisponttól mérve különbözik"..., szerintem meg milliméterre megegyezik!:





Azért küldök neked egy nyilazgatni valót is:  Ördög



De azért a távolság miatti (térben máshol elhelyezkedő) illetve perspektíva torzítást vedd figyelembe légyszíves  Okos

« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 20. - 14:36:28 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7059 Dátum: 2012. Június 20. - 15:18:31 »

Szia elaccc!  Emelem

Nagyon tévedsz, ha azt hiszed untattok minket. Legalább is engem egyáltalán!
Érdeklődéssel olvasom mindkettőtök hozzászólását. Nekem minden szempontból tanulságos.
Amiért nem akarok, illetve nem tudok hozzászólni, mert a szarvasról csak annyit tudok amennyit negyven éve tanultam. Illetve azóta is csak felejtettem!   :Mosolyog Röhög   Ti egy évben több agancsot találtok, mint ahány szarvast én életemben láttam!  A szarvas sajnos olyan messze áll tőlem, mint Vecsés Vlagyivosztoktól!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7060 Dátum: 2012. Június 20. - 16:03:57 »

Szia elaccc!  Emelem

Nagyon tévedsz, ha azt hiszed untattok minket. Legalább is engem egyáltalán!
Érdeklődéssel olvasom mindkettőtök hozzászólását. Nekem minden szempontból tanulságos.
Amiért nem akarok, illetve nem tudok hozzászólni, mert a szarvasról csak annyit tudok amennyit negyven éve tanultam. Illetve azóta is csak felejtettem!   :Mosolyog Röhög   Ti egy évben több agancsot találtok, mint ahány szarvast én életemben láttam!  A szarvas sajnos olyan messze áll tőlem, mint Vecsés Vlagyivosztoktól!

Üdv. Attila


Attila  Emelem

Örülök, hogy így látod! Nincs abban semmi, ha valaki nem ássa bele magát mélyebben ebbe a témába, sőt (ahogyan Gaucho mondta, már néha káros az egészségre ez a túlzott agancsmánia  Vigyorog Ördög Ördög Ördög )  kismillió olyan téma van egyébként még amihez meg én nem konyítok, viszont Te (Ti) meg igen. Ez így van rendjén, viszont biztos van akit idegesít ez a  Gondolkodik vita, azoktól elnézést!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7061 Dátum: 2012. Június 20. - 16:14:33 »

Úgy érzem írnom kell még mindig erre a témára és elnézést kell kérnem azoktól akik már unják.  Emelem
Több visszajelzést is kaptam, hogy ne foglalkozzak a Wildheger által írottakra, mégis arra jöttem rá, hogy nem Ő a hibás azért mert rosszul látja, vagy nem látja, vagy mert hihetetlen számára amit mutatok... Őt csak megszállottan érdekli a dolog, tudományosan próbálja megmagyarázni a miérteket, "hogyantokat"... Sokat olvasott tudományos könyveket, belevetette magát a genetikai fortélyaiba, viszont azt hajlamos elfelejteni, hogy a tanultakat mind másoktól tanulta, a mások tapasztalataira támaszkodva, meggyőződéssel állít vagy cáfol dolgokat. Érdekes, hogy azoknak akik régebben leírták tapasztalataikat hisz, bízik a tapasztalataikban, viszont (úgy érzem) mivel én nem egy "tudományos munkatárs" vagyok ezért visszautasítja tapasztalataim, állításaim. Engem igazán érdekel a szarvasagancs, fejlődése és igazából nem is a tudományos része én inkább esztétikai, "festői művészi, fotós?" szemmel vizsgálom az agancsokat.

Azért is írok újra erre a témára reagálva, mert mikor a fórumra belépve leírtam ezt a közel 10 éves történetet, nem gondoltam volna, hogy egy olyan érzékeny témát érintek, amit eddig senki sem boncolgatott eléggé mélyen... Vagyis nem gondoltam volna, hogy a szakmai profik eddig tévúton jártak.  Vállat von Igen merészen, ( de magabiztosan) ezt állítom, mert Wildheger írásából 100%-ban ez jön le. Ha Ő "minden" a szarvasagancs változásáról, fejlődéséről szóló szakirodalmat, tudományos könyvet, vagy folyóiratot elolvasott és ezek után is azt állítja, hogy két szarvastípust mutatok a fotókon erre kell következtetnem.

A vitába érdemben, még senki nem szállt be, ezért gondolom mindezt amit leírtam. Egyértelműen 99,99%-ban, ezt a vitát csak egy DNS vizsgálat zárhatná le, de addig míg fotón tudok bizonyítani addig megteszem. Nem kényszerből, mert engem is érdekel, szeretem a témát és a végére akarok járni én is, bár számomra így is 100%-ig biztos a dolog. Természetesen aki nem kíváncsi rá, indulhat itt párhuzamosan más vita is a szarvasbikáról, nem szeretném, ha bárki is azt gondolná, hogy  ezt a topikot kisajátítottuk  Tasli magunknak, pedig már soxor én is úgy érzem, és szégyenkezek miatta.
Azért átlátok Wildheger ügyeskedésén, ami zömében arról szól, hogy minél több fotót tegyek föl, sőt még azt is elvárná, hogy szétfűrészeljem az agancsokat, csak neki legyen mégtöbb anyaga a készülő munkájához  Tasli  Ördög Ördög Ördög Persze ilyen hülyeségbe nem megyek bele, de egy DNS vizsgálatra szívesen rendelkezésre bocsájtom az agancsokat. A szomorú történet ebben az egészben még, hogy sv Ferit is magával akarja rántania  szakadékba...  Booog

Feri ne hagyd magad megtéveszteni, hidd el az itteni vadászmesterek is nekem adnak igazat, sőt Ők is tudják, hogy egy bika agancsairól beszélünk. Azért, hogy picit megkönnyítsem a dolgod nyilazgattam, méregettem én is egy kicsit, pedig nem szokásom, nekem elég kézbe tartani az agancsokat. Tudom neked most kényelmetlen, hogy a Wildhergel,  Ördög de állj ki Te is az igazad mellett, és ha kell, fordulj szembe azokkal akik szerinted tévútra vezetnek  Kalapal

Tehát "a középág tűzési pontja a bázisponttól mérve különbözik"..., szerintem meg milliméterre megegyezik!:





Azért küldök neked egy nyilazgatni valót is:  Ördög



De azért a távolság miatti (térben máshol elhelyezkedő) illetve perspektíva torzítást vedd figyelembe légyszíves  Okos







Trükközés elkerülése végett vissza kell térni Svferi 7037 hozzászólásában levő képhez.
Ott normálisan mutatja a zöld nyíl a bázist és a bázistól való távolságot.
ELACCC a szalaggal elkezdi a rózsakörméretet mérni,majd ihletet kap és folytatja a tűzési magasság mérésével.Miért kell a szalag első négy centiméterét a rózsára fektetni?
Általam most említett képnél nincs perspektíva torzítás,nincs relativitáselmélet,időelhajlás és fekete luk.
A művész-szemléletet hagyjuk máskorra,mert akkor még a végén olyan felismerhetetlen lesz az agancs képe,mint egy Picasso kép-amin- ahányan nézzük,annyifélét látunk.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7062 Dátum: 2012. Június 20. - 16:44:00 »

Trükközés elkerülése végett vissza kell térni Svferi 7037 hozzászólásában levő képhez.
Ott normálisan mutatja a zöld nyíl a bázist és a bázistól való távolságot.
ELACCC a szalaggal elkezdi a rózsakörméretet mérni,majd ihletet kap és folytatja a tűzési magasság mérésével.Miért kell a szalag első négy centiméterét a rózsára fektetni?
Általam most említett képnél nincs perspektíva torzítás,nincs relativitáselmélet,időelhajlás és fekete luk.
A művész-szemléletet hagyjuk máskorra,mert akkor még a végén olyan felismerhetetlen lesz az agancs képe,mint egy Picasso kép-amin- ahányan nézzük,annyifélét látunk.

Hát vonj le mindkét oldalból 4 cm és talán ugyan az a szám jön ki, bár neked nem biztos!!!  Gondolkodik

Úgyhogy itt van utoljára, aztán tényleg befejeztem, mert már úgy érzem direkt szívatsz, elveszed a drága időm,  Tasli ahelyett, hogy a menyasszonyom simogatnám, méregetném!  Ördög

Ezek egy bika agancsai jobb lesz ha belenyugszol, az eddigi irományaid pedig dobhatod a kukába  Comput  Kávé    Nyihi















Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #7063 Dátum: 2012. Június 20. - 23:12:52 »


Ezek egy bika agancsai jobb lesz ha belenyugszol, az eddigi irományaid pedig dobhatod a kukába  Comput  Kávé    Nyihi


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7064 Dátum: 2012. Június 21. - 07:03:11 »



   Igen Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: