Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159762 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #30 Dátum: 2009. április 03. - 10:46:48 »

Van vagy 20   vadász abban a kis faluban, de B Gyuri nem ismerek...

Konkurenciátok lenne?

De én se ismerek ilyen nevűt bár a név memoriám elég gyenge..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. április 03. - 10:53:15 »

Üdv!

Két dolog motoszkál a fejemben a 7x64-ről. Mint igazi német kaliber, az osztrák-német vendégek sokszor ilyennel jönnek bikára vadászni. Nem ritkán beizgul a vendég, sokszor nem tökéletes a lövés, és ráadásul pont a bikánál, ami ilyenkor nagyon szívós... sok kínkeserves utánkeresés, és máris rámondják hogy ez a kaliber sz@r.

Másrészt ott az egyik legjobb barátom, akinek 7x64-es ZKK a szolgálati fegyvere. 11g-os Hammerhead-et lő belőle, és azt kell mondanom hogy nagyon hatékonyan használja. Számtalanszor vadásztunk együtt, és nekem az jött le, hogy egy jó lövő kezében a 7x64 (és társai: 7x65R, 7x57, stb...) minden hazai vadra tökéletesen elég, de csakis biztos kezű, kimondottan jó lövő kezében!

Ezt saját tapasztalataimal, alá tudom támasztani... Igen Igen
Párszor kúsztam-másztam 7x64-es utánkeresésen, de nem volt nehezebb mint 30-06-után (jó lövések esetén)
Naplózva

Üdv End
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #32 Dátum: 2009. április 03. - 11:07:08 »

Egy megszállott vadásztársam használt sokáig 7x64-et, ő SSH-t lőtt belőle, dicsérte is erősen...oszt eccercsak "lecserélődött" a mordály egy 9.3-asra...

Minden kaliberrel mindenféle vadat el lehet ejteni, kérdés, hogy hogyan, mennyire hatékonyan, ha úgy tetszik, a vadnak mennyi szenvedést okozva. Mert szögezzük le, a vadnak természetesen egyik sem jó.
A legfontosabb - jól kell találni!
Jómagam is a nagyobb kaliberek híve vagyok, mert véleményem szerint, ha vadászunk, nagy kaliber nincs. Kis kaliber van! Tartom magam a jól bevált, régi gyakorlathoz - nagy lövedéktömeg, kis sebesség - stabil röppálya, nagy ölési hatékonyság.
Az összes jól bevált, régi vágású vadászkaliber hadi célra lett kifejlesztve, naná, hogy a terepen legjobban használható, és legnagyobb ölőhatékonyságot adó konstrukció terjedt el a gyakorlatban. Az sem elhanyagolható szempont - bár kissé morbid a hasonklat, de igaz -, hogy a leggyakrabban elejtett vadfajok és egyedek átlagos tömege és az átlagos emberi testtömeg között feltűnő hasonlóságot fedezhetünk fel.
Ezért jó a 8x57, 7x57, 30.06, 7,62 russian, stb. És ezért vetették el az oroszok a hírhedt "tűlövedéket" (nagy sebesség, kis tömeg, hidrodinamikus sokkhatás), amelyekből, ha jól megkotorjuk a szentiváni lőtér homokját, még mindig találhatunk néhány darabot.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #33 Dátum: 2009. április 03. - 11:59:53 »

Van vagy 20   vadász abban a kis faluban, de B Gyurit nem ismerek...
Asztalos a becsületes mestersége és biztos, hogy ott lakik mert már voltam nála többször is, májusban meg megint megyek hozzá.Legalábbis azt hiszem.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #34 Dátum: 2009. április 03. - 12:02:06 »

Ja és nem az a vadász aki zöldben jár, vannak akik ezt máshogy élik meg.(pl én is)
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #35 Dátum: 2009. április 03. - 12:10:20 »

Ja és nem az a vadász aki zöldben jár, vannak akik ezt máshogy élik meg.(pl én is)

Szilva valmit félreértettél....
Horrido ott lakik...
Én meg a közelben igaz én sem ismerhetek minden vadászt...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. április 03. - 12:41:29 »

"B Gyuri , Ágfalva, Sako-Sako Super hammerhead
M Gyuri , Bikal, Tikka mindenféle lőszer ami éppen van."

Nem keveritek a kettő nevet... Vállat von Bion Bion
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2009. április 03. - 12:46:50 »

Ha valaki, hát én nagy germán kaliber párti vagyok, azonban ha csak egyetlen puskám lehetne az 30-06-os lenne.
Ettől függetlenül egy 10-es skálán nekem a 30-06-os - egypuskát feltételezve - 10-es, míg a 7x64-es 9-es.
3-4 évet vadásztam 7x64-essel zömében inkább szarvast lőttem vele, de évi 3-4 disznó is volt benne.
Egy dolog nagyon igaz róla, megfelelő tölténnyel kell etetni.
Nekem ez a 11 gr-os MFS volt.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #38 Dátum: 2009. április 03. - 16:49:47 »

Nem vagyok Germán párti, sem semmilyen más párti sem!!
Abba az időben örültünk hogy egyáltalán lehetett golyós puskát venni.
Nekem így lett 7x64-es Zastim. amit azóta is megelégedettséggel használok.
Az évek során próbáltam több lőszer fajtát, végül is most már több éve (6-8)
MFS FPJ-M 10,7-t használok, nincs avval semmi gond jó helyre kell küldeni  ez viszont fontos!
Írom ezt annak tudatában, hogy van ettől jobb fegyver-kaliber-lőszer össze állítás! (mások szerint)
Naplózva

hunter55
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #39 Dátum: 2009. április 03. - 17:32:20 »

Nem vagyok Germán párti, sem semmilyen más párti sem!!
Abba az időben örültünk hogy egyáltalán lehetett golyós puskát venni.
Nekem így lett 7x64-es Zastim. amit azóta is megelégedettséggel használok.
Az évek során próbáltam több lőszer fajtát, végül is most már több éve (6-8)
MFS FPJ-M 10,7-t használok, nincs avval semmi gond jó helyre kell küldeni  ez viszont fontos!
Írom ezt annak tudatában, hogy van ettől jobb fegyver-kaliber-lőszer össze állítás! (mások szerint)


Hát igen! Anno' zöldfülűként nekem is egy 7x64-es ZKK-ra sikerült szert tennem. Nagy megbecsüléssel forgattam a vágyam beteljesülését, szerencsésen. Mondom ezt azért, mert sosem kellett után keresnem. (nem feltétlenül a lőkészségemnek köszönhetően, inkább csak a felelőtlen lövések mellőzésével) De  sajnos meg kellett tőle válni  anyagi okok, lakás csere, stb. miatt.  Majd mikor újra fegyver után kezdtem nézni, eszembe sem jutott más kaliberben gondolkozni. Így hát egy 7x64-es Tikka vette át a helyét a puskaszekrényben. Sok "széplövéssel" ajándékozott már meg, és remélem még sokszor kerül töret a kalapom mellé általa.  Lőszert  Sako 11g-os hammerhead-et használok. (de lehet hogy 11.2g majd a hozzáértők kijavítanak) 
Szóval jó ez a kaliber. (szerintem)
(is)
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #40 Dátum: 2009. április 03. - 19:53:41 »

Nincs ezzel a kaliberrel semmi gond.Vagy tiz éve használom.Ha elveszik vad az nem a kaliber miatt van hanem a tus végén lévő miatt.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #41 Dátum: 2009. április 03. - 21:02:01 »

Szilva valmit félreértettél....
Horrido ott lakik...
Én meg a közelben igaz én sem ismerhetek minden vadászt...
Nem értettem félre és nem keverem a neveket sem, csak nem ott vadászik, ezért nem ismeritek.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #42 Dátum: 2009. április 09. - 13:01:42 »

Szia Zoli!
Nincsen a 7x65R kaliberrel baj, sok száz nagyvad esett már ettől a puskától. Csak most párszor így vér nélkül jártam.
Megpróbálom a H-Mantellel, vagy a nagyobbik TIG-el.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2009. április 09. - 13:06:51 »

Szia Zoli!
Nincsen a 7x65R kaliberrel baj, sok száz nagyvad esett már ettől a puskától. Csak most párszor így vér nélkül jártam.
Megpróbálom a H-Mantellel, vagy a nagyobbik TIG-el.
Üdv,H

Remélem valamelyik ezek közül jobban beválik és sok szép élményhez juttat Téged is ez a puska.
Ha jól sejtem, hogy ki használta előtted, akkor át tudom érezni milyen érzés, amikor ezzel a fegyverrel mész vadászni. Én a FÉG-gel vagyok így! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2009. április 09. - 17:24:54 »

Horrido!

Nekem meg pont a H-Mantell volt 7x64-esben ami csalódást okozott, hasonlóan keménynek ítéltem a 11 gr-os Sakot is, ami disznónál nem mindig adott vért. (nomeg a hosszú töltény miatt a hadi M98-as tárba nem ment bele, csak a töltényűrbe tudtam egyet csúsztatni.)
Persze nem reprezentatív az a 7-8 vad - javarészt gím amit az MFS-sel lőttem, de nekem a 11 gr-os MFS volt az amivel bizony sosem volt gondom.
Nagy disznót, meg bikát ugyan nem lőttem vele, de 80 kilóig, meg gím tarvad esetében sosem maradt bent és remek vér volt utána.
Persze 7x65R-ben nincs MFS.

Nekem egyébként nagy szerelem volt a 7x64-es, de aztán megláttam életem első stucniját.  Mosolyog
...de sajnos anno stucniban csak 30-06-os Zastavát tudtak szerezni, így vettem "vastagabb" kalibert.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: