Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196701 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #330 Dátum: 2010. November 11. - 15:12:11 »

Attila én a régebbi időről beszéltem . / 89 m -re laktam a Ráckavei- D.-ág partjától váltásig be se tudtam lépni a horgászegy.-be protekciót nem fogadtam el ,;> ma sem ! / Váltás után , mint már írtam egyszer . Megkerestek , üzentek menjek várnak  Táncol , de jöttek a trófeák a fejemre   Ördög mással kellett foglalkozni .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #331 Dátum: 2010. November 11. - 15:37:01 »

No akkor nézzük a protekciót!

Az alább leírt feltételek AKKOR mindenkire vonatkoztak,keresztapára, hátszélre,  beosztásra, szemszínre, egyebekre tekintet nélkül. Nem úgy az első területrendezéskor 1996-97-ben!

Én 1970-73 között abban a társaságban titkár voltam, ismertem az összetételt.
Volt 1 erdő és bányamérnök, 1 sebész, 1 fogorvos,1 erdész, 1 újságíró (egy gyári munkás vadásztársunk fia) 1 műszaki rajzoló, 1 állami gazdaság vezetője, és én mint BM dolgozó. (gyerekkorom óta ismertek) A többi tag a harminckettőből gyári munkás, és Tsz dolgozó!
Az elnök egy vasöntő, a vadászmester gyári munkás, a gazdaságis a műszaki rajzoló, a titkár én.
Később lettek: kocsmáros, erdész, munkavédelmi előadó,.......és egyre kevesebb a munkás.
Mivel minket a Láng Gépgyár patronált, több alkalommal hirdettünk a gyárban felvételt, de a nyolcvanas évektől már senki sem jelentkezett.

Volt egy Szöllősi nevű jelentkezőnk aki minden évben beadta a kérelmét, de egyetlen egyszer sem jött ki közénk, mert Ő nem ér rá jelszóval. Nem is vettük fel.
Ez az emberke Kádár személyi sorfőre volt.(de ezt mintha már leírtam volna)
Pár év után behívatták a vt elnökét a Pártszékházba, és Kádár megkérdezte, hogy miért nem vesszük fel. Az elnökünk (egy 160 kilós vasöntő  Fejvakarás) elmondta, hogy egyszer sem jött közénk, és a tagság nem foglalkozik ilyenekkel.
Ha elhiszitek ha nem, Kádár felállt, további jó munkát kívánt, és a dolog be volt fejezve! Nem volt következménye!
A másik társaságba rá egy évre szó nélkül felvették. Vállat von

De ha már a régi időkről beszélünk elmondok egy másik érdekességet is. Volt olyan társaság (Édesapám zalai társasága) ahol pártcsoport működött, és kötelező volt a párttag vadászoknak a "mozgalmi" élet!   :Mosolyog Nooormalis?

Lacus!

Hogy a horgászegyesületeknél mi volt, azt nem tudom, én a Nagy- Dunai HE- ben voltam tag, oda meg felvettek mindenkit.  Azt tudom, hogy anno a vadásztársaságok létszáma a terület  és a vadállomány nagysága alapján lett megállapítva, és azt túllépni nem lehetett. A nyolcvanas évek elejéig az is meg volt határozva, (a Varsói "megállapodás Vigyorog  szerint) hány golyós fegyver lehet magánkézben országonként (lebontva társaságonként) és ezért voltak az un. kartonos puskák.

Tamásnál nyitott kapukat döngetsz!  Vigyorog  Tavaly meghirdetett itt négy tagfelvételi lehetőséget, és a kutyát nem érdekelte! Meglepődött (ha jól emlékszem még a belépési díj is megfizethető volt)

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #332 Dátum: 2010. November 11. - 16:09:00 »

Tamásnál emlékszem , hogy volt + Nagykőrösön pár éve igen jó áron . Sőt Békés megyében is volt nemrég ., / nem mese , már írtam egyszer vadőrnek is hívtak / kiderült jó tíz évvel később / áthelyeztek másik telepre , hogy ne találkozzam a vadászokkal  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #333 Dátum: 2010. November 11. - 16:27:14 »

A protekció kifejezés nem feltétlenül pejoratív, inkább valami vékonyka szalmaszálat jelentett, amin el lehet indulni, vagy referenciát, bizalmat, amit más ad rólunk, és a társaság megelőlegez. Azt hiszem régen ugyanúgy, mint ma, helyenként eltérően mentek a dolgok, más-más tapasztalatokkal rendelkezhetünk. Nekem szinte elképzelhetetlen a régi időkből, hogy valaki az utcáról bekerüljön, de készséggel elhiszem, hogy volt ilyen is. (Főleg egy olyan embernek, aki már felnőtté cseperedett, mikor én épp megszülettem.) Minden esetre nagyon érdekesek ezek a régebbi időkről szóló tapasztalatok!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #334 Dátum: 2010. November 11. - 16:37:27 »

Szervusz Zsolt!

Persze, hogy nem működött mindenhol egyformán! Ez minden társaságnál az emberektől, és a vetetéstől függött! De hidd el ennél a mostani felvételi rendszernél talán mindegyik jobb volt. Most úgy is lehet valaki tag, hogy senki nem ismeri, életében nem volt azon a területen, de ki tudja fizetni a belépési díjat ami a társaságoknak szinte már létkérdés! Persze ez sem általános!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #335 Dátum: 2010. November 11. - 16:51:34 »

De hidd el ennél a mostani felvételi rendszernél talán mindegyik jobb volt.

 Wave

Szevasz Attila! Emelem
Ez minden fenntartás nélkül elhiszem, én is így gondolom, így emlékszem.
És hozzá tenném, hogy a világ soha nem volt (és nem is lesz) egészen gömbölyű, csak van, mikor gömbölyűbb!  Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #336 Dátum: 2010. November 11. - 16:54:47 »

Tudod Zsolt, minden nőt nem lehet...., de nagyon törekedni kell rá! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #337 Dátum: 2010. November 11. - 16:59:12 »

Szervusz Mike!

Üdv a fórumon! Emelem

Hát, ha valóban szeretsz olvasni itt van mit! És ha egy kicsit visszaolvasol elmúlt napok hozzászólásaiban, választ kapsz minden kérdésedre.
Figyelmes olvasás itt is csodákra képes! Kacsint

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #338 Dátum: 2010. November 11. - 17:32:55 »

Tudod Zsolt, minden nőt nem lehet...., de nagyon törekedni kell rá! Kacsint

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Látom, lesz min törnöm a fejem éjjel, hogy ezt megfejtsem, de úgy kell nekem!  :Mosolyog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #339 Dátum: 2010. November 11. - 19:25:03 »

Attila!

Azt tudom, hogy sem az ismerőseim sem én nem jártunk tanfolyamra, s azt se tudtam eddig, hogy ezek szerint volt akkor is.  Vállat von

A tagjelöltség anno itt is két év volt, addig vadászni egyáltalán nem lehetett, viszont leírva nem volt, de elvárták, hogy az összes társadalmi munkán, társasvadászaton ott legyél, és tevékenykedjél. Ezután döntött a közgyűlés a felvételről vagy az elutasításról.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #340 Dátum: 2010. November 11. - 19:40:29 »

Attila!

Azt tudom, hogy sem az ismerőseim sem én nem jártunk tanfolyamra, s azt se tudtam eddig, hogy ezek szerint volt akkor is.  Vállat von

A tagjelöltség anno itt is két év volt, addig vadászni egyáltalán nem lehetett, viszont leírva nem volt, de elvárták, hogy az összes társadalmi munkán, társasvadászaton ott legyél, és tevékenykedjél. Ezután döntött a közgyűlés a felvételről vagy az elutasításról.

Attól is függ, mikor vizsgáztál!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #341 Dátum: 2010. November 11. - 19:56:49 »

Tamás akkor lemegyek hozzátok / mondjuk / ismeretlenül és felvesztek jelöltnek  Fejvakarás

Várunk szeretettel a tavaszi közgyűlésen!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #342 Dátum: 2010. November 11. - 20:09:27 »

Attól is függ, mikor vizsgáztál!

86 vagy 87, most biztos nem találnám meg a vizsgapapírt.
Nem semmi vizsgabizottságunk volt.
A kis zöld könyvecském is megvan még valahol.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #343 Dátum: 2011. Március 01. - 11:01:23 »

Tisztelt gyakorlott Vadász Urak és természetesen Hölgyek is Emelem!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mikor és hol találom meg leghamarabb a 2011 évi vadászati idényeket, mert március 30.-án vizsgázom és szeretném aktualizálni, illetve, azt tanulni tovább. Kávé
A segítséget előre is megköszönve, tisztelettel:
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #344 Dátum: 2011. Március 01. - 11:09:50 »


Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: