Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 318681 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #300 Dátum: 2011. Január 07. - 10:38:38 »

Hajnalban kimentem a telepünkre, mert jöttek rakodni. Amíg vártam, elnéztem a szarkázós helyemre a telep mögé(puska nélkül)-de még mindig sok a szarka. Jövő héten meg is látogatjuk őket.


Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #301 Dátum: 2011. Január 07. - 19:35:31 »

Engem azok a kazlak jobban vonzanának. Főleg ha van köztük olyan, amit még nem bontottak meg. Fénykép alapján elég jó hellyen vannak.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #302 Dátum: 2011. Január 07. - 20:16:46 »

Engem azok a kazlak jobban vonzanának. Főleg ha van köztük olyan, amit még nem bontottak meg. Fénykép alapján elég jó hellyen vannak.  Emelem

 Róka Kacsint Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #303 Dátum: 2011. Január 07. - 20:28:15 »

Engem azok a kazlak jobban vonzanának. Főleg ha van köztük olyan, amit még nem bontottak meg. Fénykép alapján elég jó hellyen vannak.  Emelem

Fölöslegesen vonzanak, mert 3 puli uralja a terepet földszinten és amióta ezek ott vannak, rókát a kerítésen belül még nem láttunk.(Októberben lettek odaköltöztetve, addig rendszeresen lehetett rókát látni a kazlak és a raktár környékén.) Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #304 Dátum: 2011. Február 15. - 21:21:02 »

 Emelem
Vasárnap dúvadhajtásra invitáltak ozorai vadászbarátaim. Nagyon tanulságos kis vadászat kerekedett ki végül belőle.
Úgy kezdődött, hogy a golyós fegyverem, bár leutaztattam magammal, végül meghívóm fegyverszekrényében hagytam. Az eligazításon már vakargattam a fejem, mert a vadászmester engedélyezte az esetlegesen hajtásba kerülő süldő elejtését. De mindegy, gondoltam, az úgysem lesz. Hááát LETT...
A Csöndörös nevű területet mozgattuk meg. Elállóként foglalhattam el a helyem. Néhány perc elteltével ki is lépett úgy 80 méterre egy róka a mellettem álló meghívóm - aki szintén otthon hagyta a golyósát - elé. Szépen megállt és úgy nézegetett visszafelé. Pfff!
Kisvártatva ágak recsegése emelte meg az adrenalinszintemet. Aztán úgy 8 méterről másodpercekig farkasszemet nézhettem egy 70-80 kiló körüli kancsival. Kiemelt orral szimatolt, majd visszatört a hajtásba. Végül úgy 30 méterre újra kilépett elém és lassú kocogással elhagyta a veszélyzónát. Én meg nyolcas söréttel a puskában néztem tehetetlenül, ahogy távolodik. Az első disznóm lehetett volna.
Sebaj, a vészt kiáltó szajkók visszahozták az életkedvemet. Ahogy a hajtók közeledtek, egyre szorosabban markoltam az izs-t, várva, hogy felrepüljenek. Amikor ez bekövetkezett, 2 olyan hibázást produkáltam, hogy azóta sem térek napirendre fölöttük. Ha létezik olyan, hogy könnyű lövés, akkor ezek nagyon azok voltak. Bosszúságomat nem titkolva csatlakoztam a hajtókhoz magam is és megindultunk a második elálló sor felé. Újabb szajkó-kiáltást hallottam közvetlenül előttem. Aztán már repült is. Hirtelen azonban élesen visszafordult, hogy mégis inkább a biztonságot jelentő fák között keressen menedéket. A lövés eltörte a levegőben. Minden bajomról megfeledkezve, boldogan emeltem fel a földről.



Megmozgattunk még két területet, de azok üresek voltak. Így is fantasztikus napom volt.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #305 Dátum: 2011. Február 15. - 21:34:51 »

Gratulálok!
 Igen Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #306 Dátum: 2011. Február 15. - 21:37:03 »

 Igen Emelem Piál
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #307 Dátum: 2011. Február 19. - 12:37:04 »

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #308 Dátum: 2011. április 10. - 12:55:13 »

Őzbak megfigyelés közben, láttam több dolmányos fészket, amiben már ült a tojó. Tegnap ezen felbuzdulva megnéztem 6 fészket, 2-ben volt benne a tojó, mind a kettőt sikerült terítékre hozni. Nálunk apróvadas területen engedélyezett a vadászatuk ilyenkor is, még mielőtt belekötne valaki.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #309 Dátum: 2011. április 10. - 13:25:00 »

 Igen

Csak így tovább!
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #310 Dátum: 2011. április 11. - 15:54:48 »

Őzbak megfigyelés közben, láttam több dolmányos fészket, amiben már ült a tojó. Tegnap ezen felbuzdulva megnéztem 6 fészket, 2-ben volt benne a tojó, mind a kettőt sikerült terítékre hozni. Nálunk apróvadas területen engedélyezett a vadászatuk ilyenkor is, még mielőtt belekötne valaki.

Gratulálok!  Igen

Már nálunk is megkezdték a kotlást a dolmányosok. Hogyan csinálod? Egyedül mész, úgy ugrasztod, vagy többen vagytok?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #311 Dátum: 2011. április 11. - 18:58:14 »

Gratulálok!  Igen

Már nálunk is megkezdték a kotlást a dolmányosok. Hogyan csinálod? Egyedül mész, úgy ugrasztod, vagy többen vagytok?


Általában egyedül, ilyenkor távcsővel megnézem hogy benne van-e a madár, ha igen alámegyek, és kiugrasztom. Ha többen vagyunk akkor, a fa egyik oldalán tapsol, a másik oldalon állok puskával. Leginkább ez a módszer vált be, csak nálunk nem nézik semmibe, pedig az apróvad miatt nagy szükség lenne rá. Hiszen a víz elvitte az apróvad 75%-t.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #312 Dátum: 2011. április 11. - 19:01:50 »


Általában egyedül, ilyenkor távcsővel megnézem hogy benne van-e a madár, ha igen alámegyek, és kiugrasztom. Ha többen vagyunk akkor, a fa egyik oldalán tapsol, a másik oldalon állok puskával. Leginkább ez a módszer vált be, csak nálunk nem nézik semmibe, pedig az apróvad miatt nagy szükség lenne rá. Hiszen a víz elvitte az apróvad 75%-t.

Egyedül ugrasztani és lőni nem könnyű!  Igen  Ezért is kérdeztem, hogy csinálod.

Én is nagyon szeretem ezt a vadászati módszert. De rajtam kívül ezen a környéken szinte senki...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #313 Dátum: 2011. április 11. - 19:04:49 »

Egyedül ugrasztani és lőni nem könnyű!  Igen  Ezért is kérdeztem, hogy csinálod.

Én is nagyon szeretem ezt a vadászati módszert. De rajtam kívül ezen a környéken szinte senki...

Egyedül tényleg nehéz, többet is hibázik olyankor az ember. Kacsint
A szarkákkal hogyan állsz?
Néztem néhány fészket, de még egyben sem láttam madarat.
Naplózva
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #314 Dátum: 2011. április 11. - 20:42:58 »

Godena, Dobba garatulálok.  Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: